Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 437
5 153
113
Az egyetemeken a gólyák beköltözhetnek, meg még pár esetben lehet bent maradni, ahogy a Telex is megírta. A félév két hét tárgyfelvételi időszakkal kezdődik, az alatt óra nincs. Ez kimaradt a Telexes cikkből. Tehát papíron a félév Szept 6-án kezdődik, azonban ténylegesen csak később. Gondolom ezért is nem csináltak belőle akkora ügyet az egyetemek.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az egyetemeken a gólyák beköltözhetnek, meg még pár esetben lehet bent maradni, ahogy a Telex is megírta. A félév két hét tárgyfelvételi időszakkal kezdődik, az alatt óra nincs. Ez kimaradt a Telexes cikkből. Tehát papíron a félév Szept 6-án kezdődik, azonban ténylegesen csak később. Gondolom ezért is nem csináltak belőle akkora ügyet az egyetemek.
A gólyák beköltözhetnek a Kármánba, meg a Schönherzbe, nem minden kollégiumba. A nyári kollisok közül meg a szerencsésebbek át, a pechesebbek kihurcolkodhatnak. A reghét az első hét, tárgyfelvétel aug utolsó hete. Második hét már élesben megy...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 133
113
Kétlem, hogy teli lennének, ahol két éve külföldi tömeg hömpölyögott, ott egy grammot sem láttam most sem. Külföldi diákokból is töredéke van csak. De bezzeg a magyar kolibol kell kivágni az embereket.
Ennyit az állam és egyház szétválasztásarol. Megyek hányni
Én is a dumádtól!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 133
113
Nekem van műegyetemista gyakornokom, aki nem akar szobát bérelni két hétre, a héten-jövő héten nincsen Budapesten (nővére házasodik, disznót vágnak, sütnek-főznek), nem tudja mit csináljon a cuccával, mert eddig bent lehetett a nyári gyakorlatra. Emiatt szeptember közepéig nem dolgozik, neki ez komoly érvágás mert otthonról nem nagyon tudják támogatni, nyáron szedi össze ami a félévhez kell pénz.
Nem tudom hányan jártak így, de elég későn szóltak hogy akkor most tipli van.
A szokásos keresztényellenes uszításra használja az eseményt a ballib sajtó. Nem tagadva, hogy okozhat kellemetlenséget. De sztem mki túléli, főleg, hogy 100 évente van ilyen esemény Magyarországon.

Az országos hallgatói szervezet, a HÖOK közlése szerint múlt hét hétfőn érkezett a felsőoktatási intézmények felé az a kormányzati kérés – az évkezdéshez képest szerencsétlenül közeli időpontban – miszerint több

MINT 5000 KOLLÉGIUMI FÉRŐHELYRE VAN SZÜKSÉG A NEMZETKÖZI EUCHARISZTIKUS KONGRESSZUS SIKERES LEBONYOLÍTÁSÁHOZ.


Hétfőn a BME és az ELTE is bejelentette, hogy a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus vendégei részére szobákat adnak át az esemény idejére. A szobák átadása egyben azt is jelenti, hogy az egyetemek diákjai a tanévkezdésre nem foglalhatják el az elnyert kollégiumi szobáikat.

  • Az ELTE maximum 2200 vendég elszállásolását ígérte meg, előreláthatólag az egyetem az Ajtósi Dürer sori, Damjanich utcai és Kőrösi Csoma Sándor kollégiumai lesznek érintettek.
  • A BME kb. 2000 főre tett ígéretet, ez a Kármán Tódor és a Schönherz kollégiumok kivételével minden BME-s kollégiumot érint.
Az ELTE azonban biztosította diákjait, hogy azok az elsősök, nemzetközi hallgatók, nyári bentlakók és szeptemberi férőhellyel is rendelkezők, vagy azok, akiknek egyéb körülményeik miatt szükséges a kollégium, valahogy szobához fognak jutni. Az ELTE a Telexnek elmondta, hogy aaz ITM a szobákért cserébe 135 millió forintos, a kollégiumok fejlesztésére fordítható forrással segíti az egyetem működését, valamint az érintetteknek az egyetem elengedi a szeptemberi havi kollégiumi díjukat, illetve a fent említett időszak nem számít majd igazolatlan hiányzásnak a jelenléti oktatás során. Mindemellett az ELTE biztosítja majd az érintett hallgatóknak a tananyag online elérését.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 918
113
Csak láttam a kancellári körlevelet.
Én az egytemek válaszlevelét is megnézném...ahol leirják hogy:
  1. igen, minden probléma nélkül
  2. igen, persze, de diákok tucatjainak ilyen és olyan problémája lesz belőle
  3. nem, mert évkezdéskor ez megoldhatatlan
Közben ép olvasom SilvioD-től:
"Az ELTE a Telexnek elmondta, hogy aaz ITM a szobákért cserébe 135 millió forintos, a kollégiumok fejlesztésére fordítható forrással segíti az egyetem működését, valamint az érintetteknek az egyetem elengedi a szeptemberi havi kollégiumi díjukat, illetve a fent említett időszak nem számít majd igazolatlan hiányzásnak a jelenléti oktatás során. Mindemellett az ELTE biztosítja majd az érintett hallgatóknak a tananyag online elérését."
 
