Az MH17 légikatasztrófa (2014.07.17. Ukrajna, Malaysia Airlines)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 546
69 929
113
Beismerték és kifizették a kártérítést a hozzátartozóknak. Ennyit kéne tenni most az oroszoknak is. Beismerni és kifizetni a kártérítést a hozzátartozóknak. És bocsánatot kérni Ukrajnától amiért őket próbálták megrágalmazni a saját tettükkel.
De hát mi köze van ehhez az oroszoknak? Ukrán tréler vitte a járművet (ha tényleg az a jármű volt), ukrán rendszámú járművek kísérték,Ukrajnában lőtték le vala a repülőt. Sanszosan ukrán állampolgárok kezelték az eszközt is. Vagy nálatok senki sem ért a Buk kezeléséhez? Senki sincs kiképezve rá? Nem is volt soha? Nem beszélve arról hogy ezt a típusú rakétát az orosz hadsereg már tudtommal évek óta (kb 10 éve) kivonta mert elavult. Ukrajnában viszont mai napig is használják. Nehéz lesz az a per vagy mit akarnak a tulipánosok mert már vagy előre megvan az ítélet (bár nem tudom kit ítélnének el ha nincs meg az elkövető sem az eszköz) vagy az egész csak egy színjáték a látszat miatt. Ha ilyen nagy vizsgálódók akkor bizony a Srebrenicai vérengzésben játszott szerepüket (hallgatólagosan beleegyeztek) és a tavalyi Golánon átadott eszközeiket a terroristák számára is gondolom ilyen precízen kiderítették és leültették az embereiket. Ha én egy Stingerrel lelövök az udvaromról egy utasszállítót akkor a júeszé lesz vajon a bűnös mert náluk gyártották a fegyvert? Precedens egy ítélet lesz ez ha elmarasztalják Oroszországot. Már csak azért is mert a szír és az iraki civileket épp holland vagy német, usa eszközökkel is irtják az iszlámisták. Tehát e szerint amelyik a fegyvert legyártotta az az ország a bűnös ha megölnek vele egy civilt? Vagy a szírek élete nem számít és csak 3-ad 4-ed osztályú emberek a hollandusokhoz képest?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A JIT újabb hangfelvételeket hozott nyilvánosságra az üggyel kapcsolatban. A felvételeken Andrej Ivanovics (hívójele Orion) és Nyikolaj Fjodorovics (hívójele Delfin) a BUK-ról beszélgetnek. Arról a BUK-ról amit Oroszországból szállítottak Donyeckbe, onnan a kilövés helyszínére, majd Luhanszkon át vissza Oroszországba.

Ezek a személyek a lelövés közvetlen gyanúsítottjai között vannak. A felvételek átirata angolul:
https://www.politie.nl/themas/mh17-call-for-witnesses-transcription-english.html
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
Hajszálra az történt, ami tisztán látszott az első héten. Akkor meg is írtam.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
A JIT újabb hangfelvételeket hozott nyilvánosságra az üggyel kapcsolatban. A felvételeken Andrej Ivanovics (hívójele Orion) és Nyikolaj Fjodorovics (hívójele Delfin) a BUK-ról beszélgetnek. Arról a BUK-ról amit Oroszországból szállítottak Donyeckbe, onnan a kilövés helyszínére, majd Luhanszkon át vissza Oroszországba.

Ezek a személyek a lelövés közvetlen gyanúsítottjai között vannak. A felvételek átirata angolul:
https://www.politie.nl/themas/mh17-call-for-witnesses-transcription-english.html
A legfontosabb tanulság, amit szintén mindig tudtam: A világ összes telefonbeszélgetése fel van véve, és örökre el van rakva. Vagy 15 éve a rendőrség is elszólta magát. Egy nap alatt meglett egy szentendrei gyilkos. Kérdezte a riporter: hogy csinálták? - Visszahallgattuk a tegnapi telefonbeszélgetéseket a körzetben.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 026
57 393
113
Elolvastam a telefonbeszelgetések (?) angol forditàsàt. Ebböl mindent vagy semmit lehet következtetni.
Olvasta valaki màs is? Mi a vélemènye?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
A JIT újabb hangfelvételeket hozott nyilvánosságra az üggyel kapcsolatban. A felvételeken Andrej Ivanovics (hívójele Orion) és Nyikolaj Fjodorovics (hívójele Delfin) a BUK-ról beszélgetnek. Arról a BUK-ról amit Oroszországból szállítottak Donyeckbe, onnan a kilövés helyszínére, majd Luhanszkon át vissza Oroszországba.

