Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
az érintetteknek az egyetem elengedi a szeptemberi havi kollégiumi díjukat, illetve a fent említett időszak nem számít majd igazolatlan hiányzásnak a jelenléti oktatás során.
Tényleg? Hiszem ha látom. De nem fogom látni, mert a kihagyott labort pótolni kell, ha nem pótolod nem tudsz leadni jegyzőkönyvet, ha nem tudsz leadni jegyzőkönyvet karó.

Ti tényleg nem érzitek, hogy ez mennyire gáz?
Túl lehet élni, valahogy valószínűleg majdnem mindenki meg fogja tudni oldani, de miért kell egy szaros NEK miatt szopatni a hallgatókat?
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 182
113
Tényleg? Hiszem ha látom. De nem fogom látni, mert a kihagyott labort pótolni kell, ha nem pótolod nem tudsz leadni jegyzőkönyvet, ha nem tudsz leadni jegyzőkönyvet karó.

Ti tényleg nem érzitek, hogy ez mennyire gáz?
Túl lehet élni, valahogy valószínűleg majdnem mindenki meg fogja tudni oldani, de miért kell egy szaros NEK miatt szopatni a hallgatókat?
Nem tudom most hogy van a BME-n, az ELTE-n nem nagyon van labor az első héten... örültünk ha azt tudtuk, hogy ki jelentkezett fel a laborra és sikerült megszervezni a termeket hozzá... Persze szakonként változó lehet.
 
M

molnibalage

Guest
Azért ne reagáljuk már túl ezt a dolgot. El lett baszva ez tény, de azért nem kell mindjárt világvégét vizionálni.
Mondjad annak, aki ebben az időszakban dolgozott volna mondjuk 4 napot. Azt a kárt ki téríti meg? Tudod, én pl suli mellett dolgoztam.

A történet lényege nem ment azt. Azt tesz veled a hatalom, amit akar úgy, hogy előre nem is szól. Azt oldd meg es szopj. Hát a jó kurva édes anyjukat. Meg azoknak is, akik szerint ez így ok...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 618
11 292
113
Az egyetemeken a gólyák beköltözhetnek, meg még pár esetben lehet bent maradni, ahogy a Telex is megírta. A félév két hét tárgyfelvételi időszakkal kezdődik, az alatt óra nincs. Ez kimaradt a Telexes cikkből. Tehát papíron a félév Szept 6-án kezdődik, azonban ténylegesen csak később. Gondolom ezért is nem csináltak belőle akkora ügyet az egyetemek.
A BME-n konkrétan szept. 6-án kezdődik a jelenléti oktatás laborokkal, stb...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 182
113
Mondjad annak, aki ebben az időszakban dolgozott volna mondjuk 4 napot. Azt a kárt ki téríti meg? Tudod, én pl suli mellett dolgoztam.
Én is dolgoztam az egyetem mellett, váltott műszakban, pl. éjjel után klassz volt bemenni órára. De, túléltük, megoldottuk. Mégegyszer: ez nem volt a szervezés magasiskolája, de azért nem is akkora nemzettragédia mint aminek gondoljátok.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én nem, én csak egyetértek azzal, hogy a kormány, most megmutatta neki mi a fontos.
És az nem az oktatás.
Sok kollégium fogad nyaranta vendégeket, és ebből van valamennyi bevétel, de ez most szinte teljesen kiesett a covid miatt. Ez az 5000 vendég azért nem olyan rossz üzlet. Nekem úgy tűnik, hogy éppen a csóró koleszokra gondoltak.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Sok kollégium fogad nyaranta vendégeket, és ebből van valamennyi bevétel, de ez most szinte teljesen kiesett a covid miatt. Ez az 5000 vendég azért nem olyan rossz üzlet. Nekem úgy tűnik, hogy éppen a csóró koleszokra gondoltak.
Nem értek egyet, a nagy bevétel, a nyári koleszosok. Azok meg ott voltak, mert Sopronból még mindig nem lehet bejárni szakmai gyakorlatra.
Akinek meg egyéb indok miatt adták meg, azoknak az egyéb indokait nem írta felül a covid.
de azért nem is akkora nemzettragédia mint aminek gondoljátok.
Nem nemzettragédia, egyszerűen egy fokmérője annak, hogy hogyan áll az állam az állampolgáraihoz. És nem jó az irány.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Tényleg? Hiszem ha látom. De nem fogom látni, mert a kihagyott labort pótolni kell, ha nem pótolod nem tudsz leadni jegyzőkönyvet, ha nem tudsz leadni jegyzőkönyvet karó.
Odaírták nem lesz igazolatlan hiányzás, ne hőbörögj már ezen. Néha olvass is bele a cikkekbe, ne csaj a szalagcímet. Gondolom lesz pótgyakorlat/labor.
Ti tényleg nem érzitek, hogy ez mennyire gáz?
Túl lehet élni, valahogy valószínűleg majdnem mindenki meg fogja tudni oldani, de miért kell egy szaros NEK miatt szopatni a hallgatókat?
Kellemetlen, de nem érzem a tragédia súlyát.
Ki nem szarja le?
Amúgy te mit szólnal hozzá, ha kidobna a lakasodbol a kormány? Egy egyetemistanak ez kb az.
Én is voltam egyetemista, nem kaptam volna szívrohamot, ha egy héttel tovább hesszelhetnék a Balcsin.
A hasonlatod meg xar és erőltetett.