T

Törölt tag 4082

Guest
A BME kb. 2000 főre tett ígéretet, ez a Kármán Tódor és a Schönherz kollégiumok kivételével minden BME-s kollégiumot érint.
Ami gyakorlatban azt jelenti, hogy mindenkit kiköltöztet a többi kollégiumból, és az elsősök, és a nyári kollégisták egy része beköltözhet a Kármánba, és a Schönherzbe.
Mondom mi a baj: Aki kollégista, és 6 hetes nyári gyakorlata volt (gyak a kollégisták 20%) az ugye megkapta a nyári kolit, a cuccai valszeg itt maradtak.
Az átköltözés az nem egy ilyen egyszerű dolog, h fogom a hátizsákom, azt átmegyek. Eleve a saját bútor szabályok is különböznek a kollégiumok között, a Schönhertzbe tudtommal teljesen tiltott, a Kármánban engedélyköteles, a Martosban meg csak akkor, ha az a szekrényeket érinti. Azaz ha van egy kerekes széked, mit kezdesz vele?
Valójában nyári koliban is többen vannak mint 20%, jelentős részük pl.: otthon van Bivalybasznád alsón, a szülei dolgoznak, hírtelen autót odarántani nem lesz egyszerű.
Aki itt van, azoknak is olyan ez az átköltözés, hogy azért na, autót odarántani nem lesz egyszerű.
Ha még tart a nyári gyakorlata, akkor pl.: a Kármánba be se tud költözni, mert sanszosan nem ér oda 16 óráig, amíg iroda van.
Az elsőéves, akit most beraknak, majd 2 hét múlva átköltözhet, megint nagyon jól járt. Ja nem.
Akkor most miről beszélünk?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Az egyetemeken a gólyák beköltözhetnek, meg még pár esetben lehet bent maradni, ahogy a Telex is megírta. A félév két hét tárgyfelvételi időszakkal kezdődik, az alatt óra nincs. Ez kimaradt a Telexes cikkből. Tehát papíron a félév Szept 6-án kezdődik, azonban ténylegesen csak később. Gondolom ezért is nem csináltak belőle akkora ügyet az egyetemek.
Hát, a BME-n a tárgyfelvétel augusztus 25-től van, a gólyákat meg beosztják. Egy hét tanítást vág keresztbe a dolog. Szerintem gáz, nyilván a túl lehet élni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 437
5 153
113
Ami gyakorlatban azt jelenti, hogy mindenkit kiköltöztet a többi kollégiumból, és az elsősök, és a nyári kollégisták egy része beköltözhet a Kármánba, és a Schönherzbe.
Mondom mi a baj: Aki kollégista, és 6 hetes nyári gyakorlata volt (gyak a kollégisták 20%) az ugye megkapta a nyári kolit, a cuccai valszeg itt maradtak.
Az átköltözés az nem egy ilyen egyszerű dolog, h fogom a hátizsákom, azt átmegyek. Eleve a saját bútor szabályok is különböznek a kollégiumok között, a Schönhertzbe tudtommal teljesen tiltott, a Kármánban engedélyköteles, a Martosban meg csak akkor, ha az a szekrényeket érinti. Azaz ha van egy kerekes széked, mit kezdesz vele?
Valójában nyári koliban is többen vannak mint 20%, jelentős részük pl.: otthon van Bivalybasznád alsón, a szülei dolgoznak, hírtelen autót odarántani nem lesz egyszerű.
Aki itt van, azoknak is olyan ez az átköltözés, hogy azért na, autót odarántani nem lesz egyszerű.
Ha még tart a nyári gyakorlata, akkor pl.: a Kármánba be se tud költözni, mert sanszosan nem ér oda 16 óráig, amíg iroda van.
Az elsőéves, akit most beraknak, majd 2 hét múlva átköltözhet, megint nagyon jól járt. Ja nem.
Akkor most miről beszélünk?
Nem mondom, hogy nem okoz némi zavart az erőben, de azért nem akkora probléma. Egyetemista megoldja okosban. Én emlékszem valami fotel szállításra villamoson két kolesz közt... azt hiszem már elévült.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 437
5 153
113
Hát, a BME-n a tárgyfelvétel augusztus 25-től van, a gólyákat meg beosztják. Egy hét tanítást vág keresztbe a dolog. Szerintem gáz, nyilván a túl lehet élni.
Ebben igazad van, de ahogy te is mondod túlélhető.

