Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Rájössz magadtól is, hogy a magyar "független" bíróság ugyanannak a sorosnak a tányérjából eszi a kutyakaját mint a szóban forgó civil szervezetek.
Majd elmarasztalják akit a gaszda akar.
Ezért is röhögnek itthon a cigány és muszlim bűnözők, mert egy óra alatt szabadon kell őket engedni.
Ahh szerintem ebbe ne menjünk bele mert messzire vezet, és nincs semmi értelme maradjunk szerintem abban hogy nem tudjuk egymást meggyőzni,így szerintem mind a ketten jobban járunk:):)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Vagy szerinted az a jó, ha magyar civilszervezeteknek adott pénzeket részben politikai célra használnak fel?

rzt a pofonlládát a helyedben nem feszegtné, ld Smittmaristól Békamenetig...
Második mondatod milyen nyelven van írva?
Nem, szerintem a civil szférának adott pénzt nem politikai célokra kellene felhasználni. Erről írtam eddig is.
Számtalan hozzászólásomban leírtam; de szívesen leírom még egyszer: Van rengeteg mindenféle politikai elkötelezettség nélküli civil szervezet Magyarországon, amiknek a maguk körében van valós támogatottsága. Ezek valós civil szervezetek, nem úgy mint az NGO-k. Ezeket kellene érdemben támogatni, ehelyett pl.: 100 milliós nagyságban támogat különböző külföldi szervezeteket az Ökotárs, vagy olyan civil szervezeteket, akiknek valós támogatottsága nincs, de 40 milliót kapnak különböző jogcímeket, miközben beismerik (Gulyás az ATV-ben), hogy kormány ellenes tüntetést finanszíroztak belőle. A valós problémákért létrejött szervezeteknek, meg amiknek zömében (de nem feltétlen) valóban van látható (bár nem kimagasló) támogatottságuk, meg kb. aprópénzt kapnak.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 833
113
Tök mindegy milyen néven pályázik a magyar kormánynak akkor sem lenne megfelelő.Mondom ha annyira "fázik" ettől a pénztől a magyar kormány akkor engedje el a norvég pénzt mivel az elmúlt évek történéseiből világosan látszik,hogy a norvég kormány nem fog a magyar kormánnyal kivételezni.
A norvégoknak nem kel az unió előnyeit némi pénz fizetésével élvezni, ha az unió egy adott tagországa nem kér belőle.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 096
113
Ahh szerintem ebbe ne menjünk bele mert messzire vezet, és nincs semmi értelme maradjunk szerintem abban hogy nem tudjuk egymást meggyőzni,így szerintem mind a ketten jobban járunk:):)

 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
De nem az a duma, hogy a közmédiát nem nézi senki? :D
Őszinte leszek, bedobálják a helyi lapot, benne a méteres hirdetésekkel, hogy soros brüsszeli ügynokei Pistike kukiját át fogják műteni Julikára, meg csak a fisesz, meg milyen jó lesz 5milliárdért Mindszenty múzem. etc... Na a helyi lakosság 50 százaléka kb ezekből tájélozódik, nem vicc... Én meg naponta átfutom a pártsajtót, ismerd meg elelnséged alapon...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Mmmm. Nem is tudtam ellenállni ennek a zsíros falatnak.

-Az öregemberek akikkel valaha beszélgettetek, nem gondolták úgy a koruk előrehaladtával, hogy több dolgot szabadon megengedhetnek maguknak, felfedezve a bolygón való létük mértékét?
-A milliárodosok, akikkel beszélgetettek valaha, foglalkoztak-e a beszélgetéskben azon felül sok egyéb dologgal, mint hogy mit értek el?
-Az öreg milliárdosok a halálos ágyuk előtti pillanatokban hirtelen megváltoztak rendszer és társadalompolitikai nézeteikben?
-A milliárdosság és az öregség szerzetesi önmegtartóztató életmódban fejeződik ki rendszerint, ha az elérhető médiainformációt tekintjük?
-Az öregemberek rendszerint a megszokott cselekvéseik mindennapi rutinjába kapaszkodva élik a mindennapokat, nyújtva az életüket amíg lehet, hogy minél tovább tehessék. A milliárdosság ezt megváltoztatja?
-Ha egy milliárdos fiatal korától kinyilvánítva hangoztatottan küzd egy célért öreg idejéig, akkor az azt jelenti, hogy a felvetett kilencven éves kor esetén amennyiben tiszta az elméje, felhagy ezzel, mert öööö, izé, öööö, mert, öööö, milliárdos filantróp?
-Az élete során felhalmozott tudásanyag hirtelen eltűnik a semmiben, a hozzá köthető szervezetek virágtermesztő és virágkötő szervezetekké avanzsálnak átmenet nélkül, amikor kilencven éves lesz?
-Az utóda, aki a médiatartalmakban felfedezhetően viszi tovább, az nem örökségként viszi tovább, hanem, nincs semmilyen összefüggés, mert a milliárdosokra a hétköznapi akarnok, világbefolyásoló hétköznapi öreg parasztemberkkel ellentétben nem jellemző az anyagi és a hozzá kapcsolódó szellemi vezérfonál átöröklése?
-A szerelemnek nincs kora, hirdeti ugyanaz a nézőpont, mint ami szerint a gonoszságnak van? :D
-Retardáltak vagytok, vagy jobb hazudni magatoknak?


"Minden vitát meg nyersz, amit el sem kezdesz."

