Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
785
2 008
93
A balliberális oldal előtt biztos ciki, de mást meg nem zavar, sőt.
Ne is zavarjon hogy az ehhez hasonló csicskák betonozzák be az elmúlt években kialakult polgárháborús hangulatot. És ez mindegyik senkiházira vonatkozik, arra is aki a túloldalról minden szarba indokolatlanul beleköt amit a kormány csinál, meg ezekre a bohócokra is. Két dolog kellene számítson 2021-ben, az emberi tulajdonság és a teljesítmény. A saját anyám/apám/feleségem/gyerekem szarságaira nem bólogatok ész nélkül, egyesek meg jeszy-n vitatkoznak? Mert hiába hulladék, de a jó oldali hulladék...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
E_NJhweVUAA358n
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Ez nem arról szól, hogy a véleményével egyetértesz vagy sem.
Még, ha egyetértenék vele, akkor egy színészkedő alpári ember.
Bár valaki csak ostoba bunkónak hívná, de nem ostoba, hiszen ezért a pojáca szerepért szépen megfizetik és mivel tudjuk kinek dolgozik, sanszosan valószínűleg az én adómból is...

Azt meg soha nem magyarázta meg senki, hogy mitől érne többet az ő véleménye bármilyen nem ostoba átlagembernél.
Belenéztem több Pest TV meg meg hobbista adásba - kurva nagy lelkierő kellett nézni azt a sok tahót - én nem jöttem rá, mi az a nagy megfejtés és tudás, amit ők tudnak....

A videók nézettsége is miről árulkodik?
Röhejesen alacsony ahhoz képes, hogy miből készülhet az adás.

Lehetek szemét?
Egy igen szűk témára fókuszáló, stúdió nélküli, kb. egyszemélyes + lektorok által támogatott csatornám per videó átlagnézettsége kb. azonos ezzel a csatival.
Stúdió és minden nélkül.
Úgy, hogy a feliratkozó számom tizedakkora...


Ez az ember lenne a nagy megmondóember?
Bocs, mentem röhögni.
Neked mindenhez qurva nagy lelki erő kell. Mindentől hánysz, minden szar. Csodálom, hogy még életben vagy és kimész az utcára. Ha nem nézném, hogy alapból O1Gs vagy, ez a kiindulás pontod, akkor sem csodálkoznék. Kb. nem olvastam olyan hozzászólást tőled, amiben 1x is bármit elfogadtál volna ami kormányoldalról jön. Fene se érti, hogy ebben a diktatúrában hogyan tudsz itthon boldogulni. Nyilván jobban éltél 12 éve, jobban kerestél, minden jobb volt ...

Visszatérve a PHra, a youtube nekik csak egy extra. Kb. folyamatosan töröltetik a videóikat, vagy függesztik fel. Én talán 1x néztem youtubeon PHt a pesti tv oldaláról, akkor is főleg azért, mert a saját oldalukon nem volt meg a hang. És igen, van saját oldaluk is. Sokkal jobb minőségben vannak fent a napi műsorok. Fogalmam sincs mennyen nézik. Egyébként ez volt az egyedüli műsor amit baromi sokáig élőben nézett mindenki aki nézte. Talán ezért is kevés a megtekintésük. De persze volt hétvégén "vita" is. Ott biztos szimpatikus volt bármelyik, zéró hülyeséget beszéltek, az sokkal jobb. Vagy ott a MH, ők is mindig csakis az igazat nyomják, 1x nem hallottunk tőlük baromságot vagy láttunk bármi ökörséget!

Egy dolgot megjegyeznék. Én pl. életemben nem jelöltem be követésre egyetlen youtube csatornát, hogy az újabbnál újabb videókat figyeljem, mert qurvára nem érdekel ennyire semmi. És hidd el sokan vagyunk úgy ezen az oldalon, akik rohadtul nem likeolnak valamit, ami akár tetszik is nekik, mert erre baromira nincs szükségünk. Jól elvannak ők a mi likeunk nélkül is. Főleg a nem magamutogató embertípusok ilyenek. Innentől számomra baromi lényegtelen, hogy egy youtube csatorna mennyire népszerű, főleg a pesti tv youtube csatornája. Amit csinálnak, azt jól csinálják. Akikhez szólnak, azokat megszólítják. Nem te vagy a törzsközönség számukra. Ez amióta olvaslak, látom.

