Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Nálunk egy tolatásvezető simán megcsinálta 6 éve, hogy kiment Hollandiába és hozzáment a pasijához.
Utána meg hisztizett a főnöknél, mert a bakterok fenyegetik és féksarukat (~10kg) dobálnak felé.
És mondjuk a bakteroknak mi köze van az ő magánéletéhez..? Hozzáment, mert neki így jó és kész.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 213
55 166
113
Gulyás Kassai felvetéseire nem igazán tudott reagálni semmit, nem igazán volt beszélgetés ez, Gulyásnak nincs más témája, mint hogy O1G, meg hogy nem hagyják buziházasodni, meg gyereket örökbe fogadni, meg a szokásos kommunisztikus egyenlősdis hagymázai. Ahogy pl. Hodász András atyát is ilyenekkel terrorizálta, bár most nem annyira vette elő, mert Kassai leoltotta gyorsan.




Igen, no meg Kassai valaki, nem egy másik zéró celeb, mint okelme.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, no meg Kassai valaki, nem egy másik zéró celeb, mint okelme.
Bevallom ezt a kommentet nem értem.
Mi alapján született ez a megállapítás?
Csak azért, mert az egyik egy média csatornát üzemeltet lényegében egy elég nagy közösség által a másik meg lovasiskolát, az egyik mitől több a másiknál?
Én konkrétan nem is hallottam erről az emberről és először összekevertem a távlövő magyarral.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
G

Galthran

Guest
És mondjuk a bakteroknak mi köze van az ő magánéletéhez..? Hozzáment, mert neki így jó és kész.

Mondjuk nálatok akkor a bakterok a gyökerek.
na azért kíváncsi vagyok mennyire volt öntudatos buzi, aki a pofádba tolja a dolgot aztán kikéri magának ha valaki sérelmezi a dolgot... nekem is volt homoszexuális kollégám de annyiban különbözött tőlünk hogy nem lehetett vele csajokról beszélni :d őszintén, 2 hónap után tűnt fel egy-egy mozdulatából, érdekes mód őt senki se bántotta :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bevallom ezt a kommentet nem értem.
Mi alapján született ez a megállapítás?
Csak azért, mert az egyik egy média csatornát üzemeltet lényegében egy elég nagy közösség által a másik meg lovasiskolát, az egyik mitől több a másiknál?
Én konkrétan nem is hallottam erről az emberről és először összekevertem a távlövő magyarral.
Ja, végülis ennyi erővel mitől több, mint mondjuk Molnár Krisztián, hisz az is egy nagy közösség által nézett csatorna. De még egy random szabaduló bulis videónál se több.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Mondjuk ahhoz nincs. Csak ha házasodhatnak, akkor jön az is, hogy gyerekeket is joguk van örökbe fogadni.
Igazad van, az a gyerek egy nevelőotthonban tényleg “jó helyen van”.. végülis csak egy család szeretné magához venni.
Őszintén nem értem, hogy mi zajlik le azok fejében, akik szerint egy gyerek azért maradjon állami gondozásban (ami tudjuk milyen), hogy ne egy azonos nemű párhoz kerüljön. Főleg, hogy a homoszexualitás nem tanult viselkedés, hanem öröklött tulajdonság.

(Nyugodtan szidhattok a véleményemért, nem izgat. :) )
 
  • Tetszik
Reactions: ms07 and Árpicsek

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Igazad van, az a gyerek egy nevelőotthonban tényleg “jó helyen van”.. végülis csak egy család szeretné magához venni.
Őszintén nem értem, hogy mi zajlik le azok fejében, akik szerint egy gyerek azért maradjon állami gondozásban (ami tudjuk milyen), hogy ne egy azonos nemű párhoz kerüljön. Főleg, hogy a homoszexualitás nem tanult viselkedés, hanem öröklött tulajdonság.

(Nyugodtan szidhattok a véleményemért, nem izgat. :) )
Nem az örökbefogadni vágyó szülők a szűk keresztmetszet az örökbefogadás terén. És amúgy is eléggé marginális probléma a homoszexuális kapcsolatban élők örökbefogadási gondja -még a rendszeren belül is. De ne feledjük, hogy akár egy ember is fogadhat örökbe. De megint csak olyan témával kell foglalkozni, amihez a társadalom nagy része nem konyít, de marha eladható, hogy szegény gyerekek örökbefogadása ezen múlik. Pedig nem. Szóval lehet ez a véleményed, csak épp a valósággal nincs köszönő viszonyban.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Nem az örökbefogadni vágyó szülők a szűk keresztmetszet az örökbefogadás terén. És amúgy is eléggé marginális probléma a homoszexuális kapcsolatban élők örökbefogadási gondja -még a rendszeren belül is. De ne feledjük, hogy akár egy ember is fogadhat örökbe. De megint csak olyan témával kell foglalkozni, amihez a társadalom nagy része nem konyít, de marha eladható, hogy szegény gyerekek örökbefogadása ezen múlik. Pedig nem. Szóval lehet ez a véleményed, csak épp a valósággal nincs köszönő viszonyban.
Persze, egy ember is fogadhat örökbe, amennyiben az illetékes miniszter jóváhagyja.
Nem hiszem, hogy hosszú sorban állás van állami gondozott gyermekekért, legfeljebb az újszülöttekért. Inkább lehetővé kéne tenni az örökbefogadást, amennyiben rendezett körülmények közé kerülne a gyermek, nem pedig elgáncsolni a dolgot.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Igazad van, az a gyerek egy nevelőotthonban tényleg “jó helyen van”.. végülis csak egy család szeretné magához venni.
Őszintén nem értem, hogy mi zajlik le azok fejében, akik szerint egy gyerek azért maradjon állami gondozásban (ami tudjuk milyen), hogy ne egy azonos nemű párhoz kerüljön.
Ez egy nagyon durva dilema. A gyerek biztosan több szeretetet kapna, anyagilag jobb körülmények között nőne fel és jobban lenne iskolázva. Cserébe semmi sem garantálja, hogy nem kukizzák esténként.
De ne feledjük, hogy akár egy ember is fogadhat örökbe.
Elvileg. Gyakorlatilag ismerek olyan lányt aki 10 évig várt gyerekre. Minden tanfolyamon mindenen átment, csak várólistás volt.
Aztán egyszer csak férjhez ment. 1 hét múlva jött a telefon, hogy mehet a gyereké. Véletlen.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Persze, egy ember is fogadhat örökbe, amennyiben az illetékes miniszter jóváhagyja.
Nem hiszem, hogy hosszú sorban állás van állami gondozott gyermekekért, legfeljebb az újszülöttekért. Inkább lehetővé kéne tenni az örökbefogadást, amennyiben rendezett körülmények közé kerülne a gyermek, nem pedig elgáncsolni a dolgot.
Hogy mit hiszel és mi a valóság, az mondom, hogy két különböző dolog. Nem hit kérdése.
Nem csak az újszülöttekkért kell hosszú ideig várni.
 
M

molnibalage

Guest
Ez egy nagyon durva dilema. A gyerek biztosan több szeretetet kapna, anyagilag jobb körülmények között nőne fel és jobban lenne iskolázva. Cserébe semmi sem garantálja, hogy nem kukizzák esténként.
Hát gratulálok a mélyenszántó észrevételhez...
  1. Ha férfi meleg pár lányt fogad örökbe, akkor affinitás hiánya van. (Még a szó leírásától is hányok ebben a formában, hogy affinitás.)
  2. Ha női meleg pár fogad örökbe fiút, akkor.... Hm...
Folytassam még vagy logikai bukfenc terén elég lesz

De olyan cuki, hogy akkor ezek szerint szerinted soha nem történt olyan, hogy férfi-női örökbefogadásnál a hetero férfi nem abuzálta a lányt.
Biztos.
Soha.

Oh, wait.
De...

Ej, de szép kettős mérce ez...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez egy nagyon durva dilema. A gyerek biztosan több szeretetet kapna, anyagilag jobb körülmények között nőne fel és jobban lenne iskolázva. Cserébe semmi sem garantálja, hogy nem kukizzák esténként.

Elvileg. Gyakorlatilag ismerek olyan lányt aki 10 évig várt gyerekre. Minden tanfolyamon mindenen átment, csak várólistás volt.
Aztán egyszer csak férjhez ment. 1 hét múlva jött a telefon, hogy mehet a gyereké. Véletlen.
Lehet, hogy az. Isteni gondviselés. Szerintem a rendszeren nem megy keresztül egy hét alatt, hogy megváltozott a családi állapota és mit ad Isten, pont akad egy kiajánlható lehetőség.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Igazad van, az a gyerek egy nevelőotthonban tényleg “jó helyen van”.. végülis csak egy család szeretné magához venni.
Őszintén nem értem, hogy mi zajlik le azok fejében, akik szerint egy gyerek azért maradjon állami gondozásban (ami tudjuk milyen), hogy ne egy azonos nemű párhoz kerüljön. Főleg, hogy a homoszexualitás nem tanult viselkedés, hanem öröklött tulajdonság.
Nem állami gondozásban vannak a pici gyerekek, hanem tapasztalt nevelőszülőknél, rendszerint több hasonló sorsú társukkal együtt. Ehhez képest az lmbtq+ család visszalépés.