Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 797
56 310
113
Egy kis provókáció: :)
Remelem, jövőre már lesz pride Kabulban is, azzal bizonyitva az orszàg sokszinűségét és azt, hogy elhagytàk a középkori mentalitàst és megerkeztek 2021-be.
Ember, teljesen nyilvànvaló, hogy az ottani lakósság messze túlnyomó többsègét nem erdekli az, amit mi " modern tàrsadalomnak" hivunk es amiről mi ( én, mondjuk nem) azt hiszi, hogy az egész világnak olyannak kell lenni. 20 ev és többmilliárd dollár, valamint többezer szüksegtelen halott után már igazàn meg lehetett volna ezt tanulni, hogy nem lehet erőszakkal ráerőltetni a mi vilàgnézetünket màs társadalmakra. Ennyi idő alatt sem voltunk képesek felfogni, hogyan működik az ottani társadalom. El kell fogadni, hogy
màs a társadalmi berendezkedésük és a mi nézőszögûnk nem univerzális èrtékű.Az egyetemes emberi jogok, ahogy mi azt a mi dekadens buborékunkból ertelmezzük, egy luxus, ami valójában a vilàg legnagyobb részén nem letezik. Pl Szaudi Arábia, Pakisztán stb, de a legtöbb mohamedàn állam sem, vagy Afrika nagy része sem egy " modern" társadalom, de az nem zavar senkit.
Honnan a fenéből vesszük mi a jogot, hogy arrogánsan " leközépkorúzzuk" őket és azt higgyûk, hogy a mi vilàgnézetûnk a teljesen szétfragmentált liberális társadalomról (ahol szinte csak a konzum az egyetlen összekötő elem az emberek között) az egyetlen igazság?Mert olyan boldogok, elegedettek vagyunk?
Mi szabadon választunk párt, aztán a házasságok fele válással végződik. A nőink menjenek dolgozni, járjanak félmeztelenűl, de csodàlkozunk, hogy lassan kihalunk. Lassan már azt sem tudjuk, ferfiak vagyunk-e, vagy nők... stb.stb...
Szerintem teljesen legitim, mindezt màsképpen látni.
Nem az én világom, de megertem, hogy màsok ragaszkodnak a saját vallasi szokásaikhoz. Csak ne jöjjenek ide, hogy azt itt éljék ki. De mi is hagyjuk őket békèn.
 
M

molnibalage

Guest
Mi szabadon választunk párt, aztán a házasságok fele válással végződik.
És...?
Ezt hívjék b*meg a választás szabadságának és önrendelkezésnek.
Ameddig a válás nehezebb volt a fejlett nyugaton is, addig házas nők elég kimutathatóan fentebb húzták az öngyilkossági rátát.

A nőink menjenek dolgozni, járjanak félmeztelenűl, de csodàlkozunk, hogy lassan kihalunk.
Ez kurvára nem igaz.
Lassan már azt sem tudjuk, ferfiak vagyunk-e, vagy nők... stb.stb...
Egy kb. vonalvastagságnyi réteg.
Szerintem teljesen legitim, mindezt màsképpen látni.
Ha legitim a másképp látást, akkor engedtessék meg nekem, hogy bassza a világlátásomat az, ha valaki szerint nem lehet két ember jogilag azonos, csak azért, mert b*meg az egyiknek XY kromoszómája van...
Nem az én világom, de megertem, hogy màsok ragaszkodnak a saját vallasi szokásaikhoz. Csak ne jöjjenek ide, hogy azt itt éljék ki. De mi is hagyjuk őket békèn.
A baj az, hogy nyugati civiliizációból ritkán látni öngyilkos merénylőt arab országba menni terjeszetni a hitet, addig fordítva valahogy ez hagyomány. De olyat sem láttam, hogy nyugati civilizációban "becsületgyilkosségban" egy férfi megöl egy nőt, majd elsétál, mert ez az ottani fejekben OK.

Stb.

