Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
<blockquote rel="zsolti">
Ezzel semmi baj nincsen, szíve joga. Nyilván szakember, és van az átlag embernél jóval nagyobb rálátása a repülésre, és a mögötte lévő technológiára. Az is egyértelmű, hogy akik megtalálták a linkelt fórum alatt, bohócok. Az viszont, ahogy kinyilatkoztat Kővári dolgokat sokszor elfogultan, az azért néha vérlázító, s pont az újságírás LENNE az egyik olyan dolog, ahol nem kéne belevinni az ember saját érzelmeit és világnézetét a munkájába, s mondjuk úgy, hogy Ő ehhez nem tartja magát, még kicsit sem. Tudnék linkelni cikkeket tőle, amelyek a legalapvetőbb morális követelményeket sem érik el, de ígérem nem fogok, annál még az én időm is drágább, meg amúgy sem lenne értelme, akik hasonlóan látják ezt mint én, azok úgy is tudják hogy miről van szó, akik meg imádják olvasni, hogy ami US az "lovely-jubbly", ami Szovjet-Orosz eredetű az meg egy kalap szar, ja és születendően gonosz is, meg agresszív természetesen, azok meg úgy is rá és a cikkeire fognak elélvezni ezután is...
Öööö, esetleg olvasod a HTKA-t? Olyan orosz fanhullámság van itt pár éve, hogy az valami iszonyat... Ezek után valahol vicces számon kérni a politikai elfogulatlanságot attól, akit "kicsit" megszopattak az előző rendszert talpanyaló köcsögei...

Kővári nem írt olyat, hogy az orosz az kalap szar. Csak pl. valahol vicces, hogy az n+1-ik Sz-300-tól és más orosz SAM-től sokan maguk alá piszkítanak csodálatukban, miközben talán meg kellene nézni, hogy a Patriottal párhuzasan fejlődött. Ezen felül az Sz-300 alapkoncepciój kezd elavulni. A jövő a NASAMS szerű rendszereké ameddig nem cél a TBM feletti BM elhárítás. A rávezető állomás nélküli SAM rendszer gyakorlatilag SEAD-elhetetlen a klasszikus módszerekkel...

</blockquote>
Olvasom a HTKA-t. Van Orosz fanhullámság, meg van ennek a kiegyensúlyozására Ulippo, Kalapacs, Formosa, TE jómagad és még sokan mások. Én abszolút azt látom, hogy pro és kontra vannak elfogult hülyék, sima szimpatizánsok, és olyanok is, akik azért amennyire egy egyébként szubjektív emberi lény lehet, objektív szemlélődők. Valamint ami a legfontosabb, az az, hogy a felsorolt elfogult urak közül egyik sem SZAKÚJSÁGÍRÓ, hanem mint magán ember, ír egy fórumra. Ez nálam teljesen más kategória, mint amikor valaki neten és nyomtatott sajtótermékben ír olyan cikkeket, mint pl. ami Kővárinak az Oroszok szíriai beavatkozásáról sikeredett. Az egyébként hogy ért hozzá, tény. Te is értesz hozzá, ez is tény. Ettől függetlenül, mivel a TÉMA a korszerű haditechnika, ott azért szerintem sokszor inkább ingoványos a talaj, nincs biztos 100% info, ha nem kellő önmérséklettel ír az ember, és beleviszi a saját MEGGYŐZŐDÉSEIT, vagy a saját világnézetét, és még komolyan is veszi magát, abból általában jó nem szokott kisülni. Neked itt elnézik sokan, mert teljesen jó szándékból, és ingyen csinálod. Kővári ebből él, dedikált újságíró, tőle azért én több objektivitást várnék, és várok is el. Ezzel a véleményemmel tudom hogy nem vagyok egyedül, de azt is tudom, hogy sokan most ezért is anyázni fognak, de ezzel sincs semmi baj, ez is így van jól:p!
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 324
8 104
113
<blockquote rel="kaktusz">
Még az a szerencse hogy te ehhez is ily kiválóan értesz... Epic meg agyfasz az egész

Én az a pillanatot várom, hogy amikor te kommentelsz valamit, akkor annak a trollkodáson kívül bármi egyéb tartalma is lesz...</blockquote>
https://www.youtube.com/watch?v=HMDqMGj3wrM
Turbózzál tovább az megy neked! Epic öcsém epic
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Akkor az én 2 fillérem:
Én is a belevitt politika miatt nem veszek Arany Sas-t már vagy 2 éve... Mert magasról lesz***** a szakmai hozzáértést, ha a cikk negyede orosz ellenes kirohanásokból áll.

