Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Ez az ő dolguk, én ezzel a rêszével nem foglalkozom. Az már politika hogy ki győzzön. Na most ebbe akart belepofázni a Gyurka is, ez is felcseszte az agyamat. :)
Ha a Gyurka annyira annyira irányítani akarja az országot akkor induljon a választásokon a sleppjével és nyerjék meg. Ennyi. :D De ezt a sumák nyomulást amit az EU vezetésnél meg itthon is művelt az nálam kiveri a biztosítékot. Eddig mindenhonnan kirúgták amelyik országban bepróbálkozott ezzel. :)
Látod engem pedig az hagy hidegen, hogy a kormányunk kitöl v mitől kap hideglelést, de ha egy kormány azért blokkol évek óta 77 milliárd forint támogatást ami az országnak járna mert minden baja van attól ,hogy pár milliárd olyan szervezetekhez kerülhet amelyekben nem OV emberei ülnek és kormánykritikus hangot ütnek meg.Az nálam igen csak kivágja a biztosítékot,mivel abszolút nem az ország hanem csak a saját önös érdekeit nézi.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nézd ez a rendszer itt Magyarországon is jól működött egészen addig amíg O.V szemét el nem kezdte szúrni,hogy a norvég alap Magyarországnak szánt pénzösszegének 10%-k az elosztásában nincs beleszólása a kormánynak,hozzáteszem ebben nem volt semmi rendkívüli ez része volt a megállapodásnak.Ez minden a norvég alap pénzéből részesülő országban így van,
A számomra az érdekes ,az,hogy csak a magyar kormány problémázik ezen még a magyar kormányhoz nagyon hasonló Soros ellenes álláspontot képviselő Lengyelország sem "görcsölt" ezen,gond nélkül megállapodtak a norvég alappal.
Dehogy működött jól. Korábban is volt már hüppögés, hogy az egész egy politikai befolyásra, bizonyos szűk érdekkörök, ideológiailag viszonylag jól behatárolt szűk kör kapta. Ugyan azok, akik annak idején az alapítványi és egyesületi törvény illetve szabályozás ellen puffogtak, miközben az a több ezer alapítvány és egyesület meg meg tudott felelni mindenféle cécó nélkül. Ja, hogy ezek a hazai forrásból működő alapítványok azok, amiknek vannak valós társadalmi támogatottsága és sokszor több 1%-os felajánlást kapnak, mint a külföldről kitömött alapítványok? Hát nem érdekes?
 
W

Wilson

Guest
Dehogy működött jól. Korábban is volt már hüppögés, hogy az egész egy politikai befolyásra, bizonyos szűk érdekkörök, ideológiailag viszonylag jól behatárolt szűk kör kapta. Ugyan azok, akik annak idején az alapítványi és egyesületi törvény illetve szabályozás ellen puffogtak, miközben az a több ezer alapítvány és egyesület meg meg tudott felelni mindenféle cécó nélkül. Ja, hogy ezek a hazai forrásból működő alapítványok azok, amiknek vannak valós társadalmi támogatottsága és sokszor több 1%-os felajánlást kapnak, mint a külföldről kitömött alapítványok? Hát nem érdekes?
Akit érdekel annak itt van a link amelyen össze van foglalva az ökotárs alapítvány közeli hercehurca:

http://autonomia.hu/hu/hogyan-mukodik-a-norveg-civil-tamogatasi-alap/

Visszatérve a hozzászólásodra a jól működő rendszert arra értettem, hogy az ominózus esetig,a magyar kormány tiszteletbe tartotta a norvég alappal kötött megàllapodást miszerint a Magyarországnak folyósított összeg 10 százaléka felett nem a magyar kormány rendelkezik.A fenn maradó 90 százalékot viszont a magyar kormány osztja el.Ezt a megállapodást rúgta fel a magyar kormány.Azon persze lehet vitatkozni, hogy ez miért van így, de szerintem semmi értelme.Mivel ennek a támogatásnak/kompenzációban ez a feltétele tetszik nem tetszik ez van ezt kell vagy nem kell szeretni.
A helyzet a következő ha a magyar kormány ezt nem tudja elfogadni akkor hajtsa el a norvégokat a pitsába a pénzünkkel együtt .De ne játssza a sértődött óvodást aki úgy gondolja, hogy neki külön játékszabályok járnak, mert abban biztos lehet mindenki, hogy a norvégok nem fognak kivételt tenni.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Akit érdekel annak itt van a link amelyen össze van foglalva az ökotárs alapítvány közeli hercehurca:

