Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Miért van az a fejhallgató a fejükön? Ezt sose értettem, szánalmasan néz ki. Jeszy egy majom (azt se tudtam ki ez, mondták, hogy valami DJ volt).
Valami amerikai esti só formáját vették át fülhallgatóstól. Szerintem eredetileg valami fricska lehetett, mert ugye a funciója is van; hogy mindent a fülükre mondanak.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Régen írtam ide.
Ferenc pápa látogatása kapcsán egy 30 perces interjú jön egy nagyon profi és tapasztalt több évtizede a Vatikáni hivatalos állami látogatások és kapcsolatok tolmácsával,

akinek a hivatalos titulusa a "Közjogi méltóságok tolmácsa",

és a vele készült interjú ma 10 órával ezelőtt jelent meg az "Ultrahang" youtube csatornáján.

Miért érdemes meghallgatni ? Mert a nyugati (és a magyar) liberálisoknak az elmúlt hetekben elhangzott és leírt kreténségeiről / hazugságairól is alaposan kipakol !!! Egyébként most szintén részt vett a pápa a magyar hivatalos közjogi vezetőinek találkozóján. Nagyon sok miértre elmondja a válaszokat hogy minek mi áll a hátterében és a liberális és politikai sajtóhazugságok valós hátterét kibontja / elmondja ! Legalább 40 éve van már szolgálatban, anno még II János Pál idején kezdte a tevékenységét, és nagyon sok eddigi kormánynak dolgozott (folytatólagosan aki jött a sorba) politikától függetlenül ! Hallgassátok meg, nagyon érdemes !

 
K

kamm

Guest
Ő a hülye Jeszenszky fia.
Az apja egy zseni ehhez a konkrétan retardált fiahoz kepest. Egy igazi tehetségtelen senki.

Miért van az a fejhallgató a fejükön? Ezt sose értettem, szánalmasan néz ki. Jeszy egy majom (azt se tudtam ki ez, mondták, hogy valami DJ volt).
Sosem volt igazan az, csak eppen akkor azon a teruleten parazitaskodott kb mint vmi posztkomcsi szakszervezetis (barki jobb nevű csakl a szemét forgattra, ha ez a szerencsétlen szoba kerult.)
 
M

molnibalage

Guest
Folyton le akarod húzni a neked nem szimpatikus politikai oldal embereit. Ennyire fáj, hogy létezik más vélemény is? Nem baj, majd hozzászoksz. :rolleyes:
Ez nem arról szól, hogy a véleményével egyetértesz vagy sem.
Még, ha egyetértenék vele, akkor egy színészkedő alpári ember.
Bár valaki csak ostoba bunkónak hívná, de nem ostoba, hiszen ezért a pojáca szerepért szépen megfizetik és mivel tudjuk kinek dolgozik, sanszosan valószínűleg az én adómból is...

Azt meg soha nem magyarázta meg senki, hogy mitől érne többet az ő véleménye bármilyen nem ostoba átlagembernél.
Belenéztem több Pest TV meg meg hobbista adásba - kurva nagy lelkierő kellett nézni azt a sok tahót - én nem jöttem rá, mi az a nagy megfejtés és tudás, amit ők tudnak....

A videók nézettsége is miről árulkodik?
Röhejesen alacsony ahhoz képes, hogy miből készülhet az adás.

Lehetek szemét?
Egy igen szűk témára fókuszáló, stúdió nélküli, kb. egyszemélyes + lektorok által támogatott csatornám per videó átlagnézettsége kb. azonos ezzel a csatival.
Stúdió és minden nélkül.
Úgy, hogy a feliratkozó számom tizedakkora...


Ez az ember lenne a nagy megmondóember?
Bocs, mentem röhögni.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Egy kis helyszíni infó a cikkből.
A kétszintes épület alsó része a szerelőcsarnok, amely legnagyobb belmagassága 13 méter lesz és tervek szerint 10-25 tonna teherbírású daruk fognak beépítésre kerülni. A felső színt az irodák és egyéb helységek színtere lesz.
OFF

Elnézést, de már nehezen bírom, pedig nem vagyok nyelvtan náci.
Felhívnám mindenki figyelmét 2 széleskörűen művelt nyelvtani hibára, az egyik itt is szerepel.
Ez a 2 hiba állandóan visszatér az egész fórumon és mindenhol máshol is.

