Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 585
24 861
113
Tényleg? Hiszem ha látom. De nem fogom látni, mert a kihagyott labort pótolni kell, ha nem pótolod nem tudsz leadni jegyzőkönyvet, ha nem tudsz leadni jegyzőkönyvet karó.

Ti tényleg nem érzitek, hogy ez mennyire gáz?
Túl lehet élni, valahogy valószínűleg majdnem mindenki meg fogja tudni oldani, de miért kell egy szaros NEK miatt szopatni a hallgatókat?
Első héten labor?
Max aláíratják veled a balesetvédelmit aztán viszlát.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az Ulmi Egyetem reprezentatív felmérése szerint (szintén Németországban) 70 év alatt akár 114.000 érintett gyerek is lehet, akiket pedig papok molesztáltak.
Ezt a ondatot értelmezd már nekem: "Hierfür haben sie etwa 2500 Personen zu ihren Erfahrungen mit sexuellem Missbrauch in Kindheit und Jugend befragt. 0,16 Prozent gaben an, in einer Einrichtung der katholischen Kirche durch einen Priester missbraucht worden zu sein, ebenso viele in einer Einrichtung der evangelischen."
Ha jól értem, akkor a megkérdezett 2500 főből 0,16% érintett papok általi zaklatásban? Tehát a papok által zaklatott gyerekek az össz számnak 0,16%-a?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 585
24 861
113
Hm, elképzelem, hogy hova küldtem volna azt, aki kitalálja, hogy bocsi, tudom, h 2 évnyi cuccod ott van a koliban, de most pár túrista miatt fogd ezt, és költözz át két hétre Ötthalomból a Hermanba, majd utána vissza...
Mindezt nyár végén, amikor pl, ilyen hülyeségeket is csináltam, mint a, 8 órában dolgoztam
b, nyaraltam

Iszonyatosan gáz ez az egész.

De akkor se lett volna őszínte a mosolyom, ha csak azt közlik, hogy majd csak 2. hét elején költözhetek, addig old meg, vagy ha nem tudod, nem hiányzás, de azért a 3. heti zh-t nem hagyhatod ki...
Kinek van bent 2 évi cucca?
Remélem észrevetted, hogy volt egy covid miatti lezárás amikor mindenkit kiköltöztettek a kollégiumokból, ismerősöm is csak nyári munka miatt költözhetett be külön engedély kíséretében, múlt héten meg megkapta szeptemberi kezdésre a szobáját és csak a héten cuccolt fel otthonról teljes cuccal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Ezt a ondatot értelmezd már nekem: "Hierfür haben sie etwa 2500 Personen zu ihren Erfahrungen mit sexuellem Missbrauch in Kindheit und Jugend befragt. 0,16 Prozent gaben an, in einer Einrichtung der katholischen Kirche durch einen Priester missbraucht worden zu sein, ebenso viele in einer Einrichtung der evangelischen."
Ha jól értem, akkor a megkérdezett 2500 főből 0,16% érintett papok általi zaklatásban? Tehát a papok által zaklatott gyerekek az össz számnak 0,16%-a?
Azt jelenti, hogy a 2500 megkérdezett ember közül 0,16% állította azt, hogy a katolikus egyház valamely intézményében zaklatták, illetve pontosan ugyanennyien mondták azt, hogy protestáns intézményben érte abúzus.
Az általam említett 114.000-es lehetséges számot pedig úgy kapták, hogy a fenti arányt extrapolálták a teljes népességre.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azt jelenti, hogy a 2500 megkérdezett ember közül 0,16% állította azt, hogy a katolikus egyház valamely intézményében zaklatták, illetve pontosan ugyanennyien mondták azt, hogy protestáns intézményben érte abúzus.
Az általam említett 114.000-es lehetséges számot pedig úgy kapták, hogy a fenti arányt extrapolálták a teljes népességre.
Ezt a részét értem, csak az nem tudom, hogy a 2500 ember az mind abuzált, vagy ez a teljes népességből vett minta, nem csak a zaklatottak közül.

Amúgy a német papság amúgy is elég érdekes; nagyon liberális egyébként is, iletve eléggé ezt az itthoni békepapság néven ismert vonalat viszik nagy számban. Még a konzervatívabbak is általában hazai szemmel nézve liberálisabb vonalon vannak.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Ezt a részét értem, csak az nem tudom, hogy a 2500 ember az mind abuzált, vagy ez a teljes népességből vett minta, nem csak a zaklatottak közül.

Amúgy a német papság amúgy is elég érdekes; nagyon liberális egyébként is, iletve eléggé ezt az itthoni békepapság néven ismert vonalat viszik nagy számban. Még a konzervatívabbak is általában hazai szemmel nézve liberálisabb vonalon vannak.
Mivel reprezentatív mintát említ a cikk, így szerintem mindenképp a teljes lakosságból vett mintáról van szó.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 331
33 388
113
Igazad van, az a gyerek egy nevelőotthonban tényleg “jó helyen van”.. végülis csak egy család szeretné magához venni.
Őszintén nem értem, hogy mi zajlik le azok fejében, akik szerint egy gyerek azért maradjon állami gondozásban (ami tudjuk milyen), hogy ne egy azonos nemű párhoz kerüljön. Főleg, hogy a homoszexualitás nem tanult viselkedés, hanem öröklött tulajdonság.

Nincs semmi bizonyíték arra, hogy örökölt tulajdonság (nem találtak meleg gént, az ilyen egyébként is kiszelektálódott volna elvileg), részben lehet veleszületett, részben közrejátszhatnak külső hatások.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hááát, azért ne gondoljuk túl az átlag nevelőszülőt se.
Szó nincs róla, de az legalább egy olyan családi intézmény, amihez azért meg kell ugrani egy minimumot. Van egy kis oktatás és valami ellenőrzés is. Ha már családokhoz kerül a gyerek, akkor nem követik tovább a sorsát, pedig kellene. Tudnék mesélni olyan horror sztorikat... o_O
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Nincs semmi bizonyíték arra, hogy örökölt tulajdonság (nem találtak meleg gént, az ilyen egyébként is kiszelektálódott volna elvileg), részben lehet veleszületett, részben közrejátszhatnak külső hatások.
Öröklött tulajdonság alatt nem azt értem, hogy egy kifejezett gén jelenléte fejtené ki ezt a hatást (bár az X kromoszóma Xq28-as régiója fontos szerepet tölthet be), sokkal inkább egy bizonyos genetikai mintázatra kell gondolni: számtalan lehetséges génvariáns együttes megléte válhatja ki, amiben bizonyos külső ingerek is részt vehetnek.

A kiszelektálódás érve ellen szerintem találhatunk számtalan ellenpéldát. Sokan azt hiszik, hogy kizárólag az emberi faj sajátossága a homoszexualitás, pedig az állatvilágban is ismert jelenség. Mind vadonélő, mind fogágban tartott példányoknál figyeltek már meg ilyen viselkedést. 2-3 faj van, ahol relatíve gyakori jelenség, ezek a bonobók (törpecsimpánzok), a delfinek és a Laysan-albatroszok. De ezen kívül például a király- és Adélie-pingvineknél is előfordul.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Főleg, hogy a homoszexualitás nem tanult viselkedés, hanem öröklött tulajdonság.
Ja, azzal mindig könnyen fel lehet menteni mindenkit, de ez esetben nem igaz.
Csak a hajlamra mondják, hogy örökletes lehet, de az meg így olyan nesze semmi. Konkrétan ismerünk egyes környezeti hatásokat, amik miatt nagyobb valószínűséggel lesz nem normális heteroszexuális az ember. Nincs benne semmi ördöngősség, pl. akiket gyermekkorban szexuálisan zaklattak, azok nagyobb eséllyel válnak maguk is pedofilokká. Vagy ott van a vézna apuka-kövér anyuka család, ahol a fiú utódok nagyobb eséllyel lesznek homoszexuálisok. Senki sem születik drag qeen-nek van ladyboy-nak, de kulturális hatásra egyes helyeken több van belőlük, mint máshol, stb, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Ja, azzal mindig könnyen fel lehet menteni mindenkit, de ez esetben nem igaz.
Csak a hajlamra mondják, hogy örökletes lehet, de az meg így olyan nesze semmi. Konkrétan ismerünk egyes környezeti hatásokat, amik miatt nagyobb valószínűséggel lesz nem normális heteroszexuális az ember. Nincs benne semmi ördöngősség, pl. akiket gyermekkorban szexuálisan zaklattak, azok nagyobb eséllyel válnak maguk is pedofilokká. Vagy ott van a vézna apuka-kövér anyuka család, ahol a fiú utódok nagyobb eséllyel lesznek homoszexuálisok. Senki sem születik drag qeen-nek van ladyboy-nak, de kulturális hatásra egyes helyeken több van belőlük, mint máshol, stb, stb.
Tételezzük fel, hogy így van. Ebben az esetben mi magyarázza a homoszexualitás jelenlétét az állatvilágban?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Tételezzük fel, hogy így van. Ebben az esetben mi magyarázza a homoszexualitás jelenlétét az állatvilágban?
Gondolom esetenként változik. Melyik érdekel?
Egyébként meg nem feltételezés. Azért ezen a beszélgetésen már rég túl van a tudomány.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Szerintem csak terelsz, mert butaságot írtál a genetikai hátteréről. Mondjuk már párszor kitárgyaltuk a témát itt a fórumon. Semmi új infó nincs eddig, csak ugyanazokat a köröket futjuk.
Mi butaság van azon, hogy van egy öröklött hajlam, amit a környezet befolyásol? :)

A fenti kérdésem pedig még mindig áll.