Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Ez idekint már nagyon régen nem így megy, legalábbis informatikában biztosan nem. Kétlem, hogy ez általános lenne nálatok még, de ha igen, akkor érthető, miert van hiany emberekből...
Olyan regebben itt is volt, hogy 2-3 munkakört is beleirtak, de egyrészt a fizu mindig ott volt ill. van, mert nagy a verseny a tehetségért, labdaba sem rugnanak, ha nincs fizu, másrészt itt egy multi-szintű, de még egy közepes cég is konkrét informatikai munkakörre keres embert, nem fregolinak.

Én is szoptam rengeteget álláskeresőként. Rengeteg hirdetés olyan, hogy kb semmi sem derül ki belőle, csak annyi, hogy mondjuk "gyári munka Budapesthez közeli településen, versenyképes jövedelemért" meg "változatos kihívások egy fiatalos, dinamikus csapatban" És mondjuk 30 hirdetésből 25 ilyen.

Az év végén meg az ünnepségen dagad a melle a tanárnak, hogy milyen szép eredményeket értek el a diákok (megdícsérik, mint felkészítő tanárt), közben meg az összes gyerek az említett különtanárhoz jár!

Szólaljatok fel szépen, hogy Marikanéni munkája bizony szart ér, a gyerek azért tud, mert külön tanárhoz járatjátok, Marikanéni drága meg csak kilopja a pénzt a zsebetekből.

Ismerős, nem? Tisztára, mint a versenyszférában. :rolleyes: Na ez utóbbi megjelenése esetén azt hiszem tizedelődne a tanári állomány.

Be akarta vezetni a KLIKK úgy öt éve kb., hogy az elvégzett továbbképzések alapján menne a fizetés. Kurva nagy cirkusz volt belőle.

bar sok speci munkara (mentos, tuzolto stb) kulon szabaly van,

Itt az, hogy nem fizetik ki.

Kisinyovba. :((meg hasonló shithole helyekre)

Inkább oda mennék, mint mondjuk Párizsba.

reálos tanárból eszméletlen hiány

Konkrétan majdnem összeverekednek az igazgatók egy-egy föci tanárért például.

Gyerekmegőrző lesz lassan, ha így megy a tanítás

15 éve is az volt. Mi középiskolában az általános iskolás anyagot vettük újra.

Ott is ki marad majd tanítani?

Nálunk az egyik tanszék 3 év alatt teljesen kiürült.
Mondjuk a vén majmokat, akik ugyan azt tanították már nyugdíjas éveikben, amiket ők tanultak anno, lehetett volna korábban is.
 
M

molnibalage

Guest
15 éve is az volt. Mi középiskolában az általános iskolás anyagot vettük újra.
Te jó isten...

Ok, hogy én matek és fizika faktos voltam és egyetem első évében kb. megéltem abból, amit gimiben tanultam, de ennyire alacsony volt a szint egyes helyeken már 15 éve is. Ez, amit fizikából tanultam középsuliban simán elég volt a Általános géptanból is.
A Matek B1*-on nem is tudom, hogy hanyadik héten jött az, hogy oktattak valamit, amit nem gimiben tanultam. Úgy a 6. hét tája lehetett.

Én 2001-ben érettségiztem.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Tudod mi volt a 100% reál viselkedés kultúra nélkül?
Amikor a nagyon erős reál képzésű németek mértani pontossággal és emberség nélkül, gyártási folyamattá tették az emberi egyedek kiirtását!

Olvastam a Mein Kampfot, valahogy nem ez rémlik belőle, sőt. A többi részét meg nem cáfolhatom, mert lesittelhetnek érte.

Az az igazság, hogy a változásra való igény jórészt csak a szavak szintjén él. Igen sokan jól elvannak a magoltatás és gyerek általi fejből visszamondás posványában. Hja kérem, kényelmes mint állat. Az évi PISA tesztek meg beárazzák az elavult, nyomokban porosz rendszert tartalmazó ósdi oktatást.

A legtöbb letol nap 4-6 órát, meg néha dolgozatot kell javítson. A nagyobb probléma az, hogy semmiféle elkülönítés nincs. Ömlesztve válogatás nélkül a kölykök, mint egy vagon szén.
Rohadtul lehúzza azt, akit amúgy lehetne tanítani. Emlékszem, volt egy rkat olyan osztálytársam, akiket csak azért nem buktattak meg, mert féltek a családjuktól.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Te jó isten...