Egyúttal megköszönném a résztvevőknek, élükön Molni-val, hogy szétfo**** a humor topic-ot.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="ijasz">Pont Kővári írásai miatt untam meg a Top Gun-t még 20 éve, mert - bár a tudása lehet, hogy nagy - a politikai nézeteit nem kellene bevinni az írásaiba. Onnantól, hogy valaki nem a száraz tényekre alapozza az írásait, elveszíti közlésének hitelességét. és sikerült is az első iraki háborús T-72 vs. Abrams egyik cikkével kiakasztania.. Engem speciel akkor sem érdekelt a technika eredete.
Így van, teljesen egyet értek. Miatta nem vagyok hajlandó pénzt kiadni én sem arra a magazinra. Ami rosszabb, INGYEN is elolvashatnám, néha belelapozok, aztán megy vissza a polcra... Egyszerűen komolytalannak tartom ezt így, pedig a régi nem ennyire egy szájízre alakított szerkesztőséggel rendelkező TOP GUN azért szerethető volt, szerintem legalább is...
</blockquote>

Az is vicces, hogy a politika álláspontját összemosod a technikai tartalommal. Szezon és fazon.

Ennyi erővel senki ne olvassa a Zoli hajói oldalt, mert a politikai agymenéseitől agyfaszt kaptam, szeritnem akkora ökörségeket írt sok helyen annak ellenére - vagy éppen azért... - mert történelem tanár. (Tudtommal.)

Egy barátom személyes tapasztalata az, hogy a magyar felsőoktatás történelem szakán erősen felülreprezentáltak a turbóagyarok és a különféle szélsőséges eszmék hívei az átlag lakossághoz képest...

Ennek ellenére az írásai műszaki részét leköpni csak azért, mert sajátos politikai nézetei vannak elég nagy ökörség lenne.

Tehát megint csak azt látom, hogy semmiféle műszaki objektivitás vagy valódi érv nincs amellett, hogy Kővári miért hülye. Szimplán csak azért utáljátok, mert kurvára nem szerette az előző rendszer és emiatt mai napig nem tud azonosulni azzal a képmutatással, amit az oroszok tolnak sok helyen kőkemény propagandával. Mondjuk a másik oldalt sem kell félteni, de ettől függetlenül továbbra is alapvető különbség van a fejekben keleten és nyugaton...</blockquote>

Sosem mondtam hogy hülye. Azt sem mondtam hogy nem ért a technikai dolgokhoz. Azért nem vicces összemosni a politikai elfogultságát a technikai tartalommal, mert pont ennek az eredménye nem kevés cikkében az, hogy amikor NEM 100% az info valamiről, ott bekompenzálódik a cikk egy saját világnézettel, és teljesen eltérő lesz a konklúziója, a kicsengése mint egy objektív cikk lehetne, vagy lenne.

Zoli lehet hogy egy elfogult barom, de Zoli hajói oldalt sosem olvastam, a TOP-GUN-t meg régen igen, az AS-t is egy ideig. Zoliról nincs véleményem ezért, Kőváriról meg van.

Magyar felső oktatásban sok a "turbómagyar", még tán a tanárok is azok? Figy. Balázs, gondolkoztál már azon, hogy ez valami rejtett véletlen okán, vagy azért, mert ott általában tényleg a történelmet az átlagnál jobban ismerők vannak felülreprezentálva??!

Definiáljuk már a Turbómagyart egyébként, légy szives! Mi az a turbómagyar??? Ha annyi, hogy szeretem a hazámat, büszke vagyok a hagyományainkra, pl. örülök ha magyar sportsiker van, és hajlandó lennék egy idegen hatalom megszállása ellen harcolni(ha Orosz, ha USA, ha Román, ha Piréz), akkor ÉN Turbómagyar vagyok??? Mert Zsidó gyerekek szívét nem akarok megenni, cigányokat válogatás nélkül nem akarok dunába lőni, és még a melegeket sem öletném le. Hozzáteszem biztos vagyok benne, hogy a felsőfokú töriképzésen sem sincsenek felülreprezentálva a "Turbómagyarok", HA az csak annyit takar, amit én most elmondtam magamra példát. Ha viszont már én is turbómagyar vagyok, akkor MARHA jó, hogy ez ott a felülreprezentált. Szerintem.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Egyébként az Aranysas (lánykori nevén Top Gun) már a kezdet kezdetén amerika barát és orosz ellenes volt, nem tudtál elolvasni egy cikket úgy hogy az orosz az vacak, az amerikai király.
Persze attól még vannak benne nagyon jó cikkek, csak kell hozzá az értó olvasás, és ki kell hagyni a cikkíró személyes véleményét.
 
