Az MH17 légikatasztrófa (2014.07.17. Ukrajna, Malaysia Airlines)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Az egész MH17 topikot át lehetne emelni az információs hadviselés topikba. A gép lelövése sajnálatos esemény, de ha vissza olvassuk az ukrán topikot akkor előre lehetett látni hogy hasonló tragédia be fog következni. (Tudom utólag mindig könnyű okosnak lenni). Az ukránokat akkor csak egy ilyen esemény menthette meg. Nem azt mondom hogy ők lőtték le de hogy "oda tették magukat" hogy ez be következzen nagyon valószínűnek tartom.
Én az ukrik helyébe elhitettem volna a szakikkal, hogy egy IL-76 utánpótlást fog dobni, (tudván hogy lehallgatják a kommunikációt, vagy dezinformátor) és be küldtem volna az utasszállítót. OK. ez csak az én pihent elmém szüleménye, és a valósághoz biztosan semmi köze sincs.
De azóta is csak a mellébeszélés megy.
Számomra érthetetlen hogy tudták az indítón lévő tűvezető eszközökkel lelőni a gépet ha nem volt előzetes infó hogy jön a gép. Valószerűtlen hogy az orosz légvédelemtől kaptak közvetlen adatokat. Azokat is lehallgatták, csak a másik oldal.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Az egész MH17 topikot át lehetne emelni az információs hadviselés topikba. A gép lelövése sajnálatos esemény, de ha vissza olvassuk az ukrán topikot akkor előre lehetett látni hogy hasonló tragédia be fog következni. (Tudom utólag mindig könnyű okosnak lenni). Az ukránokat akkor csak egy ilyen esemény menthette meg. Nem azt mondom hogy ők lőtték le de hogy "oda tették magukat" hogy ez be következzen nagyon valószínűnek tartom.
Én az ukrik helyébe elhitettem volna a szakikkal, hogy egy IL-76 utánpótlást fog dobni, (tudván hogy lehallgatják a kommunikációt, vagy dezinformátor) és be küldtem volna az utasszállítót. OK. ez csak az én pihent elmém szüleménye, és a valósághoz biztosan semmi köze sincs.
De azóta is csak a mellébeszélés megy.
Számomra érthetetlen hogy tudták az indítón lévő tűvezető eszközökkel lelőni a gépet ha nem volt előzetes infó hogy jön a gép. Valószerűtlen hogy az orosz légvédelemtől kaptak közvetlen adatokat. Azokat is lehallgatták, csak a másik oldal.

IL-76 elhitetése helyett azt hitették el velük, hogy Putyin gépe fog arra repülni, majd beküldték az utasszállítót
szakik gondolták lelövik és ráfogják az ukránokra, casus bellinek jó lett volna, hogy bevonulhasson az orosz hadsereg Ukrajnába

Malaysia Airlines MH17: Was Putin's Flight the Original Target of Missile Attack?
http://www.ibtimes.co.uk/malaysia-a...flight-original-target-missile-attack-1457170

Russian media claims Vladimir Putin assassination attempt to blame for MH17 crash
http://www.express.co.uk/news/world...-assassination-attempt-Malaysia-Airlines-MH17

Reports that Putin flew similar route as MH17, presidential airport says 'hasn't overflown Ukraine for long time'
https://www.rt.com/news/173672-malaysia-plane-crash-putin/