http://autonomia.hu/hu/hogyan-mukodik-a-norveg-civil-tamogatasi-alap/

El nem fogom olvasni ez a propaganda mocskot, de itt vannak a programjaik:


Kedvencem a 2. oldalon:
300.000ft Hajdú-Biharban cukorbeteg gyerekek segítésére, közvetlenül alatta
3.284.020 ft Békésben atomellenes propagandára.
De arra is volt ~6.000.000ft-juk, hogy Csehországban, Bulgáriában és Brüsszelben kampányoljanak az atomenergia ellen.

Nagyon látványos, hogy 2020 óta megszűnt a környezetvédelem és néhány kötelező jófiús körön kívül csak propaganda meg hergelés megy.

Ők is ugyanolyan trágyák, mint a helsinkisek, akik 2010-ben jöttek a falunkba is ételcsomagokkal a cigókhoz kioktatni őket, hogy a zorbán mindenüket elveszi ha nyer, meg a mai napig börtönökben védik a fogvatartottak jogait.
Ja, hogy abba a börtönbe a bekerüléshez minimum szexuális erőszak/csonkolás kellett? Nem számít...
 
W

Wilson

Guest
El nem fogom olvasni ez a propaganda mocskot, de itt vannak a programjaik:


Kedvencem a 2. oldalon:
300.000ft Hajdú-Biharban cukorbeteg gyerekek segítésére, közvetlenül alatta
3.284.020 ft Békésben atomellenes propagandára.
De arra is volt ~6.000.000ft-juk, hogy Csehországban, Bulgáriában és Brüsszelben kampányoljanak az atomenergia ellen.

Nagyon látványos, hogy 2020 óta megszűnt a környezetvédelem és néhány kötelező jófiús körön kívül csak propaganda meg hergelés megy.

Ők is ugyanolyan trágyák, mint a helsinkisek, akik 2010-ben jöttek a falunkba is ételcsomagokkal a cigókhoz kioktatni őket, hogy a zorbán mindenüket elveszi ha nyer, meg a mai napig börtönökben védik a fogvatartottak jogait.
Ja, hogy abba a börtönbe a bekerüléshez minimum szexuális erőszak/csonkolás kellett? Nem számít...
Nézd ha nem olvasod el akkor nem olvasod el a te dolgod:).

De azt szerintem érdemes észben tartani ennek a pénznek az a feltétele,hogy az összeg 10% felett nem a mindenkori kormány rendelkezik,még egyszer mondom lehet ezen vitatkozni,hogy ez miért van így,de nincs értelme.Ha a mindenkori magyar kormánynak ez egy vállalhatatlan feltétel akkor hajtsák el a norvégokat a pénzükkel együtt és ennyi.De ne játssza a sértett óvodást,hogy de akkor is adják oda neki mert neki az jár.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Nézd ha nem olvasod el akkor nem olvasod el a te dolgod:).

