Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az egyetlen ok, amiert nem vagy ignore on hogy lássam az urbanista topikot. Nem az eszed vagy jozsndagod miatt. Jurgen es kozted annyi a különbség, hogy te nem full retard modon vagy ner lovag...
Kérd meg @Tcat-et, hogy adja át másnak azt a topikok, és akkor nyugodtan ignorra tehetsz. Win-win!
De hát ezt csinálták. Nagyon durván kitoltak velük. Tudod mit, ha ez a nem akartak sőt ellenkezőleg, akkor nem akarom látni, hogy milyen amikor akarnak.
Magam sem értem, hogy miért mentek ebbe bele az egyetemek, de nem tudok elég részletet, és a ballib sajtó infója alapján ítélkezni... hát, nem tudom. Nekem az még nem elég.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Csak mert nincs a hvg-ben, attól még ezek létező problémák. Na ki az aki homokba dugja a fejét? :rolleyes:
Tudom, hogy most "meg kell védeni a gyerekeket a liberális, LMBTQ propagandától az iskolában". Voltam általános iskolás és gimnazista is Budapest legszabadszelleműbb intézményeiben, de egyszer sem kaptam ideológiai képzést.. Az unokatesóm most ballagott el általános iskolából, képzeld el, hogy 8 év alatt egyszer sem jelentek meg a Soros-ügynökök, hogy gaz propagandával tömjék tele a fejét. :rolleyes:

A többsávos adózás egy út az igazságosabb adózás felé. Miért kellene egy minimálbérre bejelentett embernek pontosan ugyanannyi adót fizetnie, mint egy kétdiplomás, 3 nyelvvizsgás mérnöknek?