"“I can say that Putin’s plane and the Malaysian Boeing intersected at the same point and the same echelon. That was close to Warsaw on 330-m echelon at the height of 10,100 meters. The presidential jet was there at 16:21 Moscow time and the Malaysian aircraft - 15:44 Moscow time,” a source told the news agency on condition of anonymity."
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 258
26 109
113
Na most már csak egy kéretlen prókátor hiányzott formosa személyében. Vissza kell lapozni, leírtam a véleményemet oldalakkal ezelőtt. Azóta nem változott semmi. Egyre erősebb a meggyőződésem, hogy egy mondva csinált gyanúsítást (a szakik a zsákmányolt működésképtelen TELAR-al lőtték le a gépet), amit az ukránok a "szövetségeseikkel" nyomattak, de módosítani kellett, mert ez a verzió nem állt meg, az orosz hadseregre kell mindenáron fogni, hogy szándékosan, előre kitervelt módon lőtték le a szakikkal vállvetve a maláj gépet. Ha ez igaz lenne, akkor már nem egy civil utasszállító repülőgép véletlen lelövéséről beszélnénk, hanem egy emberiség elleni bűntényről. Csak ezzel lehetne igazolni a szankciókat, amelyeket meghoztak már előre. De ha mégiscsak az bizonyosodna be, hogy az ukránok voltak (mert a lehetőségük technikailag és szakmailag maximálisan megvolt erre és még okuk is volt rá), akkor teljesen tarthatatlan lenne az ukránok támogatása és ez borzalmas csapás lenne a mostani vezetésre nézve, sőt egy hatalmas bocsánatkérés sem ártana. Ez az út nem járható a nyugati országoknak, tehát mindenáron be kell bizonyítani a vizsgálódóknak (kik is igazán ŐK, milyen összetételű a banda, milyen felhatalmazásuk van, mennyire pártatlanok, mert úgy emlékszem erre nem terjed ki semmilyen felhatalmazás), hogy az oroszok voltak. Más lehetőségeket nem is vizsgálnak (vajon miért is, pedig volna mit) innentől kezdve számomra ez csak egy boszorkány per, vízpróbával megspékelve és még a szakmai bukfencekről nem is beszéltünk.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én nem voltam ilyen merész a következtetéseket nézve, szerintem (ha a szakik voltak) IL-76-nak gondolták.

Ha hozzátesszük azt a plusz információt is, hogy Dugin ezidőtájt szabadtéri nagygyűléseket szervezett és ott szónokolt kétségbeesetten, hogy
"Putyin küldd be a hadsereget!", amit Putyin csak nem akart megtenni..., sőt ehelyett Dugint kirúgták a moszkvai Lomonoszov Egyetemről (ahol tanszékvezető volt),
plusz azt, hogy Duginéknak elég sok közük van/volt a szakikhoz, akkor már valószínűbb az én verzióm.
Ők küldhették át a BUK-ot Oroszo.-ból (kezelőszemélyzettel együtt), és az átlag szakiknak nem is volt tudomása az akcióról.
Az RT utána váltig állította, hogy az ukránok voltak, és az ukránok akarták Putyin gépét lelőni.
Csak pechjükre kiderült, hogy az az infó, hogy Putyin gépe arra fog elrepülni dezinfó volt...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 258
26 109
113
Haubagoi, ezzel az összeesküvés elméleteddel már magasan vered a lécet. Azért ez ennyire nem volt bonyolult. Azért Dugin nem egy őrült, hülye ember. Lassan Nemere István nyomdokaiba léphetsz, sőt...
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Na most már csak egy kéretlen prókátor hiányzott formosa személyében. Vissza kell lapozni, leírtam a véleményemet oldalakkal ezelőtt. Azóta nem változott semmi. Egyre erősebb a meggyőződésem, hogy egy mondva csinált gyanúsítást (a szakik a zsákmányolt működésképtelen TELAR-al lőtték le a gépet), amit az ukránok a "szövetségeseikkel" nyomattak, de módosítani kellett, mert ez a verzió nem állt meg, az orosz hadseregre kell mindenáron fogni, hogy szándékosan, előre kitervelt módon lőtték le a szakikkal vállvetve a maláj gépet. Ha ez igaz lenne, akkor már nem egy civil utasszállító repülőgép véletlen lelövéséről beszélnénk, hanem egy emberiség elleni bűntényről. Csak ezzel lehetne igazolni a szankciókat, amelyeket meghoztak már előre. De ha mégiscsak az bizonyosodna be, hogy az ukránok voltak (mert a lehetőségük technikailag és szakmailag maximálisan megvolt erre és még okuk is volt rá), akkor teljesen tarthatatlan lenne az ukránok támogatása és ez borzalmas csapás lenne a mostani vezetésre nézve, sőt egy hatalmas bocsánatkérés sem ártana. Ez az út nem járható a nyugati országoknak, tehát mindenáron be kell bizonyítani a vizsgálódóknak (kik is igazán ŐK, milyen összetételű a banda, milyen felhatalmazásuk van, mennyire pártatlanok, mert úgy emlékszem erre nem terjed ki semmilyen felhatalmazás), hogy az oroszok voltak. Más lehetőségeket nem is vizsgálnak (vajon miért is, pedig volna mit) innentől kezdve számomra ez csak egy boszorkány per, vízpróbával megspékelve és még a szakmai bukfencekről nem is beszéltünk.

