Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Azok szovjet gépek. Orosz gépek: Szu-30SzM,M2, MKI, MKV, MKA..., Szu-34, Szu-35,Pak-Fa, Il-96, Tu-204,214, Il-476, Jak-130..stb.
Azért ilyen alap dolgokat illene mindenkinek, még Kovárinak is tudnia.
 
M

molnibalage

Guest
Azok szovjet gépek. Orosz gépek: Szu-30SzM,M2, MKI, MKV, MKA..., Szu-34, Szu-35,Pak-Fa, Il-96, Tu-204,214, Il-476, Jak-130..stb.
Azért ilyen alap dolgokat illene mindenkinek, még Kovárinak is tudnia.
A szovjet/orosz jelző megvan? Hát az megvan, hogy sokan a "szovjet" jelzőt nem használják, mert akkor ökörség, mint az, hogy "jugoszláv"?

Nyeltvannáciskodás helyett esetleg beláthadnád, hogy Kővári nem hazudok és nem barom, ahogy te hiszed. Csak a műszaki rész mellett vagy elfogadod vagy nem, hogy sokakkal ellentétben rühellte az előző politikai rendszert, annak vezetőit és kiszolgálóit is. És ezzel az érzéssel nagyon nincs egydül....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 136
73 679
113
<blockquote rel="Rommel28">Egy kis instant elmebaj. Sztem befér ide:

http://www.demokrata.hu/velemeny/oroszok-figyelmeztetese-az-usa-nak

http://www.demokrata.hu/velemeny/samu-bacsi-az-orosz-medve-bajuszat-huzogatja

A hozzászólások nagyon jók, főleg ami beszól Kővárinak :) </blockquote>


Én is mosolyogva szoktam olvasni, amikor itt vagy más haditechnikai fórumokon egyesek nem tudják hogy kikkel vitatkoznak :)
 
M

molnibalage

Guest
Valamiféle nemzeti hobbi, hogya a műszaki és természettudományos analfabéták verik az asztal a lehangosabban és hányják teli ökörséggekkel a netet haditechnikai témában.

Az is biztosan "véletlen", hogy a turbómagyar lét igen erős átfedésben van az orosz fegyverrendszerek totálisan téves megítélésével és a fentiekkel....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 136
73 679
113
Azok szovjet gépek. Orosz gépek: Szu-30SzM,M2, MKI, MKV, MKA..., Szu-34, Szu-35,Pak-Fa, Il-96, Tu-204,214, Il-476, Jak-130..stb.
Azért ilyen alap dolgokat illene mindenkinek, még Kovárinak is tudnia.

Ha már csomót keresünk a kákán...

A PAK-FA esetében egyetértek, lehet orosz gépeknek nevezni. Talán a Jak-130-ast is.

De az összes többinél mikor volt az alapváltozat prototípusának az első repülése? A Szovjetunió megszűnése előtt?

Az elektronika fejlesztése és a hajtóműcsere miatt új jelzést kapott gépek meg kb. olyanok, mintha az F-16-os minden változatának új típusjelzést adnánk.

A nyugati írásokban a "szovjet" és az "orosz" szót szinonimaként használják, a szóismétlést próbálják vele elkerülni.

Kővári Lászlóról még egy kis információ...

http://www.aranysas.hu/impresszum.php

http://www.aranysas.hu/tartalom.php


Egyébként meg mindenki annak hisz el és azt amit akar. Nekem teljesen mindegy :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Valamiféle nemzeti hobbi, hogya a műszaki és természettudományos analfabéták verik az asztal a lehangosabban és hányják teli ökörséggekkel a netet haditechnikai témában.

Az is biztosan "véletlen", hogy a turbómagyar lét igen erős átfedésben van az orosz fegyverrendszerek totálisan téves megítélésével és a fentiekkel....

Nem véletlen, a magyarok = oroszok.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Pont Kővári írásai miatt untam meg a Top Gun-t még 20 éve, mert - bár a tudása lehet, hogy nagy - a politikai nézeteit nem kellene bevinni az írásaiba. Onnantól, hogy valaki nem a száraz tényekre alapozza az írásait, elveszíti közlésének hitelességét. és sikerült is az első iraki háborús T-72 vs. Abrams egyik cikkével kiakasztania.. Engem speciel akkor sem érdekelt a technika eredete.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
<blockquote rel="boki">Azok szovjet gépek. Orosz gépek: Szu-30SzM,M2, MKI, MKV, MKA..., Szu-34, Szu-35,Pak-Fa, Il-96, Tu-204,214, Il-476, Jak-130..stb.
Azért ilyen alap dolgokat illene mindenkinek, még Kovárinak is tudnia.

Ha már csomót keresünk a kákán...

A PAK-FA esetében egyetértek, lehet orosz gépeknek nevezni. Talán a Jak-130-ast is.

De az összes többinél mikor volt az alapváltozat prototípusának az első repülése? A Szovjetunió megszűnése előtt?