Ha csődbe ment oktatást szeretnél látni, akkor látogass el hazánk bármelyik általános- vagy középiskolájába, esetleg egyetemére. Nincsenek tanárok; csak annyit kell tudnia az új szakembergárdának, ami a NAT-ban szerepel; beázik az épület; nincs elég tornaterem; omlik a vakolat; nincs pénz WC-papírra, fénymásolópapírra.
Az egyetemeken szintén nincs pénz, mert ugyanannyi az állami normatíva egy bölcsész, egy mérnök és egy orvos után is, holott kurvára nagyon eltérő a képzés forrásigénye. A BME-n az analitika és a szerves labor konkrétan 50+ éves bútorzattal és 20-30+ éves gépparkkal működött az én időmben, de megnyugodhatsz, most sem lett sokkal több új berendezés. Ami igen, azt meg a hallgatók nem használhatják. A félüzemi fermentációs labor egy kb. 100 éves épületben van, amit a Duna áradásakor a talajból elönt a víz, az elfolyókból pedig feltör a szennyvíz, de a kancellár csak széttárja a kezeit, hogy sajnálom, de nincs rá pénz... 30 éve. Az egyetemi oktatók átlag életkora 60 év körül van, mert annyira szar az alap fizetésük, hogy minden doktoráns a PhD fokozat megszerzése után lelép a versenyszférába dolgozni 3-4-szeres kezdő fizetésért.
Igazad van, tényleg létező problémák.. napjainkban.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Szerintem az van, hogy ezt a pénz oda akarták adni a kollégiumoknak. Ha valaki be merte vállalni ezt a kényelmetlenséget, akkor anyagilag picit helyre tudnak rázódni. Szvsz. nem akart kitolni senki sem a kollégistákkal, hanem éppen ellenkezőleg...
Ha annyira önzetlen módon akartak volna segíteni, akkor a kollégisták kilakoltatása nélkül is adhattak volna pénzt a kolik kipofozására..
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Akinek kell, annak lesz szállás, mások meg kompenzálva lesznek. Nem a világvége.
Hogy kompenzálod azt, hogy a szülőnek és esetleg a diáknak is szabadnapot kell kivenni, benzinköltsége van, idejét és idegeit kell erre az egészre rászánni kétszer? Kifizetik nekik két hétre a legközelebbi szállodát? Vagy a kompenzáció az majd az ingyen víz lesz, amíg sorban állnak a portán, hogy leadják a kulcsokat?
Nem te hisztiztél a gonosz portások miatt? Na az hogy jön ide? Egek!
Talán próbálj meg normálisan beszélni a portással, és meg fogsz lepődni, hogy milyen simán is mehetnek a dolgok. (Saját tapasztalat.)
Köszönöm a tanácsokat, még nem próbáltam, de egész biztosan ez volt a probléma, hogy nem gondoltam erre?!
Arra nem válaszoltál, hogy akkor mikor jössz a Kármánhoz? Hétköznap délelőttönként is ráérsz?
Igen, ez így van. Sőt, ez egy teljesen logikus érvelés. Semmi vallásgyalázás, semmi beszólás... Wow!
Légyszi idézd ahol vallást gyaláztam, és a többi.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Magam sem értem, hogy miért mentek ebbe bele az egyetemek, de nem tudok elég részletet, és a ballib sajtó infója alapján ítélkezni... hát, nem tudom. Nekem az még nem elég.
Tegnap linkeltem a HÖK állásfoglalást, érdemes végigolvasni, hogy ezt hogy intézték. Nem korrekt módon.
A BME-n az analitika és a szerves labor konkrétan 50+ éves bútorzattal és 20-30+ éves gépparkkal működött az én időmben, de megnyugodhatsz, most sem lett sokkal több új berendezés.
Most fogok Romániásat játszani...
Amit leírsz teljesen igaz, néhány labor felszereltségére Newton is azt mondta volna, hogy meglehetősen régimódi. De erről azért az egyetem is tehet, bár kétségkívül a BME esetén nem tudom mi a szitu, de az ELTE esetén tudom, hogy büszkén hirdette az egyetem, hogy EtidiumBromid mentes övezet, helyette SiberSafet használtak. Ami tök jó
lenne,
ha nem nézed az árakat. De vagy 50szer drágább. Ami viszont azt jelenti, hogy pipettahegyre meg nem telik. Vagy épp új eszközökre. Szegeden ezt megoldották etbroval, és láss csodát a hallgatói laborok se úgy néztek ki mint egy b kat steampunk istáló.
egyetemi oktatók átlag életkora 60 év körül van, mert annyira szar az alap fizetésük, hogy minden doktoráns a PhD fokozat megszerzése után lelép a versenyszférába dolgozni 3-4-szeres kezdő fizetésért.
Vissza a sötétoldalra. Már előtte. És a maradék meg OTKÁból él, így baszik az oktatásra.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A többsávos adózás egy út az igazságosabb adózás felé. Miért kellene egy minimálbérre bejelentett embernek pontosan ugyanannyi adót fizetnie, mint egy kétdiplomás, 3 nyelvvizsgás mérnöknek?
Azért, hogy ne érje meg ügyeskedni.
A munkavállalók 70%-át érintette a legutóbb ez a hülyeség. Etikátlan húzás volt, ami pont a középréteget nyúzta. Ha kicsit feljebb húzod meg a határt és csak a fizetésből élők harmadát szívatod vele, akkor is csak a polgári réteget gyengíted, mert a gazdagok bevétele nem bérből van. Ráadásul az elmúlt 11 év a bizonyíték rá, hogy mi van, ha nem többsávos az szja.
Ha annyira önzetlen módon akartak volna segíteni, akkor a kollégisták kilakoltatása nélkül is adhattak volna pénzt a kolik kipofozására..
Igen, de azok a vendégek valahol aludni is szeretnének, különben nem fizetnek... Szemét dolog tőlük, tudom, de ilyenek. :rolleyes:
Hogy kompenzálod azt, hogy a szülőnek és esetleg a diáknak is szabadnapot kell kivenni, benzinköltsége van, idejét és idegeit kell erre az egészre rászánni kétszer? Kifizetik nekik két hétre a legközelebbi szállodát? Vagy a kompenzáció az majd az ingyen víz lesz, amíg sorban állnak a portán, hogy leadják a kulcsokat?
Brühühű, jogsérelem ért, kompenzációt akarok, brühühű....
Jaj, ne már! Ezek nem ovisok. Nem kell a szülő a költözéshez.
Arra nem válaszoltál, hogy akkor mikor jössz a Kármánhoz? Hétköznap délelőttönként is ráérsz?
Magad uram, ha szolgád nincsen.
Légyszi idézd ahol vallást gyaláztam, és a többi.
Csak általánosságban írtam, hogy milyen építő volt az a pár sor, a téma többi hozzászólásához képest.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Nálunk néhány számítógépes gyakorlaton olyan őskövület gépeink voltak (és ez a vadiúj Q épületben!), hogy a MATLAB elindítása túlzás nélkül 10 percbe telt, a SIMULINK betöltése tövábbi 5-be. Ha pedig összeomlott óra közben (márpedig összeomlott), akkor esélyed nem volt utólérni a tanárt, és el is engedhetted az egészet. Csak mert hiába van pénz, ha nem vásárolhatnak új eszközöket belőle.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Kérd meg @Tcat-et, hogy adja át másnak azt a topikok, és akkor nyugodtan ignorra tehetsz. Win-win!

Magam sem értem, hogy miért mentek ebbe bele az egyetemek, de nem tudok elég részletet, és a ballib sajtó infója alapján ítélkezni... hát, nem tudom. Nekem az még nem elég.
Origó nem irta meg?
888?
Pestiskacok?
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Igen, de azok a vendégek valahol aludni is szeretnének, különben nem fizetnek... Szemét dolog tőlük, tudom, de ilyenek. :rolleyes:
A kanellár valamiből Jaguárral jár. Meg még ki tudja hányan a vezetők közül. Csak jön valahonnan az a sok millió forint minden hónapban.
Brühühű, jogsérelem ért, kompenzációt akarok, brühühű....
Jaj, ne már! Ezek nem ovisok. Nem kell a szülő a költözéshez.
Erre írtuk tegnap is: a 4-6 vonalán nem. Bivalybasznádra hogy viszi el egy másodéves fiú/lány a forgószéket+monitort+télikabátot+bicajt+ruhákat+öltönyt és zakót? Nem tudom, hogy működik-e már a Nyugati, de ha még mindig nem, akkor számold bele a pótlóbuszt KÖKI-re. Tömör gyönyör. De ha ez a picsogás kategória, próbáljuk ki egyszer, elmegyünk ketten és minden káromkodásra megiszunk egy sört.
Magad uram, ha szolgád nincsen.
Valahogy gondoltam.
Csak általánosságban írtam, hogy milyen építő volt az a pár sor, a téma többi hozzászólásához képest.
Próbáld te is elengedni akkor a nem építő hozzászólásaidat, és a többit tartsd meg. V.ö: Brühühű, jogsérelem ért, kompenzációt akarok, brühühű....
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Most fogok Romániásat játszani...
Amit leírsz teljesen igaz, néhány labor felszereltségére Newton is azt mondta volna, hogy meglehetősen régimódi. De erről azért az egyetem is tehet, bár kétségkívül a BME esetén nem tudom mi a szitu, de az ELTE esetén tudom, hogy büszkén hirdette az egyetem, hogy EtidiumBromid mentes övezet, helyette SiberSafet használtak. Ami tök jó
lenne,
ha nem nézed az árakat. De vagy 50szer drágább. Ami viszont azt jelenti, hogy pipettahegyre meg nem telik. Vagy épp új eszközökre. Szegeden ezt megoldották etbroval, és láss csodát a hallgatói laborok se úgy néztek ki mint egy b kat steampunk istáló.
Nálunk a régi jó etídium-bromidot használják a molbiosok, de ők elég kevesen vannak, szóval nem rájuk megy a pénz. Sokkal inkább arra, hogy van kb. 1500 vegyész-, bio- és környezetmérnök a karon (plusz a doktoránsok és oktatók bő százan), akik irgalmatlan mennyiségű vegyszert, üvegeszközt és mikrobát használnak fel. Ha csak azt nézzük, hogy jelenleg 1 kg ezüst-nitrát majdnem 300.000 Ft, akkor talán látszik a probléma.. (Arról nem is beszélve, hogy a keletkező veszélyes hulladékot anno 20.000 Ft/kg áron vitték el, akkor el lehet képzelni milyen mennyiség rohad bent a Ch és K épület között a bunkerban pénzhiány miatt.)
Vissza a sötétoldalra. Már előtte. És a maradék meg OTKÁból él, így baszik az oktatásra.
Sajnos így van..
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
A kancellár valamiből Jaguárral jár. Meg még ki tudja hányan a vezetők közül. Csak jön valahonnan az a sok millió forint minden hónapban.
A kancellárián van vagy 30 jogász, akik nagyrészt csak a lábukat lógatják vagy éppen nem engedik, hogy a tanszékek beszerezzenek valamit, ami sürgősen kéne... az egyik korábbi kancellár irodájában naphosszat bömbölt a heavy metal.. vajon milyen érdemi munkát végeznek ott..? o_O
 
T

Törölt tag 4082

Guest
z. Sokkal inkább arra, hogy van kb. 1500 vegyész-, bio- és környezetmérnök a karon (plusz a doktoránsok és oktatók bő százan), akik irgalmatlan mennyiségű vegyszert, üvegeszközt és mikrobát használnak fel.
Ezt azért nem tudom megítélni, mert csak közvetett rálátásom van a jó öreg BME-re. Szegeden ugye a FOK, GYTK TTIK stb több mint az egyetem fele, kb 16 000 hallgató, de ott nem volt gond a műszerezettséggel. Viszont cserébe erőteljesen maximalizálva voltak a fizuk, és nagyon figyeltek az otkák, versenyszférából jövő pénzek stb elköltésére. De azért a pénzügyi gondok ott is végig ott voltak. Az ELTÉs élményeimet leírtam más egyetemhez még ennyire se látok oda, mint a BMEhez.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Origó nem irta meg?
888?
Pestiskacok?
Honnan tudjam? Nem olvastam egyiket sem napok óta.

Sikerült szállást találni a gyakornokodnak, vagy ő nem tartozik azok körébe, akit elhelyeznek szükség esetén? A többi kollégiummal esetleg próbálkozott? Tudsz neki segíteni, vagy ennyire azért nem érdekel a dolog. Lényeg, hogy lehetett egyet hőbörögni...
A kanellár valamiből Jaguárral jár. Meg még ki tudja hányan a vezetők közül. Csak jön valahonnan az a sok millió forint minden hónapban.
Ja, hogy ez a baj...
Asszem ez a társadalmi igazságtalanság nem ezen a fórumon fog megoldódni.
Erre írtuk tegnap is: a 4-6 vonalán nem. Bivalybasznádra hogy viszi el egy másodéves fiú/lány a forgószéket+monitort+télikabátot+bicajt+ruhákat+öltönyt és zakót? Nem tudom, hogy működik-e már a Nyugati, de ha még mindig nem, akkor számold bele a pótlóbuszt KÖKI-re. Tömör gyönyör. De ha ez a picsogás kategória, próbáljuk ki egyszer, elmegyünk ketten és minden káromkodásra megiszunk egy sört.
13-szor költöztem. Volt, hogy egyetemi koleszből 15 perc alatt dobtak ki minden cuccommal. Kérlek, mesélj még!
Próbáld te is elengedni akkor a nem építő hozzászólásaidat, és a többit tartsd meg. V.ö: Brühühű, jogsérelem ért, kompenzációt akarok, brühühű....
A hiszti kritizálása addig marad, ameddig a műsor megy.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Ja, hogy ez a baj...
Asszem ez a társadalmi igazságtalanság nem ezen a fórumon fog megoldódni.
Tetszik, ahogy kiragadtad a kontextusból, vagy csak szimplán nem értetted meg amiről beszéltünk.
13-szor költöztem. Volt, hogy egyetemi koleszből 15 perc alatt dobtak ki minden cuccommal. Kérlek, mesélj még!
Nem vagy vele egyedül. Úgy tűnik azonban, hogy kettőnk közül csak szerintem elfogadhatatlan valakire ilyet ráerőszakolni, és kettőnk közül csak nekem van rossz emlékem ezzel kapcsolatban. Te pedig azóta is örülsz neki, és mindenkivel megcsinálnád, hogy érezzék a törődést.
A hiszti kritizálása addig marad, ameddig a műsor megy.
Hát jó.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nincs többi kollégium, mindenkit beköltöztetnek a Kármánba és a Schönherzbe. Már aki befér.
Más iskolák kollégiumaira gondoltam. Nem csak olyan nagy koleszokra, mint a Tömő vagy a Rezső, hanem kisebbekre is. Vagy ami tényleg megérné a kalandot, ha esetleg egy katolikus koleszban sikerülne helyet szerezni arra a 2 hétre, na az nagy arc lenne. Évekig lehetne röhögni a sztorin. :)
Nem vagy vele egyedül. Úgy tűnik azonban, hogy kettőnk közül csak szerintem elfogadhatatlan valakire ilyet ráerőszakolni, és kettőnk közül csak nekem van rossz emlékem ezzel kapcsolatban. Te pedig azóta is örülsz neki, és mindenkivel megcsinálnád, hogy érezzék a törődést.
Vagy éppen ellenkezőleg, ezért nem értem, hogy miért túlozzák el a dolgot. Más az, ha szó szerint kidobnak valakit, és más az is, ha kompenzáció és méltányosság mellett megkérnek hallgatókat, hogy csak egy héttel később költözzenek be.
Nem mondom, hogy minta diák voltam, de ehhez mit kell elkövetni?
Az utóbbi 10 oldal után fel sem merül benned, hogy én csak egy ártatlan áldozat voltam?... Köszi szépen! :D