Ezt kéne fejben megugrani, ha nem megy, akkor baj van. Főleg, ha szerintük ez a norma és ezt kell terjeszteni. Mert ez történt 2001 ottan. Keményen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 841
113
Egy kis provókáció: :)
Remelem, jövőre már lesz pride Kabulban is, azzal bizonyitva az orszàg sokszinűségét és azt, hogy elhagytàk a középkori mentalitàst és megerkeztek 2021-be.
Ember, teljesen nyilvànvaló, hogy az ottani lakósság messze túlnyomó többsègét nem erdekli az, amit mi " modern tàrsadalomnak" hivunk es amiről mi ( én, mondjuk nem) azt hiszi, hogy az egész világnak olyannak kell lenni. 20 ev és többmilliárd dollár, valamint többezer szüksegtelen halott után már igazàn meg lehetett volna ezt tanulni, hogy nem lehet erőszakkal ráerőltetni a mi vilàgnézetünket màs társadalmakra. Ennyi idő alatt sem voltunk képesek felfogni, hogyan működik az ottani társadalom. El kell fogadni, hogy
màs a társadalmi berendezkedésük és a mi nézőszögûnk nem univerzális èrtékű.Az egyetemes emberi jogok, ahogy mi azt a mi dekadens buborékunkból ertelmezzük, egy luxus, ami valójában a vilàg legnagyobb részén nem letezik. Pl Szaudi Arábia, Pakisztán stb, de a legtöbb mohamedàn állam sem, vagy Afrika nagy része sem egy " modern" társadalom, de az nem zavar senkit.
Honnan a fenéből vesszük mi a jogot, hogy arrogánsan " leközépkorúzzuk" őket és azt higgyûk, hogy a mi vilàgnézetûnk a teljesen szétfragmentált liberális társadalomról (ahol szinte csak a konzum az egyetlen összekötő elem az emberek között) az egyetlen igazság?Mert olyan boldogok, elegedettek vagyunk?
Mi szabadon választunk párt, aztán a házasságok fele válással végződik. A nőink menjenek dolgozni, járjanak félmeztelenűl, de csodàlkozunk, hogy lassan kihalunk. Lassan már azt sem tudjuk, ferfiak vagyunk-e, vagy nők... stb.stb...
Szerintem teljesen legitim, mindezt màsképpen látni.
Nem az én világom, de megertem, hogy màsok ragaszkodnak a saját vallasi szokásaikhoz. Csak ne jöjjenek ide, hogy azt itt éljék ki. De mi is hagyjuk őket békèn.
Ebben van valami,még ha nem is teljesen gömbölű.
Ami azt illeti,a középkori iszlám liberálisabb volt,mint az akkori kereszténység.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 797
56 310
113
És...?
Ezt hívjék b*meg a választás szabadságának és önrendelkezésnek.
Ameddig a válás nehezebb volt a fejlett nyugaton is, addig házas nők elég kimutathatóan fentebb húzták az öngyilkossági rátát.


Ez kurvára nem igaz.

Egy kb. vonalvastagságnyi réteg.

Ha legitim a másképp látást, akkor engedtessék meg nekem, hogy bassza a világlátásomat az, ha valaki szerint nem lehet két ember jogilag azonos, csak azért, mert b*meg az egyiknek XY kromoszómája van...

A baj az, hogy nyugati civiliizációból ritkán látni öngyilkos merénylőt arab országba menni terjeszetni a hitet, addig fordítva valahogy ez hagyomány. De olyat sem láttam, hogy nyugati civilizációban "becsületgyilkosségban" egy férfi megöl egy nőt, majd elsétál, mert ez az ottani fejekben OK.

Stb.