Nyilván nem tárgyi bizonyíték, de én itt voltam amikor örvendezett az ukrán fórumon minden moszkovita hogy újfent lekaptak egy nagy gépet.
Tudom hogy az ideológiához való ragaszkodás még hazugságra is késztetheti a gyenge erkölcsű embert, ezért nem teszem naponta az itteniek orra alá hogy milyen hirtelen feledékenyek lettek amint kiderült hogy az oroszok lelőtték a maláj gépet az ukrán csapatszállító helyett.
Azóta se derült ki hova tűnt az a lelőtt ukrán csapatszállító amiről a szakadárok twittereztek. Az évek meg telnek múlnak...
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Haubagoi, ezzel az összeesküvés elméleteddel már magasan vered a lécet. Azért ez ennyire nem volt bonyolult. Azért Dugin nem egy őrült, hülye ember. Lassan Nemere István nyomdokaiba léphetsz, sőt...

Nekem is jogom van ahhoz, hogy meglehessen a saját véleményem.
Éppen online voltam a kontakte-n akkor, amikor a szakik eldicsekedtek a lelőtt géppel, úgyhogy azt a posztot is a saját szememmel láttam, pl.
hiába törölték később.
Ettől függetlenül én hiszek a szakiknak, hogy ők nem akartak utasszállító gépet lelőni. Nem is ők lőtték le, hanem az Oo.-ból átküldött személyzet - szerintem.
Ez megmagyarázza azt, hogy miért dicsekedtek el a gép lelövésével (mármint akik dicsekedtek róla, nem ők hajtották végre közvetlenül a lelövést, ezért csak utólag tudták meg, hogy mi lett lelőve - és ekkor hangzott el az a kétségbeesett telefonbeszélgetés, hogy mi lesz most).
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat and Pocok75

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Haubagoi, ezzel az összeesküvés elméleteddel már magasan vered a lécet. Azért ez ennyire nem volt bonyolult. Azért Dugin nem egy őrült, hülye ember. Lassan Nemere István nyomdokaiba léphetsz, sőt...

Gyerekkorom kedvenc könyvei voltak a korai Nemere könyvek.
Az utóbbi kb. 10-15 év könyveitől sírógörcsöt kapnék ha végig kellene olvasnom.
Azt gondoltam hogy a Földi Pálnál nincs lejjebb. Sajna ő is elérte a szintet.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 258
26 109
113
Nekem is jogom van ahhoz, hogy meglehessen a saját véleményem.
Éppen online voltam a kontakte-n akkor, amikor a szakik eldicsekedtek a lelőtt géppel, úgyhogy azt a posztot is a saját szememmel láttam, pl.
hiába törölték később.
Ettől függetlenül én hiszek a szakiknak, hogy ők nem akartak utasszállító gépet lelőni. Nem is ők lőtték le, hanem az Oo.-ból átküldött személyzet - szerintem.
Ez megmagyarázza azt, hogy miért dicsekedtek el a gép lelövésével (mármint akik dicsekedtek róla, nem ők hajtották végre közvetlenül a lelövést, ezért csak utólag tudták meg, hogy mi lett lelőve - és ekkor hangzott el az a kétségbeesett telefonbeszélgetés, hogy mi lesz most).