Az elektronika fejlesztése és a hajtóműcsere miatt új jelzést kapott gépek meg kb. olyanok, mintha az F-16-os minden változatának új típusjelzést adnánk.

A nyugati írásokban a "szovjet" és az "orosz" szót szinonimaként használják, a szóismétlést próbálják vele elkerülni.

Kővári Lászlóról még egy kis információ...

http://www.aranysas.hu/impresszum.php

http://www.aranysas.hu/tartalom.php


Egyébként meg mindenki annak hisz el és azt amit akar. Nekem teljesen mindegy :)
</blockquote>

Tudom ki o. Attól,hogy a protók a SZu alatt készultek vagy az elso felszállás a Szu -ban tortént egyes gépek esetében, semmi sem változtat azon , hogy a felsorolt gépek oroszok. 1991-tol beszélunk Oroszországról, tehát azon gépek amelyek ezután lettek kifejlesztve vagy kerultek szériagyártásba orosz gépeknek tekinthetoek.
Kovárinak helyesn azt kellet volna írnia, hogy a szovjet gépeket javította, így ismeri a szovjet gépeket, szovjet haditechnikát.
Ettol fuggetlenul a kritikája jogos, mert van ferdítés, pontatlanság az írásokban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
<blockquote rel="boki">Azok szovjet gépek. Orosz gépek: Szu-30SzM,M2, MKI, MKV, MKA..., Szu-34, Szu-35,Pak-Fa, Il-96, Tu-204,214, Il-476, Jak-130..stb.
Azért ilyen alap dolgokat illene mindenkinek, még Kovárinak is tudnia.
A szovjet/orosz jelző megvan? Hát az megvan, hogy sokan a "szovjet" jelzőt nem használják, mert akkor ökörség, mint az, hogy "jugoszláv"?

Nyeltvannáciskodás helyett esetleg beláthadnád, hogy Kővári nem hazudok és nem barom, ahogy te hiszed. Csak a műszaki rész mellett vagy elfogadod vagy nem, hogy sokakkal ellentétben rühellte az előző politikai rendszert, annak vezetőit és kiszolgálóit is. És ezzel az érzéssel nagyon nincs egydül....
</blockquote>
Ezzel semmi baj nincsen, szíve joga. Nyilván szakember, és van az átlag embernél jóval nagyobb rálátása a repülésre, és a mögötte lévő technológiára. Az is egyértelmű, hogy akik megtalálták a linkelt fórum alatt, bohócok. Az viszont, ahogy kinyilatkoztat Kővári dolgokat sokszor elfogultan, az azért néha vérlázító, s pont az újságírás LENNE az egyik olyan dolog, ahol nem kéne belevinni az ember saját érzelmeit és világnézetét a munkájába, s mondjuk úgy, hogy Ő ehhez nem tartja magát, még kicsit sem. Tudnék linkelni cikkeket tőle, amelyek a legalapvetőbb morális követelményeket sem érik el, de ígérem nem fogok, annál még az én időm is drágább, meg amúgy sem lenne értelme, akik hasonlóan látják ezt mint én, azok úgy is tudják hogy miről van szó, akik meg imádják olvasni, hogy ami US az "lovely-jubbly", ami Szovjet-Orosz eredetű az meg egy kalap szar, ja és születendően gonosz is, meg agresszív természetesen, azok meg úgy is rá és a cikkeire fognak elélvezni ezután is...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Pont Kővári írásai miatt untam meg a Top Gun-t még 20 éve, mert - bár a tudása lehet, hogy nagy - a politikai nézeteit nem kellene bevinni az írásaiba. Onnantól, hogy valaki nem a száraz tényekre alapozza az írásait, elveszíti közlésének hitelességét. és sikerült is az első iraki háborús T-72 vs. Abrams egyik cikkével kiakasztania.. Engem speciel akkor sem érdekelt a technika eredete.
Így van, teljesen egyet értek. Miatta nem vagyok hajlandó pénzt kiadni én sem arra a magazinra. Ami rosszabb, INGYEN is elolvashatnám, néha belelapozok, aztán megy vissza a polcra... Egyszerűen komolytalannak tartom ezt így, pedig a régi nem ennyire egy szájízre alakított szerkesztőséggel rendelkező TOP GUN azért szerethető volt, szerintem legalább is...
 
M

molnibalage

Guest
Pont Kővári írásai miatt untam meg a Top Gun-t még 20 éve, mert - bár a tudása lehet, hogy nagy - a politikai nézeteit nem kellene bevinni az írásaiba. Onnantól, hogy valaki nem a száraz tényekre alapozza az írásait, elveszíti közlésének hitelességét. és sikerült is az első iraki háborús T-72 vs. Abrams egyik cikkével kiakasztania.. Engem speciel akkor sem érdekelt a technika eredete.
A TG idejében sokkal korlátlozottabbak voltak a források is. Elég sok pontatlanság volt bennük mai szemmel nézve.
 