/Von Hózentróger tbrn szavai Adolf Hitler őrvezetőhöz 1918 október Ypres/


:)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Hát, a helyi kérdéseknél, tudni kell felül emelkedni a politizáláson, főleg a párt politizáláson. A pártpolitizáláshoz meg nem kell sem egyesület, sem alapítványi forma. Pláne nem kell civil arculat mögé bújni. Ha valaki pártpolitizálni akar, akkor annak is megvan a maga színtere. Minden politikus, minden párttag civil -ha nem tűnt volna még fel. ;)
egxébként?
".....
Van ismerősöm akinek ez régi terve. Mármint hadüzenet, háború, kapituláció, a norvégok megszállnak minket, bevezetik a norvég jogrendet és élhető országot csinálnak Magyarországból, ha tetszik, ha nem "
és
....
Orbán, ha diszkrét diktátor lenne, csapathatná úgy, mint Teodoro Obiang Egyenlítői-Guineában: ő se enged beleszólást senkinek semmibe, a kellemetlen egyedeket lepofoztatja, az ország bevételeiből szénné lopja magát, de alapvetően nem csinál semmi különöset, nem is nagyon szerepel a hírekben. Nincs rosszban senkivel. Ha találkoznak, még Obama is mosolyogva parolázik vele. Elég legitimitást ad neki az, hogy kevésbé brutális, mint az elődje, aki egyébként a nagybátyja volt, és ő végeztette ki. Nem lesz belőle a történelem leghíresebb zsarnoka, de alapvetően biztos eléggé jól él.
Ha egy kis ország vezetőjének ez nem elég, akkor viszont úgy kell tennie, mint Kim Ir Szen, aki saját ideológiát alapított, a sírja nemzeti kegyhely, óegyiptomi módra istenként tisztelik, inka módra holtan is tisztséget tölt be, ráadásul legalább száz évre előre biztosította az ország helyét a fúj-fúj listákon, mint veszedelmes ellenség, pedig alapvetően lófaszuk sincs - ehhez viszont képesnek kellett lennie kiirtatni a fél pártot, agyonlövetni mindenkit, aki nem mosolyog egyszerre, és ránevelnie a népet, hogy megtiszteltetésnek vegyék, ha éhen halhatnak érte.
Orbán előbbit meg tudná csinálni az EU-n belül, utóbbit meg az EU-n kívül, de inkább eljátssza, hogy zseniális pávatáncosként mindkettőt megcsinálja, pedig csak arról van szó, hogy előbbihez túlságosan kivagyi, utóbbihoz viszont túlságosan beszari.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
W

Wilson

Guest
Már csak az érdekelne miképp csinálod, hogy több topikban egyidőben fejted ki a véleményed? ;)
Öt év alapképzés a nemzetközi hírű Ábrahám fiai Egyetem kommunikáció szakának kommentelés szakirányán, majd három év mesterképzés a Kínai Állami Egyetem ösztöndíjjával a sanghaji katonai egyetem agymosás és cenzúra szakirányán:):).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Őszinte leszek, bedobálják a helyi lapot, benne a méteres hirdetésekkel, hogy soros brüsszeli ügynokei Pistike kukiját át fogják műteni Julikára, meg csak a fisesz, meg milyen jó lesz 5milliárdért Mindszenty múzem. etc... Na a helyi lakosság 50 százaléka kb ezekből tájélozódik, nem vicc... Én meg naponta átfutom a pártsajtót, ismerd meg elelnséged alapon...
Érdekes, ide nem dobálnak. De máshol se láttam még. Pedig ez mélyen vidék, ide csak a kinyomtatott internet jut el, abból is a betárcsázós.
Sőt, tudod, nekem az a tapasztalatom, hogy a valós és értelmes kritikák pont Fidesz párttagoktól és szimpatizánsoktól hangzanak el a kormány munkáját illetőleg, még aki magát ellenzékinek vallja meg olyan összeszedetlen hülyeségek jönnek, hogy már direkt szórakozásból hallgatom őket.
Mondjuk azt nem tudom, hogy mi a baj egy múzeummal. Én úgy gondolom, ha egy településre, vagy vidékre bármi pénz érkezik, főleg ilyen jellegű, az egyrészt ott fog maradni mint érték, másrészt a helyiek töltik meg tartalommal. Ha ezt van, aki nem tudja értékelni, ha a helyiek nem tudják megtölteni tartalommal, az nem biztos, hogy az állam hibája.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Öt év alapképzés a nemzetközi hírű Ábrahám fiai Egyetem kommunikáció szakának kommentelés szakirányán, majd három év mesterképzés a Kínai Állami Egyetem ösztöndíjjával a sanghaji katonai egyetem agymosás és cenzúra szakirányán:):).
Propaganda szakirányra nem is jártál? Hasbara spec kol.? :p:D
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 041
113
A Wilson(csapat) napi karakter száma kb. 12 óra folyamatos világbajnok gépíró tempóban teljesíthető... :oops:

Ha valaki ennyire szétágazó területen, ilyen sok viszonylag jó szakmai anyagot hoz, és ennyi hozzászólást, akkor annak kb. 5 diplomája és 48 órás napjai vannak.

...de inkább 3-5 ember csapat-munkája 1-2 jó kommunikációs szakértővel és szakterületi "bedolgozókkal".:oops::oops::oops:

...és egy komolyabb szakmai link- és hozzászólás-áradt után (presztizs-/arculat megteremtése, erősítése) --meglepő módon-- mindig jön "menetrendszerűen" egy kemény, kormányellenes támadás.
Mindeztzel elkerülve a vírus-tagadás "veszélyes" csapdáját, és hasonló bizonytalan területeket...

Jól összerakott "profil", szép "szakmai munka"...
...kicsit ironikus a név is, szerintem poénos: amcsi nagykövetségi/hátterű csoport az emeleti szerver-terem mellett/ a pincében!

:p :p :p


U.I: remélem a hazai szolgálatok is elemezgetik a "munkádat", ami szakmai szempontból egész jó, bár nekem személy szerint nem tetszik!
 
Status
Not open for further replies.