Természetesen tiszteletben tartom a véleményedet, csak az én véleményemet mondtam el róla. Most mondtad el a lényeget, hogy Sztrelkov miért örült korán, hiszen valószínűleg nem tudta a többiekkel együtt, hogy mi zuhant le és ki lőtte le. Ilyenkor nagy a hajci hő, néha hülyeségeket beszélnek a minimális információ hiányában. Viszont az én véleményem szerint, ha az oroszok, vagy a szakik használni akartak volna bármilyen Buk egységet, arról Sztrelkov biztos, hogy tudott volna!
Egy kis szösszenet ezzel kapcsolatosan.
(Amikor 1990-ben nem messze a lérak. bázisunktól gyakorlatozás közben lezuhant egy pápai MiG-21Bis, azonnal jelentettem a parancsnokomnak konkrétan a helyett, repülőgép típust, mégis olyan hülyeségeket jelentettek összevissza már feljebb, hogy csak néztem nagyokat, milyen fejetlenség lett belőle. Pl. tőlünk pont a másik irányba küldték a menteni indult Mi-8-ast.)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 258
26 109
113
Látom Panoz, te is hozod a formádat, nem csalódtam benned, egy stabil pont vagy. A lelövés utáni dolgoknak semmi köze az ideológiához, függetlenül ki melyik oldalon áll, a saját oldalnak drukkol, ti is ugyan úgy lettetek volna fordított helyzetben, de hát a másik szemében a szálkát... . Mindenesetre túl sok volt a véletlen és az ukránok a nyugati támogatóikkal nagyon is hallgattak (még most is hallgatnak) azokról a dolgokról, hogy nekik igazából mi közük volt valójában az egészhez, mert sárosak az biztos.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 585
113
Ha hozzátesszük azt a plusz információt is, hogy Dugin ezidőtájt szabadtéri nagygyűléseket szervezett és ott szónokolt kétségbeesetten, hogy
"Putyin küldd be a hadsereget!", amit Putyin csak nem akart megtenni..., sőt ehelyett Dugint kirúgták a moszkvai Lomonoszov Egyetemről (ahol tanszékvezető volt),
plusz azt, hogy Duginéknak elég sok közük van/volt a szakikhoz, akkor már valószínűbb az én verzióm.
Ők küldhették át a BUK-ot Oroszo.-ból (kezelőszemélyzettel együtt), és az átlag szakiknak nem is volt tudomása az akcióról.
Az RT utána váltig állította, hogy az ukránok voltak, és az ukránok akarták Putyin gépét lelőni.
Csak pechjükre kiderült, hogy az az infó, hogy Putyin gépe arra fog elrepülni dezinfó volt...

Azért ugye az megvan, hogy eleve nem is volt tervben, hogy Putyin gépe berepül Ukrajna felé, és ezt tudta minden hatóság is, ja és Putyin gépét nem lehet lelőni olyan egyszerűen, a rajta lévő aktív és passzív védelmi rendszerek miatt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azért ugye az megvan, hogy eleve nem is volt tervben, hogy Putyin gépe berepül Ukrajna felé, és ezt tudta minden hatóság is, ja és Putyin gépét nem lehet lelőni olyan egyszerűen, a rajta lévő aktív és passzív védelmi rendszerek miatt.

A szakadárok és Dugin is így tudták? Nem lehet, hogy Putyin hamis infókkal etette meg őket, hogy így iktassa ki őket a donyecki szabadságharcolásból?

Ne feledjük, hogy mi lett a maláj gép lelövésének a következménye! Súlyosan lejáratódtak a szakadárok a nemzetközi közvélemény szemében és azóta van Minszk-ezés!!!
Ekkor állították félre Dugint is, és Sztrelkovot is!
Azóta a konfliktus nem halad se előre-se hátra.
És pont ez volt Putyin akarata. Megmondta előre, hogy ne próbálják meg az elszakadást Ukrajnától, mert nem támogatja.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
2014. szeptember 5-én írták alá Minszk I-et. Közvetlen következményeként a maláj gép lelövésének! Ezt akarta Putyin! Azóta is mindig újra-és-újra tűzszünetet kötnek!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Zaharcsenko meg számogatja, hogy naponta hányszor lövik őket! Ez mind a maláj gép lelövésének a következménye. Kinek állt érdekében a konfliktus befagyasztása?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
A szakadárok és Dugin is így tudták? Nem lehet, hogy Putyin hamis infókkal etette meg őket, hogy így iktassa ki őket a donyecki szabadságharcolásból?

Ne feledjük, hogy mi lett a maláj gép lelövésének a következménye! Súlyosan lejáratódtak a szakadárok a nemzetközi közvélemény szemében és azóta van Minszk-ezés!!!
Ekkor állították félre Dugint is, és Sztrelkovot is!
Azóta a konfliktus nem halad se előre-se hátra.
És pont ez volt Putyin akarata. Megmondta előre, hogy ne próbálják meg az elszakadást Ukrajnától, mert nem támogatja.

Valamirol elfeletkezel.
Az ukránok nyilvánosan megtiltották az orosz politikai vezetoknek az ukrán légtér használatát. Errol mindenki tudott. ;)

Putyin nem is tervezhette az ukrán légtér használatát- mindenki számára világos volt-még Dugin is tudta, hogy Belorusszia fellett repul.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Valamirol elfeletkezel.
Az ukránok nyilvánosan megtiltották az orosz politikai vezetoknek az ukrán légtér használatát. Errol mindenki tudott. ;)

Putyin nem is tervezhette az ukrán légtér használatát- mindenki számára világos volt-még Dugin is tudta, hogy Belorusszia fellett repul.

Egy heves, indulatokat kiváltó konfliktusban simán előfordulhat, hogy valaki alsóbb szinten akcióba kezd. Aki csinálta, nem biztos, hogy tudta. Ne feledjünk, hogy a Donyeckben harcolók jórésze önkéntes, azaz szervezetileg valahol az állami meg a civil közötti szürke zónában helyezkedik el.
És persze, Putyin - ténylegesen - nem tervezte az ukrán légtér használatát, de nem is az az érdekes, hogy ő mit tervezett, hanem az, hogy aki lőtt, ő mit hitt.

De azt meg tudnád válaszoni, Boki, hogy az RT miért kardoskodott végig amellett, hogy Putyin gépével keverhették össze a maláj gépet a lelövők?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nekem is jogom van ahhoz, hogy meglehessen a saját véleményem.
Éppen online voltam a kontakte-n akkor, amikor a szakik eldicsekedtek a lelőtt géppel, úgyhogy azt a posztot is a saját szememmel láttam, pl.
hiába törölték később.
Ettől függetlenül én hiszek a szakiknak, hogy ők nem akartak utasszállító gépet lelőni. Nem is ők lőtték le, hanem az Oo.-ból átküldött személyzet - szerintem.
Ez megmagyarázza azt, hogy miért dicsekedtek el a gép lelövésével (mármint akik dicsekedtek róla, nem ők hajtották végre közvetlenül a lelövést, ezért csak utólag tudták meg, hogy mi lett lelőve - és ekkor hangzott el az a kétségbeesett telefonbeszélgetés, hogy mi lesz most).

Logikailag bukfenc.
Minek lőjenek le egy 10 km magasan repülőt, amiről fogalmuk sincs mi az, valamint a másik, hogy őket pár száz, ill egy-két ezren működő harci gépek veszélyeztették. És orosz személyzettel ? A ruszkik nagyon nem így gondolkoznak, ezt nem így intézték volna ha szándékukban állna egy ilyen dolog.
És még ki is posztolják ?
Ennyire hülyék biztosan nem lehettek, maximum az SZBU-sok, az ukrán rezsim kimondott érdeke volt hogy befeketítsék a szakadárokat. Nincs itt semmi Putyin, Dugin meg egyebek se.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mert erre nekem csak az a válasz tűnik logikusnak, hogy azért, mert az RT próbálta rákenni az ukránokra Putyin gépének lelövését - és amikor kiderült, hogy nem Putyin gépét lőtték le, akkor legalább ennek a szándékát.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Logikailag bukfenc.
Minek lőjenek le egy 10 km magasan repülőt, amiről fogalmuk sincs mi az, valamint a másik, hogy őket pár száz, ill egy-két ezren működő harci gépek veszélyeztették. És orosz személyzettel ? A ruszkik nagyon nem így gondolkoznak, ezt nem így intézték volna ha szándékukban állna egy ilyen dolog.
És még ki is posztolják ?
Ennyire hülyék biztosan nem lehettek, maximum az SZBU-sok, az ukrán rezsim kimondott érdeke volt hogy befeketítsék a szakadárokat. Nincs itt semmi Putyin, Dugin meg egyebek se.

Mivel akik lőttek, abban a hitben lőttek, hogy Putyin gépét kellett célozniuk, értelemszerűen utasszállító magasságba kellett lőniük, ami 10 km.
Valaki adhatott nekik repülési útvonal-tervet, úgyhogy lehetett róla fogalmuk, hol keressék 10 km magasságban a célt!

Nem azok posztolták ki, akik lőttek, hanem a vezetőik! Éppen ezért nem is tudták, hogy mit posztolnak ki, és utána ijedtek meg, mikor kiderült, hogy utasszállító volt!
Ekkor törölték a posztot!
 
Status
Not open for further replies.