Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Azt vágod, hogy idén, tavaly ki lettek ürítve a koleszok a Covid miatt? Max. 2 havi cucc van bent...

Te dráma tagozatos volt az SZFE-n? ;)
Tényleg két havi? Az jó, mert nekem ismerőseim most is laknak benn, és méltányosságival múlt félévben is bent laktak a Kármánban. Mondd már el nekik is, hogy a téli nyári cucc meg az öltönyök, amit kocsival vittek Szegedről, meg a bringája, ami nyilván nem maradhat ha ő sem, az mind a 2 havi cuccuk.
De ha ekkora nagy szájjal vannak itt néhányan, lehet menni segíteni költözködni a Kármánba, hidd el, fizetik a söröd a klubban. Eriggyetek veszekedjetek azzal a szájbatekert portaszolgálattal, amekkora tirpákok vannak ott. Ja, de előtte foglaljatok a parkolóban költözési időpontot 11.15 és 13.15 közé egy hétköznapra, de siessetek, mert csak 5 szabad hely van. Na ez a BME KTK. Ha nem jártatok arra, ne jártassátok a szátokat hanem higgyétek el a többieknek... Nem csodálom, hogy a többiekben is ennyire felment a pumpa a nagy okoskodástól.
Ismerek olyat is, akinek munka miatt szeptember legelejétől ott kellene lenni, személyesen, mert a cégeknél kezd megszűnni a teljes HO. Na ő most mit csináljon két hétig? Biztos majd a BME is ad pénzt albérletre, mint az ELTE... Itt 30k az ösztöndíj 2002 óta, ne hülyéskedjetek már...
A másik okosnak, aki meg villamoson vitte a foteljét. Lehet menni most is segíteni, biztos poén lesz hétköznap kora délután átvinni Újbudáról a fülem mögé annyi cuccot, ami autóba se fér, két hét múlva meg vissza. Ja, és ismétlem, küzdjetek ti a portaszolgálattal, kétszer, a cipekedéssel, kétszer. Megsúgom, segítőt nem lehet bevinni COVID miatt, csak a kolikocsma üzemelhet a tömegeknek éjjel-nappal. Úgyhogy fordulhatsz 10-szer a 7.ről, meg két szabadnap, minimum. Ja meg menyni idegeskedés. Mintha nem lett volna elég amit csináltak velük az elmúlt időben.
Aki szerint meg ez okés, az nyugodtan felajánlhatja a saját házát/lakását. A szállodák konganak, tessék azt kiadni.

Amúgy meg nem lepne meg, ha a nagyságos koliigazgatóság egy kis lepattanóért arra játszott, hogy ingyen pénz lesz, mert nem lesz oktatás, a kolik meg félig üresek. Aztán nem jött be, most meg más issza a levét.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 920
113

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
A "másik oldalon" a "vallásos buzulók" nem állampolgárok?...milyen a jó irány btw, hallgatlak...
Szerintem ez indulatból hangzott el, és nem a NEK-re érkezők becsmérlése volt a cél.
Egyébként könnyen lehet, hogyha a diákokat szállásolnák be egyik pillanatról a másikra, indokolatlanul, a NEK-en résztvevők bejáratott és saját kolostorába, például amíg ők gólyatábort tartanak, így nem tudnák a dolgukat végezni, szertartásokat tartani, akkor ők is morcosak lennének.

Egyébként én úgy emlékszem, hogy a kollégiumi elhelyezés pályázattól függ, amelyet ha valaki elnyer, akkor joga van abban az időpontban igénybe venni a szolgáltatást. Nem lehet csak úgy kitenni a szűrét valakinek, ebből nem lehet valami jogi perpatvar? Mondhatja valaki, hogy köszi, odaadom szívesen a szeptemberi pénzt, de akkor a szerződés értelmében én nem megyek sehova?
 
M

molnibalage

Guest
A "másik oldalon" a "vallásos buzulók" nem állampolgárok?...milyen a jó irány btw, hallgatlak...

Többek közt én is nagyon szépen megköszönöm.
Tudod, a szabadság addig tart, ameddig más életet nem cseszik szét vele indokolatlanul. Itt most ez történik.

