Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Sajnos nem mivel: a végrehajtás a donorok jogosultsága és felelőssége, abba beleszólása így az uniónak nincs.Tisztázzuk senki sem vitatja a norvég kormány sem ,hogy Magyarországnak nem jár az a 77 milliárd forint abban nem tudott megállapodni a két kormány, hogy ennek az összegnek a 10%-t ( 7,7 milliárdot) melyik szervezet ossza szét a magyar kormánytól független civil szervezeteknek.
Ezt értem. Így is van.
Viszont ha mi nem kapjuk meg a pénzt, akkor a szerződés nem teljesült.
Ebben az esetben a donor országok elvesztik a vámmentességet.
Brüsszel nem fog balhézni mert beesik neki évente 10-en x milliárd euró vám.
A Norvég kormány meg majd elmagyarázza a többi donornak,hogy mi nem felelt meg nekik a Nemzetközi Vöröskeresztben.
Mi bukhatunk 77 milliárdot forintban...ők meg ugyanennyit euróban.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 030
113
Rosszul látod. Ha egy tagálammal elszámolási gondok vannak , akkor a társultak kedvezményeit felfüggesztik.
Magyarán megszünik 3 ország adómentes kereskedelme az ügy lezárásáig.
Illetve, mint már írtam...ez tartozás felénk, az adósaink.
2014 régen volt...

Pontosan.
Amiben rögzítve lett, hogy évente mennyi pénzt kell bepumpálniuk a kelet-eus országokba, a vámmentes kereskedelemért cserébe.
Ergó, úgynéz most ki hogy nem tudják teljesíteni a szerződés kritériumait.
Szerződés nincs teljesítve a részükről, adóznak az eu-nak.
Lehet nekik jobban fog fájni.

Anyámék által is sokszor idézett klasszikus nem véletlenül hangzik úgy, hogy:
"Annyi jogod van, amennyit ki tudsz harcolni!" ...

Tipikusan most/itt van az a helyzet, hogy a V4 --hangos vagy háttérbeli-- támogatásával igazunk lesz, anélkül meg meg ki fog derülni mennyit ér a sokat emlegetett "jóindulat vásárlás", az Eu-s ügyekben...

...minden általános optimizmusom ellenére úgy tippelek, hogy Kb. semmit!

A harmatos V4-ben jobban bízom, mint a tíz-milliárd Euro-s túlárazott vásárlásainkért ígért (német, egyéb...) "jóidulatban"...

Ez itt a való világ!



.
 