Ezek a személyek a lelövés közvetlen gyanúsítottjai között vannak. A felvételek átirata angolul:
https://www.politie.nl/themas/mh17-call-for-witnesses-transcription-english.html
Ezek a szállítók. idő és hely meg nincs a beszélgetésekhez.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A JIT újabb hangfelvételeket hozott nyilvánosságra az üggyel kapcsolatban. A felvételeken Andrej Ivanovics (hívójele Orion) és Nyikolaj Fjodorovics (hívójele Delfin) a BUK-ról beszélgetnek. Arról a BUK-ról amit Oroszországból szállítottak Donyeckbe, onnan a kilövés helyszínére, majd Luhanszkon át vissza Oroszországba.

Ezek a személyek a lelövés közvetlen gyanúsítottjai között vannak. A felvételek átirata angolul:
https://www.politie.nl/themas/mh17-call-for-witnesses-transcription-english.html
Nem unod még?!! Mit akarsz ezzel bizonyítani? Ha betűről-betűre kiderül a nevük azoknak akik az MH-17-re rakétát indítottak, mit kellene velük tenni? Amit az izraeli pilótákkal akik utasszállítógépet lőttek le (mi történt velük?), vagy az ukrán rakétásokkal akik ugyanazt tették (már kérdeztem egyszer milyen büntetést kaptak, nem válaszoltál?!), vagy az amerikai cirkáló légvédelmi parancsnokát akik iráni utasszállítót rakétáztak le az égről és még ki is tüntették?! Szóval nem érzed magad nagyon féloldalasnak/ferde hajlamúnak/kettős mércésnek?!!
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and fishbed
T

Törölt tag 1526

Guest
A legfontosabb tanulság, amit szintén mindig tudtam: A világ összes telefonbeszélgetése fel van véve, és örökre el van rakva. Vagy 15 éve a rendőrség is elszólta magát. Egy nap alatt meglett egy szentendrei gyilkos. Kérdezte a riporter: hogy csinálták? - Visszahallgattuk a tegnapi telefonbeszélgetéseket a körzetben.
Ez azért nagy túlzás. Nem örökre vannak elrakva. Minden országban törvény írja elő, hogy a telekommunikációs társaságoknak mennyi ideig kell tárolni a hívásokat. Úgy tudom, hogy nálunk ez egy-két hét, utána felülírják a tárolt hívásokat az újak. Nem lehet ezt csak úgy korlátlanul emelni, ha csak napokkal akarják emelni az is milliárdos beruházást kíván a szolgáltatóktól. A legkomolyabb infrastruktúrája szerintem az USA-nak lehet, de náluk is legfeljebb hónapokról lehet szó, egy idő után felül kell írni a régi hívásokat különben az lenne, hogy folyamatosan kéne újabb és újabb szervereket üzembe állítani. Az ukránoknál szerintem még akkora kapacitás sincs mint nálunk. Az viszont biztos, hogy minden hívás megvan ezekből a napokból, ilyen kaliberű esetben mindent lementenek, hogy tanulmányozhassák.

Ezek a szállítók. idő és hely meg nincs a beszélgetésekhez.
Ezekhez a hívásokhoz tartozik cellainformáció is pontos hellyel és idővel, ami a videón nem látszik de nekik megvan. Ha elolvasod az átiratot abban konkrétan a helyszínről beszélnek, hogy hova kell vinni a BUK-ot.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem unod még?!! Mit akarsz ezzel bizonyítani? Ha betűről-betűre kiderül a nevük azoknak akik az MH-17-re rakétát indítottak, mit kellene velük tenni? Amit az izraeli pilótákkal akik utasszállítógépet lőttek le (mi történt velük?), vagy az ukrán rakétásokkal akik ugyanazt tették (már kérdeztem egyszer milyen büntetést kaptak, nem válaszoltál?!), vagy az amerikai cirkáló légvédelmi parancsnokát akik iráni utasszállítót rakétáztak le az égről és még ki is tüntették?! Szóval nem érzed magad nagyon féloldalasnak/ferde hajlamúnak/kettős mércésnek?!!
A vizsgálat még folyik és én be fogok számolni az újabb fejleményekről. Az elkövetők választották ezt az eljárást, ha beismerték volna a tettük akkor már le lenne zárva az ügy, de mivel tagadnak a nyomozóknak pontról pontra rájuk kell bizonyítani mindent. És lehet itt dobálózni mindenféle más esetekkel, de inkább nyiss azoknak külön topikot, mert ez itt az MH-17 topik.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A vizsgálat még folyik és én be fogok számolni az újabb fejleményekről. Az elkövetők választották ezt az eljárást, ha beismerték volna a tettük akkor már le lenne zárva az ügy, de mivel tagadnak a nyomozóknak pontról pontra rájuk kell bizonyítani mindent. És lehet itt dobálózni mindenféle más esetekkel, de inkább nyiss azoknak külön topikot, mert ez itt az MH-17 topik.
Tökéletesen azonos esetek, fegyveres erők által lelőtt utasszállítógépekről szólnak, és bűnvádi szempontból ugyanúgy lezáratlan mindegyik, tehát abszolút mértékben összehasonlítható esetekről van szó, miért nyitnák külön topikot, mert te ezt szeretnéd?! Ezt se te nyitottad tehát nem a személyes tulajdonod, ha te azt írsz ide amit akarsz akkor más is, én is. Kivétel ha a topiknyitó (ghostrider) megkér/felszólít hogy húzzak el innen máshova a saját véleményemmel...
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus and fishbed
T