Ok, hogy én matek és fizika faktos voltam és egyetem első évében kb. megéltem abból, amit gimiben tanultam, de ennyire alacsony volt a szint egyes helyeken már 15 éve is. Ez, amit fizikából tanultam középsuliban simán elég volt a Általános géptanból is.
A Matek B1*-on nem is tudom, hogy hanyadik héten jött az, hogy oktattak valamit, amit nem gimiben tanultam. Úgy a 6. hét tája lehetett.

Én 2001-ben érettségiztem.

Mi bioszból és fizikából kb semmit nem tanultunk, sokszor be sem jöttek órát tartani. Kémiából 3 tanárunk volt az évek alatt. Majdnem vért húgyoztam az egyetemen, hogy felzárkózzak, de csak összejött.
Az angolt leszámítva kidobott idő volt az a négy év, és már sosem kapom vissza.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
M

molnibalage

Guest
Kölke magánsulis, tehát NER lovag.

Amúgy valaki mondhatna ilyen NER lovagra konkrét példát. Az olyan mint a kulák?
Akik lényegi hozzáadott teljesítmény nélkül nyernek meg valamit, majd jó szarul meg is csinálják, jó drágán.
Csak azért, mert rokon és haver.

Hány éves is az történet, hogy Kecskeméten (?) vagy hol az Tiborc féle cég csinálta a közvilágítás fejlesztést és konkrétan olyan szar lett, hogy semmit sem látni és balesetveszélyes még a zebrán is átkelni?
Vagy bármilyen munka, amit XY haver cége csinált meg hó szarul, de az átvétel és kifizetés mégis lemegy, mert van aki aláírja a papírokat...

Mi bioszból és fizikából kb semmit nem tanultunk, sokszor be sem jöttek órát tartani. Kémiából 3 tanárunk volt az évek alatt. Majdnem vért húgyoztam az egyetemen, hogy felzárkózzak, de csak összejött.
Az angolt leszámítva kidobott idő volt az a négy év, és már sosem kapom vissza.

Azért a fizika már nálunk is az volt az utolsó évben, hogy a tanárnő leadta a minimumot a többségnek, ők is írtak dolgozatot, de lényegében csak azokkal foglalkozott, akik műszaki pályára mentek tovább. A többieket kérte, hogy csak viselkedjenek és annyi. 1 év alatt annyit stand upoltam a táblánál, mint soha életemben se azelőtt, se azután...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Hány éves is az történet, hogy Kecskeméten (?) vagy hol az Tiborc féle cég csinálta a közvilágítás fejlesztést és konkrétan olyan szar lett, hogy semmit sem látni és balesetveszélyes még a zebrán is átkelni?
Vagy bármilyen munka, amit XY haver cége csinált meg hó szarul, de az átvétel és kifizetés mégis lemegy, mert van aki aláírja a papírokat...
Szerintem te a dunaújvárosi esetre gondolsz. Ott nem Tiborcék végezték a lámpacserét, hanem a pártfüggetlen ügyeskedő és szélhámos K.Szabó Imre. Úgy emlékszem ott a polgármester volt fideszes, de bele is bukott, amilyen szépen belesétált ebbe a csapdába, pedig többször is kiírták a a pályázatot, de nem volt más jelentkező. Ha Tiborcék csinálták volna a melót, az a város még ma is narancsos lehetne... :rolleyes:
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 832
113
Akik lényegi hozzáadott teljesítmény nélkül nyernek meg valamit, majd jó szarul meg is csinálják, jó drágán.
Csak azért, mert rokon és haver.

Hány éves is az történet, hogy Kecskeméten (?) vagy hol az Tiborc féle cég csinálta a közvilágítás fejlesztést és konkrétan olyan szar lett, hogy semmit sem látni és balesetveszélyes még a zebrán is átkelni?
Vagy bármilyen munka, amit XY haver cége csinált meg hó szarul, de az átvétel és kifizetés mégis lemegy, mert van aki aláírja a papírokat...



Azért a fizika már nálunk is az volt az utolsó évben, hogy a tanárnő leadta a minimumot a többségnek, ők is írtak dolgozatot, de lényegében csak azokkal foglalkozott, akik műszaki pályára mentek tovább. A többieket kérte, hogy csak viselkedjenek és annyi. 1 év alatt annyit stand upoltam a táblánál, mint soha életemben se azelőtt, se azután...
Beszéld meg az EUval, hogy a közvilágításnak milyennek kell lennie!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ezért mondom, "fantasztikus" dolog a CSOK és minden szar, ami kilőtte más állami túlépítkezéssel a lakásárakat is az égbe, gyártsál gyereket a nagy semmibe, mert tanítani őket nem fogja senki.

