K
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Van benne egy cikk a fiumei haditengerészeti gyártásról. + a Szent Istvánról.
A tíz év alatt kibocsátott hajók értéke kereken 163 millió Koronát tett ki, egy évre tehát átlagosan 16 millió Korona jutott. Ismerjük a haditengerészet költségvetését: ez 1912-ben 159 millió Koronát tett ki.2 A magyar kibocsátás ennek kereken 10 százaléka, tehát jelentős összeg. Ismerjük továbbá az ipari részvénytársaságok 1912. évi összes bevételét (Horvátország nélkül): ez kereken 1,5 milliárd Korona. A fiumei hajógyártás árbevételének éves átlaga a másfél milliárdnak 1,1 százaléka; ezen belül a gépiparba sorolt részvénytársaságok bevételeihez képest a szóban forgó összeg 6 százalékot, a gép-, kazán- és hajógyártás szakágazathoz képest 10 százalékot tett ki. Jó volna ezt az évi 16 millió Koronát mai forintban kifejezni. Mivel azóta két pénznemváltás történt, és két nagy inflációt is átéltünk, a korona-forint átváltás közvetlenül megbízhatóan aligha lehetséges. Egy többé-kevésbé megbízható becslésre – kerülő úton – mégis vállalkozhatunk. Kiindulhatunk egy 1912-ből rendelkezésre álló árinformációból: a sertéshús 1912. évi átlagára (a történelmi határok között, jelentősebb városokban) ”középminőségben, kisforgalomban, főbb piacokon, fogyasztási adóval együtt” 1,90 Koronát tett ki.3 Ennek alapján a 16 millió Korona 8564 ezer kg sertéshús árösszegével egyenértékű. A szóban forgó sertéshús mennyiség árösszege forintban – 2001 és 2004 évek átlagárai alapján, középminőségnek a sertéstarját véve – kereken 7 milliárd forintot tesz ki, ami a feldolgozóipar 2002. évi összes ipari értékesítésének a töredéke: 0,06 százaléka, de a mára szétforgácsolódott, gyakorlatilag alig-alig létező hajóipar értékesítésének több mint ötszöröse.
Ez a videod, legalabb jo lett, koszi....Ötvenöt év vízen, másfél év víz alatt. Két világháborúban és öt haditengerészet szolgálatában – a legkalandosabb sorsú dunai hadihajó története, eredeti nevén: az S.M.S. Temesé.
A videóban az Osztrák-Magyar Dunai Flottilla első világháborús történetébe is betekintést nyerünk.
Ilyen sem lesz többet....Az osztrák-magyar csapatok bevonulnak Jeruzsálembe
Hála az égnek. Csak simán a magyar csapatok majd.Ilyen sem lesz többet....
LIR= Landweehr InfanterieregimentOtthon van valaki az Osztrák-Magyar Monarchia katonai terminológiájában?
Bár beszélek németül, de a lenti szöveg feladta a leckét.
Az alábbi alakulat jelzés feloldása mi lehet? Főleg a LIR. érdekelne.
“k. u. LIR. Nr. 1, zugeteilt dem k. u. LIR. Nr. 306 13. Komp.”
(Arra rájöttem, hogy a Komp. a Kompanie = század lehet.
Az 1. egyébként a budapesti, a 306-os valószínűleg pót lehet, mivel nincs hadrendi körzete.Otthon van valaki az Osztrák-Magyar Monarchia katonai terminológiájában?
Bár beszélek németül, de a lenti szöveg feladta a leckét.
Az alábbi alakulat jelzés feloldása mi lehet? Főleg a LIR. érdekelne.
“k. u. LIR. Nr. 1, zugeteilt dem k. u. LIR. Nr. 306 13. Komp.”
(Arra rájöttem, hogy a Komp. a Kompanie = század lehet.)
LIR= Landweehr Infanterieregiment
Azaz az 1. számú királyi (és) honvéd gyalogezredbe olvasztva a 306. számú Honvéd gyalogezred 13. százada
(Onnan tudod, hogy Honvéd, hogy K.u. ez a Királyi és rövidítése. Ha osztrák Landweehr lenne, akkor K.k. császári királyi, ha meg a közös hadsereg akkor K.u.K Császári és Királyi)
Szuper, köszönöm szépen!Az 1. egyébként a budapesti, a 306-os valószínűleg pót lehet, mivel nincs hadrendi körzete.
Ja igen, még annyi vicces van hozzá, hogy a k.k. LI a kiegyezés előtt császári királyi vonalgyalogság, azaz linea infanterie rövidítése.Szuper, köszönöm szépen!
Most már tudom, hogy a dédnagyapám mely alakulatban harcolt az I. világháborúban.
Ezt nézted esetleg?Otthon van valaki az Osztrák-Magyar Monarchia katonai terminológiájában?
Bár beszélek németül, de a lenti szöveg feladta a leckét.
Az alábbi alakulat jelzés feloldása mi lehet? Főleg a LIR. érdekelne.
“k. u. LIR. Nr. 1, zugeteilt dem k. u. LIR. Nr. 306 13. Komp.”
(Arra rájöttem, hogy a Komp. a Kompanie = század lehet.)
ez csak a békebeli honvéd hadrend.
Köszönöm, ezeket az oldalakat eddig nem ismertem!ez csak a békebeli honvéd hadrend.
itt megtalálod mindkettőt.
De ez már a világháborús felosztás
Ezek eredetileg vajon Pola-ban, Cattaro-nál voltak telepítve és onnan vitték ki, vagy nem is szolgáltak partvédelmi ütegben?Volt egy osztrák-magyar "Kövér Berta" is, a 42 cm L/15 Küstenhaubitze M. 14
Az alábbi képek 1917 április 20-án, Serrada térségében készültek a kapitális nagyvadról: