Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Tudja valaki, hogy a sisakdisplay-ek kapcsán hogy van az megoldva, hogy a pilóta szeme hol pár centire (display), hol meg kilométerekre (valóság) kell fókuszáljon? Nem is beszélve a kabinbeli műszerekről. Egyáltalán milyen messze van a display a pilóta szemétől? (Bocs, hogy itt kérdem, ha van rá jobb topik, oda is jöhet a válasz. Előre is köszi.)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Tudja valaki, hogy a sisakdisplay-ek kapcsán hogy van az megoldva, hogy a pilóta szeme hol pár centire (display), hol meg kilométerekre (valóság) kell fókuszáljon? Nem is beszélve a kabinbeli műszerekről. Egyáltalán milyen messze van a display a pilóta szemétől? (Bocs, hogy itt kérdem, ha van rá jobb topik, oda is jöhet a válasz. Előre is köszi.)
Sisakdisplayt nem használtam soha (nyilván) de hogy oldod meg, hogy az egyik pillanatban a telefonodra fókuszálsz, a következőleg meg a hegyekre? Ha úgy van, mint az ARnél, akkor nagyjából olyan, mint ha a látómeződben lenne valami, amire te tudsz ráfókuszálni ha akarsz. De ez csak tipp, és ha valaki tudja engem is kiváncsivá tett
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 862
15 265
113
Tudja valaki, hogy a sisakdisplay-ek kapcsán hogy van az megoldva, hogy a pilóta szeme hol pár centire (display), hol meg kilométerekre (valóság) kell fókuszáljon? Nem is beszélve a kabinbeli műszerekről. Egyáltalán milyen messze van a display a pilóta szemétől? (Bocs, hogy itt kérdem, ha van rá jobb topik, oda is jöhet a válasz. Előre is köszi.)

Úgy működhet, mint a red dot, vagy a (nem is olyan) régi vadászgépeken az üvegre vetített célzókör, a szemnek nem okoz gondot hogy mind a kettőt élesen lássa, "átnéz" a vetített információn. A biológiai okáról fogalmam sincs.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 370
113
Konteó, ugye megy a diliseknél, hogy az oltás mágneses, meg grafénoxid blalba... idézet egy fb-posztból:
Mostanában tele van a net azokkal a videókal, amikben a népek nekiesnek kávénak, teának, corn flakesnek, sminkcuccoknak stb. és mágnesre reagáló darabkákat keresnek benne "hashtag mérgeznekminket"-jeligére, és mivel volt egy kis elütnivaló időm, gondoltam kipróbálom, főleg azért, hogy a saját szememmel lássam, hogy az egész nem is igaz, aztán akkorát koppantam, hogy azóta is sajog a dudor a fejemen. Na lényeg a lényeg, a kávénkról kiderült hogy nem mágneses (szerencsére), puffasztott kukoricákkal nem élünk, viszont nagy teafogyasztók vagyunk, úgyhogy módszeresen átturkáltam a teakészletünket, és amikor már durván sok mágnesmorzsa tapadt rá a szupererős mágnesre, gondoltam ezt mégis dokumentálni kéne valahogyan, úgyhogy újrakezdtem egy rendkívül egészségesnek hazudott, immunerősítő zöldteás-gyömbéres-guaranás-mates keverékkel, és fotóztam-videóztam.


Állítólag mikroszkóp alatt is megnézték, ahol nem fémnek látszottak a szemcsék. Mi lehet ennek a tudományos magyarázata, csak fémforgács?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Konteó, ugye megy a diliseknél, hogy az oltás mágneses, meg grafénoxid blalba... idézet egy fb-posztból:



Állítólag mikroszkóp alatt is megnézték, ahol nem fémnek látszottak a szemcsék. Mi lehet ennek a tudományos magyarázata, csak fémforgács?
Ha az EU-ban forgalombahozatali engedéllyel rendelkezik (kistermelői a teánál ugye kizárt) akkor kell metáldetektoron átmennie mielőtt a kereskedelembe kerül. Szóval azt szinte kizártnak tartom, hogy fém volt benne, pláne mágnesezhető. A jobb helyeken meg röntgent használnak detektáláshoz, az meg ugye a legtöbb idegen anyagot detektálja. Feltéve, hogy a röntgenen elkülöníthető. Amivel pánik van állandóan az élelmiszeriparban az az üveg, nem is lehet pl. ablak a feldolgozókban, állandó üveg audit van, stb. Szóval inkább arra gyanakszom, hogy itt nem mágnesesség játszott, nem tudom az összeállítást, amivel próbáltad, de lehetett elektrosztatikusság is.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha az EU-ban forgalombahozatali engedéllyel rendelkezik (kistermelői a teánál ugye kizárt) akkor kell metáldetektoron átmennie mielőtt a kereskedelembe kerül. Szóval azt szinte kizártnak tartom, hogy fém volt benne, pláne mágnesezhető. A jobb helyeken meg röntgent használnak detektáláshoz, az meg ugye a legtöbb idegen anyagot detektálja. Feltéve, hogy a röntgenen elkülöníthető. Amivel pánik van állandóan az élelmiszeriparban az az üveg, nem is lehet pl. ablak a feldolgozókban, állandó üveg audit van, stb. Szóval inkább arra gyanakszom, hogy itt nem mágnesesség játszott, nem tudom az összeállítást, amivel próbáltad, de lehetett elektrosztatikusság is.

~2 hónapja a Lidl-ös gyerekkekszben pár mg alumíniumot találtak, azonnal bezúzatták az egész heti termelést.
És ez csak a "korrupt" magyar hatóság...
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
~2 hónapja a Lidl-ös gyerekkekszben pár mg alumíniumot találtak, azonnal bezúzatták az egész heti termelést.
És ez csak a "korrupt" magyar hatóság...
Van ilyen, de rendszeres a műanyag, fém szennyezés itt kint is. Meg a nem deklarált tej, meg más allergének... ezek a leggyakoribbak. Ha akarod átküldüm az FSA gyorsjelentseit a legutóbbi pár napból. (az FSA az angol élelmiszerbiztonsági hivatal). FSA Alerts érdemes csemegézni belőle.... biztos van ilyen otthon is. Ami recall az már kiment a boltba.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Tudja valaki, hogy a sisakdisplay-ek kapcsán hogy van az megoldva, hogy a pilóta szeme hol pár centire (display), hol meg kilométerekre (valóság) kell fókuszáljon? Nem is beszélve a kabinbeli műszerekről. Egyáltalán milyen messze van a display a pilóta szemétől? (Bocs, hogy itt kérdem, ha van rá jobb topik, oda is jöhet a válasz. Előre is köszi.)
Zack Freedman-nak van egy saját gyártású szemüvege (, hasonló mint a google glass volt), és elég jól elmagyarázza, hogy miért olyan amilyen. Van több videója is a témában. (1., 2.) Nem éppen egy sisakdisplay, de a lényeg ezekből is megérthető.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 370
113
Ha az EU-ban forgalombahozatali engedéllyel rendelkezik (kistermelői a teánál ugye kizárt) akkor kell metáldetektoron átmennie mielőtt a kereskedelembe kerül. Szóval azt szinte kizártnak tartom, hogy fém volt benne, pláne mágnesezhető. A jobb helyeken meg röntgent használnak detektáláshoz, az meg ugye a legtöbb idegen anyagot detektálja. Feltéve, hogy a röntgenen elkülöníthető. Amivel pánik van állandóan az élelmiszeriparban az az üveg, nem is lehet pl. ablak a feldolgozókban, állandó üveg audit van, stb. Szóval inkább arra gyanakszom, hogy itt nem mágnesesség játszott, nem tudom az összeállítást, amivel próbáltad, de lehetett elektrosztatikusság is.

Nem én voltam, csak idéztem az illetőt. Ja, és már azt is felhozták, hogy be akarják tiltani állítólag a neodímium mágnesek forgalmazását, "gyerekbiztonsági okokból", persze szerintük nyilván nem ez a valódi ok. :rolleyes:
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 370
113
Az a baj, hogy nem ismered honnan jöttek fel, és nem ismered a működésüket. Felejtsd el a youtubeon látott számokat! Ha nem lenne a műsor népszerű, nem lenne naponta, hidd el!

Nem tudom mérik-e a Pesti TV nézettségét, és mennyinek... Én párszor néztem csak bele TV-n (állandóan ismétlik a műsoraikat, másképp nem tudják kitölteni a műsoridőt, talán kicsit változatosabbá kellene tenni a tematikát), meg youtube-on is néhány adásba belenéztem.
De nyilvánvalóan nem a piac tartja el, a Pesti TV gondolom valamelyik NER-oligarcha kitartottja...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nem én voltam, csak idéztem az illetőt. Ja, és már azt is felhozták, hogy be akarják tiltani állítólag a neodímium mágnesek forgalmazását, "gyerekbiztonsági okokból", persze szerintük nyilván nem ez a valódi ok. :rolleyes:
Nem baj, majd ha fizetős lesz a fészbuk, majd kevesebben fognak írni oda is.
 
  • Vicces
Reactions: enzo
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem tudom mérik-e a Pesti TV nézettségét, és mennyinek... Én párszor néztem csak bele TV-n (állandóan ismétlik a műsoraikat, másképp nem tudják kitölteni a műsoridőt, talán kicsit változatosabbá kellene tenni a tematikát), meg youtube-on is néhány adásba belenéztem.
De nyilvánvalóan nem a piac tartja el, a Pesti TV gondolom valamelyik NER-oligarcha kitartottja...

Én full narancsosként talán 5 percet ha néztem összesen.
Karigeris édesapám mindig naprakész volt, hogy mi hangzott el aznap a csatornán...
 
M

molnibalage

Guest
Frankó..
 
  • Szomorú
Reactions: Nagy Csaba

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Frankó..
És milyen csúnyán néztek rám a kollégák, mikor mondtam, hogy nem biztos, hogy a pályán maradok még 6 évet. Nem is értem ...főleg, hogy ma mondta az igazgató, hogy 14%-al kevesebb fizetést enged a központ, mint megbeszéltünk. Így meg, előzetes számításom alapján egy fém kétszázassal több csak a nettó, mint egy napszámosnak; nyáron meg fizu sincs.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 226
4 578
113

A 2014-es minimálbér a jövő évi FELE. Ehhez kötni a pedagógusbérekek anakronisztikus. Vagy kössük ehhez a képviselői és kormányzati tisztségviselői fizetéseket is. Ők a jelent képviselik, a tanárok meg a jövőt nevelik fel.
Vagy nem cél, hogy egy tehetős rétegen kívül - aki meg tudja fizetni a magánoktatást - a többi honpolgár is tisztességes oktatásban részesüljön.
 
Status
Not open for further replies.