Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Ez a reklámok miatt is van, amit beletehet a yt. Ami meg nyilván azt tolja, amiben több reklámidőt tud értékesíteni.

És -ahogy írod- még változni is szokott. Szóval nem elég, hogy egyszer eltalálja az ember és megtalálja a rést a pajzson, de fenn is kell tartani. A rendszeresség, meg ezek főleg a nézők miatt szükségesek. Mert, hogy egy egyszerű példát hozzak: nem szerencsés mondjuk két hosszú live-ot tolni egy időben, magyar nyelven.
De az se jó, hogy ha nagyon ritkán van tartalom, mert elfelejtik az emberek, nem pörögnek a témán. De ha így alakul, akkor is kell rendszeresség, mondjuk minden hónap első szombatja... vagy berakni hetente valami gyorsan megnézhető pár perces videót -ami lehet, hogy kevés bevételt és feldobást eredményez, de megtartja a nézőket- és minden hónapban egy fő tartalom. Vagy ilyesmi.
Én még ezen kísérletezési fázisban vagyok, hogy belőjem mire van igény.
Egyelőre néza zavarbaejtő.

  • Az Orszirak és Gripen nagyon hosszú videók, de mégis magas nézettségűek.
  • A hosszuk ellenére műszakilag sokkal kevésbé tömény ez a kettő, mint a légvédelmis sorozat, magasabb is a nézőszám. Sokkal.
  • Viszont a Gripen videó esetén a téma magyar is, gondolom ez is faktor.
  • Oszirak nem magyar téma, mégis sokan nézték.
  • Az F-15 not a pound videó igen lágy műszakilag, rövid, de mégsem nézték meg annyira sokan.
Na ebből legyen okos az ember... XD

Meg ez a csatorna az, amt nem tudok hova tenni.

Piszok részletes videókat csinál, de meg lehet nézni, hogy régen mi volt. Nem tudom mikor lett sikeres, de erős túlzással lassan évente tesz ki tartalmat és mégis. Sokmillós tábor és nézik is a csatit.

Szóval igaz az, hogy néha a több kevesebb és a kevesebb az több.
Én is ezt az állapotot szeretném elérni. Hogy a minőséget és ne mennyiséget lássák csak.

Nem is kell. Főleg ha nem ebből akarsz megélni és csak munka melletti dolog.
Ez teljesen reménytelen elképzelésnek tűnik jelenleg.
Ha kb. a Binkov féle nézőszámom lenne nemzetközin, az legfeljebb akkor lenne reális.
Meg egy idő után felmerülne az a kérdés is, hogy ha tényleg komoly pénzt hoz a csatorna, akkor milyen alapon kérhetném azt, hogy merő jóindulatból ingyen lektorálja bárki, vagy akár írjon is bele tartalomban.

Mert ok, hogy a munkaidő 80-90%-a a felmondás, a rajz és a videó vágása olyan témánál, amihez már viszonylag jól értek, de ahol meg nem?
Azon kívül, hogy felajánlottam az összes Patreon extrát annak, aki segített és persze látták korai hozzáférésben más ellenszolgáltatást nem tudtam eddig felajánlani.

Ez a hazaáruló jeszarszki kölyke amúgy?
Igen, az övé.
Elég csak a fejére ránézni és a hasonlóság nyilvánvaló.
Amúgy mitől hazaáruló?
Nagyon elcsépelt lett mára ez a kifejezés...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez teljesen reménytelen elképzelésnek tűnik jelenleg.
Ha kb. a Binkov féle nézőszámom lenne nemzetközin, az legfeljebb akkor lenne reális.
Meg egy idő után felmerülne az a kérdés is, hogy ha tényleg komoly pénzt hoz a csatorna, akkor milyen alapon kérhetném azt, hogy merő jóindulatból ingyen lektorálja bárki, vagy akár írjon is bele tartalomban.