W

Wilson

Guest
Ezt értem. Így is van.
Viszont ha mi nem kapjuk meg a pénzt, akkor a szerződés nem teljesült.
Ebben az esetben a donor országok elvesztik a vámmentességet.
Brüsszel nem fog balhézni mert beesik neki évente 10-en x milliárd euró vám.
A Norvég kormány meg majd elmagyarázza a többi donornak,hogy mi nem felelt meg nekik a Nemzetközi Vöröskeresztben.
Mi bukhatunk 77 milliárdot forintban...ők meg ugyanennyit euróban.
Pont az a lényege a dolognak,hogy mivel a szerződés aláírásakor a szerződő feleknek meg sem fordult a fejében az,hogy lehet olyan eset,hogy a donor országok nem tudnak megállapodni semmilyen jogi szabályozást nem építettek bele a szerződésbe ami arra vonatkozik,hogy ilyen esetben melyik választott bíróság jogosult dönteni az ügyben és,hogy milyen szankciók sújthatják ebben az esetben a feleket.Fontos észben tartani a norvégok nem vitatják azt,hogy ez a pénz a magyaroknak jár és oda is akarják adni nekünk,viszont nem tudnak megállapodni abban,hogy az összeg 10% melyik szervezet ossza el.Azt is érdemes tudni,hogy mivel a többi szerződött országban nincs ilyen konfliktus így nincs gond a norvég alap pénzeinek kifizetésével.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Pont az a lényege a dolognak,hogy mivel a szerződés aláírásakor a szerződő feleknek meg sem fordult a fejében az,hogy lehet olyan eset,hogy a donor országok nem tudnak megállapodni semmilyen jogi szabályozást nem építettek bele a szerződésbe ami arra vonatkozik,hogy ilyen esetben melyik választott bíróság jogosult dönteni az ügyben és,hogy milyen szankciók sújthatják ebben az esetben a feleket.Fontos észben tartani a norvégok nem vitatják azt,hogy ez a pénz a magyaroknak jár és oda is akarják adni nekünk,viszont nem tudnak megállapodni abban,hogy az összeg 10% melyik szervezet ossza el.
Ezt is értem. Én nem bíróságról beszélek, hanem a szerződés semmisé válásáról.
Magyarán a donor országok nem "fizetnek" a vámmentességért.
Nem teljesítik azt amit vállaltak.
6 lehetőséget kaptak a választásra, amiből egy volt elutasítva a fogadó ország részéről.
A maradék 5-ből nem tudtak választani...
Nem lesz egyszerű kimagyarázni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Pont az a lényege a dolognak,hogy mivel a szerződés aláírásakor a szerződő feleknek meg sem fordult a fejében az,hogy lehet olyan eset,hogy a donor országok nem tudnak megállapodni semmilyen jogi szabályozást nem építettek bele a szerződésbe ami arra vonatkozik,hogy ilyen esetben melyik választott bíróság jogosult dönteni az ügyben és,hogy milyen szankciók sújthatják ebben az esetben a feleket.Fontos észben tartani a norvégok nem vitatják azt,hogy ez a pénz a magyaroknak jár és oda is akarják adni nekünk,viszont nem tudnak megállapodni abban,hogy az összeg 10% melyik szervezet ossza el.Azt is érdemes tudni,hogy mivel a többi szerződött országban nincs ilyen konfliktus így nincs gond a norvég alap pénzeinek kifizetésével.
Hát, mikor az unijós csatlakozásra kellett szavazni is azt nyomatták, hogy nyithatsz cukrászdát Bécsben és nem azt, hogy a megfoghatatlan jogállamiságra hivatkozva vonnak meg visszaosztásokat és lopják meg a magyar népet, vagy, hogy majd kvótákat találnak ki, hogy mennyi illegális bevándorlót kell eltartani és befogadni? -Ilyen ez.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
( Az ügy csimborasszója, hogy mi a szottyadt tkm-ért ragaszkodnak ennyire az ökotárshoz? Mit tudhatnak? Miért kell őket külföldről masszívan kitömni suskával? Kik ezek az emberek egyáltalán? Vöröskereszt-et űberelni mint átlátható, független szervezet, azért megsüvegelendő.)
 
W

Wilson

Guest
Ezt is értem. Én nem bíróságról beszélek, hanem a szerződés semmisé válásáról.
Magyarán a donor országok nem "fizetnek" a vámmentességért.
Nem teljesítik azt amit vállaltak.
6 lehetőséget kaptak a választásra, amiből egy volt elutasítva a fogadó ország részéről.
A maradék 5-ből nem tudtak választani...
Nem lesz egyszerű kimagyarázni.
Pontosan ez a lényeg mivel ez a része a dolognak nincs szabályozva nincs ami semmissé tegye a szerződést.

Itt egy jó összefoglaló a kérdésben a cikkben az újságírók külön rákérdeztek az EU-ra ebben a kérdésben.

 
  • Tetszik
Reactions: Filter
W

Wilson

Guest
Hát, mikor az unijós csatlakozásra kellett szavazni is azt nyomatták, hogy nyithatsz cukrászdát Bécsben és nem azt, hogy a megfoghatatlan jogállamiságra hivatkozva vonnak meg visszaosztásokat és lopják meg a magyar népet, vagy, hogy majd kvótákat találnak ki, hogy mennyi illegális bevándorlót kell eltartani és befogadni? -Ilyen
Ebben a konkrét esetben nem az Unio tartja vissza a pénzeket, hanem a két kormány nem tud megegyezni .
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ahogy én látom ez olyan helyzet amire senki sem gondolt, hogy előfordulhat amikor aláírták a szerződést.
Ha így van, akkor ez eléggé felelőtlenség.