De azt szerintem érdemes észben tartani ennek a pénznek az a feltétele,hogy az összeg 10% felett nem a mindenkori kormány rendelkezik,még egyszer mondom lehet ezen vitatkozni,hogy ez miért van így,de nincs értelme.Ha a mindenkori magyar kormánynak ez egy vállalhatatlan feltétel akkor hajtsák el a norvégokat a pénzükkel együtt és ennyi.De ne játssza a sértett óvodást,hogy de akkor is adják oda neki mert neki az jár.
Mi nem felel meg a Nemzetközi Vöröskeresztben?
Ezt vezesse már nekem le valaki.
Nem politizál, átlátható, mindenhol elismerik még Norvégiában is.
Az álláspontom szerint teljesen rendben van hogy a kormány megakadályozza egy külföldi érdekeket, Magyarországon képviselő, kiszolgáló "5-ik hadoszlop" finanszírozását.
Az Ökotárs éljen meg mondjuk 3 évig az 1%-os magyar adományokból először.
Mégegyszer...Kik ezek az emberek akik 7milliárd 700 millió forint felett diszponálhatnak, kedvük szerint? Miért ők? Honnan jöttek? Mit csináltak eddig?
Miért csinálták amit csináltak?
Van jogtúdó fórumtárs, grundoljunk egy HTKA alapítványt.
Van itt a fórumon kamionostól, a mérnökön át a diákig minden...Mi vagyunk a társadalom. Majd mi elosztjuk ezt a 7700 millió forintot.
Akár...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Látod engem pedig az hagy hidegen, hogy a kormányunk kitöl v mitől kap hideglelést, de ha egy kormány azért blokkol évek óta 77 milliárd forint támogatást ami az országnak járna mert minden baja van attól ,hogy pár milliárd olyan szervezetekhez kerülhet amelyekben nem OV emberei ülnek és kormánykritikus hangot ütnek meg.Az nálam igen csak kivágja a biztosítékot,mivel abszolút nem az ország hanem csak a saját önös érdekeit nézi.
Már ne is haragudj, de ez most nálam verte ki a biztosítékot ! Olyant akarasz a számba adni amit én soha nem mondtam, hanem te látod ezt bele, mert a belóg a szemedbe a vörös posztó. Lépj hátra kettőt és onnan vedd szemügyre hogy mit írtál ebben a postban.

Tehát akkor tisztázzuk: lesz@rom nagyívben hogy Orbánt vagy az embereit a hideglelés kerülgette a norvég alaptól és a dotált Gyurkás "civil szervezetektől" !!! Akik valójában politikai érdekeket képviselnek, csak sumákba !

ENGEM AKASZTOTT KI AMIT A GYURKA MEG AZ "ÁLLÍTÓLAGOS" CIVIL SZERVEZETEI MŰVELTEK "ŐK NEM POLITIKAI SZERVEZETEK" CÍMSZÓVAL A ZÁSZLAJUKON !!!!

Remélem így már világos !!! Kikérem magamnak a feltételezést, hogy én bárkihez húznék !!! Mééég tőled is akivel nagyon jó viszonyban vagyok itt a HTKA-n ! Semelyik "szekértábornak" nem vagyok és nem is voltam a tagja ! Nem vagyok "külső támogatója" sem egyiknek sem ! Ügyekhez és esetekhez vagyok támogató vagy ellenző, mindegy melyik politikai náció képviseli azt ! Más ügyeikben meg ellenző vagyok ugyan ahhoz a bandához !agyarotszágon AZ ÖSSZES politikai csoportolusás és politikai párt sáros, én meg nem nem vagyok hajlandó besározódni eggyikkel sem ! Nálam nincs az a mindent felülíró gyomorforgató lojalitás ami a legtöbb embert jellemzi. Pont ezért tartunk itt, hogy hegyekben állnak a szőnyeg alá söpört disznóságok. MINDEN PÁRTNÁL !!!

A 77 milliárd visszatartása jogilag rendben, mert ha elfogadják az ráutaló magatartás, attól kezdve reklamáció NEM LEHETSÉGES, mert a bíróság azonnal azt tolná a kormány arcába ! Attól kezdve nem támadható a szerződés ezen nem szabályozott vagy vitatott része. A többit nem fejtem ki, mert minek. Engem az egyáltalán NEM zavar ha kormánykritikus szervezetekhez kerül a pénz, ha nem úgy ugrálnak ahogy Orbán fütyül ! Az viszont roppantul zavar, ha burkolt álcázott politikai szervezetek lerakataihoz kerül a pénz. Az is zavar, mocskosul, ha ezek a szervezetek a fideszhez kötődnek !

Ha nem világos amiket írtam, légyszíves olvasd el többször
 
W

Wilson

Guest
Már ne is haragudj, de ez most nálam verte ki a biztosítékot ! Olyant akarasz a számba adni amit én soha nem mondtam, hanem te látod ezt bele, mert a belóg a szemedbe a vörös posztó. Lépj hátra kettőt és onnan vedd szemügyre hogy mit írtál ebben a postban.

