Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 4082

Guest
Ne terelj :D
De amúgy köszönöm kérdésed, úgy gondolom vagyok olyan jó bőrben (ha nem is élsportoló), hogy felhívhassam az ilyen visszásságokra a figyelmet.

5lnu9x.jpg
Nézd, miután te kijelented, hogy A PAPOK, akik ugye mind egyforma (mondjuk én volt válogatott sportolót is ismerek köztük), a jóga ellen lázítanak, gondoltam minimum egy TFes diplomát raksz le, hogy mutasd, te jobban értesz hozzá.
Amúgy pl.: Pál Feri nem egyszerűen jógázik, hanem Lin-Csi budhista szerzetes elmélkedéseit idézi. És az a kínos, hogy ő közelebb áll a hivatalos egyházi állásponthoz, mint a 777. Ami egy kormányszócső. Akik nem keresztények. Max szavakban.
De amúgy pont ezért gyűlölet amit csinálsz. Általánosítasz a papokra.
Szemérmesen elhallgatod, hogy az egyház még csak nem is tiltja, csak nem ajálja a spirituális, és nem a sport jógát. Már ha egyáltalán van ilyen.
Na innentől kezdve azt hiszem, vannak itt gondok.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
"súlyos etikai kérdéseket is felvet, ugyanis ilyenkor lényegében egy „emberkezdeményt” pusztítanak el."
Ebben, hol a fekete fehér? Felvet kérdéseket? "Emberkezdeményt" pusztít el? Nem, embert pusztít el -ennyiben valóban tévedés.
Hol az ideológia benne?
Ideológia az, hogy a tankönyv ítéletet mond egy témáról.
Szerintem tévesen nevezik sokan az embriókat embernek. Tudod, hogy mi egy 6-8 hetes embrió? Egy paca, egy önmagában életképtelen sejtcsomó. Ezt a képletet embernek nevezni, hááát fura.
Beszélni kell róla, de nem átfogóan, ez a korosztály még nem érett rá.
Ebben hol a tagadás? Biológiailag teljesül az, ami a szexualitás fő célja, azaz az utódnemzés? Nem.
Szerintem kár ebbe a meddő vitába ismét belemenni..
 
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
De, nyolcadikban. Simán lehet beszélni ilyen kérdésekről. Meg már hamarabb is érintőlegesen.
Nem tudom, a saját tapasztalatom az, hogy a nyolcadikosok nagyobb része erre még nem érett meg. Mármint az ilyen finomságokra, hogy honnantól magzat, meddig embrió stb. A témáról amúgy szerintem is kell beszélni.

Hát éppen ez az, nem nyolcadikosok számára való téma ebben a formában. Beszélni kell róla, de egy tankönyv nem mondhat véleményt, ítéletet egy ilyen témáról.
Nem is mond véleményt, csak kijelenti, hogy viták vannak, és, hogy ez ettől még biológiailag mi. Nekem ezzel nincs bajom.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Nem is mond véleményt, csak kijelenti, hogy viták vannak, és, hogy ez ettől még biológiailag mi. Nekem ezzel nincs bajom.
Szerintem azzal, hogy kijelenti, súlyos etikai problémák vannak vele, már kapásból ad egy negatív felhangot a dolognak.
Nyilván etikai oldalról sokaknak lehet vele problémája, én valószínűleg a kisebbséghez tartozom azzal a véleménnyel, hogy az abortusz sokszor igenis szükséges és etikailag elfogadható dolog (pl. amikor tudni lehet, hogy a magzat valamilyen deformitásban/betegségben szenved, sok helyen még az ilyen magzatokat is ki kell hordani, ami totális nonszensz.. vagy említhetem a nemi erőszak következtében kialakult terhességet is).
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ideológia az, hogy a tankönyv ítéletet mond egy témáról.
Szerintem tévesen nevezik sokan az embriókat embernek. Tudod, hogy mi egy 7-8 hetes embrió? Egy paca, egy önmagában életképtelen sejtcsomó. Ezt a képletet embernek nevezni, hááát fura.
De basszus, olvasni luxus? Nem az van odaírva a cikkbe, hanem, hogy sok kérdést vet fel. Az, hogy Te honnan keltezed az embert a Te dolgod. Szerintem legalább a fogantatás pillanatától ember.

Szerintem kár ebbe a meddő vitába ismét belemenni..
Hát, pont Te írtad, hogy valójában még egyértelműen nem bizonyítható. Soha nem meddő egy vita, még kulturált keretek közt zajlik.

Nem tudom, a saját tapasztalatom az, hogy a nyolcadikosok nagyobb része erre még nem érett meg. Mármint az ilyen finomságokra, hogy honnantól magzat, meddig embrió stb. A témáról amúgy szerintem is kell beszélni.
Évek óta beszélek róla. Teljes mértékben lehet erről beszélni. Felfogják a témát. Főleg, hogy ekkor már gyakori a szexualitás -de minimum az erős érdeklődés- és sokkal korábban találkoznak a szexualitás kérdésével. Had ne hozzam fel az lmbtq-s óvodai performanszait, vagy az interneten (youtube, tik-tok) nagy nézettségnek "örvendő" homoszexuálitást (bitchbarbie és társai).
(Bár valahogy ez ellen a sok kedves fórumtársat nem látom hevesen felkelni és követelni ezeknek a tartalmaknak a törlését, vagy valójában korhatárossá tenni őket.)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 338
33 390
113
Azért bakker tankönyvben tudományos tényeket és megfigyelést tagadni...
Csak azért, mert nem tetszik...

Hogy pontatlanság / hazugság és morális állásfoglalás van tankönyvben?
Először csak bioszkönyven lesz, aztán majd lehet figyelni mi lesz a következő.
Lesz majd újbeszél szótár is?

Ha elolvasod a kifogásolt idézeteket, mi a gond velük?
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér
T

Törölt tag 4082

Guest
valószínűleg a kisebbséghez tartozom azzal a véleménnyel, hogy az abortusz sokszor igenis szükséges és elfogadható dolog
Pont nem. De ez mindegy is. Nyilván lesznek hc ellenzők mindig. De jelenleg a magyar szabályozás szerintem jó. Etikailag is.
Viszont az, hogy ennek komoly kockázatai vannak mindenképp fontis téma, és kell róla beszélni.
Szerintem legalább a fogantatás pillanatától ember.
Teológiailag igazad van, biológiailag az embrió magzat váltás, ahonnan mindenképp embernek tekinthető.

Évek óta beszélek róla. Teljes mértékben lehet erről beszélni. Felfogják a témát.
Elhiszem nekem az volt a tapasztalatom, hogy a téma fontosságát, és a kérdéseket felfogják. Lehet róla beszélni. De az ilyen finomságokat, mint szedercsíra, embrio, vagy magzat még nem.
Ha van sport jóga, akkor van sport imádkozás is? Távolba keresztvetés? Vagy mi? :)
Hát, ha Szent Ignác lelkigyakorlatok c könyvéről lefejted a spirituális részt, akkor van.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
De basszus, olvasni luxus? Nem az van odaírva a cikkbe, hanem, hogy sok kérdést vet fel.

De a cikk nem azt írja, hanem, hogy: "súlyos etikai kérdéseket".
És? Változtat ez bármin is? Szerintem nem.

Az, hogy Te honnan keltezed az embert a Te dolgod. Szerintem legalább a fogantatás pillanatától ember.
Ezen nem fogunk összeveszni.

Hát, pont Te írtad, hogy valójában még egyértelműen nem bizonyítható. Soha nem meddő egy vita, még kulturált keretek közt zajlik.
Attól, hogy nem bizonyítható egyértelműen, nem jelenti azt, hogy kapásból természetellenes jelenség.
Had ne hozzam fel az lmbtq-s óvodai performanszait,
Itthon hol volt ilyen?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Pont nem. De ez mindegy is. Nyilván lesznek hc ellenzők mindig. De jelenleg a magyar szabályozás szerintem jó. Etikailag is.
Viszont az, hogy ennek komoly kockázatai vannak mindenképp fontis téma, és kell róla beszélni.
Persze, igenis kell beszélni róla, ebben tökéletesen egyetértünk. A mostani hazai szabályozás szerint egy életképtelen sejtkupacot távolítanak el, ez (talán) nem akkora etikai probléma.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 949
113
Azért bakker tankönyvben tudományos tényeket és megfigyelést tagadni...
Csak azért, mert nem tetszik...

Hogy pontatlanság / hazugság és morális állásfoglalás van tankönyvben?
Először csak bioszkönyven lesz, aztán majd lehet figyelni mi lesz a következő.
Lesz majd újbeszél szótár is?
Hol van itt a hazugság/pontatlanság? Miért baj a morális állásfoglalás egy tankönyvben? Azért tankönyv, hogy tanítson. Még, ha neked ez nem is tetszik!
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 749
3 949
113
Ideológia az, hogy a tankönyv ítéletet mond egy témáról.
Szerintem tévesen nevezik sokan az embriókat embernek. Tudod, hogy mi egy 6-8 hetes embrió? Egy paca, egy önmagában életképtelen sejtcsomó. Ezt a képletet embernek nevezni, hááát fura.
Beszélni kell róla, de nem átfogóan, ez a korosztály még nem érett rá.

Szerintem kár ebbe a meddő vitába ismét belemenni..
Tizenkét évesek már kezdik a szexet. Mikor akarod őket bevezetni a bioszba, etikába, felelősségvállalásba ?
Ja, mikor már terhes! Persze tudom meddő vita.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Hol van itt a hazugság/pontatlanság? Miért baj a morális állásfoglalás egy tankönyvben?
Szerintem pont az lenne a célja a tanításnak, hogy az adott illető megtanuljon gondolkodni és önállóan állást foglalni egy kérdésben.
Azért tankönyv, hogy tanítson. Még, ha neked ez nem is tetszik!
Meglátásom szerint itt éppen az a baj, hogy csak egy nézőpontot mutat be. Ha megmutatna egy másikat (pl. deformált/beteg magzat; nemi erőszak, vérfertőzés következtében létrejött magzat) is, akkor talán kevésbé lenne aggályos. (Bár ezt talán nem nyolcadikos gyerekekkel kellene megvitatni.)
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 612
11 281
113
Tizenkét évesek már kezdik a szexet. Mikor akarod őket bevezetni a bioszba, etikába, felelősségvállalásba ?
Ja, mikor már terhes! Persze tudom meddő vita.
Hol szexelnek a 12 évesek?? :eek: :eek:
Egy 12 éves gyerek szerintem nem éri fel szellemileg, hogy milyen felelősséggel jár a terhesség, az abortusz esetleges etikai vonzatait meg pláne nem.
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
És? Változtat ez bármin is? Szerintem nem.
De, tudod a szavaknak jelentése van. Mást jelent a kérdés és mást jelent a probléma szó. De elég furcsa, hogy Neked a két szó ugyan az.
A kérdés az nem ítélet.

Attól, hogy nem bizonyítható egyértelműen, nem jelenti azt, hogy kapásból természetellenes jelenség.
De ha egyértelműen nem bizonyítható, akkor miért kellene egy általános iskolás tankönyvben kiállni egy bizonytalan dolog mellett? Akkor ez sem jobba deákné vásznánál.

Itthon hol volt ilyen?
Mesekönyv téma megvolt? Szerencsére arról még nem lehetett hallani, hogy itthon megtörténjen ami nyugaton, de ne legyen kétségünk, hogy ebbe az irányba tendál a dolog.

Hát, ha Szent Ignác lelkigyakorlatok c könyvéről lefejted a spirituális részt, akkor van.
Abból a szemszögből van, amennyire beleolvastam -de majd elolvasom, úgyis megvan; de nem vagyok "kárhozatos bálványimádó" pápista, így ezzel én nem értek egyet. :p :D

De az ilyen finomságokat, mint szedercsíra, embrio, vagy magzat még nem.
Ügy emlékszem az egyedfejlődés benne van a tankönyvben, de nem vagyok benne biztos, csak egyszer átlapoztam a könyvtárban. Úgy sincs idő olyan mélyen belemenni, mert 45 perc egy témára lópikula. Amúgy ezek szerintem még a középiskolás biológia tanulás után is csak azokban marad meg, akiket nagyon érdekel a biológia, de általánosságban nem hiszem, hogy túlságosan maradandó lenne.
Inkább az etikai oldalát kell körüljárni, meg, hogy minek milyen következményei lehetnek. Tehát az összefüggéseket, meg annak megismerését, hogy sok oldala lehet a témának fontosabbnak tartom, mint a biológiai részletekbe való elmélyedést. (De nyilván nem a biológiai tudás megszerzését vetem el, mielőtt valaki kitalálná. :) )