Összedobtak egy műsort amiben van humor, van legalább egy jó csaj, vendég, egyebek. Lényegtelen miről van szó. Ha akkor ülök le vacsorázni, végignézem. Ha nem, nem.

Egyébként, ha tényleg szarul csinálják, 2022ben Dobrevnek vagy Karácsonynak hívják majd a miniszterelnököt, ha jól, akkor kb. Orbánnak. A retek eddig két 2/3ban működött közre, más előjellel, pedig baromi nézettek, és mégis. Tehát a nézettség nem minden!

A Pesti tv lényege, hogy a politika iránt érdeklődőket szólítsák meg, főleg a fiatalokat, erről szól a műsoranyag a trollfocitól a reggeli műsorokig. Van ami baromság, totál életképtelen, de van ami működik. A kultúra, sport, stb. minden területen ott vannak. Nem a mindent fikázó, minden szar amit nem az illető csinál emberek az ő szimpatizánsaik és soha nem azok lesznek. Egyébként ellenzéki oldalról nincs olyan csatorna, se youtube, se másik, ahol napi szinten menne ilyen műsor. Pedig lehetne. Még az ATVn is. A sok baromságuk mellett elférne.

És mindenki elfér benne. A volt, mára meghülyült külügyér fiától a Csintalan lányáig mindenki.

Béke!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Kammot azért kritizáltam, mert soha egy alkalmat sem hagy ki, hogy a neki nem tetsző politikai oldal embereit személyében támadja. Az egy dolog, hogy Jeszi szimpatikus-e vagy sem, még meg is érteném, ha csak néhány ilyen esetről lenne szó, de hogy minden esetben a másik lehúzása megy érvelés helyett... Ehh!

Jeszi jó fej, de szerintem túl sokat dolgozik. Jó lenne, ha a megint minőségre helyeznék a hangsúlyt és nem a mennyiségre, mert amíg csak heti egy-egy műsorban volt állandó vendég, azért arra alaposan fel tudott készülni. (Ha még a kampány is fel fog pörögni, ki fog égni.)
A nézettség pedig megoszlik a tv, a saját honlapba beágyazott videók és a youtube videói között. Ők folyton cenzúrázva vannak a face-en és volt, hogy a yt a teljes Pesti Srácok csatornát beszántotta. Ezért már rá sem kerestem a Politikai Hobbistára a youtube-on, mert az hittem, csak pár gerilla videó van fenn, de most látom, hogy dedikált csatornája van a műsornak. Biztos nem lesz sokáig ez se. :rolleyes:
Pontosan ezt írtam le pár perce. Azt a csatornát kb. kéthetente vagy felfüggesztik, vagy törlik.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
De ez a hobbista elvileg széles társadalmi problémáról, napi politikáról és istentudja miről szól és kb. 2 év alatt ennyi embert tudott bevonzani.
Ilyen háttérrel. Érdekes no...
Az a baj, hogy nem ismered honnan jöttek fel, és nem ismered a működésüket. Felejtsd el a youtubeon látott számokat! Ha nem lenne a műsor népszerű, nem lenne naponta, hidd el!
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
A polihobbival az a baj, hogy beképzelt pökhendi paraszt a műsorvezető.
Nálam már a legelején kicsapta a biztosítékot, amikor Lauren Chent leszólta, hogy te szegény te csak kis youtuber vagy de nekünk van TVcsatornánk....amit kb 1000-en néznek Laurennek meg 400 000+ felíratkozója + a BlazeTV on demand TVn csatornája.
Gondolom az volt a koncepció, hogy szólítsuk meg a fiatalokat, ezért legyünk trendi lazák.
Ez már a tizenéves tiktokos hülyegyerekektől is gáz, de ha ugyanezt 40 évesek csinálják az már szánalmas.
Ha nem lenne szerelmes a saját hangjába és hagyná, hogy más is beszéljen talán még elviselhető is lenne így viszont nézhetetlen hulladék az egész.

