Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Mi butaság van azon, hogy van egy öröklött hajlam, amit a környezet befolyásolhat? :)
Először nem ezt írtad, de így már teljesen oké. Csak ne csináljuk azt, hogy ezt az örökletes hajlamot úgy emlegetjük, mintha az felmentést adna bármi alól. Ez csak egy keret, hogy mivel töltődik fel, az a kérdés.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Először nem ezt írtad, de így már teljesen oké. Csak ne csináljuk azt, hogy ezt az örökletes hajlamot úgy emlegetjük, mintha az felmentést adna bármi alól. Ez csak egy keret, hogy mivel töltődik fel, az a kérdés.
Itt már bővebben leírtam, hogyan is értem a dolgot. :)
Öröklött tulajdonság alatt nem azt értem, hogy egy kifejezett gén jelenléte fejtené ki ezt a hatást (bár az X kromoszóma Xq28-as régiója fontos szerepet tölthet be), sokkal inkább egy bizonyos genetikai mintázatra kell gondolni: számtalan lehetséges génvariáns együttes megléte válhatja ki, amiben bizonyos külső ingerek is részt vehetnek.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ebben az esetben mi magyarázza a homoszexualitás jelenlétét az állatvilágban?
Érdekes, hogy a homoszexualitás kapcsán mindig előjön az 'állatvilágban is van' mantra. De ez mire érv? o_O Ugye a gyilkossággal; gyerekgyilkossággal, vagy a vérfertőzéssel, a népírtással, rasszizmussal is ugyan ilyen toleránsnak kell lenni? Hisz ezek is mind vannak az állatvilágban. Az embernek biztos, hogy abba az irányba kell haladnia, hogy az állatvilággal legitimizálja egyes csoportok viselkedését?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Érdekes, hogy a homoszexualitás kapcsán mindig előjön az 'állatvilágban is van' mantra. De ez mire érv? o_O Ugye a gyilkossággal; gyerekgyilkossággal, vagy a vérfertőzéssel, a népírtással, rasszizmussal is ugyan ilyen toleránsnak kell lenni? Hisz ezek is mind vannak az állatvilágban. Az embernek biztos, hogy abba az irányba kell haladnia, hogy az állatvilággal legitimizálja egyes csoportok viselkedését?
Semmire sem érv. Én arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy ez nem egy deviáns emberi tulajdonság, hanem kifejezetten természetes dolog. Még akkor is, ha ezzel sokan vitatkoznak. A homoszexualitás gyilkossággal vagy a vérfertőzéssel történő párhuzamba állítása elég meredek dolog...
Innentől kezdve, hogy erről ki mit gondol, azt mindenki személyes belátására bízom.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Itt már bővebben leírtam, hogyan is értem a dolgot. :)
Én még ennél is tovább mennék. Szerintem nagyon kevés jelentősége van a genetikának. Ma már inkább csak valami epigenetikai szintről beszélnek, vagyis ott vagyunk a környezeti tényezőknél.
Mondok egy példát is. A sokadik fiúgyermekek között az átlagosnál gyakoribb a homoszexuális beállítottságú. Bele lehet magyarázni valami természetes evolúciós folyamatot az epigenetika szintjén, vagy inkább csak arról van szó, hogy néhány szülő nehezen viseli, ha nem sikerül összehoznia egy kislányt, aztán ennek az utolsó gyereknél már hangot is ad, vagy durvább esetben női ruhákba öltözteti, stb...
Én arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy ez nem egy deviáns emberi tulajdonság, hanem kifejezetten természetes dolog.
Az agresszió is természetes tulajdonság. :rolleyes:
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Én még ennél is tovább mennék. Szerintem nagyon kevés jelentősége van a genetikának. Ma már inkább csak valami epigenetikai szintről beszélnek, vagyis ott vagyunk a környezeti tényezőknél.
Mondok egy példát is. A sokadik fiúgyermekek között az átlagosnál gyakoribb a homoszexuális beállítottságú.
Idővel talán kiderül.
Bele lehet magyarázni valami természetes evolúciós folyamatot az epigenetika szintjén, vagy inkább csak arról van szó, hogy néhány szülő nehezen viseli, ha nem sikerül összehoznia egy kislányt, aztán ennek az utolsó gyereknél már hangot is ad, vagy durvább esetben női ruhákba öltözteti, stb...
Na hát ez már tényleg durva eset. o_O De azért talán nem túl gyakori jelenség.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Semmire sem érv. Én arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy ez nem egy deviáns emberi tulajdonság, hanem kifejezetten természetes dolog. Még akkor is, ha ezzel sokan vitatkoznak. A homoszexualitás gyilkossággal vagy a vérfertőzéssel történő párhuzamba állítása elég meredek dolog...
Innentől kezdve, hogy erről ki mit gondol, azt mindenki személyes belátására bízom.
Miért azok nincsenek az állatvilágban? Ez nem egy zacskó m&m's cukorka, hogy mondjuk csak a sárga cukorkát esszük ki. Arra akartam felhívni a figyelmed, hogy ezzel a természetes dolog elég tág fogalom.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Miért azok nincsenek az állatvilágban? Ez nem egy zacskó m&m's cukorka, hogy mondjuk csak a sárga cukorkát esszük ki. Arra akartam felhívni a figyelmed, hogy ezzel a természetes dolog elég tág fogalom.
Hogyne lennének, csak nincsenek egy súlycsoportban.

Van rá adatod, hogy milyen gyakori? :D
Sajnos nincs. :) Minden esetre nem találkoztam még ilyesmivel. Aki ilyet művel, az konkrétan nem százas.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Sajnos nincs. :) Minden esetre nem találkoztam még ilyesmivel. Aki ilyet művel, az konkrétan nem százas.
Pedig itt is hoztak rá példát korábban. Nyilván az egyes esetek vizsgálata hosszan tartó, alapos vizsgálat tárgyát kellene képeznie. Sajnos tele a világ nem százas emberekkel. Ha nem más kárára megy, még talán el is fogadható lenne, de itt általában pont az a probléma, hogy nem maradnak ezen belül. De hát egy olyan világban, ahol sokan elhiszik, hogy a Föld lapos, meg ahol "kristály" gyerekek vannak, meg oltástagadók és fényevők...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És a legszomorúbb az, hogy több ezer agyhalott követi.
Nemzetközi szinten az ilyen idiótákat milliós tábor követi.
És ezek döntéseket hozhatnak akár más életéről is.

Ez a kemény, nem a vídia a fúrófejen...
Basszus megnéztem az oldalát; nem kellett volna.
Ez vicc oldal, vagy valaki komolyan napi szinten képes ilyeneket tolni?
 
K

kamm

Guest
Ezekbol a legkemenyebbek a segglyukon fenyt evok, ezeken mindannyiszor hangosan hahotazok, amikor szoba jonnek: :D


21480472-7726719-Meagan_from_California_shared_a_snap_as_she_practiced_perineum_s-m-57_1574767308858.jpg