M

molnibalage

Guest
Ezzel semmi baj nincsen, szíve joga. Nyilván szakember, és van az átlag embernél jóval nagyobb rálátása a repülésre, és a mögötte lévő technológiára. Az is egyértelmű, hogy akik megtalálták a linkelt fórum alatt, bohócok. Az viszont, ahogy kinyilatkoztat Kővári dolgokat sokszor elfogultan, az azért néha vérlázító, s pont az újságírás LENNE az egyik olyan dolog, ahol nem kéne belevinni az ember saját érzelmeit és világnézetét a munkájába, s mondjuk úgy, hogy Ő ehhez nem tartja magát, még kicsit sem. Tudnék linkelni cikkeket tőle, amelyek a legalapvetőbb morális követelményeket sem érik el, de ígérem nem fogok, annál még az én időm is drágább, meg amúgy sem lenne értelme, akik hasonlóan látják ezt mint én, azok úgy is tudják hogy miről van szó, akik meg imádják olvasni, hogy ami US az "lovely-jubbly", ami Szovjet-Orosz eredetű az meg egy kalap szar, ja és születendően gonosz is, meg agresszív természetesen, azok meg úgy is rá és a cikkeire fognak elélvezni ezután is...
Öööö, esetleg olvasod a HTKA-t? Olyan orosz fanhullámság van itt pár éve, hogy az valami iszonyat... Ezek után valahol vicces számon kérni a politikai elfogulatlanságot attól, akit "kicsit" megszopattak az előző rendszert talpanyaló köcsögei...

Kővári nem írt olyat, hogy az orosz az kalap szar. Csak pl. valahol vicces, hogy az n+1-ik Sz-300-tól és más orosz SAM-től sokan maguk alá piszkítanak csodálatukban, miközben talán meg kellene nézni, hogy a Patriottal párhuzasan fejlődött. Ezen felül az Sz-300 alapkoncepciój kezd elavulni. A jövő a NASAMS szerű rendszereké ameddig nem cél a TBM feletti BM elhárítás. A rávezető állomás nélküli SAM rendszer gyakorlatilag SEAD-elhetetlen a klasszikus módszerekkel...
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="ijasz">Pont Kővári írásai miatt untam meg a Top Gun-t még 20 éve, mert - bár a tudása lehet, hogy nagy - a politikai nézeteit nem kellene bevinni az írásaiba. Onnantól, hogy valaki nem a száraz tényekre alapozza az írásait, elveszíti közlésének hitelességét. és sikerült is az első iraki háborús T-72 vs. Abrams egyik cikkével kiakasztania.. Engem speciel akkor sem érdekelt a technika eredete.
Így van, teljesen egyet értek. Miatta nem vagyok hajlandó pénzt kiadni én sem arra a magazinra. Ami rosszabb, INGYEN is elolvashatnám, néha belelapozok, aztán megy vissza a polcra... Egyszerűen komolytalannak tartom ezt így, pedig a régi nem ennyire egy szájízre alakított szerkesztőséggel rendelkező TOP GUN azért szerethető volt, szerintem legalább is...
</blockquote>

Az is vicces, hogy a politika álláspontját összemosod a technikai tartalommal. Szezon és fazon.

Ennyi erővel senki ne olvassa a Zoli hajói oldalt, mert a politikai agymenéseitől agyfaszt kaptam, szeritnem akkora ökörségeket írt sok helyen annak ellenére - vagy éppen azért... - mert történelem tanár. (Tudtommal.)

Egy barátom személyes tapasztalata az, hogy a magyar felsőoktatás történelem szakán erősen felülreprezentáltak a turbóagyarok és a különféle szélsőséges eszmék hívei az átlag lakossághoz képest...

Ennek ellenére az írásai műszaki részét leköpni csak azért, mert sajátos politikai nézetei vannak elég nagy ökörség lenne.

Tehát megint csak azt látom, hogy semmiféle műszaki objektivitás vagy valódi érv nincs amellett, hogy Kővári miért hülye. Szimplán csak azért utáljátok, mert kurvára nem szerette az előző rendszer és emiatt mai napig nem tud azonosulni azzal a képmutatással, amit az oroszok tolnak sok helyen kőkemény propagandával. Mondjuk a másik oldalt sem kell félteni, de ettől függetlenül továbbra is alapvető különbség van a fejekben keleten és nyugaton...
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 324
8 103
113
<blockquote rel="zsolti">



Egy barátom személyes tapasztalata az, hogy a magyar felsőoktatás történelem szakán erősen felülreprezentáltak a turbóagyarok és a különféle szélsőséges eszmék hívei az átlag lakossághoz képest...

Még az a szerencse hogy te ehhez is ily kiválóan értesz... Epic meg agyfasz az egész
 
M

molnibalage

Guest
Még az a szerencse hogy te ehhez is ily kiválóan értesz... Epic meg agyfasz az egész

Én az a pillanatot várom, hogy amikor te kommentelsz valamit, akkor annak a trollkodáson kívül bármi egyéb tartalma is lesz...
 
Status
Not open for further replies.