Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Biztos mindenki tudja, hogy Franco tábornok, 200.000 katonát ajánlott azonnal. Csakhogy az USA nem vállalta a fegyvert és a szállítást.
Amúgy meg éppen azokat a kincseket semmisítette meg a zusa, amik a "magyarság" előtörténetében fontos. Sumér városállamok.
Nincs megsemmisítve, csak az ottani gazdagok házait díszítik már.
Egész épületeket vittek haza szuvenírként irakból, nem aprózták el mint a barbár szovjetek...órák, meg bicajok, ugyan már...komplett épületek,azért így más nem? Kultúráltabb, fejlettebb, igazságosabb, jogszerűbb.
Igaz nem erőszakoltak mint a szovjet, cserében hagytak ~500k hadiárvát a humanizmus Grál lovagjai csak Irakban.
Vastaps.
És igen, mindíg csak a duma megy...1956-ban, akár most. A Budapesti memorandum értelmében a USA és Angol csapatoknak már 8-ik éve full-conakt-ba kellene nyomni a keleti barbár hordák ellen Ukrajnában...
Hol is maradnak vajon? :oops:
Rosszabbak mint a románok szövetségesként.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Olvasva a "magyar" L39 topicot azon gondolkodtam. Mármint nem csak annak kapcsán, csak most csordult túl. Szóval azon gondolkodtam, hogy ha majd lesz egy másik kormány, ami nemOrbán meg nemNER, akkor remélem, hogy hasonlóan számos haditechnikai bejelentéshez lesz szerencsénk mint most.
És hogy nekem az fontos lesz-e vajon, hogy ennek kapcsán, ha a nemOrbán, nemNER rendszer, miniszterelnök nekem egyébként unszimpatikus, vajon érzem-e majd a késztetést, hogy elmondjam, hogy mekkora szar már amúgy az élet.

Bejelenti majd a nemOrbán, nemNER miniszterelnök valamilyen megbízottja (nevezzük nemMaróth-nak), hogy veszünk mondjuk egy osztály nemATACMS-ot (de valami hasonlót), és elkezdek majd rajta vajon majd búsongani, hogy mennyit lopnak belőle?

Mi kell ahhoz majd nekem, hogy egy haditechnikai fejlesztés, csak mert nekem éppen nem szimpi az aktuális rezsim rossz érzésekkel töltsön el?
Ez kicsit nekem olyan, mint mikor az egyszeri ember annak örül, hogy nemHosszú úszónőnk elbaszta a felkészülést, és nem nyer az olimpián, mert ennek jobban örül. Baszná a csőrét, ha nyerne, mert a nemOrbánnak politikai vélt haszna származik belőle.

Nekem kicsit zombuldának tűnik, de lehet csak nem elég erős a fantáziám.

(Mielőtt félreértés lenne: nem kell nekünk L39, na.)
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 983
14 003
113
Olvasva a "magyar" L39 topicot azon gondolkodtam. Mármint nem csak annak kapcsán, csak most csordult túl. Szóval azon gondolkodtam, hogy ha majd lesz egy másik kormány, ami nemOrbán meg nemNER, akkor remélem, hogy hasonlóan számos haditechnikai bejelentéshez lesz szerencsénk mint most.
És hogy nekem az fontos lesz-e vajon, hogy ennek kapcsán, ha a nemOrbán, nemNER rendszer, miniszterelnök nekem egyébként unszimpatikus, vajon érzem-e majd a késztetést, hogy elmondjam, hogy mekkora szar már amúgy az élet.

Bejelenti majd a nemOrbán, nemNER miniszterelnök valamilyen megbízottja (nevezzük nemMaróth-nak), hogy veszünk mondjuk egy osztály nemATACMS-ot (de valami hasonlót), és elkezdek majd rajta vajon majd búsongani, hogy mennyit lopnak belőle?

Mi kell ahhoz majd nekem, hogy egy haditechnikai fejlesztés, csak mert nekem éppen nem szimpi az aktuális rezsim rossz érzésekkel töltsön el?
Ez kicsit nekem olyan, mint mikor az egyszeri ember annak örül, hogy nemHosszú úszónőnk elbaszta a felkészülést, és nem nyer az olimpián, mert ennek jobban örül. Baszná a csőrét, ha nyerne, mert a nemOrbánnak politikai vélt haszna származik belőle.