HELYSÉG - település, ahol épületek állnak csoportosan
HELYISÉG - épületen belüli tartózkodási terek, szoba, iroda, fürdő stb.

a másik konzekvensen elkövetett hiba:
EGYELŐRE - példa: "egyelőre nem hoztak döntést a kérdésben"
EGYENLŐRE - példa: "a focicsapat erős hajrával egyenlőre mentette a helyzetet"

Még egyszer elnézést, de úgy gondolom a helyes írás - főleg az ilyen értelmezési - fontos kellene legyen, főleg a mai sekélyes és pongyola világban.
Ezt beteszem ide is, hátha van, aki hasznát veszi.
(megjegyzés: @SilvioD csak idézett @kelepisti cikkéből)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez nem arról szól, hogy a véleményével egyetértesz vagy sem.
Még, ha egyetértenék vele, akkor egy színészkedő alpári ember.
Bár valaki csak ostoba bunkónak hívná, de nem ostoba, hiszen ezért a pojáca szerepért szépen megfizetik és mivel tudjuk kinek dolgozik, sanszosan valószínűleg az én adómból is...

Azt meg soha nem magyarázta meg senki, hogy mitől érne többet az ő véleménye bármilyen nem ostoba átlagembernél.
Belenéztem több Pest TV meg meg hobbista adásba - kurva nagy lelkierő kellett nézni azt a sok tahót - én nem jöttem rá, mi az a nagy megfejtés és tudás, amit ők tudnak....

A videók nézettsége is miről árulkodik?
Röhejesen alacsony ahhoz képes, hogy miből készülhet az adás.

Lehetek szemét?
Egy igen szűk témára fókuszáló, stúdió nélküli, kb. egyszemélyes + lektorok által támogatott csatornám per videó átlagnézettsége kb. azonos ezzel a csatival.
Stúdió és minden nélkül.
Úgy, hogy a feliratkozó számom tizedakkora...


Ez az ember lenne a nagy megmondóember?
Bocs, mentem röhögni.
Kammot azért kritizáltam, mert soha egy alkalmat sem hagy ki, hogy a neki nem tetsző politikai oldal embereit személyében támadja. Az egy dolog, hogy Jeszi szimpatikus-e vagy sem, még meg is érteném, ha csak néhány ilyen esetről lenne szó, de hogy minden esetben a másik lehúzása megy érvelés helyett... Ehh!

Jeszi jó fej, de szerintem túl sokat dolgozik. Jó lenne, ha a megint minőségre helyeznék a hangsúlyt és nem a mennyiségre, mert amíg csak heti egy-egy műsorban volt állandó vendég, azért arra alaposan fel tudott készülni. (Ha még a kampány is fel fog pörögni, ki fog égni.)
A nézettség pedig megoszlik a tv, a saját honlapba beágyazott videók és a youtube videói között. Ők folyton cenzúrázva vannak a face-en és volt, hogy a yt a teljes Pesti Srácok csatornát beszántotta. Ezért már rá sem kerestem a Politikai Hobbistára a youtube-on, mert az hittem, csak pár gerilla videó van fenn, de most látom, hogy dedikált csatornája van a műsornak. Biztos nem lesz sokáig ez se. :rolleyes:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Még, ha egyetértenék vele, akkor egy színészkedő alpári ember.
Meg nem tud riportot készíteni, mert túl sokat beszél a vendég helyet.
Mondjuk az más kéréds, hogy a külügyminiszter mondandójára kellet volna figyelni, nem a "riporterére"....

valószínűleg az én adómból is...
Csak mondom, hogy például a HIT gyüli meg az ATV is kap állami pénzt. Az "ÉN ADÓMBÓL" is... pedig nincs rá igényem!
Ez az "ÉN ADÓMBÓ!" a kedvenc mondatom. Gondold azt, hogy a te adódból NASAMS lesz ;) Kellemesebb úgy élni.

A videók nézettsége is miről árulkodik?
Nah, miről? Most menjek bele abba, hogy az Elfnet videóit mennyivel többen megnézik, mint a tieidet, miközben az Elfnet videóinak a hitelessége lényegében egy nem létező dolog? Hamis információkat terjeszt a csatorna a haditechnikai eszközökről! Mégis sokan nézik és elhiszik....
Vagy pl. mekkora az RTL vagy a TV2 nézettsége a Spektrumhoz képest? És melyiken folyik a szar?