Ez a hazaáruló jeszarszki kölyke amúgy?
Azé. Semmi baj Jeszenszkyvel. Amit írsz, azt pedig már korábban kifejtettem. Én pl. azt se tudom ki az a Lauren Chen! Azért beszél ő, mert ő a műsorvezető. Az Ambrózy kivételével más erre nem lenne képes a műsorból, de még az Ambrózy sincs minden hétköznap! Jeszy igen. A Fábry is folyamatosan beszél. Vagy Balázs vagy a többi celebkretén. Van ez így!
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Ambrózi félzsidó, másik fele meg nemesi származású; Jakab állítólag negyed; de valahogy anno, mikor zsidó vicceken kellett röhigcsélni, meg gárdázni, meg náci eszméket vallókkal együtt lenni -addig még nem volt megsértődve. Bezzeg a Jákobozás egy olyan szövegkörnyezetben, ahol mindenki nevén viccelődtek még akkor is nevetséges, ha amúgy Ambrózy sok esetben nem egy képernyőbarát figura.
De mellesleg nem párizsi, nem biztos, hogy jó dekázgatni, hogy ki mennyire mi; csak a pontosság kedvéért jegyeztem meg.

"E miatt kidobták az egész csapatot az Echo tv-ből."
Ja, vagy egy-két hónappal később. Addig senkit se zavart.
Amúgy addig nem is volt nyilvánosan szó arról, hogy Ambrózynak is vannak zsidó felmenői. Úgyhogy ezzel Jakab eléggé pofára esett. A csatorna meg túltolta.
Egyébként volt közben egy A38-as műsoruk, de onnan meg németezésért rakták ki őket.
Ahogy Ambrózy mondta, előbb kapna izraeli útlevelet, mint Jákob.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Ma megjelent az iondexen egy cikk amelyben ezt írják:
"A FŐPOLGÁRMESTER A PROJECT SYNDICATE-BEN MEGJELENT, ANGOL NYELVŰ ÍRÁSÁBAN HÁROM OLYAN KIHÍVÁST EMELT KI, AMIVEL A MAI DEMOKRÁCIÁKNAK SZEMBE KELL NÉZNIÜK A FENNMARADÁS ÉRDEKÉBEN; A POPULIZMUST MINT AZ ANTIDEMOKRATIKUS ERŐK MOZGATÓRUGÓJÁT, A JELENSÉGET KIVÁLTÓ RENDSZERVÁLTÁS UTÁNI GAZDASÁGI REFORMOKAT, ÉS A KAPITALIZMUST MINT A FENNTARTHATÓSÁGOT MEGAKADÁLYOZÓ TÉNYEZŐT."
Index

Imhol a PS-ben megjelent eredeti:
Project Syndicate
Na most, az INdex, külön hangsúlyozza, hogy angol nyelvű az írás (kiemelés tőlem), ami mint tudjuk lehetetlen. Tehát valaki fordította angolra. Ezt illene odaírni, mondjuk a PS-ben is illene jelezni, hogy az angol szöveg, az egy magyar nyelvű írás angol fordítása. Már csak azért is, mert ha netán a fordító nem teljesen azt fordította amit KG mondani akart, akkor ugye legyen kire mutogatni.

A PS nem magyar olvasói valószínűleg nem tudják, hogy karigeri angol írása nem jühetett volna létre egy angolul tudó nélkül, így joggal hihetik azt, hogy KG tud angolul, sőt, ha figyelmesen olvassuk az angol cikket, akkor még azt is feltételezhetik, hogy franciául is. Ő egy kiművelt európai kultúrlény. (Mi tudjuk, hogy ez hamis kép,...) . A magyar fordtás a PS oldalán borzalmas, ha az volt az eredeti, akkor azért, ha nem, akkor azért kellene eltiltani mindenféle komolyan vehető irói tevékenységtől karigerit. (mert akkor legalább ellenőriznie kellett volna...)