Mert ok, hogy a munkaidő 80-90%-a a felmondás, a rajz és a videó vágása olyan témánál, amihez már viszonylag jól értek, de ahol meg nem?
Azon kívül, hogy felajánlottam az összes Patreon extrát annak, aki segített és persze látták korai hozzáférésben más ellenszolgáltatást nem tudtam eddig felajánlani.
Szerintem magából a youtube-s videókból nem lehet ekkora bevételt generálni ebben a témában, főleg itthon.
De ha van egy magasabb nézőszámod, akkor azt tudod értékesíteni. Ahogy az Arany Sasban is hirdetnek úgy, hogy nem egy tömegtermék -se az újság, se a termék. Vagy mondjuk épp az újságot. Vagy makettet. Ilyesmiket. Nem feltétlen, hogy összerakod és csinálsz belőle négy videót, hanem, hogy ezt a tartalmat ez és ez a webshop, vagy makettgyártó támogatta, akinél meg tudod vásárolni a szóban forgó téma makettjét. Szerintem ez simán belefér és nem a tartalom megerőszakolása. Mert még én is, aki notorius reklámtiltó vagyok sokkal jobban elviselem, ha normálisan bele van szerkesztve egy 2-3 reklámos blokk a videóban; főleg, hogy azt szerintem nem csapolja meg a youtube.
És akkor már nem is kell ingyen elvárni a munkát, mert egy kis plusz azért, amit szeret, ért hozzá és eddig is megcsinált nem biztos, hogy lehetetlen dolog.
Meg kell nézni, hogy milyen árakkal dolgoznak az online és offline tartalomszolgáltató oldalak. Nekem elég megdöbbentően magas összegeknek tűnnek.

A másik a patreonozás. Én azért tuti nem fizetnék elő, hogy pár nappal korábban lássam, vagy amúgy tök érdektelen tartalmat nézzek. Ha akarnék fizetni, akkor valami olyanért tudnám elképzelni, hogy mondjuk tényleg valami hardcore tananyag, vagy oktatás jellegű cucc, mondjuk, mint egy online előadás. Már a csatorna jellegéből adódóan. Akár még annak árán is, hogy lehet, hogy magában az alap videóban kihagysz részeket, amiket a fizetős közönségnek kifejtesz, bemutatsz. Mondjuk épp azokkal az illusztrációkkal, amikért már lehet, hogy fizetni is kellene. Mondjuk akár egy live formátumban kiegészíted.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
M

molnibalage

Guest
Szerintem magából a youtube-s videókból nem lehet ekkora bevételt generálni ebben a témában, főleg itthon.
Magyar nyelvű videókkal biztosan nem ez 100%.
Angol nyelven?
Nos, ha kelet Európában élsz és még szegényebb/olcsóbb országban akkor bizony viszont lehet.
A magyarhoz képes elképesztően sokat fizet az angol kattintásszám. Ha pl. valaki szerb-horvát tájon él, de 90% angol nyelvű / gazdagabb nemzetközi néző, akkor számottevő bevétel a YT magában is. És akkor arra jön még a Patreo/YT csatorna tagság és a videóba kódolt reklámok is.

A Binkov csatorna csak a csatornából él, semmi másból.
Úgy, hogy többen vannak.

Nekem az első 30 napos nézettség után fizetett és egy kb. 150k-s nézettségű videó árából kijött centrie az új monitorom.
Ez a videó most tart 198k-nál, tehát azóta még jött vagy 30% csak ebből a videóból.

Na akkor ez alapján képzelheted mit keresnek ők hosszú távon mennyi bevétel a kumulatív nézők miatt, akik azért át is kattintanak más videóra is, ha az adott tetszett.

Most képzeld el, ha nekem lenne csak havi 300k nemzetközi nézőm.
Úgy, hogy kvázi egyedül viszem a csatornát.
Ez azért költői túlzás, mert lektorok nélkül soha nem lenne olyan részletes pl. a SAM széria, vagy egy készülő másik...
De így nézve ez már nagyon komoly összeg lenne.

De erre esélyt én nem látok.
A legvadabb álmaiban egy 5-15k közötti magyar tábor sejlik fel és egy talán 25-50 ezer közötti angol. Legfeljebb.
Nincs igény még a félig lebutított műszaki tartalmú videókra sem összevetve a TOP10 szar és egyéb röhejesn videókkal, amiben 0 műszaki tartalom van, meg homályos jelzők.

Ha akarnék fizetni, akkor valami olyanért tudnám elképzelni, hogy mondjuk tényleg valami hardcore tananyag, vagy oktatás jellegű cucc, mondjuk, mint egy online előadás. Már a csatorna jellegéből adódóan
Erre nem látok igényt és kb. azt magyaráznám el, amit a videókban úgy is látsz, max. megkérdezheted még jobban a "miért"-et.

Akár még annak árán is, hogy lehet, hogy magában az alap videóban kihagysz részeket, amiket a fizetős közönségnek kifejtesz, bemutatsz. Mondjuk épp azokkal az illusztrációkkal, amikért már lehet, hogy fizetni is kellene. Mondjuk akár egy live formátumban kiegészíted.
A Patreon extra erről szól.
Az átlagnézőt nem érdekli a gépek fogyasztási számítása, de talán van akit igen, az Oszirak extrában pl. ez is van benne.
Ezek nem kivágott részek a videóból szánt szánédkkal. Inkább olyan dolgok, aimiket egyszerűen nem lehet annyira látványosan megmutatni videón, ezért mentek írott formában. Vagy amikor egy 32 perces videót nem akartam 38-40-re csinálni a túl sok apró részlettel, azok mentek ebbe bele.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Ez nem tudom volt-e már. Svájci gárda:
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Angol nyelven?
Nos, ha kelet Európában élsz és még szegényebb/olcsóbb országban akkor bizony viszont lehet.
A magyarhoz képes elképesztően sokat fizet az angol kattintásszám. Ha pl. valaki szerb-horvát tájon él, de 90% angol nyelvű / gazdagabb nemzetközi néző, akkor számottevő bevétel a YT magában is. És akkor arra jön még a Patreo/YT csatorna tagság és a videóba kódolt reklámok is.
Na ezzel annyira nem foglalkoztam/néztem utána. Azt tudtam, hogy többet fizet, de nem tudom, hogy mennyivel. De ez nem hangzik rosszul.
 
K

kamm

Guest
Kammot azért kritizáltam, mert soha egy alkalmat sem hagy ki, hogy a neki nem tetsző politikai oldal embereit személyében támadja. Az egy dolog, hogy Jeszi szimpatikus-e vagy sem, még meg is érteném, ha csak néhány ilyen esetről lenne szó, de hogy minden esetben a másik lehúzása megy érvelés helyett... Ehh!
Ennek semmi koze semmifele politikahoz, ne nevettesd ki magad.
En szimplan ki nem allhatom az ilyen nagyhangu prolikat meg percember pojacakat. Ezt jobbra-balra-kozepre ugyanugy kiosztom.
Szegeny oreg Jeszenszky hosszú évek óta szegyenkezhet a debil fia miatt...
Jeszi jó fej, de szerintem túl sokat dolgozik.
Hahaha, ez jo - mikor dolgozott ez az ber utoljara? :D
Mitol lenne jo fej, el nem tudom képzelni, de szerintem meg egy tehetségtelen, ízléstelen, nagyhangu olcsó ripacs.
Nem nézem, eleg volt ket adasba belenéz ni és én ereztem magam kinosan ennek a prolishownak a láttán.
Még vendégnek sem mennék a közelébe soha.
 
M

molnibalage

Guest
Jogos a felvetés. Én azért vagyok szkeptikus, mert én úgy látom, hogy ez sok esetben egy magyarországi probléma. Arról nincs tapasztalatom, hogy külföldön mi a helyzet.
Ez engem is érdekelne...

Ez pedig így törvényszerű, hiszen hogy a fenébe tudnék én egy következő generációs terméket fejleszteni, ha a korábbi generációk fejlesztési tapasztalatai nincsenek meg?
Ezt nem értik meg sokan, mikor hallottam kardoskodni sokakat, hogy miért nincs magyar hadiipar...
A svédek kínkeservesen, de fenntartották ezt a képességet több területen. Ők úgy gondolták, hogy nemzetgazdasági szinten megéri.
Mert, ha XY mérnök el is megy a SAAB-tól, a tudás ott marad a fejében. És talán tanít másokat és fennmarad.

Itthon nem épül erőmű, nincs nehézgépgyártás, mint a cseheknél. Meg is lehet nézni hogyan léptek le minket.
Összeszerelgetünk, honosítunk, meg package egységekből legózunk...

