1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Na meg a közmunkásokkal épített járda/út alá is be lehet szórni, ami extra haszon.

antigonosz and notaricon like this.
  2. Lator

Lator Well-Known Member

3. phaidros

phaidros Well-Known Member

Vagy bejárónak,alapba. Mikor volt törmelékünk sorra jelentkeztek,hogy vinnének belőle.
    Normálisabb önkormányzat rendesen, szépen összegyűjti és évente, két évente fogadnak vállalkozót és ledaráltatják útalapba.

notaricon likes this.
  4. zeal

zeal Well-Known Member

A beton ujra felhasznalhato. Gondolom belathato idon belul nalunk is el fog terjedni a technologia, vagyis megeri csak tarolni, nem kell bedaralni. A legtobb tegla megtisztithato. Ujabban mar malterbol is csak keveset hasznalnak. A nagyobb fagerendak is felhasznalhatoak. Sok munka van vele, de ha az ember raszanja az idot, akkor egy atlagos kerteshaz bontasa anyagilag nem megterhelo, sot. Fizikailag persze eleg kemeny melo.

gergo55, notaricon and phaidros like this.
  5. hunter85

hunter85 Well-Known Member

A beton ujra felhasznalhato.

Marmint?

A bontott anyagok felhasznalasa allapotfuggo.

notaricon and phaidros like this.
  6. zeal

zeal Well-Known Member

A minap lattam egy filmet a yt-on, hogy a nemetek(?) kepesek ujrahasznositani a betont. Ma mar akar 100%-ban regi betonbol is epithetnek.

7. megazez

megazez Well-Known Member

zeal likes this.
  8. Lator

Lator Well-Known Member

Kis érdekesség

fishbed likes this.
  9. Lator

Lator Well-Known Member

10. Lator

Lator Well-Known Member

Ezek szerintem szíriai bütykölések. Vajon meddig bírhatja az alváz?

blitzkrieg, molnibalage and fishbed like this.
  11. phaidros

Magyarországon is -nagyobb léptékű beruházásnál- újrafelhasználnak beton pl.: Groupama Aréna.

blitzkrieg and zeal like this.
  12. Lator

Lator Well-Known Member

Valaki aki okosabb nálam elmagyarázhatná, hogy a rossebbe működik az "emberkiszagoló"

blitzkrieg likes this.
  13. phaidros

Nyilván nem az örökkévalóságnak születnek az ilyen fabrikálások, na meg ahogy elnézem egyet-egyet lőnek az ilyenekkel, nem "sorozatokat".

14. phaidros

Az ammónia koncentrációt mér, ami az izzadtságban és a vizeletben van. Telepítették helikopterekre is. A programot valószínűleg leállították, mert nem tudott különbséget tenni az állatcsordák és emberi csoportok között, aztán, lehet, hogy technikát fejlesztették.

blitzkrieg and Lator like this.
  15. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

Inkább Líbia, legalábbis az Ural alvázas harckocsiágyú mindenképp, arról én is beraktam képet a technikalos topikba.

16. Lator

Lator Well-Known Member

Ha nem lesz már teherautó ezek a tevére is rárakják. A dromedárra a kis kaliber à tevére meg a nagy

blitzkrieg likes this.
  17. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

:hadonaszos::)

Masztiff, Nemerson and Lator like this.
  18. papi

papi Well-Known Member

Sajnos a túlszámlázást nem csak a holdudvari cégek csinálják.
    A kétezres évek elején egy nagyvállalatnál dolgoztam. Szükségünk lett volna több száz olyan mobiltelefonra amiken csak a cégen belül egymást lehet hívogatni. Neten megnéztük az árakat így letisztult, hogy milyen darabárral lehet számolni. Kiment az ajánlatkérés, de ami ezután jött az meglepő volt. A telefonok ára megnégyszereződött csak azért, mert papi@nagynemzetközicégneve kérte az árajánlatot. A baromnak nem volt elég, hogy pikk-pakk megkereshette volna 500 telefon hasznát, ő rögtön milliomos akart lenni.
    Rábaszott, megrendeltük külföldről ugyanazt az Ericssont.
    De ugyanezt el lehet mondani szinte az összes külsős munkáról. Pl. jobban megérte felvenni karbantartókat és felszerszámozni egy műhelyt, mint minden apró nyavalyához kihívni az eszméletlenül túlárazó szakikat.

gergo55, blitzkrieg, krisss and 3 others like this.
  19. papajoe

papajoe Well-Known Member

Köszönöm a válaszokat,közben felhívtam 3 önkorit,hogy merre hány méter.
    Szóval 3 hónappal azelőtt vettük a kecót,hogy ne lennénk jogosultak a csokra,elvileg,az online kalkulátor szerint jogosultak vagyunk egy új házhoz járó csokra.
    No,de mivel már van 1 házunk,ami ugye 1 badesz,nagy telken van, de öreg,és elég hímvessző pozícióban van a telken,ezért inkább elbontanám,és a meglévő telekre pattintanók 1 megfelelően elhelyezett házat,műhelyt,fóliát,stb.
    A gép nem kérdés,mert csak úgy megyünk haza,hogy sajátot veszek,alkalmazottnak még nem mennőnk haza,viszont úgy néz ki,hogy a csok miatt teljesen hivatalosan kell elbontani az öreg házat,ami nem kevés papírmunka,meg pénz,és persze idő.
    A legjobb lenne eladni a csába,és venni 1 telket,de most olyan áron vannak akkora telkek,hogy nem biztos, hogy ér annyit a ház :eek: ,ha meg veszek 1 telket, amin elkezdhetek építkezni,akkor nem tudok gépet venni, csak miután eladtam az öreg kecót,szóval a nemzetközi helyzet fokozódik,még nem tudjuk mi lesz, de az biztos!
    :confused:

20. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Mindent bele, mi eddig csak egy babavárón vagyunk túl, de azt sikerült pik-pak 20 nap alatt elintézni (20. napon bementem a bankba és addig csapkodtam az asztalt míg hirtelen minden meg nem oldódott).

Minden létező kalkulátor szerint jogosultak voltunk a 10 millióra, de végül 6,6 milliót adtak (utólag valszeg azért mert meg kellett jelölni mire akarjuk használni az elvileg szabad felhasználású kölcsönt és autóvásárlást választottuk).

blitzkrieg likes this.

Ezen oldal megosztása