És? Órára hogyan jár be te zseni? Tudod van aki tanulna. Es aki dolgozna Bp-n suli mellett?
Ennyi. Kaptak egy IJ kártyát...
Megoldja online, ahogy lassan másfél éve. 1 hét vazze, mi ez a dráma??
Ráadásul akinek kibaszott gáz lenne...

Az ELTE azonban biztosította diákjait, hogy azok az elsősök, nemzetközi hallgatók, nyári bentlakók és szeptemberi férőhellyel is rendelkezők, vagy azok, akiknek egyéb körülményeik miatt szükséges a kollégium, valahogy szobához fognak jutni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Mondjad annak, aki ebben az időszakban dolgozott volna mondjuk 4 napot. Azt a kárt ki téríti meg? Tudod, én pl suli mellett dolgoztam.

A történet lényege nem ment azt. Azt tesz veled a hatalom, amit akar úgy, hogy előre nem is szól. Azt oldd meg es szopj. Hát a jó kurva édes anyjukat. Meg azoknak is, akik szerint ez így ok...
Emeltük a tétet. Most hogy nem lesz igazolatlan hiányzás, lesz online oktatás, most hőbörögjünk azon, aki melózni akart a koleszból azon a héten. Hány ilyen diákot fognak kirakni? Odaírták, méltányossági alapon igyekeznek az ilyen eseteket is megoldani.

Senki nem irta, hogy oké, sokkal jobban kellett volna megszervezni, de a proli hőbörgésed nevetséges.

Sztem igazán nagy érvágás a felsősöknél az lesz, hogy jelenlét hiányában gólyákat nehezebb lesz az elején becserkészni, így a finomabb falatokat lefölözik. ;)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
egyéb körülményeik miatt szükséges a kollégium, valahogy szobához fognak jutni.
Hm, elképzelem, hogy hova küldtem volna azt, aki kitalálja, hogy bocsi, tudom, h 2 évnyi cuccod ott van a koliban, de most pár túrista miatt fogd ezt, és költözz át két hétre Ötthalomból a Hermanba, majd utána vissza...
Mindezt nyár végén, amikor pl, ilyen hülyeségeket is csináltam, mint a, 8 órában dolgoztam
b, nyaraltam

Iszonyatosan gáz ez az egész.

De akkor se lett volna őszínte a mosolyom, ha csak azt közlik, hogy majd csak 2. hét elején költözhetek, addig old meg, vagy ha nem tudod, nem hiányzás, de azért a 3. heti zh-t nem hagyhatod ki...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Hm, elképzelem, hogy hova küldtem volna azt, aki kitalálja, hogy bocsi, tudom, h 2 évnyi cuccod ott van a koliban, de most pár túrista miatt fogd ezt, és költözz át két hétre Ötthalomból a Hermanba, majd utána vissza...
Azt vágod, hogy idén, tavaly ki lettek ürítve a koleszok a Covid miatt? Max. 2 havi cucc van bent...

Te dráma tagozatos volt az SZFE-n? ;)
 
M

molnibalage

Guest
Emeltük a tétet. Most hogy nem lesz igazolatlan hiányzás, lesz online oktatás, most hőbörögjünk azon, aki melózni akart a koleszból azon a héten. Hány ilyen diákot fognak kirakni? Odaírták, méltányossági alapon igyekeznek az ilyen eseteket is megoldani.

Senki nem irta, hogy oké, sokkal jobban kellett volna megszervezni, de a proli hőbörgésed nevetséges.

Sztem igazán nagy érvágás a felsősöknél az lesz, hogy jelenlét hiányában gólyákat nehezebb lesz az elején becserkészni, így a finomabb falatokat lefölözik. ;)
Proli hoborges. Ner lovagtol mast nem is vartam
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hm, elképzelem, hogy hova küldtem volna azt, aki kitalálja, hogy bocsi, tudom, h 2 évnyi cuccod ott van a koliban, de most pár túrista miatt fogd ezt, és költözz át két hétre Ötthalomból a Hermanba, majd utána vissza...
Mindezt nyár végén, amikor pl, ilyen hülyeségeket is csináltam, mint a, 8 órában dolgoztam
b, nyaraltam
Ne mondd már! Nyaranta vannak a nagytakarítások és a festések is. Ilyenkor egyáltalán nem szokatlan a költözés.