Majd a NER lovagok kölkeinek lesz magántanárja, a többi meg rohadhat meg, ahol van.
Gyerekmegőrző lesz lassan, ha így megy a tanítás.
És ez még csak a felsőoktatás sem.
Ott is ki marad majd tanítani?
Azt ugye tudod, hogy még nem a CSOK-os gyerekek járnak iskolába, hanem a mi korosztályunké (zömében)? Nem most lesz, tíz éve is az volt, semmi összefüggés a CSOK-kal, max annyi, hogy lesz némi lehetőség, hogy a kisiskolák fennmaradjanak a falvakban, aminek előnye és hátránya is van, de szerintem az előbbiből van több.

Én nagyon pártolnék olyan rendszert, hogy a szülő ösztönözve legyen ne csak a bejárásra, hanem, hogy befejezze az iskolát a gyerek az iskolát legalább közepes eredménnyel de inkább lehetőleg szerezzen egy közepes eredménnyel szakmát. Mondjuk kapna 1 millió forintot, vagy ilyesmi. Akié meg nem, az fizessen. Esetleg minden év végén, mikor jó átlagot hoz a gerek, akkor kap 100 ezer forintot a szülő. Vagy esetleg legyen 5 ezerrel emelve a családi pótlék, de ezt vissza tartja az állam és akkor kapja meg, ha teljesíti a normát, ha nem, akkor nem kapja meg. Szóval ilyen kétbites, kézzel fogható ösztönzés. Sajnos itt tartunk. Az, hogy a gyereknek jobb esélye lesz az életben, az nem ösztönző.
De mit várunk, mikor a szülők nagy része egy egy oldalas papírt nem tud értelmezni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
OFF

Szereted ezt a topicot... teletűzdelni politikával.
A PISA tesztről nekem rossz véleményem van, mert szerintem jó célokat felismerve jószándékú kezdeményezés volt, de nem sikerült, a célját nem érte el. Direkt nem kezdek bele bővebb elemzésbe, mert nem ebbe a topicba való... és nem azért jövök fel soha haditech fórumra, mert érdekel az oktatás politika.
Nem tudom, elolvastad-e azt a linket, amire reagáltál, de én igen, megtettem hajnalban és Kammm is elmondta neked, hogy kifejezetten nem egyetemi képzésről ír, semmi köze az írásnak a felsőoktatásnak.
Viszont borzasztó fura Kammm kijelentése, hogy a magyar matek oktatás jobb, mint az USA-ban, mert az én korosztályom erre rögtön felkapná a fejét, hogy annál nem nehéz jobb lenni. Ettől függetlenül Magyarországon nem terveznek űrhajókhoz hordozórakétát, de náluk odaát lassan már hobbi barkács üzemmódban magánemberek is. Olyan lekoszlott üres zsebbel betántorgó csavargók is, mint Elon Musk. (Elon Musk életének mondjuk nem sok köze van az USA általános iskoláihoz.)
Tényleg megint ott tartunk, hogy a szar sem elég büdös, miközben az emberek döntő többségének fogalma sincs, mi megy a vágyott Nyugaton. És ez így van akkor is, ha előttünk áll még egy sor probléma, amit meg kell oldani. (Mert amikor "Nyugatról" beszélünk, akkor általában vágyálmainkról beszélünk és nem a valóságról, de mi ezeket akartuk mindig is elérni.)

ON

Bocsi az offért! Befejeztem.

Ki kéne szórni azokat, akiktől nem lehet haladni.
Külön kell rakni azt is, aki gyengébb képességű, és azt is, aki alkalmatlan arra, hogy tanítsák.
Az volt a szerencsém, hogy egyetemen bekerültem egy olyan társaságba, ahol ciki volt szar jegyeket szerezni, és ez jelentett kb 1,5 jeggyel jobb átlagot.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 908
113
Én nagyon pártolnék olyan rendszert, hogy a szülő ösztönözve legyen ne csak a bejárásra, hanem, hogy befejezze az iskolát a gyerek az iskolát legalább közepes eredménnyel de inkább lehetőleg szerezzen egy közepes eredménnyel szakmát. Mondjuk kapna 1 millió forintot, vagy ilyesm

Ösztöndíj rendszerre gondolsz?