Azt hiszem megint az történt, hogy aki tervezte a kongresszust, az nem számolt pár dologgal, ez meg a gyorsan kellett valami szintű megoldás. A legfontosabb a gólyáknak az az első hét, ők meg ott lesznek.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Ebben igazad van, de ahogy te is mondod túlélhető.

Azt hiszem megint az történt, hogy aki tervezte a kongresszust, az nem számolt pár dologgal, ez meg a gyorsan kellett valami szintű megoldás. A legfontosabb a gólyáknak az az első hét, ők meg ott lesznek.
Az ELTE-n....
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 918
113
Én nem, én csak egyetértek azzal, hogy a kormány, most megmutatta neki mi a fontos.
És az nem az oktatás.
Úgy fest a NEK szervezési hiányosságait a kancellária próbálja oldani az utolsó pillanatban, és igen, a probléma megoldása ugyanúgy problémákat generált. Túlélhető? Szerintem igen. A "károsutlaknak" a szembeforditása a vallásos emberekkel emiatt viszont gusztustalan dolog...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 133
113
Ami gyakorlatban azt jelenti, hogy mindenkit kiköltöztet a többi kollégiumból, és az elsősök, és a nyári kollégisták egy része beköltözhet a Kármánba, és a Schönherzbe.
Mondom mi a baj: Aki kollégista, és 6 hetes nyári gyakorlata volt (gyak a kollégisták 20%) az ugye megkapta a nyári kolit, a cuccai valszeg itt maradtak.
Az átköltözés az nem egy ilyen egyszerű dolog, h fogom a hátizsákom, azt átmegyek. Eleve a saját bútor szabályok is különböznek a kollégiumok között, a Schönhertzbe tudtommal teljesen tiltott, a Kármánban engedélyköteles, a Martosban meg csak akkor, ha az a szekrényeket érinti. Azaz ha van egy kerekes széked, mit kezdesz vele?
Valójában nyári koliban is többen vannak mint 20%, jelentős részük pl.: otthon van Bivalybasznád alsón, a szülei dolgoznak, hírtelen autót odarántani nem lesz egyszerű.
Aki itt van, azoknak is olyan ez az átköltözés, hogy azért na, autót odarántani nem lesz egyszerű.
Ha még tart a nyári gyakorlata, akkor pl.: a Kármánba be se tud költözni, mert sanszosan nem ér oda 16 óráig, amíg iroda van.
Az elsőéves, akit most beraknak, majd 2 hét múlva átköltözhet, megint nagyon jól járt. Ja nem.
Akkor most miről beszélünk?
Én itt max. 1 problémát látok, nem múlt hét hétfőn, hanem előtte 1 hónappal kellett volna jelezni. Amúgy tök életszerű, hogy így oldják meg az elhelyezést.

A proli hőbörgés, hangulatkeltés meg a sajtó részéről várható volt. Látszik is, hogy a célközönségnek betalált. Lehet fröcsögni az egyház ellen.

Még várom a virusszakértőket, hogy mennyire bedurrantja a járványt, mint az EB. Bezzeg a buziparáde az eü. séta volt, amúgyis közérzetjavító intézkedés, jót tesz az egészségnek.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Én itt max. 1 problémát látok, nem múlt hét hétfőn, hanem előtte 1 hónappal kellett volna jelezni.
Akkor se kellett volna jelezni. Ha nincs elég szállás, akkor foglalják le a Hiltont, és oda helyezzék el az érkezőket. Az, hogy NEK van, nem létszükség, az oktatás igen.
Ezt nem tudom, lehet a BME-n is.
Első héten simán vannak már gyakorlatok/laborok. Egyes vélekedések szerint, a max egyet lehet hiányozni orvosi igazolással laborokról lógni nem tesz jót a félév elvégezhetőségében. De cáfolj meg nyugodtan. BTW hasonló laborba az eltén is bele lehet futni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 133
113
Akkor se kellett volna jelezni. Ha nincs elég szállás, akkor foglalják le a Hiltont, és oda helyezzék el az érkezőket. Az, hogy NEK van, nem létszükség, az oktatás igen.

Első héten simán vannak már gyakorlatok/laborok. Egyes vélekedések szerint, a max egyet lehet hiányozni orvosi igazolással laborokról lógni nem tesz jót a félév elvégezhetőségében. De cáfolj meg nyugodtan. BTW hasonló laborba az eltén is bele lehet futni.
az érintetteknek az egyetem elengedi a szeptemberi havi kollégiumi díjukat, illetve a fent említett időszak nem számít majd igazolatlan hiányzásnak a jelenléti oktatás során.