1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beszélgető

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 16..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Igazából azért furcsa az egész, mert számomra semmi változás nincs. Eddig is így ment.
    Vásárolni mentem ki bringázva, meg barátnővel sétálni, messze elkerülve mindenkit, mert ahol élünk, ezt nagyon könnyű megvalósítani még átlagos hétköznapon is, nemhogy most. Kb. annyi van, hogy az ajánlás már kötelezővé lépett elő és szankcionálják a gyök2-őt, ha nem tartja be. Már, ha tudja ki. Mióta ez a helyzet van rendőrt nem láttam a környékünkön...

fishbed, HAndrás, fip7 and 2 others like this.
  2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Így van, gyakorlatilag az lett kihirdetve amit HA nem teljesen hülye valaki, eddig is betartott!

Szerintem be fognak rendelni tömegesen minden rendvédelmist, katonát, és mehetünk ellenőrizni, kikényszeríteni a józan ész diktálta a szabályokat!

Végre! Erre vártam két hete!

notaricon and fip7 like this.
  3. Cifu

Cifu Well-Known Member

Igazából három ponton változott a helyzet:

• Lett egy olyan szabályozás, hogy reggel 8 és 12 között a 65 év alattiak nem mehetnek élelmiszerboltba. A 65 év felettiek ekkor végezhetik el a napi (heti, havi) bevásárlását úgy, hogy nem találkoznak a fiatalabbakkal.
    • Értelmezés szerint a nem alapvető bolti teendőkhöz, illetve nem munkavégzéshez tartozó beszerzéseket (pl. Hi-fi bolt vagy ruhabolt) felfüggesztik.
    • A kocsmák, kávézók, büfék, beülős szórakozóhelyek csak elvitelre dolgozhatnak (múlt pénteken mi még le tudtunk ülni a párommal a Starbucks-ban például, szerk.: a félreértések elkerülése végett gyermek-háziorvosi praxisban szakasszisztens, munkába hoztam-vittem, de mától már egyedül jár autóval).

4. molnibalage

Ez irónia? Gondolom értelmesebb dolgot is el tudsz képzelni, mint gyö2 embereket terelgetni és megmondani nekik, hogy viselkedjenek...

5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Sajnos nem!

Komolyan ott tartok, hogy féltem őket saját maguktól, attól meg még inkább, hogy összefertőzzék a kreténségük miatt azokat is, akiknek MUSZÁJ kimenni épp kajáért, vagy strat. fontosságú cégnél dolgoznak.

Nincs itt semmi irónia, már tenni szeretnék érdemben valamit végre!

notaricon, blitzkrieg, Shed and 3 others like this.
  6. papi

papi Well-Known Member

Havernak 4 építkezése állt meg a héten. Ha megint beszakad az ingatlanpiac (átlagembernek nem lenne rossz, mert nagyon elszaladtak az árak) benne lehet a pakliban, hogy a magas áron vett telek, építőanyag és munkabér árát sem tudja visszahozni a kész házak eladásával, nemhogy még hasznot realizáljon.

Tegnapelőtt elmentem postára befizetni az öregék helyett 3 csekket. Kint álltunk sorban hárman, 1,5-2 méteres közökkel. Picit sztálingózott a hó meg hideg északnyugati szél fújt. Az első srác mire be tudott menni addigra 6 ember jött ki, 2 ablak működött. Szóval a pár négyzetméteren minimum 7 ember tolongott, de az is lehet, hogy mielőtt beálltam a sorba már többen is kijöttek.

Ocses, nyugger and zsolti like this.
  7. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

"6. § (1) Saját és családja érdekében a 65. életévét betöltött személy az élelmiszerüzletet, drogériát, piacot vagy gyógyszertárat 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben látogathatja.(2) Az élelmiszerüzletben, drogériában, piacon vagy gyógyszertárban 9.00 óra és 12.00 óra közötti időben az ott foglalkoztatottak kivételével kizárólag az (1) bekezdés szerinti személy tartózkodhat"
    Csak a pontosság kedvéért....

