Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Mire talalkozol egy atlagos eu dolgozoval o mar tul van sok ezer, akar tobb tizezer hasonlo talalkozason. Hamar levagjak milyen emberrel van dolguk. Oke, a merleg elbillenhet a turemlesebb iranyba, vagy neha ok is kijohetnek a sodrukbol, de az alap eset az megis csak az. hogy tit-for-tat. Hasonloan mint a burokrataknal, a rendoroknel, a boltosoknal, vagy akar csak a kocsmarosnal. :).
Persze. Ennek fényében kaszabolta szét a lábam az a hentes az SZTK-ban úgy, hogy meg sem oldotta a problémát. Biztosan ő is levágta, hogy kivel van dolga. Biztos poénból bicegtem be, mert színleltem, hogy kurvára fáj.
 
T

torsen

Guest
Olyan soha nem lesz. Mashogy iteli meg a tarsadalom a pulmonoligai betegeket,( mert ott van a sok "koszos" tbs-s, a "bunos" dohanyosok, stb.) mint pl. egy gyerekosztalyt, ami mindig sokkal tobb forrast fog talalni.

Az a társadalom véleménye, amit lehet alakítani. De egy kórházigazgatónál is az a véleményem, mint a politikusnál: ne azt csinálja már, amit a tömeg akar (szavazatmaximalizálás) , hanem azt, ami előre viszi a dolgokat, adott esetben a tüdőosztályra került beteg életét. (Amúgy egy idős, tartósan beteg embernél komoly esély van, hogy pulomológiára kerül, mert előbb-utóbb tüdőgyulladást kap a tartós fekvéstől.Mint az én hozzátartozóm...)

Jó, részemről ez lezárva, én csak mint ellenpéldát hoztam a tüdőosztályt a hurráoptimista győzelmi jelentésekre. Amúgy vannak természetesen jó tapasztalataim is, de a kritikát manapság mindenki gyilkos támadásnak fogja fel a törzsi berendezkedésű társadalmunk miatt.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Az a társadalom véleménye, amit lehet alakítani. De egy kórházigazgatónál is az a véleményem, mint a politikusnál: ne azt csinálja már, amit a tömeg akar (szavazatmaximalizálás) , hanem azt, ami előre viszi a dolgokat, adott esetben a tüdőosztályra került beteg életét. (Amúgy egy idős, tartósan beteg embernél komoly esély van, hogy pulomológiára kerül, mert előbb-utóbb tüdőgyulladást kap a tartós fekvéstől.Mint az én hozzátartozóm...)

Jó, részemről ez lezárva, én csak mint ellenpéldát hoztam a tüdőosztályt a hurráoptimista győzelmi jelentésekre. Amúgy vannak természetesen jó tapasztalataim is, de a kritikát manapság mindenki gyilkos támadásnak fogja fel a törzsi berendezkedésű társadalmunk miatt.
Én sokat jártam kezelésre a Korányiba, mindenki kedves volt, mindennel elégedett voltam. (persze az is le volt pukkanva) Csak mire oda jutottam az volt rögös...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Régebben volt beszédtéma a fórumon a ki és a visszavándorlás mértéke. Azt hiszem, akkor nem volt konszenzus a témában, erről van Eurostat adat. Ebből van egy aktuális* cikk:
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/so...agyarorszagon-folytatjak-az-eletuket-6945845/
"Míg tehát a kivándorlási hajlandóság csökkent (tavaly 18 150-en távoztak külföldre, 2017-ben közel 27 ezren), náluk többen döntöttek úgy, hogy ott folytatják az életüket, ahol születtek: húszezren költöztek vissza Magyarországra. Szembetűnő, hogy 2014-ben és 2015-ben is meghaladta a harmincezret a külföldre települő magyarok száma."

*illetve egy hónapi cikk "felmelegített" újratálalása.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Former CIA Chief of Disguise Breaks Down 30 Spy Scenes From Film & TV
"...majority of our woman would not have been caught dead in a black catsuit..."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 917
113
Ejj, de megváltozott!
fortepan_139955.jpg

fortepan_139960.jpg
 

Huba

Active Member
2018. november 13.
64
181
33
Régebben volt beszédtéma a fórumon a ki és a visszavándorlás mértéke. Azt hiszem, akkor nem volt konszenzus a témában, erről van Eurostat adat. Ebből van egy aktuális* cikk:
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/so...agyarorszagon-folytatjak-az-eletuket-6945845/
"Míg tehát a kivándorlási hajlandóság csökkent (tavaly 18 150-en távoztak külföldre, 2017-ben közel 27 ezren), náluk többen döntöttek úgy, hogy ott folytatják az életüket, ahol születtek: húszezren költöztek vissza Magyarországra. Szembetűnő, hogy 2014-ben és 2015-ben is meghaladta a harmincezret a külföldre települő magyarok száma."

*illetve egy hónapi cikk "felmelegített" újratálalása.

Nem meglepő, hogy csökken az elvándorlási kedv. Magyarországon is nőnek a bérek (nem feltétlen minden szektorban), de sajnos ez nagyrészt a munkaerőhiány miatt történik. Olyan érzésem van, hogy Magyarország nem készült fel a csökkenő népességre. A bevándorlás csökkenti ezt a hatást, de nem oldja meg. Ahol lehet automatizálni kellene a folyamatok nagy részét. Még ez sem lenne végleges megoldás. Ahhoz az kellene, hogy stagnáljon a népesség.

Érdemes figyelembe venni még az eddig kivándoroltak céljait és a "divat" lecsengését is. Mindent összevetve ez egy szép szám, amit ki lehet tenni a kirakatba, de engem túl nagy optimizmussal nem tölt el.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Régebben volt beszédtéma a fórumon a ki és a visszavándorlás mértéke. Azt hiszem, akkor nem volt konszenzus a témában, erről van Eurostat adat. Ebből van egy aktuális* cikk:
https://magyarnemzet.hu/gazdasag/so...agyarorszagon-folytatjak-az-eletuket-6945845/
"Míg tehát a kivándorlási hajlandóság csökkent (tavaly 18 150-en távoztak külföldre, 2017-ben közel 27 ezren), náluk többen döntöttek úgy, hogy ott folytatják az életüket, ahol születtek: húszezren költöztek vissza Magyarországra. Szembetűnő, hogy 2014-ben és 2015-ben is meghaladta a harmincezret a külföldre települő magyarok száma."

*illetve egy hónapi cikk "felmelegített" újratálalása.
Mások szerint viszont ez súlyos tévedés:
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd...6XaQCJMgx8QFfwvbTERK9kuB697dblxlcmpb4n__XBueE
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 700
113
A második kép is a Nyugati tér?

Elvileg igen, bár a második kép nekem is fejtörést okozott, de ott van hogy Marx tér, a Skála áruház épült a sarokra, a baloldali díszes házat (tudja valaki mi volt az?) pedig lebontották, a Bajcsyn pedig még villamos jár.

Az első képen pedig látszik az eredeti Westend sarokepulet, ahol ma a parkoló és a felüljáró van, ha jól emlékszem rosszhírű kupi volt. :D