Azt ugye tudod, hogy még nem a CSOK-os gyerekek járnak iskolába, hanem a mi korosztályunké (zömében)? Nem most lesz, tíz éve is az volt, semmi összefüggés a CSOK-kal, max annyi, hogy lesz némi lehetőség, hogy a kisiskolák fennmaradjanak a falvakban, aminek előnye és hátránya is van, de szerintem az előbbiből van több.

Az a lakás, ami 2009-ben 10 millió volt, az most 40.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ösztöndíj rendszerre gondolsz?
Nem, ott elvileg a gyerek kapja. De hasonló, csak a szülő kapja.

Az a lakás, ami 2009-ben 10 millió volt, az most 40.
Most nem erről volt szó. Az pár napja kitárgyaltuk. Most arról volt szó, hogy a CSOK-tól több gyerek születik, így több gyerek jár a falusi ovikba, iskolákba; ennek jó és kevésbé jó oldalával együtt.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Hány éves is az történet, hogy Kecskeméten (?) vagy hol az Tiborc féle cég csinálta a közvilágítás fejlesztést és konkrétan olyan szar lett, hogy semmit sem látni és balesetveszélyes még a zebrán is átkelni?
Nálunk is lecserélték energiahatékonyra. Az elején ment a rinya, hogy alig látni, mondta a polgi, hogy ugyan az a teljesítmény, csak másabba fény szórási képe. Aztán mindenki megszokta. Azóta sem történnek este tömegbalesetek, nem koncolják fel az embereket. Annyiban talán jó is, hogy kisebb lett a fényszennyezés. Ja és nem tudom, hogy mennyire volt köze Tiborczékhoz. Azt tudom, hogy sógorom is épp mint magánzó villanyász házalt az önkorminál ugyan ilyen rendszerrel, hogy majd mennyit megspórólnak a villanyszámlán és mennyire megéri.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Most nem erről volt szó. Az pár napja kitárgyaltuk. Most arról volt szó, hogy a CSOK-tól több gyerek születik, így több gyerek jár a falusi ovikba, iskolákba; ennek jó és kevésbé jó oldalával együtt.

A gond ott kezdődik, hogy a gyereket nem csak megszülni kellene hanem nevelni is.

Személy szerint imádom, mikor 40+ éves anyukák azon sápítoznak, hogy miért nekik üzengetnek, miért nem nevelik meg az iskolában a rendetlenkedő gyereküket, "az a tanár dolga lenne"...
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem te a dunaújvárosi esetre gondolsz. Ott nem Tiborcék végezték a lámpacserét, hanem a pártfüggetlen ügyeskedő és szélhámos K.Szabó Imre. Úgy emlékszem ott a polgármester volt fideszes, de bele is bukott, amilyen szépen belesétált ebbe a csapdába, pedig többször is kiírták a a pályázatot, de nem volt más jelentkező. Ha Tiborcék csinálták volna a melót, az a város még ma is narancsos lehetne... :rolleyes:
Akkor csak a nevet tévesztettem el, de a kimenet ugyanaz volt. Kapcsolaton keresztül megnyerte és az eredmény drágán szar.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 626
113
Srákok , nem a csok miatt lett 40 millio a lakás ár , a csok csak megnyomta a piacott , például igy mondjuk még 2009-ben akart 40 ezer lakasra 40 ezer ember 1 értékbe lakast venni , most hogy van csok már 45 ezer lakásra akar 60 ezer ember vásárolni nyilván igy már 1.3 -re jön ki az értêk lakasokra ... ezek nem valos szamok btw csak szemléltetés ....


Ami valósagban megnyomta az árakt ! Az nem a csok , hanem az átlag lakás élete , egyszerűen minden szaros lakás le pukkadt ugye az elmúlt 80 évbe , ergo rengeteg lakhatatlan lyuk eladó , viszont erre épült egy piac , mivel lakhatatlan lyukakat nem akarnak venni emberek , ezért azokat felújítják (wow) és itt jön a probléma , testvérem vett egy lakást , 28 millioért 53 nm , teljesen lepukadva , 15 millióba került normálisan felújítani (nem luxus de nem is a olcsóbb cuccok) , az ár nagy része maga a munka díj volt nem is a nyersanyag ....na most kérdem ha a tesóm nem lakni vette volna ezt a lakast hanem mint befektetés , amibe rakott 28+15= 43 milliot ergo hogy neki ezt meg érje akkor minimum 5-6-ot rá kell dobni mert ugye adozik is ebből eladas utan ... Már is 49 millional vagyunk , na mar most mindenki alkud meg érdemes magasabb árra hajtani

Hirdetési ár : 52 millio , 53 nm ...

Nincs benne sehol csok szimplan nagyon nagyon draga felújítani cserébe megéri ,ergo jobb értéken eladható a szar lerohadt lakasok is mert sok penzt lehet belőle kihozni felújítva ami viszont sok pénz ergo meg is van miért lett a 10 millios lakás 40 millio ...
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 626
113
Srákok , nem a csok miatt lett 40 millio a lakás ár , a csok csak megnyomta a piacott , például igy mondjuk még 2009-ben akart 40 ezer lakasra 40 ezer ember 1 értékbe lakast venni , most hogy van csok már 45 ezer lakásra akar 60 ezer ember vásárolni nyilván igy már 1.3 -re jön ki az értêk lakasokra ... ezek nem valos szamok btw csak szemléltetés ....


Ami valósagban megnyomta az árakt ! Az nem a csok , hanem az átlag lakás élete , egyszerűen minden szaros lakás le pukkadt ugye az elmúlt 80 évbe , ergo rengeteg lakhatatlan lyuk eladó , viszont erre épült egy piac , mivel lakhatatlan lyukakat nem akarnak venni emberek , ezért azokat felújítják (wow) és itt jön a probléma , testvérem vett egy lakást , 28 millioért 53 nm , teljesen lepukadva , 15 millióba került normálisan felújítani (nem luxus de nem is a olcsóbb cuccok) , az ár nagy része maga a munka díj volt nem is a nyersanyag ....na most kérdem ha a tesóm nem lakni vette volna ezt a lakast hanem mint befektetés , amibe rakott 28+15= 43 milliot ergo hogy neki ezt meg érje akkor minimum 5-6-ot rá kell dobni mert ugye adozik is ebből eladas utan ... Már is 49 millional vagyunk , na mar most mindenki alkud meg érdemes magasabb árra hajtani

Hirdetési ár : 52 millio , 53 nm ...

Nincs benne sehol csok szimplan nagyon nagyon draga felújítani cserébe megéri ,ergo jobb értéken eladható a szar lerohadt lakasok is mert sok penzt lehet belőle kihozni felújítva ami viszont sok pénz ergo meg is van miért lett a 10 millios lakás 40 millio ...

Ráadásul a csok inkább pozitív iranyba tolta el a lakas vásárlás árát , mivel a bankok a csok hitelel kényszerülnek versengeni emiatt sokkal kedvezőbb lakas hiteleket adnak , olyanyira hogy a legjobb legnépszerűbb lakás hitel nem is a csok , mert van olyan amiben jobban kijösz , csok akkor jo ha gyerek miatt nem kell vissza fizetned ...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
A gond ott kezdődik, hogy a gyereket nem csak megszülni kellene hanem nevelni is.

Személy szerint imádom, mikor 40+ éves anyukák azon sápítoznak, hogy miért nekik üzengetnek, miért nem nevelik meg az iskolában a rendetlenkedő gyereküket, "az a tanár dolga lenne"...
Igen, ez így van. Ezért kellene ösztönözni a szülőket. Tudom, hogy az lenne jó, hogy ha nem lenne erre szükség, de ez van.

Namost, ugyan ez a negyvenes anyukaugyan az, aki az első, hogy mit szól bele a tanár az ő édesdrága gyereke nevelésébe; ő az első aki a gyereke szabadságát korlátozva látja azáltal, hogy bizonyos közösségi normáknak minimális szinten meg kellene felelni. De ugyan ez, aki szerint sok a tanagyak/sok az óra és ugyan ez, aki szerint nem tanul semmit, de a nem tanul semmitből meg átcsap leterhelt a gyerekbe. Szóval azért rafkósak a szülők ám.

Az meg megint másik dolog, hogy szülőire a negyedük jár jó esetben. De volt, hogy alsós osztályban két szülő volt, ebből az egyik a másik kolléga férje; illetve a másik szülő is olyan, akivel amúgy is minden nap találkozik az osztályfőnök.
 
Status
Not open for further replies.