Ezt kéne fejben megugrani, ha nem megy, akkor baj van. Főleg, ha szerintük ez a norma és ezt kell terjeszteni. Mert ez történt 2001 ottan. Keményen.
Maradjunk abban hogy nem értünk egyet. :)
Javamra szól a jóval hosszabb élettapasztalat. De ez inkàbb szerencse, nem erény.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 462
113
Nekem van műegyetemista gyakornokom, aki nem akar szobát bérelni két hétre, a héten-jövő héten nincsen Budapesten (nővére házasodik, disznót vágnak, sütnek-főznek), nem tudja mit csináljon a cuccával, mert eddig bent lehetett a nyári gyakorlatra. Emiatt szeptember közepéig nem dolgozik, neki ez komoly érvágás mert otthonról nem nagyon tudják támogatni, nyáron szedi össze ami a félévhez kell pénz.
Nem tudom hányan jártak így, de elég későn szóltak hogy akkor most tipli van.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nekem van műegyetemista gyakornokom, aki nem akar szobát bérelni két hétre, a héten-jövő héten nincsen Budapesten (nővére házasodik, disznót vágnak, sütnek-főznek), nem tudja mit csináljon a cuccával, mert eddig bent lehetett a nyári gyakorlatra. Emiatt szeptember közepéig nem dolgozik, neki ez komoly érvágás mert otthonról nem nagyon tudják támogatni, nyáron szedi össze ami a félévhez kell pénz.
Nem tudom hányan jártak így, de elég későn szóltak hogy akkor most tipli van.
A martosban lassan lázadás lesz miatta.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 971
22 907
113
mások vallásos buzulusa miatt a kisember szívja meg
Már megbocsáss, de erről nem a vallásos kisember tehet,...mert szerinted "buzulni megy"...
  • "Múlt hét hétfőn érkezett a felsőoktatási intézmények felé az a kormányzati kérés..."
  • "Hétfőn a BME és az ELTE is bejelentették, hogy a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus vendégei részére szobákat adnak át az esemény idejére."
A NEK kérésének eleget téve a kormányzat kérte az egyetemektől a helyeket, amelyek ezt végül lehetővé tették - nem számolva a következményekkel (vagy lesz.rva a következményeket).
Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok katolikus, ...még véletlenül sem csipem őket "vastagnyakú kálvinistaként" :D
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 462
113
Valahol kedves, hogy mások vallásos buzulusa miatt a kisember szívja meg. A szállodák üresek, fizessen a vendég, aki vallásos hevülettel jön ide.
Igazi hungarikum ez. Mert az ilyen köcsög húzások azok, nem a Tokaji...
akkor javasoljuk felvenni a Nemzeti Értéktárba az ILCSI gyógynövényes aranyérkenőcs és a Piros Arany mellé?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 462
113
Már megbocsáss, de erről nem a vallásos kisember tehet,...mert szerinted "buzulni megy"...
  • "Múlt hét hétfőn érkezett a felsőoktatási intézmények felé az a kormányzati kérés..."
  • "Hétfőn a BME és az ELTE is bejelentették, hogy a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus vendégei részére szobákat adnak át az esemény idejére."
A NEK kérésének eleget téve a kormányzat kérte az egyetemektől a helyeket, amelyek ezt végül lehetővé tették - nem számolva a következményekkel (vagy lesz.rva a következményeket).
Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok katolikus, ...még véletlenül sem csipem őket "vastagnyakú kálvinistaként" :D
miért, nem mások vallásosságát helyezik a diákok elé?
Lehet hogy nem kongresszusra érkezők kérték hogy basszanak ki a diákokkal, de miattuk történik.
 
M

molnibalage

Guest
Már megbocsáss, de erről nem a vallásos kisember tehet,...mert szerinted "buzulni megy"...
  • "Múlt hét hétfőn érkezett a felsőoktatási intézmények felé az a kormányzati kérés..."
  • "Hétfőn a BME és az ELTE is bejelentették, hogy a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus vendégei részére szobákat adnak át az esemény idejére."
A NEK kérésének eleget téve a kormányzat kérte az egyetemektől a helyeket, amelyek ezt végül lehetővé tették - nem számolva a következményekkel (vagy lesz.rva a következményeket).
Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok katolikus, ...még véletlenül sem csipem őket "vastagnyakú kálvinistaként" :D
Nem vallásos kisemberrol írtam. A masik oldalon volt a kisember említve. Tessék figyelmesen olvasni.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 971
22 907
113
miért, nem mások vallásosságát helyezik a diákok elé?
Hát nem. Pont ezt próbáltam érzékeltetni, hogy ez ebben a formában ez nem kicsit ferdités...
Lehet hogy nem kongresszusra érkezők kérték hogy basszanak ki a diákokkal, de miattuk történik.
...most már látszik, hogy a sajtóban erre lett/lesz kihegyezve a dolog.
Nem vallásos kisemberrol írtam. A masik oldalon volt a kisember említve.
Tudom, "figyelmesen olvastam", szándékosan irtam igy, hogy érzékeltessem, a "vallásos oldalon" is van kisember...

Az egyetemek mondhattak volna nemet, és nincs ez a probléma, ha tényleg konganak a hotelek az ürességtől...
 
M

molnibalage

Guest
Hát nem. Pont ezt próbáltam érzékeltetni, hogy ez ebben a formában ez nem kicsit ferdités...

...most már látszik, hogy a sajtóban erre lett/lesz kihegyezve a dolog.

Tudom, "figyelmesen olvastam", szándékosan irtam igy, hogy érzékeltessem, a "vallásos oldalon" is van kisember...

