Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 045
54 158
113
Nesze b+,650/hó,mondjuk 2 hétvége is benne van,de anélkül is 500 eleje,közepe,ideje hazamenni.

https://hu.jooble.org/desc/4549832791262539042?ckey=nehézgépkezelő&rgn=-1&pos=31&elckey=-3873387711997976835&sid=225093298911731232&age=69&relb=100&brelb=100&bscr=153,2232&scr=153,2232&iid=-8887939751856980516

tenor.gif



Hogy stílszerű legyek: :D


beach-spin-guys-digger-awesome-1340149530n.gif
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 045
54 158
113
A sok vodka ugyebár.

Egy részeg orosz kapitány nekihajtott egy hídnak Dél-Koreában

Egy orosz teherhajó nekihajtott a dél-koreai Puszan kikötőjén átívelő Gvangan-hídnak csütörtökön – írta meg a Yonhap dél-koreai hírügynökség, és közzétettegy videofelvételt is a történtekről.

A felvételen látható, ahogy a hajó elülső felépítménye a hídnak csapódik, majd eldől, miközben az autósok pánikszerűen lefékeznek. A videón látszik, hogy a híd egyes elemei is a hajóra zuhannak, ami hátramenetbe kapcsolva próbált elhajózni.

A Yonhap beszámolója szerint az incidensnek nem voltak sérültjei.

A kétszintes híd alsó része megrongálódott, ezért elővigyázatosságból azt lezárták.

A dél-koreai parti őrség szerint a kb. 6000 tonnás Seagrand nevű hajó kapitánya erősen ittas állapotban volt. A hatóság 0,86 ezrelékes véralkoholszintet állapított meg nála, és a dél-koreai jog szerint a 0,3 ezrelékes szint felett már ittas vezetésnek számít a hajóvezetés. Azt még nem tudni, hogy a baleset idején a kapitány a kormányrúdnál állt-e, és az sem világos, a hajó miért tartott a híd felé, mivel az ellenkező irányba kellett volna haladnia.

A hatóságok szerint a teherhajó 40 perccel azelőtt, hogy a hídnak hajtott volna, egy lehorgonyzott kirándulóhajónak is nekiütközött a kikötőben.

A Seagrand szerdán érkezett Puszanba, a világ 5. legforgalmasabb árukikötőjébe, ahol 1495 tonna vascsövet rakodott ki. A hajó 1415 tonna acéltekerccsel indult volna tovább Vlagyivosztokba.

A 7,4 kilométer hosszú Gvangan-híd Dél-Korea második legnagyobb városának egyik látványossága, az éjszakai kivilágítása miatt a turisták körében is népszerű. (MTI)
https://444.hu/2019/02/28/egy-reszeg-orosz-kapitany-nekihajtott-egy-hidnak-del-koreaban


Ez kész b+,egy kivilágított 7 kilométeres hidat nem észrevenni,csak 1 bepiált Orosz tengerész tud.:D

A homlokrakodós karrierem első 2 perce jutott eszembe,autópálya mellett,betonkeverőt kellet rakni,úgy küldtek oda,hogy a cég jolly jokere,akit homlokrakodós rugdalózóba öltöztetett az anyja először,és ő aztán,az aztán.
No,egy picurka LM 1641-es volvóról volt szó,cirka 28 tonna az önsúlya,felmentem a gépkezelők gyöngye mellé,odaálltam a lépcsőre,hogy akkor ő most jól megmutatja,hogy kell betonkeverőt rakni,3 féle szemcseméretű kavicsból kevert a keverő,fejre állított mobil T keresztmetszetű beton elemekkel voltak elválasztva a szekciók,alyan 3 méter széles,az alja szintén 3 méter hosszú,és jó 5-6 méter magas betondarabkák voltak,4-5 tonna lehetett darabja.
No,emberünk a 2. merítés után elnézte az ívet,és a teli kanálla terhelt géppel beletolatott az egyik ilyen beton elembe,ami nem lett volna ellenfél,de pár ezer tonna kavicsot választott el,a másik pár ezer tonna kavicstól,így elég rugalmatlan volt,szóval olyan 8-10 km/h-ról 1 centin megálltunk,olyan koppanással,hogy egy veterán tüzér tiszt is összerezzent volna,erre megszólalt a jóember,rezzenéstelen arccal,hogy ezt csak megmutatta,hogy ilyet én ne csináljak.:D:D
Ekkor lett nyilvánvaló számomra,hogy a mester merev részeg :D ,így érthető volt,hogy kettőig sem látott,meg kell jegyeznem,hogy ez reggel,5 óra 2 perc körül történt,szóval nem amatőr piás volt a srác.:D
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 470
25 300
113
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Végre megtaláltalak itten fent, hogy hivatkozhassak Rád, így talán hamarabb észlelni tudod a kérésemet. :)

Úgy emlékszem, hogy hajós zászló értelmezésben nem olyan vagy mint én /én: :eek: , :D /
Ezek mit csinálnak?

Nagy késztetés van bennem, hogy jó lenne tudni, hogy mit bütykölnek. :)

Sajnos fogalmam sincs. Én is csak azt tudom, ami oda van írva. A képeket ki se tudom nagyítani, és csak kocahajós vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22
M

molnibalage

Guest
Nyugat-Berlin egeszen 1991-ig megszallas alatt volt,
A jelenlét és megszállás közé tenni egyenlőség jelet elég megalol...

meg nyugatnemet allampolgarsagot sem kaphattak, ha jol emlekszem (naja, hany oran belul foglaltak volna el a keletiek ill a ruszkik, ha a nyugati erok kivonulnak onnan...).
Mármint kik? A nyugat berliniek? Akkor szerinted mégis mi a búbánat állampolgársága volt az ott lakóknak?
 
K

kamm

Guest
Ez hogyan kerult ide? :) :) :)

A jelenlét és megszállás közé tenni egyenlőség jelet elég megalol...

Hah, "jelenlet" mint nemzetkozi jogi kategoria? :D

Megszallas = fegyveres jelenlet, allamforma meghatarozasa stb.

Mármint kik? A nyugat berliniek? Akkor szerinted mégis mi a búbánat állampolgársága volt az ott lakóknak?

Lehet tevedek, azert irtam, hogy "ha jol emlekszem" ti. 30+ eve jartam arra meg altalanos iskolaskent, szoval nem pontosak az emlekeim. Keress ra, biztos megtalalod a valaszt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 718
28 251
113
Nyugat-Berlin kezdettől fogva nem volt az NSZK része (csak de facto) és ezt megerősítette a 71-es Brelinre vonatkozó Négyhatalmi megegyezés (Four Power Agreement on Berlin), melyben e mellett a szovjetek garantálták a szabad közlekedést a városba és kb 89-ig jegelték is a helyzetet. A külföld felé viszont a bonni kormány képviselte a nyugati városrészt. A korábbi egyezmények értelmében pedig az egykori szövetségesek szabadon állomásoztathattak csapatokat Berlinben és csak az 1990 októberi 2+4 (NSZK, NDK+CCCP,FR,USA,UK) tárgyalások lezárulta után vonultak csak onnan ki a megszálló csapatok (hivatalos jogi terminus fogalmaz így). Hivatalosan tehát 1990. október 1-jével mondanak csak le a négy megszálló hatalom képviselői a Berlin feletti jogaikról és innentől áll vissza a teljes német szuverenitás.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 970
66 142
113
V
A sok vodka ugyebár.

Egy részeg orosz kapitány nekihajtott egy hídnak Dél-Koreában

Egy orosz teherhajó nekihajtott a dél-koreai Puszan kikötőjén átívelő Gvangan-hídnak csütörtökön – írta meg a Yonhap dél-koreai hírügynökség, és közzétettegy videofelvételt is a történtekről.

A felvételen látható, ahogy a hajó elülső felépítménye a hídnak csapódik, majd eldől, miközben az autósok pánikszerűen lefékeznek. A videón látszik, hogy a híd egyes elemei is a hajóra zuhannak, ami hátramenetbe kapcsolva próbált elhajózni.

A Yonhap beszámolója szerint az incidensnek nem voltak sérültjei.

A kétszintes híd alsó része megrongálódott, ezért elővigyázatosságból azt lezárták.

A dél-koreai parti őrség szerint a kb. 6000 tonnás Seagrand nevű hajó kapitánya erősen ittas állapotban volt. A hatóság 0,86 ezrelékes véralkoholszintet állapított meg nála, és a dél-koreai jog szerint a 0,3 ezrelékes szint felett már ittas vezetésnek számít a hajóvezetés. Azt még nem tudni, hogy a baleset idején a kapitány a kormányrúdnál állt-e, és az sem világos, a hajó miért tartott a híd felé, mivel az ellenkező irányba kellett volna haladnia.

A hatóságok szerint a teherhajó 40 perccel azelőtt, hogy a hídnak hajtott volna, egy lehorgonyzott kirándulóhajónak is nekiütközött a kikötőben.

A Seagrand szerdán érkezett Puszanba, a világ 5. legforgalmasabb árukikötőjébe, ahol 1495 tonna vascsövet rakodott ki. A hajó 1415 tonna acéltekerccsel indult volna tovább Vlagyivosztokba.

A 7,4 kilométer hosszú Gvangan-híd Dél-Korea második legnagyobb városának egyik látványossága, az éjszakai kivilágítása miatt a turisták körében is népszerű. (MTI)
https://444.hu/2019/02/28/egy-reszeg-orosz-kapitany-nekihajtott-egy-hidnak-del-koreaban
Vegre egy rendes tengeresz, egy igazi kapitany. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
A temat lezarando, utana kerdeztem egy lepattant helyen, hogy mi az oka a pusztulatnak. Az van, hogy a kisebbsegi betegek es a hozzatartozoik visznek mindent ami mozdithato. Lepedok, szappan, csap, zuhanyzo, barmi. Igen, meg a wc-kefet is. :eek: :D
Vissza a vizitdijat!!!
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 441
10 246
113
A temat lezarando, utana kerdeztem egy lepattant helyen, hogy mi az oka a pusztulatnak. Az van, hogy a kisebbsegi betegek es a hozzatartozoik visznek mindent ami mozdithato. Lepedok, szappan, csap, zuhanyzo, barmi. Igen, meg a wc-kefet is. :eek: :D

Ezt sose fogja megérteni az aki csak a lepukkantságot látja és felháborítja mert ő maga, normálisan emberi módon volt nevelve, de életében nem került kapcsolatba a társadalomnak azon félállat ( sértés az állatokra nézve) tagjaival akik a wc helyes használatát se tudták megtanulni és szétcsesznek maguk körül mindent. Nem kell messzire menni, általánosba jártam átadták a felújított wc-t még aznap a piszoárt letörte valamelyik idióta. Szappant meg hiába teszik ki meg a wc papírt ha az egész gurigát beledobják a wc be és stb minden barbarizmus amit el lehet képzelni.
Szóval nem azon múlik hogy hány meg hány millió van elköltve hanem emberi szintet kéne megütni.
Az megvan mikor ment napokig a cirkusz miután sz*ral összekenték az egész falat és tanár meg takarító kitakarította velük? Talán 5. esek voltak, és utána ment az hogy megalázó volt meg pszichopatológus kellet nekik a feldolgozásához..... amelyik ezt nyomatta annak a fejével törölgettem volna le a sz*rt a falról amit a kis mimózák felkentek....
Távol keleten sok helyen nincs ingerük sz*ral festeni mert utána nekik kell levakarni.
Állami kórházak meg még inkább a köpedelem kategória mert ott hatványozottan összefújja a szél a mocskot.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ezt sose fogja megérteni az aki csak a lepukkantságot látja és felháborítja mert ő maga, normálisan emberi módon volt nevelve, de életében nem került kapcsolatba a társadalomnak azon félállat ( sértés az állatokra nézve) tagjaival akik a wc helyes használatát se tudták megtanulni és szétcsesznek maguk körül mindent. Nem kell messzire menni, általánosba jártam átadták a felújított wc-t még aznap a piszoárt letörte valamelyik idióta. Szappant meg hiába teszik ki meg a wc papírt ha az egész gurigát beledobják a wc be és stb minden barbarizmus amit el lehet képzelni.
Szóval nem azon múlik hogy hány meg hány millió van elköltve hanem emberi szintet kéne megütni.
Az megvan mikor ment napokig a cirkusz miután sz*ral összekenték az egész falat és tanár meg takarító kitakarította velük? Talán 5. esek voltak, és utána ment az hogy megalázó volt meg pszichopatológus kellet nekik a feldolgozásához..... amelyik ezt nyomatta annak a fejével törölgettem volna le a sz*rt a falról amit a kis mimózák felkentek....
Távol keleten sok helyen nincs ingerük sz*ral festeni mert utána nekik kell levakarni.
Állami kórházak meg még inkább a köpedelem kategória mert ott hatványozottan összefújja a szél a mocskot.
Több helyen is volt/van szokásban, hogy a diákok -- némi kiképzés után -- maguk takarítják az iskolát. Sztem ez jó ötlet, felelősségre nevel.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Sztem ez jó ötlet, felelősségre nevel.
Jó lenne ha jelenlegi feladatukat (ti.: tanulás, viselkedés, tisztálkodás) tisztességesen ellátnák és igényesek lennének maguk felé és munkájukra. Felelősségre meg a család nevel, ha azt nem kapja meg, nem látja otthon, akkor a takarítás meg halottnak a csók kategória.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Valencia fanként csak ennyit fűznék hozzá: :D:D:D:D
nemzetisport.hu/bajnokok_ligaja/bl-real-madrid-ajax-nyolcaddonto-visszavago-2687579
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 306
113
Ezt sose fogja megérteni az aki csak a lepukkantságot látja és felháborítja mert ő maga, normálisan emberi módon volt nevelve, de életében nem került kapcsolatba a társadalomnak azon félállat ( sértés az állatokra nézve) tagjaival akik a wc helyes használatát se tudták megtanulni és szétcsesznek maguk körül mindent. Nem kell messzire menni, általánosba jártam átadták a felújított wc-t még aznap a piszoárt letörte valamelyik idióta. Szappant meg hiába teszik ki meg a wc papírt ha az egész gurigát beledobják a wc be és stb minden barbarizmus amit el lehet képzelni.
Szóval nem azon múlik hogy hány meg hány millió van elköltve hanem emberi szintet kéne megütni.
Az megvan mikor ment napokig a cirkusz miután sz*ral összekenték az egész falat és tanár meg takarító kitakarította velük? Talán 5. esek voltak, és utána ment az hogy megalázó volt meg pszichopatológus kellet nekik a feldolgozásához..... amelyik ezt nyomatta annak a fejével törölgettem volna le a sz*rt a falról amit a kis mimózák felkentek....
Távol keleten sok helyen nincs ingerük sz*ral festeni mert utána nekik kell levakarni.
Állami kórházak meg még inkább a köpedelem kategória mert ott hatványozottan összefújja a szél a mocskot.
Magánoktatás, magánegészségügy, stb.. Mondtam már többször, de le lettem szavazva.