1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. alali77

alali77 Well-Known Member

Én sokat jártam kezelésre a Korányiba, mindenki kedves volt, mindennel elégedett voltam. (persze az is le volt pukkanva) Csak mire oda jutottam az volt rögös...

zsolti likes this.
  2. migfun

migfun Well-Known Member

"A magyarok közel kétharmada tervez nyaralást idén"
    "A magyarok harmada nem tervez idén nyaralást"
    A tény két arca címekben :cool:

zsolti, Kurfürst and fishbed like this.
  3. gergo55

gergo55 Well-Known Member

4. phaidros

phaidros Well-Known Member

Régebben volt beszédtéma a fórumon a ki és a visszavándorlás mértéke. Azt hiszem, akkor nem volt konszenzus a témában, erről van Eurostat adat. Ebből van egy aktuális* cikk:
    https://magyarnemzet.hu/gazdasag/so...agyarorszagon-folytatjak-az-eletuket-6945845/
    "Míg tehát a kivándorlási hajlandóság csökkent (tavaly 18 150-en távoztak külföldre, 2017-ben közel 27 ezren), náluk többen döntöttek úgy, hogy ott folytatják az életüket, ahol születtek: húszezren költöztek vissza Magyarországra. Szembetűnő, hogy 2014-ben és 2015-ben is meghaladta a harmincezret a külföldre települő magyarok száma."

*illetve egy hónapi cikk "felmelegített" újratálalása.

fip7 likes this.
  5. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

6. boki

boki Well-Known Member

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

8. zeal

zeal Well-Known Member

Former CIA Chief of Disguise Breaks Down 30 Spy Scenes From Film & TV
    "...majority of our woman would not have been caught dead in a black catsuit..."

9. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

10. jurgenbauer

jurgenbauer Well-Known Member

Ejj, de megváltozott!

Masztiff and molnibalage like this.
  11. Huba

Huba New Member

Nem meglepő, hogy csökken az elvándorlási kedv. Magyarországon is nőnek a bérek (nem feltétlen minden szektorban), de sajnos ez nagyrészt a munkaerőhiány miatt történik. Olyan érzésem van, hogy Magyarország nem készült fel a csökkenő népességre. A bevándorlás csökkenti ezt a hatást, de nem oldja meg. Ahol lehet automatizálni kellene a folyamatok nagy részét. Még ez sem lenne végleges megoldás. Ahhoz az kellene, hogy stagnáljon a népesség.

Érdemes figyelembe venni még az eddig kivándoroltak céljait és a "divat" lecsengését is. Mindent összevetve ez egy szép szám, amit ki lehet tenni a kirakatba, de engem túl nagy optimizmussal nem tölt el.

12. jani22

jani22 Well-Known Member

13. molnibalage

A második kép is a Nyugati tér?

14. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Masztiff and jani22 like this.
  15. kiskrumpli

kiskrumpli Well-Known Member

jani22 likes this.
  16. Robur

Robur Well-Known Member

Mások szerint viszont ez súlyos tévedés:
    https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd...6XaQCJMgx8QFfwvbTERK9kuB697dblxlcmpb4n__XBueE

17. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Elvileg igen, bár a második kép nekem is fejtörést okozott, de ott van hogy Marx tér, a Skála áruház épült a sarokra, a baloldali díszes házat (tudja valaki mi volt az?) pedig lebontották, a Bajcsyn pedig még villamos jár.

Az első képen pedig látszik az eredeti Westend sarokepulet, ahol ma a parkoló és a felüljáró van, ha jól emlékszem rosszhírű kupi volt. :D

18. molnibalage

Sajnos nem tudom mi volt az. Igen, az az épület valami kaszinó kupi volt az I. vh táján aztán csak pusztult lefele, de akkor már csak lakások voltak fent. Asszem.

De valahogy a tér sokkal emberléptékűbb, mint ma.

19. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Az, de KRESZ vizsgán azért nem húznám tételnek.

FilcTroll likes this.
  20. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

Az autóforgalom, szokás szerint.

Ezen oldal megosztása