És mi szükség van erre? Amikor a szállok kb töredék kapacitáson mennek? Ezt jó lenne megmagyarázni...

Akkor miért pont azt kell szopatni, aki a legkevesebb önerővel bír a koltozeshez? Ugy, hogy covid miatt eleve nehezebb?

Beszarok....


Ui. S karmanos portasok közül eggyel van élményem. Hihetetlen, hogy 10+ év után is ott van ugy, hogy memnyire tufa tuskó
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 240
8 112
113
Amikor a szállok kb töredék kapacitáson mennek?
Nem mennek még azon sem, mert jól szétszopatták őket Budapesten (miközben vidéken a szállodákat teletömték zsével). Az egyik barátom front-office manager az egyik elég jó helyen lévő és nagy szállodában. Már csak öten-hatan vannak az igazgatóval együtt. Nyitni csak január-februárban fognak - jó esetben. Ha lesz ember, mert az elküldött vagy kilépett alkalmazottak nem fognak visszajönni - már átképezték magukat más területre. Szerinte reménytelen a helyzet... (Most egyébként kiküldték Horvátországba az ottani szállodába két hétre. Ott van meló...)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 920
113
Szerintem ez indulatból hangzott el, és nem a NEK-re érkezők becsmérlése volt a cél.
Tudom, sokkalta többre tartom az illetőt, mint hogy feltételezzem, hogy csak "ennyire képes". Mindenkinek lehet rossz napja, meg érintheti úgy a dolog, hogy azt annyira szivére veszi, hogy ami a szivén az a száján. Csak ne ilyen hirtelen kivágott kijelentések mentén kezdjünk el véleményt alkotni az ilyen problémákról, mert az aztán végkép nem jó irányba vezet...
Egyébként könnyen lehet, hogyha a diákokat szállásolnák be egyik pillanatról a másikra...
Jelen pillanatban ez a feltevés semmire sem magyarázat...
És mi szükség van erre? Amikor a szállok kb töredék kapacitáson mennek? Ezt jó lenne megmagyarázni...
Nem bagatelizálom a problémát, de képzeld el magad pl. a másik oldalon:
  • úgyfest egy "alulszervezett" nemzetközi rendezvénynek -ahová mit ad Isten a pápát is várjuk-, ...kell találnod Neked -igazából semmi közöd se lenne hozzá- kb. 5000 főre ágykapacitást,...a városban. Rövid idő alatt...
Hidd el értelek. De ne verjük rá a hivőkre ezt a problémát csipőből...(mondom ezt úgy megint, mint NEM katolikus)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Megsúgom, segítőt nem lehet bevinni COVID miatt
már lehet vendéget fogadni védettségivel. A kármánban az a nagyobb gond, h kb csak akkor nem vernek rád 6000 Ft takarítási költséget, ha ki is meszeled a szobát. Meg hogy 16 órakkor lelép a gondnok, azt old meg, ha nem tudsz 16 óráig be meg kiköltözni.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Jelen pillanatban ez a feltevés semmire sem magyarázat...
Néhány kijelentést valóban nem igazol.
Nem bagatelizálom a problémát, de képzeld el magad pl. a másik oldalon:
  • úgyfest egy "alulszervezett" nemzetközi rendezvénynek -ahová mit ad Isten a pápát is várjuk-, ...kell találnod Neked -igazából semmi közöd se lenne hozzá- kb. 5000 főre ágykapacitást,...a városban. Rövid idő alatt...
Hidd el értelek. De ne verjük rá a hivőkre ezt a problémát csipőből...(mondom ezt úgy megint, mint NEM katolikus)
Én támogatom hogy nézzük meg ki parkol a legdrágább autóval az R mellett (lenne tippem hogy kik járhatnak Jaguárral pl.), és szállásolják el náluk. Az az autó amúgy is drágább, mint 2000 hallgató együttes 1 havi bennlakási pénze.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
már lehet vendéget fogadni védettségivel. A kármánban az a nagyobb gond, h kb csak akkor nem vernek rád 6000 Ft takarítási költséget, ha ki is meszeled a szobát. Meg hogy 16 órakkor lelép a gondnok, azt old meg, ha nem tudsz 16 óráig be meg kiköltözni.
Vendéget igen, költözési időszakban azonban valamiért nagyon szeretnek szemétkedni, és nem beengedni senkit.