Ez az ember lenne a nagy megmondóember?
Szerintem ezt se állította soha senki róla saját magán és rajtad kívül :D
Ez a csávó még fejben tinédzser és örül neki, hogy szerepelhet. Ez legyen az ő dolga.
(Amúgy hány önjelölt megmondó ember van a youtube-n? Dunát lehet velül rekeszteni....)
 
M

molnibalage

Guest
Nah, miről? Most menjek bele abba, hogy az Elfnet videóit mennyivel többen megnézik, mint a tieidet, miközben az Elfnet videóinak a hitelessége lényegében egy nem létező dolog? Hamis információkat terjeszt a csatorna a haditechnikai eszközökről! Mégis sokan nézik és elhiszik....
Mert az elfnet cirka 5+ éves csatorna, a Militavia meg most 1 éves, de rendszeresen videók lényegében csak január óta vannak rajta.
Lényegében egy 9 hónapos csatornát vetsz össze itt egy 60+ hónapossal.
Lesz majd talán a Militavia is 10+ ezres, de az évekbe telhet.
De szerintem kb. ez a plafon egy magyar HT csatornának.
De kit tudja, talán rá tudok cáfolni, hogy mégsem...

Amúgy nem is nézik sokkal többen még az abszolút számokat nézve sem, nemhogy a feliratkozók számához képest.
Még a 2-3 hónapos videók közül is nagyítóval kell keresni, amit annyiran láttak, mint a csatorna feliratkozó száma.
Sőt, a legdurvább az, hogy a kb. 3 hetes Gripen v MiG videó nézettségnél összesen csak 7-8 videója bír több nézővel. Csak azok sok évesek...

De ez a hobbista elvileg széles társadalmi problémáról, napi politikáról és istentudja miről szól és kb. 2 év alatt ennyi embert tudott bevonzani.
Ilyen háttérrel. Érdekes no...

Vagy pl. mekkora az RTL vagy a TV2 nézettsége a Spektrumhoz képest? És melyiken folyik a szar?
Gondolom az első kettőn, már a dokumentumfilmek már 15 éve is kezdtek szénné butított szarok lenni.
Szerintem ezt se állította soha senki róla saját magán és rajtad kívül :D
Ó persze, csak azért linkeli lépten nyomon és hivatkozási alap ez a csávó sokaknak.
Hogy miért, azt nem tudom.
Ez a csávó még fejben tinédzser és örül neki, hogy szerepelhet. Ez legyen az ő dolga.
Lehet, nem értek ehhez.
(Amúgy hány önjelölt megmondó ember van a youtube-n? Dunát lehet velül rekeszteni....)
Hát, a fél (teljes?) "influenszer" szféra...
Mondjuk azt nézve, hogy a titok mennyire népszerű kb. ki is jelöli az átlagfiatal és elég sok felnőtt szellemi igényét.
Értem én, hogy néha jól esik a trash és könnyed szórakozás, de poénból kipróbáltam 10 perc tik tok ot.
Nem volt 10 perc alatt lényegében semmi, amit tartalomnak tudtam volna hívni....
Agyzsibbasztó.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Mert az elfnet cirka 5+ éves csatorna, a Militavia meg most 1 éves, de rendszeresen videók lényegében csak január óta vannak rajta.

Én mindenképpen neked szurkolok ;)

De ez a hobbista elvileg széles társadalmi problémáról, napi politikáról és istentudja miről szól és kb. 2 év alatt ennyi embert tudott bevonzani.
Ilyen háttérrel. Érdekes no...

Egyrészt az eredeti feltöltéseik törölve voltak, másrészt elég szűk rétegnek szól a műsor.
Az ATV és a HirTV nézettsége is kb. tizede a nagy kereskedelmi csatornáknak.
A legnépszerűbb ATV-s videók nézettsége is maximum pár 10,000 fő.
A politikai hobbista pedig még ehhez képest is réteg műsor.
Nem védeni akarom őket, egyszerűen csak tény, hogy a közélete műsorokra hazánkban nincs akkora igény, mint ahogyan azt a politikai szóbeszéd nyomja.
Az embereket jobban érdekli, hogy panda született az állatkertben, mint, hogy mennyi volt az infláció.