A cikk mondandója nem érdekes amúgy, egy átlagos közhelygyűjtemény.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ok. Igazatok van. Folytassátok nyugodtan...
Nem volt szándékomban folytatni. Egy képet raktam be. Ennyi. Akinek nem tetszik, nyugodtan tilthat, nem sértődöm meg. Vagy törölje a los adminos (bocs a plusz munkáért neki). De azt észre kellene venned, hogy ezzel a hozzászólásoddal a pár "spam" kép mellé generáltál vagy kétszer annyi topic tartalmához semmiben nem illő hozzászólást.
Akkor meg min is tetszik az úrnak problémázni? De érdemben se sikerült reagálni, hogy akkor miért is kellene minden véresen komolyan venni? De ha feltűnt, valahogy oda nem kerülnek vicces képek, ahol valóban szakmai beszélgetés folyik; de ez a hetek óta visszatérően tartó szemantikai vitacunami már nem nevezhető mélyen szakmainak számító vitának -szerintem. Ja, ez nem zavart, csak kb. három kép. Ez azért érdekes és elgondolkodtató. Hol marad az erkölcscsőszködés? Hol marad a komolyság? Hol marad, hogy ezt beszéljék meg mondjuk a beszélgetőben? -mert kb. oda való, és akkor lenne ott is katonai téma. Szóval,, ne vedd támadásnak, csak bennem ezek a kérdések merültek fel.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Onnan, a messzi nyugatról akkor jöjjenek ide a libatömés miatt ha ezt abbahagyták. (nyilván a libatömés is ocsmány de azt legalább megesszük)

Bár a saját szar alakjaink is megvannak. Ezt legalább nem kell importálni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
De komolyra fordítva a szót én elismerem és emelem a "kalapom" @Terminator a fórumon kifejtett aktivitásával kapcsolatba. Hiszen ő @Negan szavaival élve a HTKA "szürke eminenciása" mivel folyamatosan hozza nekünk a releváns információkat a magyar haderőfejlesztéssel illetve a világ haditechnikájával illetve haderőivel kapcsolatban....
Ez sose volt kérdés. Csak azért azt is észre kell venni, hogy nem csak az topicrombolás, amit ő kifogásolt, hanem az a mosatnáig is tartó kommentcunami, amit ő idézett elő. Miért nem írta meg véleményét például a megfelelő topicban? Mert mondjuk a beszélgetőben pont helye lenne akár egy beszélgetésnek (jééé, a topic neve is az), vagy akár egy kérésnek, hogy legyen hardcore tartalom a technikai topicocban. De basszus, akkor azt se nézzük már jó szemmel, hogy megy a ködszurkálás egy elnevezésről, meg a topicrombolás, hogy ejnye-bejnye nem kellett volna az a három-négy vicces kép. Milyen pedellus az ilyen?
Ahogy én át tudtam emelni az +idézet" funkcióval, hogy tényleg ne szemeteljek ott, akkor ezt más is megtehette volna. Én ha nem is értek vele egyet, de egyrészt elfogadom a véleményét, sőt, igaza is van; nem oda kellett volna. Csak akkor tartsunk már ott korrektségben, hogy nem sértődünk meg egy véleménytől (nem feltétlen a vasember, de láttam, hogy másnak sem tetszett a véleményem), vagy akkor ha egyiket elítéljük a többi trash talk-al is ugyan így tegyünk.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Onnan, a messzi nyugatról akkor jöjjenek ide a libatömés miatt ha ezt abbahagyták. (nyilván a libatömés is ocsmány de azt legalább megesszük)

Bár a saját szar alakjaink is megvannak. Ezt legalább nem kell importálni.
Azért a libatömés az legalább pártucat fényévvel arrébb van a japán tömeges delfin vágóhídnál, nem egy kategória. Másrészt a nagynénéim évtizedekig tömtek libákat, szakszerűen végezve az nem zavarja őket. Persze ezt is végezték lelketlen idióták, tehát azzal van baj. A szabályokat kellett volna lefektetni és betartatni, nem betiltani a pénzéhes rohadékok miatt. A hús állattartás pedig ma is folyik, nem lombikokból megy a hús a boltokba és a fogyasztókhoz.