M

molnibalage

Guest
Olvasom a HTKA-t. Van Orosz fanhullámság, meg van ennek a kiegyensúlyozására Ulippo, Kalapacs, Formosa, TE jómagad és még sokan mások.
És már itt van a szokásos hiba. Én nem vagyok semmilyen fan. Jó reggelt és a tények és a fizikai alapján értékelek. És az, hogy a biztpol topikban mi megy, azt meg inkábn hagyjuk....

Önmagában vicc, hogy az elmúlt 2 napban is kb. csak a biztpol topikok pörögnek. Ide süllyed a hajdan nagy HTKA... :(

Valamint ami a legfontosabb, az az, hogy a felsorolt elfogult urak közül egyik sem SZAKÚJSÁGÍRÓ, hanem mint magán ember, ír egy fórumra.
Már elnézést, de miégis mi tesz valakit szakújságíróvá...? Talán valami papír, iskolva vagy az írás minősége?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Az én szememben az, hogy egy országosan ismert és nagy számban eladott magazinban ír, az már teljesen más kategóriába helyezi, mint azt, aki ide néha néha ír valami ökörséget egy egy topikba mint magánember. Ennyi volt a lényeg. Az elsőtől szerintem el KELL várni az objektivitást, a második meg amíg a moderátor nem kúrja ki valami durva anyázásért, gyakorlatilag az ír, és olyan elfogultan, amit csak akar. Nem ugyan az a két kategória.
 
M

molnibalage

Guest
Magyar felső oktatásban sok a "turbómagyar", még tán a tanárok is azok?
Így visszanézve bizony voltak szép számmal ilyen tanáraim. Teljesen normálisak voltak, amíg Trianon, II. Vh és haditechnika nem került szóba. Akkor aztán sírva röhögtem. Hála istennek a történtlem tanáraim egyike sem volt ilyen. (Az egyik konkrétan kiképzett Messzer pilóta volt, csak már nem repült.)

Definiáljuk már a Turbómagyart egyébként, légy szives! Mi az a turbómagyar???
Hazaszeretet szóval dobálózás, indokolatlan használata, lenézése annak azt, aki a nacionalizmust és magát ez a fogalmat ökörségnek és idejétmúltnak tartja. Folyamatos kommentelgetése a "hungarian master race"-nek, annak, hogy a német tudósok és a magyarok seggéből sütött a nap, német II. Vh fegyverk képességeinek végletekig magasztalása. Nosztalgia a náci eszmék iránt és csendőrség állandó felemlegetése tartalom nélkül. Zsidózás, orosz HTféktelen imádata mindenféle tudás nélkül, - MiG és Szu az isten, körbereüli a jeki vasat szintű kommentek -városi legendák csont nélkül benyelése ,stb.


Ha annyi, hogy szeretem a hazámat, büszke vagyok a hagyományainkra, pl. örülök ha magyar sportsiker van, és hajlandó lennék egy idegen hatalom megszállása ellen harcolni(ha Orosz, ha USA, ha Román, ha Piréz), akkor ÉN Turbómagyar vagyok???
Nem.

HA az csak annyit takar, amit én most elmondtam magamra példát. Ha viszont már én is turbómagyar vagyok, akkor MARHA jó, hogy ez ott a felülreprezentált. Szerintem.
Nem, te nem vagy az. A tegnap linkelt egyik oldal kommentelője az. Megnézem a kommentjét aztán a FB oldalát és 100%-os pontossággal lőttem be, hogy ki is ő. Azt kell, hogy mondjam annyira fullta tolják sokan, hogy szitne lehetetlen mellélőni ezen a téren....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Egyébként az Aranysas (lánykori nevén Top Gun) már a kezdet kezdetén amerika barát és orosz ellenes volt, nem tudtál elolvasni egy cikket úgy hogy az orosz az vacak, az amerikai király.
Persze attól még vannak benne nagyon jó cikkek, csak kell hozzá az értó olvasás, és ki kell hagyni a cikkíró személyes véleményét.
Szerintem bár Oroszbarátsággal soha sem lehetett vádolni a TOP GUN-t, az AS már ahogy telit az idő, egyre inkább eltolódott a centrum irányából, aztán mikor az én ízlésemnek már ez nagyon sok lett, ott abbahagytam a gyűjtést pár éve, azóta csak bele bele nézek, s meggyőzödök hogy jól tettem. Nekem ez már "too much america".
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 748
113
Én még mindig megveszem a történelmi cikkek és a típusismertetők miatt.
Pedig ingyen is megnézhetem <del>gyógyszerészemnél</del> újságárusomnál.
Aztán ha többet akarok megtudni egy cikk elolvasása után olyanról, amiről addig nem is hallottam /pedig sok esetben már csak ismételgetik magukat :-( /, akkor meg ott a google :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
56-ban sem az volt a jelszó, hogy szovjetek haza, hanem hogy ruszkik haza. Vajon miért?

A) Biztos azért, mert az ukránokat nem akartuk hazaküldeni, mert őket szerettük.

B) Már akkor is tudtuk, hogy olyan ország, hogy Ukrajna, nem létezik, így őket nem küldhettük haza.

C) A kicsi(k)re már akkor sem adtunk, Moldova, Grúzia, Azerbajdzsán, Kazahsztán, Üzbegisztán, na meg pláne a Baltiak, nekünk már akkor is egyre ment, orosz mind és kész!

Nah, melyik magyarázat tetszik? :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
És már itt van a szokásos hiba. Én nem vagyok semmilyen fan. Jó reggelt és a tények és a fizikai alapján értékelek. <b>És az, hogy a biztpol topikban mi megy, azt meg inkábn hagyjuk....</b>

Én meg azt röhögöm Molni, hogy ti mérnökök, meg komoly katonák, ha tudnátok, hogy azok a felső vezetők, akiknek ti engedelmeskedtek, a biztpol topikokhoz képest is milyen agyf@szságokban hisznek, kettéállna a fületek.
Így jobb is nektek, hogy ilyen dolgokkal ti nem törődtök, hanem nyugodtan méricskélitek mondjuk különböző gázok kiáramlási sebességét.
 
M

molnibalage

Guest
Én meg azt röhögöm Molni, hogy ti mérnökök, meg komoly katonák, ha tudnátok, hogy azok a felső vezetők, akiknek ti engedelmeskedtek, a biztpol topikokhoz képest is milyen agyf@szságokban hisznek, kettéállna a fületek.
Így jobb is nektek, hogy ilyen dolgokkal ti nem törődtök, hanem nyugodtan méricskélitek mondjuk különböző gázok kiáramlási sebességét.
Szép dolog a burkolt hülyézés...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi">
Én meg azt röhögöm Molni, hogy ti mérnökök, meg komoly katonák, ha tudnátok, hogy azok a felső vezetők, akiknek ti engedelmeskedtek, a biztpol topikokhoz képest is milyen agyf@szságokban hisznek, kettéállna a fületek.
Így jobb is nektek, hogy ilyen dolgokkal ti nem törődtök, hanem nyugodtan méricskélitek mondjuk különböző gázok kiáramlási sebességét.
Szép dolog a burkolt hülyézés...</blockquote>

:)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Való igaz, hogy viszonylag kevés sikeres mérnök, katona, stb. megy politikusnak és valószínűleg viszonylag kevesen kerülnek döntéshozó helyzetbe ... cserébe minden oldalon tele vannak ELTÉsekkel, turbómagyar töri szakosokkal és jogászokkal.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Igen, de nem új, már kb tíz éve is téma volt. Mondjuk nem mondom, hogy alaptalan. ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Akkor én nagyon le vagyok maradva :D!
Azt tudtam, hogy a politiológusokat/jogászokat/pszichiátereket utálni kell mindenkinek aki nem az, de most már úgy látom, cakk pakk a bölcsészek azok a társadalmunk ellenségei, itt mese nincsen :p!!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Szerintem meg is hirdetem nemsokára az osztályharcot, aztán lássuk kik a keményebbek, a turbomagyar bölcsészek, vagy liberó mérnökök, a maradékot meg majd letakarítja a Khme...khmm szóval a magyar munkásosztály :p! Akkor majd nem lesz kire turbomagyarozni a töritanszékeken, mert minden tanszék helye be lesz vetve GYAPOTTAL :p!
 
Status
Not open for further replies.