Tehát akkor tisztázzuk: lesz@rom nagyívben hogy Orbánt vagy az embereit a hideglelés kerülgette a norvég alaptól és a dotált Gyurkás "civil szervezetektől" !!! Akik valójában politikai érdekeket képviselnek, csak sumákba !

ENGEM AKASZTOTT KI AMIT A GYURKA MEG AZ "ÁLLÍTÓLAGOS" CIVIL SZERVEZETEI MŰVELTEK "ŐK NEM POLITIKAI SZERVEZETEK" CÍMSZÓVAL A ZÁSZLAJUKON !!!!

Remélem így már világos !!! Kikérem magamnak a feltételezést, hogy én bárkihez húznék !!! Mééég tőled is akivel nagyon jó viszonyban vagyok itt a HTKA-n ! Semelyik "szekértábornak" nem vagyok és nem is voltam a tagja ! Nem vagyok "külső támogatója" sem egyiknek sem ! Ügyekhez és esetekhez vagyok támogató vagy ellenző, mindegy melyik politikai náció képviseli azt ! Más ügyeikben meg ellenző vagyok ugyan ahhoz a bandához !agyarotszágon AZ ÖSSZES politikai csoportolusás és politikai párt sáros, én meg nem nem vagyok hajlandó besározódni eggyikkel sem ! Nálam nincs az a mindent felülíró gyomorforgató lojalitás ami a legtöbb embert jellemzi. Pont ezért tartunk itt, hogy hegyekben állnak a szőnyeg alá söpört disznóságok. MINDEN PÁRTNÁL !!!

A 77 milliárd visszatartása jogilag rendben, mert ha elfogadják az ráutaló magatartás, attól kezdve reklamáció NEM LEHETSÉGES, mert a bíróság azonnal azt tolná a kormány arcába ! Attól kezdve nem támadható a szerződés ezen nem szabályozott vagy vitatott része. A többit nem fejtem ki, mert minek. Engem az egyáltalán NEM zavar ha kormánykritikus szervezetekhez kerül a pénz, ha nem úgy ugrálnak ahogy Orbán fütyül ! Az viszont roppantul zavar, ha burkolt álcázott politikai szervezetek lerakataihoz kerül a pénz. Az is zavar, mocskosul, ha ezek a szervezetek a fideszhez kötődnek !

Ha nem világos amiket írtam, légyszíves olvasd el többször
Te félreértesz valamit én egy szóval sem mondtam,hogy te egyetértesz ezzel,te azt mondtad,hogy hidegen hagynak a politikai csatározások én pedig azt írtam,hogy engem pedig hidegen hagy a ,hogy az aktuális kormányunk kitől vagy mitől kap hideglelést.....
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nézd ha nem olvasod el akkor nem olvasod el a te dolgod:).

De azt szerintem érdemes észben tartani ennek a pénznek az a feltétele,hogy az összeg 10% felett nem a mindenkori kormány rendelkezik,még egyszer mondom lehet ezen vitatkozni,hogy ez miért van így,de nincs értelme.Ha a mindenkori magyar kormánynak ez egy vállalhatatlan feltétel akkor hajtsák el a norvégokat a pénzükkel együtt és ennyi.De ne játssza a sértett óvodást,hogy de akkor is adják oda neki mert neki az jár.
Norvégia NEM TAGJA AZ EU-NAK !!! EZ A PÉNZ NEM "AJÁNDÉK" HANEM AZ EU-VAL KÖTÖTT SZERZŐDÉSÜK GAZDASÁGI ÉRDEKEIK ÉRDEKÉBEN FIZETETT DÍJ !!! Ha az EU szabályai szerint nem minden tagállam ért egyet egy ilyen társult szerződéses érdek tagsághoz, akkor az a szerződés érvényét veszti a teljes EU-ban az összes tagállammal.
 
