Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 030
87 852
113
Parkolást a lakhatashoz mérni...
Magadtól vagy ennyire rövidnadrág vagy segít valaki?

Ki nem szarja le, hogy nem volt ilyen és mióta? Ez mióta jogosít fel barkit barmire???

Aki vidéki az nemaz "egy utcaval odebb parkol". Ja, es a pride (nem latom értelmét) egy fel délutánt tartott. Ez a kilakoltatás meg napokig.

Nem véletlenül vagy ignore listan...
Te is azon voltál, de a fórum motor közbeszólt ...
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 030
87 852
113
Parkolást a lakhatashoz mérni...
Magadtól vagy ennyire rövidnadrág vagy segít valaki?

Ki nem szarja le, hogy nem volt ilyen és mióta? Ez mióta jogosít fel barkit barmire???

Aki vidéki az nemaz "egy utcaval odebb parkol". Ja, es a pride (nem latom értelmét) egy fel délutánt tartott. Ez a kilakoltatás meg napokig.

Nem véletlenül vagy ignore listan...
Ő ott lakik. Fizet érte évente, hogy ingyen parkoljon és még a kocsiját is elviszik. Tehát nem az. A Xiiiban vagy odébb már nem ingyenes ...

A pride miatt össz 2 napig nem lehet ott parkolni szombat előtt. Tehát nem fél nap ...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Más az, ha szó szerint kidobnak valakit,
Mert szó szerint kidobtak valakit. Úgy kb minden nyári kolist,és nincsenek kevesen.

Az utóbbi 10 oldal után fel sem merül benned, hogy én csak egy ártatlan áldozat voltam?... Köszi szépen! :D
Felmerült, de a 15 perces kidobásnál ehhez munimum az kell, hogy elcsábítod a nevelőtanár barátnőjét, ami lehet nem bűn de mégis :D
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
És...?
Ezt hívjék b*meg a választás szabadságának és önrendelkezésnek.
Ameddig a válás nehezebb volt a fejlett nyugaton is, addig házas nők elég kimutathatóan fentebb húzták az öngyilkossági rátát.


Ez kurvára nem igaz.

Egy kb. vonalvastagságnyi réteg.

Ha legitim a másképp látást, akkor engedtessék meg nekem, hogy bassza a világlátásomat az, ha valaki szerint nem lehet két ember jogilag azonos, csak azért, mert b*meg az egyiknek XY kromoszómája van...

A baj az, hogy nyugati civiliizációból ritkán látni öngyilkos merénylőt arab országba menni terjeszetni a hitet, addig fordítva valahogy ez hagyomány. De olyat sem láttam, hogy nyugati civilizációban "becsületgyilkosségban" egy férfi megöl egy nőt, majd elsétál, mert ez az ottani fejekben OK.

Stb.

Ezt kéne fejben megugrani, ha nem megy, akkor baj van. Főleg, ha szerintük ez a norma és ezt kell terjeszteni. Mert ez történt 2001 ottan. Keményen.
Hát azért nem kristály tiszta a világnézeted !

A választás szabadsága egy illúzió ! "Ha a választás bármin is változtatna, már rég betiltották volna." !

Ha mi beleakarunk szólni abba , hogy nekik mi a jó és nekünk ehhez van hatalmunk nekik meg ez nem tetszik de eszközük a tiltakozásra csak az öngyilkos merénylet áll rendelkezésre akkor miért csodálkozunk ha használják ! Nem kell odamenni , bombázgatni , demokráciát exportálni etc. mert ők ezt nem kérték és nem is akarják ? Mindenki éljen ott ahol akar és abban az országban és társadalomban aminek a törvényeit és normáit eltudja fogadni !

Ha vissza tekintesz a sötét középkorunkba őseink is pont azt csinálták mint most ők ! Nem kell őket megérteni csak béként kell hagyni őket ! A status quo-kat nem ők rúgták fel hanem a nyugat , mi akartuk az ő természeti kincseiket és nem fordítva !

Nem tudsz egy népet/országot/szemléletet megváltoztatni ha ők nem akarják mert akkor csak egy végtelen háborúnak nézel elébe !

Afrikában több 1000év bantu , zulu , massai etc elnyomás után a kevésbé harcias és erőszakos törzsek/népek a kalasnyikov segedelmével változtatták meg azt amit rájuk erőltettek !
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Mindenki éljen ott ahol akar és abban az országban és társadalomban aminek a törvényeit és normáit eltudja fogadni !
Azért, ha ezen elgondolás alapján az afgán nők többsége el akarná hagyni az országot, mert eddig voltak olyan jogaik, amik ezután nem lesznek, lehet, hogy a tálibok "kicsit" idegesek lennének.
Másrészt ezt történelmileg már korábban is akadályozta a mindenkori hatalom, voltak-vannak ilyen dolgok, mint röghöz kötés, évi egy nap a költözésre, vasfüggöny, országon belüli útlevél szükségessége... Az adófizetőt nem szívesen engedi ki egy állam sem a fennhatósága alól, mert akkor ugrik a munkaerő/adóbevétel.
Van igazság abban, amit mondasz a demokráciaexport mindenek felett való erőltetésének fölöslegességéről, de azért nem feltétlenül jó a nagy többségnek valami, ami az állam vezetőinek megfelelőnek tűnik.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Az autópályák után egy újabb ötlet, nem szaroznak a fiúk. Arra kíváncsi leszek, hogy lehet-e árat emelni majd miután meglesz a nyertes? Valamint, hogy országosan egységesek lesznek-e az árak....
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Miben fogadunk hogy a 2019-es aranykeresztes vörös zászló most sem lesz kint a tisztavatáson?
Valakinek túl keresztény vót azt e'tünt..de hogy ezt mennyire utálom..
Azt a zászlót hiányolod, amely soha sehol nem jelent meg korábban a történelem során?
Amúgy meg az egyház és az állam szétválasztása után nem sok keresnivalója van egy állami rendezvényen. (Szerintem.)
 
M

molnibalage

Guest

Majd Wágner Péter, az ügyeletes szakértő mindenhol a lemiltől a tv-ig mag kimagyarázza, hogy nem úgy van az, majd és/vagy már konszolidálódnak.
Olyan szintű elfogultság van nagyhirtelen ezek felé, hogy milyen rendes fiúk, hogy pislogok.

Röhej.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 654
3 250
113
Azt a zászlót hiányolod, amely soha sehol nem jelent meg korábban a történelem során?
Amúgy meg az egyház és az állam szétválasztása után nem sok keresnivalója van egy állami rendezvényen. (Szerintem.)
Az a zászló nem az egyházat képviseli, hanem a kultúránkat, annak a gyökerét. Helye van egy állami rendezvényen. (Szerintem.)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az autópályák után egy újabb ötlet, nem szaroznak a fiúk. Arra kíváncsi leszek, hogy lehet-e árat emelni majd miután meglesz a nyertes? Valamint, hogy országosan egységesek lesznek-e az árak....

Mondjuk ők (tudom momentumosok nem, de összemosták magukat a mocsokkal) anno csak 15-25 éves szerződéseket kötöttek, ráadásul külföldi cégekkel mindenféle felelősségvállalás nélkül.
Mire megszabadulna a vasút ezektől az elqrt szerződésektől azon kell rettegni, hogy visszatérnek és azt a keveset is visszacsinálják ami fejlődés az utóbbi években volt.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Mondjuk ők (tudom momentumosok nem, de összemosták magukat a mocsokkal) anno csak 15-25 éves szerződéseket kötöttek, ráadásul külföldi cégekkel mindenféle felelősségvállalás nélkül.
Mire megszabadulna a vasút ezektől az elqrt szerződésektől azon kell rettegni, hogy visszatérnek és azt a keveset is visszacsinálják ami fejlődés az utóbbi években volt.
Értem, de ez a relativizálás felmenti a Fideszt?
Nem azért vagyok erre dühös mert nem a Feri csinálja, hanem mert ne csináljon ilyet egyik sem.
Nem azért rühellem a Fideszt mert az Mszp-t szeretem, mert nem szeretem, mára Fidesznél is jobban rühellem őket. És a Dk-t is. Meg a többit is. Az hogy a szocik loptak nem mentség, ők azt mondták hogy levágják a kezét annak aki a közösbe nyúl...
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 757
3 985
113
Mondjad annak, aki ebben az időszakban dolgozott volna mondjuk 4 napot. Azt a kárt ki téríti meg? Tudod, én pl suli mellett dolgoztam.

A történet lényege nem ment azt. Azt tesz veled a hatalom, amit akar úgy, hogy előre nem is szól. Azt oldd meg es szopj. Hát a jó kurva édes anyjukat. Meg azoknak is, akik szerint ez így ok...
Ezt a posztot talán vissza kellene szívni! Valamint elnézést kérni a fórumtársaktól! ;)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
Az a zászló nem az egyházat képviseli, hanem a kultúránkat, annak a gyökerét. Helye van egy állami rendezvényen. (Szerintem.)
Az előtt és azóta is elég jól megvoltunk/megvagyunk nélküle. Nem elég, hogy a gránitszilárdságú alaptörvénybe is belevésték, hogy "őrizzük hazánk keresztény értékeit"? Az is csak egy üres frázis, meg ennek a kiakasztása is csak egy jelképes valami.
na látod, ettől a gerinctelen mentalitástól hányni tudnék.
Csak nyugodtan, kedves egészségedre! :)
Ettől én még továbbra is úgy látom, hogy nem szabad a vallást és az államot összekötni, ezzel lehet egyetérteni és vitázni, kinek mi.. Másrészt pedig az a zászló egy mesterséges kreálmány: semmi köze se Szent István zászlajához, se a kereszténységhez így önmagában.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem tudja valaki, hogy a légi bemutatót valamelyik TV közvetíti és ha igen mikor?
Sajnos élőben nem tudom majd megnézni, mert az éhező nyomorgókkal küzdök lángosé. :)
Azt írja a port.hu, hogy a honvédségi légi parádét a Duna TV fogja közvetíteni 8.55-től. A médiaklikk oldalán online nézhető.
Jó pihenést nektek! :)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 620
11 296
113
S melyik zászló nem mesterséges kreálmány Sherlock? :D De miért is kérdem én ezt egy alapvetően liberális érték rendel rendelkező embertől...eh forget it.
Van némi különbség a történelem során valamint napjainkban használt lobogók és a kormányzat által kitalált mesterséges valami között...

(Igazad van, ha egy sötétben bujkáló rémhírterjesztő ellenforradalmárnak állítasz be, akit a brüsszeli Soros-szervezetek fizetnek, akkor tuti neked lesz igazad. :))