Nekem kicsit zombuldának tűnik, de lehet csak nem elég erős a fantáziám.

(Mielőtt félreértés lenne: nem kell nekünk L39, na.)
Annyira polairizálodott a társadalom, annyira a törzsies szemlélet válik egyre uralkodová, hogy lassan megszűnnek a valódi össznemzeti érdekek, értékek.
Erre mindkét oldal baromi erősen rájátszik azzal a céllal, hogy elhitesse, nincs harmadik út.
Minden ennek van alárendelve.

Már nincsenek össznemzeti ügyek, a konszenzus látszatára sem törekszik egyik oldal sem. Bármit is mondjon, cselekedjen a másik az élből ördögtől való.

Az igazán szomorú, hogy a többség ezt észre sem veszi, sőt még tapsol is hozzá, vígan gyűlölve az ellen tábort!

Ajánlom, ha szabad, hogy tartsd távol magad mindkét oldal véleményétől, és ha bármilyen haditechnikai beszerzés lesz akármilyen kormány alatt, örülj neki, vagy átkozd ha úgy tartja kedved, de semmiképpen se azért mert ez vagy az vette..
 
M

molnibalage

Guest
Em5hkd5XcAgn9IL
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 023
113
Úgy látszik újjabb bizonyítékot találtak arra, hogy már jóval a görögök előtt is jól ismerték a Pitagorasz tételt:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 829
30 448
113
Úgy látszik újjabb bizonyítékot találtak arra, hogy már jóval a görögök előtt is jól ismerték a Pitagorasz tételt:
A sumérok szemre építkeztek. Ez biztos csak vetítés. :rolleyes:
Úgy látszik újjabb bizonyítékot találtak arra, hogy már jóval a görögök előtt is jól ismerték a Pitagorasz tételt:
Azt tudjuk, hogy egyiptomban tanult Pitagorasz. Azt is, hogy az un. görög magaskultúra alapja nagyrészt egyiptom és sumér hatás, nomeg szkíta.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 144
113
Bekaphatják a sógorék, sunyik, hogy a ló rúgja fültövön őket. Amíg náluk épülnek a partra kurva nagy parkolók, semmi baj, ha nálunk az katasztrófa. Ha náluk épül szálloda, lakópark a vízre, semmi baj. Ha nálunk, az a világ vége. (én ellenzem hogy a nagy tavaink 200 méteres körzetében új épületet engedélyezzenek, de az osztrákok menjenek haza környezetet védeni)
Ezek bármelyike nagyobb mint ami nálunk lesz...
Náluk tavaly előtt még lehetett partra építeni:
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 011
113
https://index.hu/belfold/2021/08/07/kidobtuk-az-ablakon-a-norvegok-77-milliardos-tamogatasat-/

Most komolyan, ennyire idióta ügyvédek is csak Magyarországon lehetnek. "Ez tudatos, szándékos vagy olyan mértékben gondatlan magatartás, ami ezzel a kár okozásával köztörvényes bűncselekményt valósít meg." Legalább magyarul tanuljon meg, ha már a joghoz hülye. Arról nem beszélve, hogy milyen már, hogy a Norvég Alap nem hajlandó máson keresztül kifizetni, csak az Ökotárson keresztül, miközben csak azért nem fellebbezett anno a KEHI, mert ez volt a megyegyezés a Norvég Alappal. A KEHI nem fellebbez, az alap meg nem ragaszkodik az Ökotárshoz.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
https://index.hu/belfold/2021/08/07/kidobtuk-az-ablakon-a-norvegok-77-milliardos-tamogatasat-/