Amúgy @molnibalage , írd már körbe melyik portásra gondolsz:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 399
93 224
113
Tényleg két havi? Az jó, mert nekem ismerőseim most is laknak benn, és méltányosságival múlt félévben is bent laktak a Kármánban. Mondd már el nekik is, hogy a téli nyári cucc meg az öltönyök, amit kocsival vittek Szegedről, meg a bringája, ami nyilván nem maradhat ha ő sem, az mind a 2 havi cuccuk.
Szólj nekik, hogy ne pakoljanak!!

  • A BME kb. 2000 főre tett ígéretet, ez a Kármán Tódor és a Schönherz kollégiumok kivételével minden BME-s kollégiumot érint.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Szólj nekik, hogy ne pakoljanak!!

  • A BME kb. 2000 főre tett ígéretet, ez a Kármán Tódor és a Schönherz kollégiumok kivételével minden BME-s kollégiumot érint.
Azt is olvastad, hogy a gólyákkal fogják feltölteni az elérhető helyeket? Hány gólya lakhatott vajon nyáron a KTK-ban és az SCH-ban? Rajtuk kívül lehet, hogy mindenkinek mennie kell. Gondolom meg lesz valami módon oldva és beszélve a dolog, de miért kell folyton kétségek közt lebegtetni sok ezer fiatalt?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Azt is olvastad, hogy a gólyákkal fogják feltölteni az elérhető helyeket? Hány gólya lakhatott vajon nyáron a KTK-ban és az SCH-ban? Rajtuk kívül lehet, hogy mindenkinek mennie kell. Gondolom meg lesz valami módon oldva és beszélve a dolog, de miért kell folyton kétségek közt lebegtetni sok ezer fiatalt?
Kb.:1000 hely marad a gólyákon kívül. Jelenleg csak a Schönherczben és a KTK-ban többen laknak. És akkor ez bőven nem az összes kollégium.

BTW a Martosos portások viszont hatalmas arcok. Van olyan akit meghívtunk az esküvőnkre :)
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 399
93 224
113
Azt is olvastad, hogy a gólyákkal fogják feltölteni az elérhető helyeket? Hány gólya lakhatott vajon nyáron a KTK-ban és az SCH-ban? Rajtuk kívül lehet, hogy mindenkinek mennie kell. Gondolom meg lesz valami módon oldva és beszélve a dolog, de miért kell folyton kétségek közt lebegtetni sok ezer fiatalt?
Lehet, nem lehet... De toljuk a pánikot ezerrel!! Főleg ha vmi vallásos buzulás miatt van.

Az utolsó kérdésedben igazad van!! Xarul van megoldva, ezt sztem senki sem vitatja, ahogy a kellemetlenséget sem. De azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy sokan örülnek is neki, hogy tovább lóghatnak.

Miért kell folyton?? Ezt nem értem, ez egyszeri eset. A Covidot meg mki beszopta. Mondjuk én attól sem lettem rosszul, hogy otthonról kellett melózni, xarabb volt visszajönni.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Lehet, nem lehet... De toljuk a pánikot ezerrel!! Főleg ha vmi vallásos buzulás miatt van.
Szerintem nem pánik, a vezetőséget nem érdeklik a diákság problémái. Mik ezek? Lakhatás és pénz. Pénzt nem adnak (a 30k az ma már nem az), mostmár a lakhatásba is belenyúlnak.
Az utolsó kérdésedben igazad van!! Xarul van megoldva, ezt sztem senki sem vitatja, ahogy a kellemetlenséget sem. De azt se hagyjuk figyelmen kívül, hogy sokan örülnek is neki, hogy tovább lóghatnak.

Miért kell folyton?? Ezt nem értem, ez egyszeri eset. A Covidot meg mki beszopta. Mondjuk én attól sem lettem rosszul, hogy otthonról kellett melózni, xarabb volt visszajönni.
Szerintem a HO sokaknak nagyon kellemes volt, itt nem az a baj. A folytont azért mondtam, amit korábban is említettek, hogy az első hullám elején megalázó volt az egész a kollégistákkal kapcsolatban (2 nap eltéréssel szögesen ellentmondó előírások), a tavalyi nyitás-zárás szintén szervezetlen és kérdésekkel teli volt, a tavaszi kolinyitás szintén info-hiányos volt, majd most következik a legújabb felvonás. És erre tesz még rá egy lapáttal a KTK legendás portaszolgálata, ahol soha semmiről nem tudnak, amely nélkül fele ennyire lenne kellemetlen az egész. Az egymás után kiadott, követhetetlen szabályok és lehetőségek és kibúvók időszaka lassan 2 éve tart az egyetemeken. Ez már nevezhető folytonnak.

A COVID-ot mindenki, igen, de ez igazolás arra, hogy valkiknek a mindenképp szükségesnél jobban be kelljen?
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 170
113
Tényleg két havi? Az jó, mert nekem ismerőseim most is laknak benn, és méltányosságival múlt félévben is bent laktak a Kármánban. Mondd már el nekik is, hogy a téli nyári cucc meg az öltönyök, amit kocsival vittek Szegedről, meg a bringája, ami nyilván nem maradhat ha ő sem, az mind a 2 havi cuccuk.
De ha ekkora nagy szájjal vannak itt néhányan, lehet menni segíteni költözködni a Kármánba, hidd el, fizetik a söröd a klubban. Eriggyetek veszekedjetek azzal a szájbatekert portaszolgálattal, amekkora tirpákok vannak ott. Ja, de előtte foglaljatok a parkolóban költözési időpontot 11.15 és 13.15 közé egy hétköznapra, de siessetek, mert csak 5 szabad hely van. Na ez a BME KTK. Ha nem jártatok arra, ne jártassátok a szátokat hanem higgyétek el a többieknek... Nem csodálom, hogy a többiekben is ennyire felment a pumpa a nagy okoskodástól.
Ismerek olyat is, akinek munka miatt szeptember legelejétől ott kellene lenni, személyesen, mert a cégeknél kezd megszűnni a teljes HO. Na ő most mit csináljon két hétig? Biztos majd a BME is ad pénzt albérletre, mint az ELTE... Itt 30k az ösztöndíj 2002 óta, ne hülyéskedjetek már...
A másik okosnak, aki meg villamoson vitte a foteljét. Lehet menni most is segíteni, biztos poén lesz hétköznap kora délután átvinni Újbudáról a fülem mögé annyi cuccot, ami autóba se fér, két hét múlva meg vissza. Ja, és ismétlem, küzdjetek ti a portaszolgálattal, kétszer, a cipekedéssel, kétszer. Megsúgom, segítőt nem lehet bevinni COVID miatt, csak a kolikocsma üzemelhet a tömegeknek éjjel-nappal. Úgyhogy fordulhatsz 10-szer a 7.ről, meg két szabadnap, minimum. Ja meg menyni idegeskedés. Mintha nem lett volna elég amit csináltak velük az elmúlt időben.
Aki szerint meg ez okés, az nyugodtan felajánlhatja a saját házát/lakását. A szállodák konganak, tessék azt kiadni.

Amúgy meg nem lepne meg, ha a nagyságos koliigazgatóság egy kis lepattanóért arra játszott, hogy ingyen pénz lesz, mert nem lesz oktatás, a kolik meg félig üresek. Aztán nem jött be, most meg más issza a levét.
Tudod mit? Én felajánlom az én házamat. Mondom, hogyan jutsz ide: Ferihegyen becsekkolsz, leszálsz Lutonon, felülsz a vonatra.... Amúgy meg igen, anno mi simán költöztünk villamossal, busszal, ki hogy, akkoriban még nem úgy ment, hogy ja apuci jön a kocsival és átvisz. Mondjuk nem is volt ennyi cuccunk bent. A legfontosabb a PC volt (laptop? akkoriban még unikumnak sem, lapos monitor??). ezen kívül volt egy azaz egy darab hátizsák..., igen azzal fordultunk kettőt, mert a jegyzetek, meg a könyvek nem mentek át elsőre. (A fotel nem saját tulajdon volt, hanem a koleszé...)