De nekem valahogy sose szimpatikus, mikor ilyen olyan hülye megkötésekkel hajlandóak utalni. Akár uniós, akár norvégos, hisz az alapvetően valami helyett jár. Miért nem lehet közvetlen az államkasszába befizetni? Az is egy szélhámos volt, aki kitalálta, hogy ilyen-olyan közvetítőn keresztül utalják a pénzt, de még azt is a Norvégia szabja meg, hogy kiken keresztül. Nem ajándéka adják, hanem valami helyett, valaminek az ellentételezéseként. Mert még ha ajcsiba lenne, akkor ok, adja, ahogy és akinek akarja; de hát nem az.
 
W

Wilson

Guest
Ha így van, akkor ez eléggé felelőtlenség.

De nekem valahogy sose szimpatikus, mikor ilyen olyan hülye megkötésekkel hajlandóak utalni. Akár uniós, akár norvégos, hisz az alapvetően valami helyett jár. Miért nem lehet közvetlen az államkasszába befizetni? Az is egy szélhámos volt, aki kitalálta, hogy ilyen-olyan közvetítőn keresztül utalják a pénzt, de még azt is a Norvégia szabja meg, hogy kiken keresztül. Nem ajándéka adják, hanem valami helyett, valaminek az ellentételezéseként. Mert még ha ajcsiba lenne, akkor ok, adja, ahogy és akinek akarja; de hát nem az.
Nézd ez a rendszer itt Magyarországon is jól működött egészen addig amíg O.V szemét el nem kezdte szúrni,hogy a norvég alap Magyarországnak szánt pénzösszegének 10%-k az elosztásában nincs beleszólása a kormánynak,hozzáteszem ebben nem volt semmi rendkívüli ez része volt a megállapodásnak.Ez minden a norvég alap pénzéből részesülő országban így van,
A számomra az érdekes ,az,hogy csak a magyar kormány problémázik ezen még a magyar kormányhoz nagyon hasonló Soros ellenes álláspontot képviselő Lengyelország sem "görcsölt" ezen,gond nélkül megállapodtak a norvég alappal.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nézd ez a rendszer itt Magyarországon is jól működött egészen addig amíg O.V szemét el nem kezdte szúrni,hogy a norvég alap Magyarországnak szánt pénzösszegének 10%-k az elosztásában nincs beleszólása a kormánynak,hozzáteszem ebben nem volt semmi rendkívüli ez része volt a megállapodásnak.Ez minden a norvég alap pénzéből részesülő országban így van,
A számomra az érdekes ,az,hogy csak a magyar kormány problémázik ezen még a magyar kormányhoz nagyon hasonló Soros ellenes álláspontot képviselő Lengyelország sem "görcsölt" ezen,gond nélkül megállapodtak a norvég alappal.
Az szerintem túlzás hogy jól működött. Inkább csak Orbán alatt borult ki a bili, mert Gyuribácsi csapatai kezdtek rendezkedni nálunk, ezt viszont nem tudták lenyelni. Amúgy akkor lett elegem nekem is belőlük, meg arra is bepipultam nagyon amikor kiderült, hogy havonta rendszeresen "eszmecseréket folytatott az EU vezetésével ??? What the fuck is that ????? Ki bízta meg az EU vezetésébe beleszólással a Gyurkát ????? Egyáltalán ki/kik azok akik oda merték egyáltalán engedni, hogy ezt megtehesse ?????? Na ilyen alakulat a norvég pénzekből részesülők egy része, a Gyurka sleppje. Na azért álljon meg menet !

Csak a magyar kormány reklamál ezért ? Akkor ha a többi kormány még egy tehénpásztor szintet sem üt meg kormányzási szinten, akkor minden rendben van így ? Mert csak a lóvét nézik, Gyurka machinációit nem ? Na hagyjuk ezt, az én gyomrom sem veszi be ezeket. A többi hallgatása meg bűnpártolás.