W

Wilson

Guest
Mi nem felel meg a Nemzetközi Vöröskeresztben?
Ezt vezesse már nekem le valaki.
Nem politizál, átlátható, mindenhol elismerik még Norvégiában is.
Az álláspontom szerint teljesen rendben van hogy a kormány megakadályozza egy külföldi érdekeket, Magyarországon képviselő, kiszolgáló "5-ik hadoszlop" finanszírozását.
Az Ökotárs éljen meg mondjuk 3 évig az 1%-os magyar adományokból először.
Mégegyszer...Kik ezek az emberek akik 7milliárd 700 millió forint felett diszponálhatnak, kedvük szerint? Miért ők? Honnan jöttek? Mit csináltak eddig?
Miért csinálták amit csináltak?
Van jogtúdó fórumtárs, grundoljunk egy HTKA alapítványt.
Van itt a fórumon kamionostól, a mérnökön át a diákig minden...Mi vagyunk a társadalom. Majd mi elosztjuk ezt a 7700 millió forintot.
Akár...
Az alapfelállás a következő ennek a 10 %-k az elosztását egy koordináló szervezet végzi ezt pályáztatással választják ki.

"több pályázat érkezett, és nem a pályázatok minősége, hanem a konszenzus hiánya okozta, hogy nem tudtak lebonyolítót választani.A norvég külügy korábban azt írta: ők a brüsszeli irodájuk által (Financial Mechanism Office) legjobbra értékelt pályázatot támogatták, és ezek szerint csak és kizárólag azt tartották támogathatónak".

Magyarul a norvégok az Ökotárs pályázatát tartják szakmailag a legerősebbnek ezért ragaszkodnak,hozzá és mivel az összes többi országban is brüsszeli irodájuk által legjobbra értékelt pályázatot benyújtó szervezet koordinálja ennek a 10% az elosztását,a norvégok nem hajlandók kivételt tenni a magyarok kedvéért.Ami érthető hiszen miért is tennék.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97
W

Wilson

Guest
Norvégia NEM TAGJA AZ EU-NAK !!! EZ A PÉNZ NEM "AJÁNDÉK" HANEM AZ EU-VAL KÖTÖTT SZERZŐDÉSÜK GAZDASÁGI ÉRDEKEIK ÉRDEKÉBEN FIZETETT DÍJ !!! Ha az EU szabályai szerint nem minden tagállam ért egyet egy ilyen társult szerződéses érdek tagsághoz, akkor az a szerződés érvényét veszti a teljes EU-ban az összes tagállammal.
Sajnos ez nincs így feljebb linkelt cikkben pontosan le van írva a helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Csak szólok ezzel sokak hitének és vallási meggyőződésének az alapját kérdőjelezted meg:).
Igen, tudom. Várom is az inkvizíció megérkezését. :)

Kénytelen voltam Rastislav Kácer, volt budapesti szlovák nagykövettől idéznem, mert egészen elképesztő az a mérhetetlen mennyiségű baromság, amit egyesek képesek elhinni és le is írni ide.
 
  • Vicces
Reactions: Leonidas
W

Wilson

Guest
Igen, tudom. Várom is az inkvizíció megérkezését. :)

Kénytelen voltam Rastislav Kácer, volt budapesti szlovák nagykövettől idéznem, mert egészen elképesztő az a mérhetetlen mennyiségű baromság, amit egyesek képesek elhinni és le is írni ide.
Megnyugtatlak a Szent Inkvizíció megfog érkezni,hogy eretnek természeted és megbotránkoztató viselkedésed felett nyilvános ülésen mondjon ítéleted.:)

"Kellő ismételgetés után minden hülyeség igazságnak tűnik."

/Von Hózentróger szavai fiához Kelet-Poroszország 1917/

:)
 
  • Imádom
Reactions: Blitz97

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Igen, tudom. Várom is az inkvizíció megérkezését. :)

Kénytelen voltam Rastislav Kácer, volt budapesti szlovák nagykövettől idéznem, mert egészen elképesztő az a mérhetetlen mennyiségű baromság, amit egyesek képesek elhinni és le is írni ide.
Keveset tudsz az az emberi elmék mêly és sötét bugyrairól. Igaz ez az említett volt nagykövet úrra is. :D :p Ha ő ilyen nagy ász az emberi elmék kutatásában, akkor bizonyára megakadályozta volna a szlovák maffia ujságíró gyilkosságait, de ha már ez a bravúr nem sikerült neki, akkor bizonyára megoldja egy délután amikor ráér... :D:D Vagy jobb lett volna ha levesz a nagy arcából és betol pár nyugtatót mielőtt nekiállt volna ilyen baromságokat nyilatkozni.