Törölt tag 1526

Guest
Még mindig csak foszlányok... Még mindig nem sikerült tökéletes bizonyítékot gyártani. Pedig nagy bennük az akarat :p
A foszlányok összeállnak egy egész képpé. A hangfelvételek, a cellainfók, a fényképek, a videók, a műholdképek, a tanúvallomások, a tárgyi bizonyítékok mind ugyanarra mutatnak. Az orosz 53. légvédelmi rakétás zászlóalj egy BUK-ot szállított Oroszországból Donyeckbe, onnan a Makaivka-Zuhres-Snizhne útvonalon a kilövés helyszínére vitték, az indítás után pedig Luhanszkon át vissza Oroszországba. Minderről képek és videók készültek a kilövés napján konkrétan arról a BUK-ról és a kilövés után is készültek felvételek a hiányzó rakétájú BUK-ról, valamint a BUK-ot szállító személyzet telefonbeszélgetései is egyértelműen bizonyítják, hogy Oroszországból származott a fegyver és oda is tért vissza.

Az oroszoknak nem sikerült tökéletes bizonyítékot gyártani. A "szu-25", a "Python rakéta", "Volosin kapitány" és "Carlos a spanyol légidiszpécser" meg az összes többi hazugságuk megbukott. Az "ukrán BUK"-ról soha semmilyen bizonyítékot nem sikerült mutatniuk, míg az orosz BUK-ról bizonyítékok sokasága áll rendelkezésre.

Már az orosz fanok többsége is tudja, hogy ők voltak és szerintem te is, csak hivatalból állsz még mindig a hazugságok pártján.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Ezek a szállítók. idő és hely meg nincs a beszélgetésekhez.
Túl az eddigi szánalmas ulippo-féle ökörségeken, ez az, amit végképp buktának neveznek: ugyan kit és hogyan hallgattak le, ha azt sem tudják, mikor hallgatták le? Ez valami felülmúlhatatlanul szánalmas.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
T

Törölt tag 1526

Guest
Hogyne lenne idő és hely adat a hangfelvételekhez. Látszik, hogy olyanok mondják ezt akik bele se néztek a vizsgálóbizottság jelentésébe. Inkább ez a szánalmas, ahogy egyesek kétségbeesetten próbálnak ilyen olcsó és hamis kifogásokat keresni csak hogy ne kelljen belátniuk a nyilvánvalót.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 743
4 258
113
Már az orosz fanok többsége is tudja, hogy ők voltak és szerintem te is, csak hivatalból állsz még mindig a hazugságok pártján.

Én pl. egyáltalán nem tudom, hogy ki volt.
Attól, hogy a nyugati kivizsgáló bizoccság idegből termeli a bizonyítékokat , még nem biztos, hogy hazudnak és elképzelhető, hogy a szakadárok lőtték le.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Én pl. egyáltalán nem tudom, hogy ki volt.
Attól, hogy a nyugati kivizsgáló bizoccság idegből termeli a bizonyítékokat , még nem biztos, hogy hazudnak és elképzelhető, hogy a szakadárok lőtték le.
Még szép hogy elképzelhető ha egyszer fel vannak véve a telefonbeszélgetéseik és le van fényképezve és videózva a BUK-juk a lelövés napján amint a kilövés helyszínére tart és a lövés után is le van videózva hiányzó rakétával amint visszafele tart Oroszországba.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat
Status
Not open for further replies.