Ahogy én látom ez olyan helyzet amire senki sem gondolt, hogy előfordulhat amikor aláírták a szerződést.
Akkor arról van szó, hogy ez a szerződés így nem érvényes ! Ez most gáz ? :D A jog ilyen esetben az időközben felmerült de a szerződésben nem szabályozott kérdésekről megegyezést kér a felek között. Ha nem tudnak megegyezni, a bíróság érvénytelennek nyilvánítja a szerződést. A lényeges kérdések szabályozatlansága a jogos szerződés bontás alapja lehet. A pénzt sem tehetik el a norvégok, mert az már a szerződés összegének önkényes megváltoztatása lenne, ami szintén a felbontás alapja lehet. Visszamenőleg....

Ha a civileknek jár a pénz, az sem lehet hogy a norvégok privilegizáljanak egy norvégokhoz kötődő aki kiosztja pénzt. Ez visszaélések alapja lehet. Több nonprofit szervezetnek is kellene biztosítani a független pályázatos kiosztás lehetőségét természetesen szigorúan szabályozva a transzparenciát és a szabályokat. Ebben szerintem most igazuk van Orbánéknak.

Vannak ilyen magas szinten elcseszett uniós szabályozások, szerződések ? Hát persze. Például így csesztek el nem is oly rég egy rakás vakcinás szerződést a gyártókkal. De mint kiderült az elosztás szabályozását is elcseszkurálták. Szóval egyáltalán nem egyedi az EU-ban a norvég szerződés defektje, vannak még. Persze ezzel a most írt véleményemmel sem kell senkinek egyetértenie, ez személyesen szubjektív hogy ki ért vele egyet és ki van ellene.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
( Az ügy csimborasszója, hogy mi a szottyadt tkm-ért ragaszkodnak ennyire az ökotárshoz? Mit tudhatnak? Miért kell őket külföldről masszívan kitömni suskával? Kik ezek az emberek egyáltalán? Vöröskereszt-et űberelni mint átlátható, független szervezet, azért megsüvegelendő.)
Ez egy hub, egy hálózati központ. A bonyolult hálózatok gyakorlatilag nem számolhatóak úgy fel, hogy a sárkány fejeit egyenként levágják, mert az sokáig tartana. Néhány központ kiiktatása után viszont szétesik az egész... Hát ezért védik annyira. :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Az szerintem túlzás hogy jól működött. Inkább csak Orbán alatt borult ki a bili, mert Gyuribácsi csapatai kezdtek rendezkedni nálunk, ezt viszont nem tudták lenyelni. Amúgy akkor lett elegem nekem is belőlük, meg arra is bepipultam nagyon amikor kiderült, hogy havonta rendszeresen "eszmecseréket folytatott az EU vezetésével ??? What the fuck is that ????? Ki bízta meg az EU vezetésébe beleszólással a Gyurkát ????? Egyáltalán ki/kik azok akik oda merték egyáltalán engedni, hogy ezt megtehesse ?????? Na ilyen alakulat a norvég pénzekből részesülők egy része, a Gyurka sleppje. Na azért álljon meg menet !

Csak a magyar kormány reklamál ezért ? Akkor ha a többi kormány még egy tehénpásztor szintet sem üt meg kormányzási szinten, akkor minden rendben van így ? Mert csak a lóvét nézik, Gyurka machinációit nem ? Na hagyjuk ezt, az én gyomrom sem veszi be ezeket. A többi hallgatása meg bűnpártolás.


Akkor arról van szó, hogy ez a szerződés így nem érvényes ! Ez most gáz ? :D A jog ilyen esetben az időközben felmerült de a szerződésben nem szabályozott kérdésekről megegyezést kér a felek között. Ha nem tudnak megegyezni, a bíróság érvénytelennek nyilvánítja a szerződést. A lényeges kérdések szabályozatlansága a jogos szerződés bontás alapja lehet. A pénzt sem tehetik el a norvégok, mert az már a szerződés összegének önkényes megváltoztatása lenne, ami szintén a felbontás alapja lehet. Visszamenőleg....

Ha a civileknek jár a pénz, az sem lehet hogy a norvégok privilegizáljanak egy norvégokhoz kötődő aki kiosztja pénzt. Ez visszaélések alapja lehet. Több nonprofit szervezetnek is kellene biztosítani a független pályázatos kiosztás lehetőségét természetesen szigorúan szabályozva a transzparenciát és a szabályokat. Ebben szerintem most igazuk van Orbánéknak.

Vannak ilyen magas szinten elcseszett uniós szabályozások, szerződések ? Hát persze. Például így csesztek el nem is oly rég egy rakás vakcinás szerződést a gyártókkal. De mint kiderült az elosztás szabályozását is elcseszkurálták. Szóval egyáltalán nem egyedi az EU-ban a norvég szerződés defektje, vannak még. Persze ezzel a most írt véleményemmel sem kell senkinek egyetértenie, ez személyesen szubjektív hogy ki ért vele egyet és ki van ellene.
Fentebb linkeltem egy nagyon jó összefoglaló cikket a témában, érdemes elolvasni, jól összefoglalja,a helyzetet.Az én személyes véleményem az, hogy ha azért nem kell a kormánynak 77 milliárd forint mert abból 7 milliàrdot olyan szervezet oszthat el amivel kapcsolatban neki "prüszköl a mája" akkor rendkívül ostoba és szűklátókörű álláspontot képvisel
 
W

Wilson

Guest
Az szerintem túlzás hogy jól működött. Inkább csak Orbán alatt borult ki a bili, mert Gyuribácsi csapatai kezdtek rendezkedni nálunk, ezt viszont nem tudták lenyelni. Amúgy akkor lett elegem nekem is belőlük, meg arra is bepipultam nagyon amikor kiderült, hogy havonta rendszeresen "eszmecseréket folytatott az EU vezetésével ??? What the fuck is that ????? Ki bízta meg az EU vezetésébe beleszólással a Gyurkát ????? Egyáltalán ki/kik azok akik oda merték egyáltalán engedni, hogy ezt megtehesse ?????? Na ilyen alakulat a norvég pénzekből részesülők egy része, a Gyurka sleppje. Na azért álljon meg menet !

Csak a magyar kormány reklamál ezért ? Akkor ha a többi kormány még egy tehénpásztor szintet sem üt meg kormányzási szinten, akkor minden rendben van így ? Mert csak a lóvét nézik, Gyurka machinációit nem ? Na hagyjuk ezt, az én gyomrom sem veszi be ezeket. A többi hallgatása meg bűnpártolás.
Ha O.V attól fél,hogy majd 7 milliárd forint a kormánnyal szemben kritikus civil szervezeteknek juttatása bedönti a hatalmát vagy jövő tavasszal a választási vereségét eredményezi akkor minden kormánypárti szavazó elkezdhet aggódni mert akkor a látszólag betonbiztos Fidesz hatalom nem több illúziónál.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ha O.V attól fél,hogy majd 7 milliárd forint a kormánnyal szemben kritikus civil szervezeteknek juttatása bedönti a hatalmát vagy jövő tavasszal a választási vereségét eredményezi akkor minden kormánypárti szavazó elkezdhet aggódni mert akkor a látszólag betonbiztos Fidesz hatalom nem több illúziónál.
Ez az ő dolguk, én ezzel a rêszével nem foglalkozom. Az már politika hogy ki győzzön. Na most ebbe akart belepofázni a Gyurka is, ez is felcseszte az agyamat. :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ha O.V attól fél,hogy majd 7 milliárd forint a kormánnyal szemben kritikus civil szervezeteknek juttatása bedönti a hatalmát vagy jövő tavasszal a választási vereségét eredményezi akkor minden kormánypárti szavazó elkezdhet aggódni mert akkor a látszólag betonbiztos Fidesz hatalom nem több illúziónál.
Ha a Gyurka annyira annyira irányítani akarja az országot akkor induljon a választásokon a sleppjével és nyerjék meg. Ennyi. :D De ezt a sumák nyomulást amit az EU vezetésnél meg itthon is művelt az nálam kiveri a biztosítékot. Eddig mindenhonnan kirúgták amelyik országban bepróbálkozott ezzel. :)
 
Status
Not open for further replies.