Az egyetemek mondhattak volna nemet, és nincs ez a probléma, ha tényleg konganak a hotelek az ürességtől...
Kétlem, hogy teli lennének, ahol két éve külföldi tömeg hömpölyögott, ott egy grammot sem láttam most sem. Külföldi diákokból is töredéke van csak. De bezzeg a magyar kolibol kell kivágni az embereket.
Ennyit az állam és egyház szétválasztásarol. Megyek hányni
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hát nem. Pont ezt próbáltam érzékeltetni, hogy ez ebben a formában ez nem kicsit ferdités...
Azért ez a "kérés" kb annyira volt kérés, mint amikor a koncentrációs táborban udvariasan megkérték a rabot, hogy fáradjon a gázkamrába.
..most már látszik, hogy a sajtóban erre lett/lesz kihegyezve a dolog.
Mert ez is történt.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 462
113
Hát nem. Pont ezt próbáltam érzékeltetni, hogy ez ebben a formában ez nem kicsit ferdités...

...most már látszik, hogy a sajtóban erre lett/lesz kihegyezve a dolog.

Tudom, "figyelmesen olvastam", szándékosan irtam igy, hogy érzékeltessem, a "vallásos oldalon" is van kisember...

Az egyetemek mondhattak volna nemet, és nincs ez a probléma, ha tényleg konganak a hotelek az ürességtől...
akkor miért lettek kirakva ha nem azért mert a vallásos emberek befekszenek a helyükre?
Lehet hogy én vagyok hülye, és rosszul látom az ok-okozatot?
Egyes változat: kellett a hely a vallásos embereknek, és ezért a diákokat -számomra felháborító módon- kibaszták mint macskát szarni, úgy, hogy az időszak egy része belelóg a jelenléti oktatásba, ami meg ki tudja meddig fog tartani a vírus miatt, ezzel kijelölve az állami preferenciákat.
Kettes változat: a diákok elmentek a kollégiumból, és a helyükön keletkezett vákuum beszívta oda a konferencia résztvevőit.
Melyik lehet a jó válasz?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 971
22 907
113
Egyes változat:
Kettes változat:
Amikor csak egy "szent" kijelentés számodra az elfogadható amit egy hosszú válaszlehetőségben megfogalmazol, akkor miért adsz meg egy másik életszerűtlen válaszlehetőséget?! Hogy igazold magad? :rolleyes:
Ugyan már...
Ha nektek egyszerűbb a vallásos embereket, akik ezen az -egyébként részemről ugyanúgy érdektelen- rendezvényen részt vesznek, a szállást adó egyetemek döntésének következményei végett ilyen módon megvetni ("buzulás") és közvetlenül okolni ("a vallásos emberek befekszenek a helyükre"), hát egészségetekre,... nyilván én vagyok a hülye, hogy nem ugrottam rá kapásból a Telex egybites logikai bukfencére...
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 462
113
Amikor csak egy "szent" kijelentés számodra az elfogadható amit egy hosszú válaszlehetőségben megfogalmazol, akkor miért adsz meg egy másik életszerűtlen válaszlehetőséget?! Hogy igazold magad? :rolleyes:
Ugyan már...
Ha nektek egyszerűbb a vallásos embereket, akik ezen az -egyébként részemről ugyanúgy érdektelen- rendezvényen részt vesznek, a szállást adó egyetemek döntésének következményei végett ilyen módon megvetni ("buzulás") és közvetlenül okolni ("a vallásos emberek befekszenek a helyükre"), hát egészségetekre,... nyilván én vagyok a hülye, hogy nem ugrottam rá kapásból a Telex egybites logikai bukfencére...
Tévedsz, itt és most nem a vallásos emberekkel van bajom hanem a balfasz szervezők és nyámnyila egyetemek választásával, szar szervezésével és azzal hogy a saját diákjaikat kirakják.
Nyilván az ide látogatók az egészről nem fognak semmit tudni, nem ők rakták ki az diákokat, nem ők hozták ezt a szar választást.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 971
22 907
113
Tévedsz, itt és most nem a vallásos emberekkel van bajom hanem a balfasz szervezők és nyámnyila egyetemek választásával, szar szervezésével és azzal hogy a saját diákjaikat kirakják.
Nyilván az ide látogatók az egészről nem fognak semmit tudni, nem ők rakták ki az diákokat, nem ők hozták ezt a szar választást.
Több (!) mint 30 kedvezményes hotelt ajánlanak a szervezők BP.-en, ahová a rendezvény kapcsán lehet regisztrálni és szállást foglalni:
NEK 2020 - Szállodák (registration-iec2020.hu)

Hivatalos utazási iroda partnerük: cityrama.hu/iec2020

Ennek ellenére is a "szar szervezők és nyámnyila egyetemek" kifejezést teljes mértékben el tudom fogadni tőled, mert valóban igy van. Ezért is védeném a "vallásos emberek miatt"-i kijelentésektől ezt a témát...ennyi volt csak a bajom ezzel.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0