Ocses, SilvioD and zsolti like this.
  8. phaidros

phaidros Well-Known Member

Felénk meg mint ha megszaporodtak volna, azaz inkább aktívabbak.

Nálunk ez úgy megy, hogy a postamester engedte be az embereket március 16.-tól egy ideig, most meg ki van írva, hogy reggel 8-9 között a 65 felettiek mehetnek be, élveznek elsőbbséget; és az is ki van az írva, hogy a posta épületén belül csak annyi ügyfél tartózkodhat ahány ablak nyitva van. Az emberek kellő távolságot tartva fegyelmezetten betartják, kint ácsorognak.

zsolti likes this.
  9. aquarell

aquarell Well-Known Member

Magyarorszâg régen a 10 mio fociszakërtö orszâga volt, ma a 9,5 mio virusszakërtö országa lett. :). :)

anonim999, fip7, blitzkrieg and 8 others like this.
  10. molnibalage

11. Régen a laktózérzékenységet meg cukorbetegséget sem ismerték, maximum szenvedtek tőle az emberek vagy meghaltak 30 évesen.
    Úgy tudom kis/közepes termetű kutyáknál gyakori ez a nyavaja, meg sok egyéb más is. Lehet etetni csirkével ezeket a kutyákat is csak szenvedni fognak tőle.
    Csak érdekességként: Belgiumban is úgy nevezik magukat hogy a 11millió szövetségi kapitány országa. Más kérdés hogy valamivel jobb a labdarúgásuk...

HAndrás and Fennek like this.
  12. papi

papi Well-Known Member

Itt is ki van írva az ajtóra ugyan ez. Csak gondolom a rossz idő miatt aznap az emberek ezt leszarták.

13. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

FilcTroll, fip7, blitzkrieg and 2 others like this.
  14. arbalest

arbalest Well-Known Member

Ez az intézkedés elsősorban a "bandázásokat" igyekszik szétszedni, amit idősek, fiatalok előszeretettel űztek mostanában. Közben egyelőre nem akarja kockába zárni az embert, mindent el tudsz intézni, mehetsz sétálni is, persze csak ésszel. Meg kicsit szoktatja az embereket, hogy a teljes kijárási ne jöjjön annyira derült égből, ha lesz (hátha nem, de illúzióim azért nincsenek)

15. Autodidaktakatona

Autodidaktakatona Well-Known Member

Sokszor esik szó a "teljes kijárási tilalomról", de szerintem akik azt támogatják nem teljesen értik a megvalósítását.... Nem variálom túl, mert több érvem lenne ellene, de amiért teljességgel lehetetlen az az, hogy nincs kellő mennyiségű, hadrafogható ember akivel végrehajtassák az egészet.

fip7, nyugger and Pocok75 like this.
  16. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Na ennek mutasson be valaki egy büntető fékezést! :)

FilcTroll and blitzkrieg like this.
  17. gergo55

gergo55 Well-Known Member

Csak nem Foktő?

Leonidas likes this.
  18. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Kitörés 2020!
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    Egy kis megemlékezés... Végre feltették az idei galériát.
    https://kitorestura.hu/gallery/kitores-2020/

Bár csak 25-ös túrán voltam, de le a kalappal azok előtt akik teljesítették.
    A félremagyarázások ellen ott vannak az indulásnál a képek... Ez Mo egyik, ha nem a legnagyobb túra tömegrendezvénye...
    Így igazán méltó megemlékezés világnézettől függetlenül...
    "Ladagranték" nyilván a várkapuról egy rendőrkordon mögül kiabáltak, hogy hol a gerincetek, stb..., de ezt leszámítva hatalmas élmény volt.

19. Leonidas

Leonidas Well-Known Member

Nem, de ez is egy tüzérségi lőszerraktár volt. Alapból egy darabig először a tüzérséghez tartoztam. :)

20. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Tisztelet! Én tavalyelőtt voltam :)

rejsz felügyelő and Hegylakó like this.

Ezen oldal megosztása