Ó persze, csak azért linkeli lépten nyomon és hivatkozási alap ez a csávó sokaknak.
Szerintem nem a Jeszi miatt linkelik a videókat hanem a vendégek miatt. Én például sok érdekes vendéget látok a műsorban, most pl. a külügyminisztert.

Ami tényleg szórakoztat az a Kontrán az Elszabadult Hajóágyú. Azon jókat szoktam röhögni :D

Nem volt 10 perc alatt lényegében semmi, amit tartalomnak tudtam volna hívni....
Agyzsibbasztó.
Kb. ez a helyzet.
 
M

molnibalage

Guest
Én mindenképpen neked szurkolok ;)
Ok. :)

De olyan gyakori tartalmat nem tudok kitenni, mint ő.
Még könnyedebb és durvább videókkal is talán 4-5 hetes átlagot, ha tudok hozni főleg, hogy most már van angol csatorna is.
De most lesz majd az első igazi éles tesztje annak, hogy egy jól előkészített és már kész angol videót átrakok magyarra.
Úgy lett megcsinálva, hogy gyak. template az egész és csak át kell rakni az grafikát magyarra és aláidőzíteni a magyar szövegnek.
Az angol A-10 videót kb. 0-ról kellett újra csinálni...

(Sokkal több és minőségibb rajzot használok, mint elfnet és igen kevés képet, mert és csak CC/PD-t mertem eddig betenni, ez alól nagyon, de nagyon kevés kivétel volt. És az, hogy eddig nem kaptam érte semmi, nem jelenti azt, hogy nem kaphatok később...)
 
T

Törölt tag 008

Guest
A polihobbival az a baj, hogy beképzelt pökhendi paraszt a műsorvezető.
Nálam már a legelején kicsapta a biztosítékot, amikor Lauren Chent leszólta, hogy te szegény te csak kis youtuber vagy de nekünk van TVcsatornánk....amit kb 1000-en néznek Laurennek meg 400 000+ felíratkozója + a BlazeTV on demand TVn csatornája.
Gondolom az volt a koncepció, hogy szólítsuk meg a fiatalokat, ezért legyünk trendi lazák.
Ez már a tizenéves tiktokos hülyegyerekektől is gáz, de ha ugyanezt 40 évesek csinálják az már szánalmas.
Ha nem lenne szerelmes a saját hangjába és hagyná, hogy más is beszéljen talán még elviselhető is lenne így viszont nézhetetlen hulladék az egész.

Ez a hazaáruló jeszarszki kölyke amúgy?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ez inkább előny, mint hátrány. A minőség a lényeg. Az elfnet a minőség terén kb. 0 értéket képvisel.
A youtube algoritmus külön "művészet". Számít a rendszeresség, nem lehet túl gyakori vagy túl ritka. Ezen kívül a hossz is fontos.
Ha jól láttam, a nagyok 15 perc körülire optimalizálják a tartalmat.
Ha valaki komolyan foglalkozik vele érdemes utána néznie és rendszeresen ellenőriznie, mert a YT azért kb fél évente felülvizsgálja és utána tekeri a trendeknek.
Igen, ez a Kecske szakállas hót ostoba külügyérünk fiacskája....
Ahhh, utoljára akkor láttam ilyet amikor a munkásőrség parancsnokának a fia lett a magyar gárda parancsnoka.
"ne apám után ítéljetek meg" majd 2 hónap alatt szétverte a gárdát.

Én nem bíznék a komcsi pudréban, lehet direkt hülye.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyrészt az eredeti feltöltéseik törölve voltak, másrészt elég szűk rétegnek szól a műsor.
Az ATV és a HirTV nézettsége is kb. tizede a nagy kereskedelmi csatornáknak.
A legnépszerűbb ATV-s videók nézettsége is maximum pár 10,000 fő.
A politikai hobbista pedig még ehhez képest is réteg műsor.
Nem védeni akarom őket, egyszerűen csak tény, hogy a közélete műsorokra hazánkban nincs akkora igény, mint ahogyan azt a politikai szóbeszéd nyomja.
Az embereket jobban érdekli, hogy panda született az állatkertben, mint, hogy mennyi volt az infláció.
Meg azért elég nehéz úgy versenyezni, hogy pl a jobboldali tartalmakat folyamatosa shadow bannolják, még pl. a Partizánt folyamatosan feldobja a youtube ajánlatban, pedig azokat se szokta amiket nézek, a másikra meg direkt nem is kattintottam egy kivétellel, amit Balázs linkelt még talán vagy két éve.
Kell csinálni Molnár Krisztiános tartalmat, meg zeneküldőset, cigányzenéset és mindenhol felpörögnek a számok. Erre van igény.

Ennek a ph.-nak meg ez a műsormenete. Nem itt kell nagy megfejtéseket és mélyinterjúkat várni. Néha valóban túl sok Jeszi, de szerencsére nem kötelező nézni. Nem nagyon nézek minden műsort, de amiket megnéztem, azokban is van kimondottan gyenge, meg ami egész jó, pl.: Fair right youtube csatornája. De azt is hozzá kell venni, hogy mivel jobboldali média sokáig szinte nem is volt, főleg televíziós vonalon ezért a semmiből kell kitermelni a képernyőképes embereket, ami kimondva-kimondatlanul a csatorna célja is.

De olyan gyakori tartalmat nem tudok kitenni, mint ő.
Nem is kell. Főleg ha nem ebből akarsz megélni és csak munka melletti dolog.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Ahhh, utoljára akkor láttam ilyet amikor a munkásőrség parancsnokának a fia lett a magyar gárda parancsnoka.
"ne apám után ítéljetek meg" majd 2 hónap alatt szétverte a gárdát.

Az igen o_O

Én nem bíznék a komcsi pudréban, lehet direkt hülye.

Szerencsére ezt nem az én dolgom megítélni, de amúgy lehet.
Érdekes, hogy mindenki mindenféle árulót épít be a másik soraiba.

UI.: Érdekes sztori, de amúgy a Pesti TV úgy született, hogy annó az Echo TV-ben volt egy keménymag című műsor.
Ott volt vendég ez a brancs, különböző felállásokban.
Az Ambrózi nevű zsidó srác le "jákob rabbizta" a jobbikos jakabot, aki félzsidó.
E miatt kidobták az egész csapatot az Echo tv-ből. Mondván, hogy nem tűrik az antiszemitizmust. (LOL. Zsidó zsidózta le a félzsidót....)
Állítólag e miatt lett a Pesti TV. Azóta is a Jakab a bötyükben van. :D
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 008

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha jól láttam, a nagyok 15 perc körülire optimalizálják a tartalmat.
Ez a reklámok miatt is van, amit beletehet a yt. Ami meg nyilván azt tolja, amiben több reklámidőt tud értékesíteni.
A youtube algoritmus külön "művészet"
És -ahogy írod- még változni is szokott. Szóval nem elég, hogy egyszer eltalálja az ember és megtalálja a rést a pajzson, de fenn is kell tartani. A rendszeresség, meg ezek főleg a nézők miatt szükségesek. Mert, hogy egy egyszerű példát hozzak: nem szerencsés mondjuk két hosszú live-ot tolni egy időben, magyar nyelven.
De az se jó, hogy ha nagyon ritkán van tartalom, mert elfelejtik az emberek, nem pörögnek a témán. De ha így alakul, akkor is kell rendszeresség, mondjuk minden hónap első szombatja... vagy berakni hetente valami gyorsan megnézhető pár perces videót -ami lehet, hogy kevés bevételt és feldobást eredményez, de megtartja a nézőket- és minden hónapban egy fő tartalom. Vagy ilyesmi.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ambrózi félzsidó, másik fele meg nemesi származású; Jakab állítólag negyed; de valahogy anno, mikor zsidó vicceken kellett röhigcsélni, meg gárdázni, meg náci eszméket vallókkal együtt lenni -addig még nem volt megsértődve. Bezzeg a Jákobozás egy olyan szövegkörnyezetben, ahol mindenki nevén viccelődtek még akkor is nevetséges, ha amúgy Ambrózy sok esetben nem egy képernyőbarát figura.
De mellesleg nem párizsi, nem biztos, hogy jó dekázgatni, hogy ki mennyire mi; csak a pontosság kedvéért jegyeztem meg.

"E miatt kidobták az egész csapatot az Echo tv-ből."
Ja, vagy egy-két hónappal később. Addig senkit se zavart.
Amúgy addig nem is volt nyilvánosan szó arról, hogy Ambrózynak is vannak zsidó felmenői. Úgyhogy ezzel Jakab eléggé pofára esett. A csatorna meg túltolta.
Egyébként volt közben egy A38-as műsoruk, de onnan meg németezésért rakták ki őket.