Most komolyan, ennyire idióta ügyvédek is csak Magyarországon lehetnek. "Ez tudatos, szándékos vagy olyan mértékben gondatlan magatartás, ami ezzel a kár okozásával köztörvényes bűncselekményt valósít meg." Legalább magyarul tanuljon meg, ha már a joghoz hülye. Arról nem beszélve, hogy milyen már, hogy a Norvég Alap nem hajlandó máson keresztül kifizetni, csak az Ökotárson keresztül, miközben csak azért nem fellebbezett anno a KEHI, mert ez volt a megyegyezés a Norvég Alappal. A KEHI nem fellebbez, az alap meg nem ragaszkodik az Ökotárshoz.
Tudomásom szerint kártérítési per lesz. Magyarország vs Norvégia.
Aztán ha bezárul a piaci kiskapu a norvégoknak, lehet megvilágosodnak.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 011
113
Tudomásom szerint kártérítési per lesz. Magyarország vs Norvégia.
Aztán ha bezárul a piaci kiskapu a norvégoknak, lehet megvilágosodnak.
A baj az, hogy ez vlsz nem a norvegok hanem elsosorban Lichtenstein akcioja. Tudjatok, ok akarnak mindig megmondani, hogy Kelet-Kozep Európában hogyan kellene gondolkodni az orszagoknak, mikozben koztorvenyes (ténylegesen koztorvenyes) amit az adofronton csinalnak.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and Filter

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Azt azért tegyük hozzá, hogy egy piszlicsáré 3.85 milliárd forintos tortaszelet szétosztásán vitatkozik a két kormány.. ami lássuk be, mindkét oldalról elég röhejes...
Ráadásul úgy tudom, hogy arról meg is állapodtak, hogy mire költik. Csak az a vita tárgya, hogy ki osztja szét a pénz, és ezért kinek kell hálásnak lenni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
W

Wilson

Guest
Tudomásom szerint kártérítési per lesz. Magyarország vs Norvégia.
Aztán ha bezárul a piaci kiskapu a norvégoknak, lehet megvilágosodnak.
Az a vicc, Magyarországnak nincs hova fordulnia jogorvoslatért, úgyhogy attól még, hogy a magyar kormány megjelentett egy harcias üzenetet a magyar közlönyben még érdemben nem változnak a dolgok.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97
W

Wilson

Guest
Ráadásul úgy tudom, hogy arról meg is állapodtak, hogy mire költik. Csak az a vita tárgya, hogy ki osztja szét a pénz, és ezért kinek kell hálásnak lenni. :D
Azt azért tegyük hozzá, hogy egy piszlicsáré 3.85 milliárd forintos tortaszelet szétosztásán vitatkozik a két kormány.. ami lássuk be, mindkét oldalról elég röhejes...
Igen az, a norvég kormány azt mondja, hogy ő nem fog eltérni attól a szisztémától amit màr nagyon régóta alkalmaznak az elosztó szervezet kiválasztásában és ha a többi tízenvalahány országnál ezzel sohasem és most sem volt probléma akkor ők Magyarország esetén ettől nem fognak eltérni, a magyar kormány pedig nem akarja az Ökotárs alapítványt amit már egyszer megpróbált meghurcolni, de kénytelen volt elismerni, hogy az égadta egy világon nem csinált az alapítvány semmilyen törvénytelen dolgot és az összes ellenük felhozott vádat ejtették.Azon mosolygok, hogy a kormány a nagy felindulásában azzal fenyegeti a norvégokat, hogy felülvizsgálja a norvég magyar gazdasági kapcsolatokat, miközben nekünk sokkal jobban fájna egy gazdasági háború Norvégiával, mint a norgéknak.Holott arra a majd 70 milliárdra szüksége lenne az országnak, érthetetlen számomra, hogy pár milliárd forint miatt annyira parázik a kormány, hogy inkább eldobja a 70 milliárdot.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Az a vicc, Magyarországnak nincs hova fordulnia jogorvoslatért, úgyhogy attól még, hogy a magyar kormány megjelentett egy harcias üzenetet a magyar közlönyben még érdemben nem változnak a dolgok.
Miért is?
Gazdasági előnyt biztosítunk, ezért kapjuk a kompenzációt.
Időszak, 2014-2021. Pénz nem jött, idő elmúlt, tehát tartoznak.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Igen az, a norvég kormány azt mondja, hogy ő nem fog eltérni attól a szisztémától amit màr nagyon régóta alkalmaznak az elosztó szervezet kiválasztásában és ha a többi tízenvalahány országnál ezzel sohasem és most sem volt probléma akkor ők Magyarország esetén ettől nem fognak eltérni, a magyar kormány pedig nem akarja az Ökotárs alapítványt amit már egyszer megpróbált meghurcolni, de kénytelen volt elismerni, hogy az égadta egy világon nem csinált az alapítvány semmilyen törvénytelen dolgot és az összes ellenük felhozott vádat ejtették.Azon mosolygok, hogy a kormány a nagy felindulásában azzal fenyegeti a norvégokat, hogy felülvizsgálja a norvég magyar gazdasági kapcsolatokat, miközben nekünk sokkal jobban fájna egy gazdasági háború Norvégiával, mint a norgéknak.Holott arra a majd 70 milliárdra szüksége lenne az országnak, érthetetlen számomra, hogy pár milliárd forint miatt annyira parázik a kormány, hogy inkább eldobja a 70 milliárdot.
Rosszul látod. Ha egy tagálammal elszámolási gondok vannak , akkor a társultak kedvezményeit felfüggesztik.
Magyarán megszünik 3 ország adómentes kereskedelme az ügy lezárásáig.
Illetve, mint már írtam...ez tartozás felénk, az adósaink.
2014 régen volt...
 
W

Wilson

Guest
Miért is?
Gazdasági előnyt biztosítunk, ezért kapjuk a kompenzációt.
Időszak, 2014-2021. Pénz nem jött, idő elmúlt, tehát tartoznak.
Azért mert amikor a szerződést aláírta az Unió és az ezeket az országokat tömörítő alap meg sem fordult a fejükbe,hogy ilyen helyzet előfordulhat, hogy nem tudnak megállapodni,így nincs benne a szerződésben , hogy ilyen esetben melyik a mind a két fél által elfogadott joghatóság.Csakhogy mindenki tisztában legyen vele Magyarország nem szerződő fél az alap megállapodást az EU és a Norvég alapot tömörítő országok kötötték meg.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Blitz97
W

Wilson

Guest
Rosszul látod. Ha egy tagálammal elszámolási gondok vannak , akkor a társultak kedvezményeit felfüggesztik.
Magyarán megszünik 3 ország adómentes kereskedelme az ügy lezárásáig.
Illetve, mint már írtam...ez tartozás felénk, az adósaink.
2014 régen volt...
Sajnos nem lásd feljebb amit írtam...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Azért mert amikor a szerződést aláírta az Unió és az ezeket az országokat tömörítő alap meg sem fordult a fejükbe,hogy ilyen helyzet előfordulhat, hogy nem tudnak megállapodni,így nincs benne a szerződésben , hogy ilyen esetben melyik a mind a két fél által elfogadott joghatóság.Csakhogy mindenki tisztában legyen vele Magyarország nem szerződő fél az alap megállapodást az EU és a Norvég alapot tömörítő országok kötötték meg.
Pontosan.
Amiben rögzítve lett, hogy évente mennyi pénzt kell bepumpálniuk a kelet-eus országokba, a vámmentes kereskedelemért cserébe.
Ergó, úgynéz most ki hogy nem tudják teljesíteni a szerződés kritériumait.
Szerződés nincs teljesítve a részükről, adóznak az eu-nak.
Lehet nekik jobban fog fájni.
 
W

Wilson

Guest
Pontosan.
Amiben rögzítve lett, hogy évente mennyi pénzt kell bepumpálniuk a kelet-eus országokba, a vámmentes kereskedelemért cserébe.
Ergó, úgynéz most ki hogy nem tudják teljesíteni a szerződés kritériumait.
Szerződés nincs teljesítve a részükről, adóznak az eu-nak.
Lehet nekik jobban fog fájni.
Sajnos nem mivel: a végrehajtás a donorok jogosultsága és felelőssége, abba beleszólása így az uniónak nincs.Tisztázzuk senki sem vitatja a norvég kormány sem ,hogy Magyarországnak nem jár az a 77 milliárd forint abban nem tudott megállapodni a két kormány, hogy ennek az összegnek a 10%-t ( 7,7 milliárdot) melyik szervezet ossza szét a magyar kormánytól független civil szervezeteknek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
Status
Not open for further replies.