A mérgek kihelyezése: volt olyan év amikor 10 méregtől halott madarat szedtem össze a kertben. Az idióta szomszédom volt. Persze körkörösen más irányba legalább ennyi áldozat lehetett. (az legalább 4x ennyi madár !!!!!) Saccoljál ki volt a túloldali szomszédja ? Akit ez nem zavart !!!! A DDNP igazgatója. Akkor tudod, hogy miért tart itt az ország.

Én ha tehettem volna megetettem volna a madarakat az elkövetővel (már meghalt) meg a szomszédjával is.

Minden háznál történt méreg használat engedélyezést IS ebből vizsgázott kötelező mezőőri és vadász szakember alá rendelném !!! Aki megszegi és megcsípik annak kezdésnek 1 hónap fogvatartás saját költségen ! (befizeti előre az APEH-nak) Hamarosan megszűne az ilyen illegális méreg használat. Túl nagy lenne a kockázat. Akkor lehetne első alkalomal felfüggesztettet adni (pénzbüntetés mellett persze) ha szabályosan használta a mérget. (célzottan a kártevőkre más állatok elől megfelelően elszeparálva) De csak első alkalommal, másodiknál mindenkép "le kéne neki guggolni". Az ilyen és hasonló esetek megfékezése és az ellenőrzött szabályos méreghasználat csak ilyen vasszigorral oldható meg.

A szomszédom "patkányirtás" címszóval irtotta a madarakat. Halovány lelkiismeretfurdalása sem volt amikor megmutattam neki hogy gyilkolja ezzel halomra a madarakat ! Még neki állt feljebb és hamisan vádaskodott ! Azért szaporodtak el nála a patkányok, mert egy trehány disznó volt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért a libatömés az legalább pártucat fényévvel arrébb van a japán tömeges delfin vágóhídnál, nem egy kategória. Másrészt a nagynénéim évtizedekig tömtek libákat, szakszerűen végezve az nem zavarja őket. Persze ezt is végezték lelketlen idióták, tehát azzal van baj. A szabályokat kellett volna lefektetni és betartatni, nem betiltani a pénzéhes rohadékok miatt. A hús állattartás pedig ma is folyik, nem lombikokból megy a hús a boltokba és a fogyasztókhoz.

A mérgek kihelyezése: volt olyan év amikor 10 méregtől halott madarat szedtem össze a kertben. Az idióta szomszédom volt. Persze körkörösen más irányba legalább ennyi áldozat lehetett. (az legalább 4x ennyi madár !!!!!) Saccoljál ki volt a túloldali szomszédja ? Akit ez nem zavart !!!! A DDNP igazgatója. Akkor tudod, hogy miért tart itt az ország.

Én ha tehettem volna megetettem volna a madarakat az elkövetővel (már meghalt) meg a szomszédjával is.

Minden háznál történt méreg használat engedélyezést IS ebből vizsgázott kötelező mezőőri és vadász szakember alá rendelném !!! Aki megszegi és megcsípik annak kezdésnek 1 hónap fogvatartás saját költségen ! (befizeti előre az APEH-nak) Hamarosan megszűne az ilyen illegális méreg használat. Túl nagy lenne a kockázat. Akkor lehetne első alkalomal felfüggesztettet adni (pénzbüntetés mellett persze) ha szabályosan használta a mérget. (célzottan a kártevőkre más állatok elől megfelelően elszeparálva) De csak első alkalommal, másodiknál mindenkép "le kéne neki guggolni". Az ilyen és hasonló esetek megfékezése és az ellenőrzött szabályos méreghasználat csak ilyen vasszigorral oldható meg.

A szomszédom "patkányirtás" címszóval irtotta a madarakat. Halovány lelkiismeretfurdalása sem volt amikor megmutattam neki hogy gyilkolja ezzel halomra a madarakat ! Még neki állt feljebb és hamisan vádaskodott ! Azért szaporodtak el nála a patkányok, mert egy trehány disznó volt.
Nálunk a macskák fogyó eszközök. Én élvefogóval fogom a nemkívánatos jószágot. Lehet nem humánusabb (bár a humán az humán az állat meg állat) és hatékonyabb, de legalább ki tudom szelektálni, ha olyan kerül a csapdába, ami nem kártevő. Sajnos bizonyítani nem tudom, hogy ki mérgezi, csak tippre gondolom.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas