Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 927
19 171
113
Nagyon szerethettek. :)
Még jó, hogy nem mindenki ilyen kis szorgalmas zseni. :p
Én jól kijöttem szinte mindekivel. Ugyanis a tipikus bunkó vagyok és büszke vagyok csapattal ellentétben simán el volam a magam dolgával, megvolt a magam társasága. A "lol ezek tanulnak" meg "lol szegényebbek nálunk, szekáljuk" arc(ok) egy kis bunyó után visszább vett az arcból...

Az meg, hogy te zsigerből a szorgalmas/érdeklődő embereken csak nevetsz, inkább rólad mutat valamit.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77
K

kamm

Guest
Igen aztán 40 évesen meg picsognak, hogy nincs egy pasi aki elveszi őket és gyereket rak alá, mert azok a gazdagok akik őt eddig kitartották azóta 2x fiatalabbra cseréltek és addigra minden éppkézláb pasi elkelt.
Ez amugy idekint is igy van, egy komplett ideologia epult ki a feminizmus eredeti hullamanak a hatan, hogy "nem kell koran hazasodni, nem kell koran gyerek, raersz 40 korul is, csinalj karriert, BE YOU!" - aztan ma meg mar 4:1 a single no:ferfi arany itt NYCben, leulsz egy barban es egy mindket oldaladon 30-35 kozotti csajok ulnek, egy feloran belul legalabb az egyik mar ismerkedni fog, nyomja majd a szoveget neked.

Suzanne Venker errol lett hires a Foxon, o nagyon regen probalja ellensulyozni ezt az elmebeteg propagandat, hogy ne tegyek tonkre az eletuket a nok stb: https://www.suzannevenker.com/
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Én jól kijöttem szinte mindekivel. Ugyanis a tipikus bunkó vagyok és büszke vagyok csapattal ellentétben simán el volam a magam dolgával, megvolt a magam társasága. A "lol ezek tanulnak" meg "lol szegényebbek nálunk, szekáljuk" arc(ok) egy kis bunyó után visszább vett az arcból...

Az meg, hogy te zsigerből a szorgalmas/érdeklődő embereken csak nevetsz, inkább rólad mutat valamit.
Hol nevettem? Csak azért raktam a szmájlit, hogy ne vedd annyira komolyan. Nem jött be.
Sőt szeretem az érdeklődőket, szeretem akikben van némi élet és kreativitás; sőt a csibészeket is, amíg van tisztelet egymás iránt. De azt is látom, hogy attól, hogy valaki értelmes még nem biztos, hogy közösségben tud lenni és szociálisan viselkedni; tehát a tudás és képesség nem ment fel sem a késések, sem a munka végzése alól (bár az meg a tanárnak is kicsit hibája, hogy akkor nem ad olyan szintű feladatot).
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 927
19 171
113
Hol nevettem? Csak azért raktam a szmájlit, hogy ne vedd annyira komolyan. Nem jött be.
Sőt szeretem az érdeklődőket, szeretem akikben van némi élet és kreativitás; sőt a csibészeket is, amíg van tisztelet egymás iránt. De azt is látom, hogy attól, hogy valaki értelmes még nem biztos, hogy közösségben tud lenni és szociálisan viselkedni; tehát a tudás és képesség nem ment fel sem a késések, sem a munka végzése alól (bár az meg a tanárnak is kicsit hibája, hogy akkor nem ad olyan szintű feladatot).
ok, akkor félreértettelek!

A jelenlétem felesleges volt, a tanár mind a fegyelmezésre, mind a tananyag leadására képtelen volt, olyan könnyen manipulálható volt, hogy a leghülyébb gyerek is egy el tudná ezt megint magyarázni érteltenkedéssel elérte, hogy az éves anyag harmadát se vettük át egy év alatt. (mert utána a tanár agának elmondta megint a táblánál, a gyerek hátul meg röhögött).

A munka végzése: sosem tudott a teljesítményem alapján belém kötni senki, mivel néha volt, hogy évekkel előrébb jártam a tananyagnál... emiatt pedig minden feladatot megoldottam lazán, majd olvastam tovább a pad alatt ami érdekelt, pl. a matek könyvet, ha már a tanár nem méltoóütat leadni...
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 067
113
Semmi, csak volt ilyen politikai kampány, hogy éjszaka nem látni. Persze, ködben. Hagyjuk...

Mi a baj a Dunaújvárosi közvilágítással?
Nemrég jártam arra, borsodiként teljesen patikának találtam.
Borsodban tervezzük egy főút felújítását, és kiderült hogy több településen cserélni kell a közvilágítást mert szar, nagyon. A szaktervező röhög, hogy volt fejlesztés pár éve "energiatakarékos" világítás épült ki náluk. Az élelmes vállalkozó az lámpatestekbe befabrikált tök hagyományos 15 és 30 wattos izzókat, alig világít el a burkolatig. de tényleg kevesebbet fogyaszt mint előtte a 100 wattos higanyos lámpa.

Dunaújvárosban meg igenis szar épült, egy rossz technológiát nyomtak át a városon, a város saját pénzen javította, mert muszáj volt. Semmilyen politikai kampány nem kellett, a lakók látták hogy nem látnak.
 
M

molnibalage

Guest
Borsodban tervezzük egy főút felújítását, és kiderült hogy több településen cserélni kell a közvilágítást mert szar, nagyon. A szaktervező röhög, hogy volt fejlesztés pár éve "energiatakarékos" világítás épült ki náluk. Az élelmes vállalkozó az lámpatestekbe befabrikált tök hagyományos 15 és 30 wattos izzókat, alig világít el a burkolatig. de tényleg kevesebbet fogyaszt mint előtte a 100 wattos higanyos lámpa.

Dunaújvárosban meg igenis szar épült, egy rossz technológiát nyomtak át a városon, a város saját pénzen javította, mert muszáj volt. Semmilyen politikai kampány nem kellett, a lakók látták hogy nem látnak.
Ott ahol sárga van szembeötlő az eltérés.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Borsodban tervezzük egy főút felújítását, és kiderült hogy több településen cserélni kell a közvilágítást mert szar, nagyon. A szaktervező röhög, hogy volt fejlesztés pár éve "energiatakarékos" világítás épült ki náluk. Az élelmes vállalkozó az lámpatestekbe befabrikált tök hagyományos 15 és 30 wattos izzókat, alig világít el a burkolatig. de tényleg kevesebbet fogyaszt mint előtte a 100 wattos higanyos lámpa.

Dunaújvárosban meg igenis szar épült, egy rossz technológiát nyomtak át a városon, a város saját pénzen javította, mert muszáj volt. Semmilyen politikai kampány nem kellett, a lakók látták hogy nem látnak.
Nekem teljesen megfelelt :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
ok, akkor félreértettelek!

A jelenlétem felesleges volt, a tanár mind a fegyelmezésre, mind a tananyag leadására képtelen volt, olyan könnyen manipulálható volt, hogy a leghülyébb gyerek is egy el tudná ezt megint magyarázni érteltenkedéssel elérte, hogy az éves anyag harmadát se vettük át egy év alatt. (mert utána a tanár agának elmondta megint a táblánál, a gyerek hátul meg röhögött).

A munka végzése: sosem tudott a teljesítményem alapján belém kötni senki, mivel néha volt, hogy évekkel előrébb jártam a tananyagnál... emiatt pedig minden feladatot megoldottam lazán, majd olvastam tovább a pad alatt ami érdekelt, pl. a matek könyvet, ha már a tanár nem méltoóütat leadni...
Sajnos Neked ezek szerint nem ott lett volna a helyed. Az oktatási rendszer minden szempontból az átlagra van "optimalizálva"; mind a lefelé, mind a felfelé kilógókkal nem tud mit kezdeni és lehet, hogy nem is kellene céljának lenni. Nem pejoratívan írom, de ezek szerint Te speciális igényű gyerek voltál, ezért lehet, hogy speciális iskola kellett volna -ha lenne ilyen és nem csak a fogyatékkal élőknek való.
Csak az a gond, hogy nem mindenki foglalja el magát csendben. Sőt... az meg épp azt zavarja, aki meg pont "ott lenne". Sajnos a 45 perc az meg sokszor nagyon kevés a differenciált oktatáshoz, meg az önálló feldolgozáshoz, az elmélkedéshez. Szóval a tanárnak se könnyű, még ha a jó szándék meg is van; de ha már így többször szóba került, akkor majd valahogy igyekszem a saját óráimba több saját feldolgozást, meg gondolkodási feladatot bele vinni. Aztán majd meglátjuk.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 033
10 067
113
Értsd jól hsz-em. Nem offenzív volt.
Inkább irónia. Máshoz, sz@rabbhoz szokottként nekem jó volt az ami máshol nem megfelelő.
Igen, értettem. Talán 2016 végén cserélték a 250+ millióért épített dunaújvárosi közvilágításban a lámpatesteket megfelelőre. Nem tudom mikor voltál ott, de ha később akkor már nem a nagyon rossz indukciós világítást láttad.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 395
113
Azt ugye tudod, hogy még nem a CSOK-os gyerekek járnak iskolába, hanem a mi korosztályunké (zömében)? Nem most lesz, tíz éve is az volt, semmi összefüggés a CSOK-kal, max annyi, hogy lesz némi lehetőség, hogy a kisiskolák fennmaradjanak a falvakban, aminek előnye és hátránya is van, de szerintem az előbbiből van több.

Én nagyon pártolnék olyan rendszert, hogy a szülő ösztönözve legyen ne csak a bejárásra, hanem, hogy befejezze az iskolát a gyerek az iskolát legalább közepes eredménnyel de inkább lehetőleg szerezzen egy közepes eredménnyel szakmát. Mondjuk kapna 1 millió forintot, vagy ilyesmi. Akié meg nem, az fizessen. Esetleg minden év végén, mikor jó átlagot hoz a gerek, akkor kap 100 ezer forintot a szülő. Vagy esetleg legyen 5 ezerrel emelve a családi pótlék, de ezt vissza tartja az állam és akkor kapja meg, ha teljesíti a normát, ha nem, akkor nem kapja meg. Szóval ilyen kétbites, kézzel fogható ösztönzés. Sajnos itt tartunk. Az, hogy a gyereknek jobb esélye lesz az életben, az nem ösztönző.
De mit várunk, mikor a szülők nagy része egy egy oldalas papírt nem tud értelmezni.
Várjál! Fiaméknál volt oltás. Jelentkezett ő (úgy érezte, hogy akarja, én nem beszéltem rá), meg egy másik srác, akinek az apja idén halt meg covidban. Erre aznap csak a fiam kapott, mert a gyerek nem hozta a szülői hozzájáruló papírt ...
 
  • Hűha
Reactions: borisz