Amúgy meg nyugatra is kibukott már párszor, hogy vezető politikusok (eltitkolt) vallási hidelmekkel a háttérben politizáltak. (ki a gonosz embere, jövendölések stb. stb. Ilyen "varázslóval" a hátában (tanácsadó) bukott el nemrég a délkoreai elnök is. (nő)

Szóval a volt szlovákiai nagykövet nagyon faékig egyszerüsítette le a dolgokat. Ha Gyurka meg nem akart beleszólni semmibe, pld. az eu irányításába, akkor mi a f@szt tárgyalt havonta rendszeresen az EU vezetőivel ???? :D:D:p Miért nem nyaralt inkább egész évben, mint a többi rendes dollár milliárdos ?? :D A jótékonykodást intézték volna az emberei mint az üzleteit is. :p Itt nem "a csontváz" lóg ki a történetből, hanem egy egész regiment csontváz !!! :D:p
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha O.V attól fél,hogy majd 7 milliárd forint a kormánnyal szemben kritikus civil szervezeteknek juttatása bedönti a hatalmát vagy jövő tavasszal a választási vereségét eredményezi akkor minden kormánypárti szavazó elkezdhet aggódni mert akkor a látszólag betonbiztos Fidesz hatalom nem több illúziónál.
Államszervezet elleni felforgatásra adott pénz.
Megnézném a norvégok arcát, ha évi 7mrd ft-al támogatnánk az odin fiait.
Akkora hápogás a kacsatelepen nincs mint amit lenyomnának a norlibsik meg prüsszel, pedig a kettő ugyanaz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Az alapfelállás a következő ennek a 10 %-k az elosztását egy koordináló szervezet végzi ezt pályáztatással választják ki.

"több pályázat érkezett, és nem a pályázatok minősége, hanem a konszenzus hiánya okozta, hogy nem tudtak lebonyolítót választani.A norvég külügy korábban azt írta: ők a brüsszeli irodájuk által (Financial Mechanism Office) legjobbra értékelt pályázatot támogatták, és ezek szerint csak és kizárólag azt tartották támogathatónak".

Magyarul a norvégok az Ökotárs pályázatát tartják szakmailag a legerősebbnek ezért ragaszkodnak,hozzá és mivel az összes többi országban is brüsszeli irodájuk által legjobbra értékelt pályázatot benyújtó szervezet koordinálja ennek a 10% az elosztását,a norvégok nem hajlandók kivételt tenni a magyarok kedvéért.Ami érthető hiszen miért is tennék.
Ha az Ökotárs igazi magyar lenne, visszalép, és máshogy pályázik, hogy kapjon manit, hogy ne essen el az ország a 77 milliárdtól, de ugye nem az. Innentől minden velük kapcsolatban csak Soron következő szar csimbókolása. Maradjunk ennyiben. És bármit is írsz, ez a mani jár, ugyanúgy, ahogy az uniós pénz.
 
Last edited by a moderator:
W

Wilson

Guest
Államszervezet elleni felforgatásra adott pénz.
Megnézném a norvégok arcát, ha évi 7mrd ft-al támogatnánk az odin fiait.
Akkora hápogás a kacsatelepen nincs mint amit lenyomnának a norlibsik meg prüsszel, pedig a kettő ugyanaz.
Csak ismételni tudom magam ha a magyar kormány ennyire parázik ettől az összegtől akkor hajtsa el a norvégokat a pénzükkel együtt, és akkor "nem fogják ezt a pénzt Államszervezet elleni felforgatásra használni", problem solved.De ne játssza a sértett óvodást,hogy akkor is adják oda neki mert az neki jár.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97