Egyébként az egészet ráadásul kifejezetten az is akadályozza, hogy manapság kevesen maradnak egy cégnél hosszú távon.
Ez egy adott szintű munkáig nem baj.
Aki 5 évig tervez downstream olajban, az ellesz aztán mezőgazdasági és más process és szennyvíz porcessben, stb.
De így nem lesz soha egy "Kelly Johnson + Skunk Works" szintű CSAPAT.

Márpedig a cégek igazi kincse az a dolgozói gárda, aki nagy tapasztalattal, hatékonyan és jó termékeket képes előállítani. Egy új embernek (még ha az elméleti síkon elválaszott szakterületén tapasztalt is) évekbe telik, mire hatékonyan és jól tud dolgozni. Ha pedig rövid időn belül vagy akár egyszerre eltűnik az összes olyan ember, aki az egészet technikailag képes irányítani akkor az kb. kivégzi azt a termékvonalat (vagy céget).
Nemtom hány éve jött szembe a HR bullshit cikk, hogy 7 évente jó váltani.
Ja persze...
Kurvára nem szeretném, ha olyan repülőn ülve utaznék vagy vasúton, amit ilyen 0 tapasztalattal bírók terveznek.
Én nagyon komoly részben a fizetés miatt váltottam, de nagyon szívesen terveznék újra úgy, ahogy tettem 10+ évig, mert bizony hiányzik.
És talán lesz erre esélyem a közeljövőben.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ennek semmi koze semmifele politikahoz, ne nevettesd ki magad.
En szimplan ki nem allhatom az ilyen nagyhangu prolikat meg percember pojacakat. Ezt jobbra-balra-kozepre ugyanugy kiosztom.
Ne nézz madárnak! Te itt folyamatosan fikázod a jobboldali arcokat. A balt csak akkor, ha éppen előre menekülsz, mert már védhetetlenül hülyék. (Pl. Biden vagy Cuomo.)
Szegeny oreg Jeszenszky hosszú évek óta szegyenkezhet a debil fia miatt...
A balliberális oldal előtt biztos ciki, de mást meg nem zavar, sőt.
Hahaha, ez jo - mikor dolgozott ez az ber utoljara? :D
Mitol lenne jo fej, el nem tudom képzelni, de szerintem meg egy tehetségtelen, ízléstelen, nagyhangu olcsó ripacs.
Ezt mondom, csak a mocskolódásra futja tőled, és észre sem veszed.
Megértem, hogy neked fáj Jeszi munkája, de részben ez is a cél, szóval... :rolleyes:
Nem nézem, eleg volt ket adasba belenéz ni és én ereztem magam kinosan ennek a prolishownak a láttán.
Ja, tudom, senki nem nézi, de mégis úgy érzed eleget tudsz róla.
Még vendégnek sem mennék a közelébe soha.
Ez a veszély biztos nem fenyeget.
 
K

kamm

Guest
Ne nézz madárnak! Te itt folyamatosan fikázod a jobboldali arcokat. A balt csak akkor, ha éppen előre menekülsz, mert már védhetetlenül hülyék. (Pl. Biden vagy Cuomo.)
Nem nezlek senkinek, egyszerűen fogalmatlan vagy a temahoz, erősen úgy tűnik.

A balliberális oldal előtt biztos ciki, de mást meg nem zavar, sőt.
Az ilyen egybites, végtelenül ostoba habonyos propagandan felnőtt korosztállyotokkal nemigen tudok mit kezdeni, a politikai kultúrátok elakad ennel a kozepiskolas "balliberális" szintnel...

Ezt mondom, csak a mocskolódásra futja tőled, és észre sem veszed.
En meg azt mondom, hogy ritka ostoba állítás, mert nemhogy észreveszem, de hangsúlyozottan ki is mondom, hogy egy utolsó sotet taplo proli az, aki szerinted "jo fej" (sic!), ugye.

Ha valamelyik jelző nem világos és neked magyarazni kellene, az nem az en problémám, de elég vilagosan tudatosan hivom nagyhangu, tehetségtelen pojacanak.

Megértem, hogy neked fáj Jeszi munkája, de részben ez is a cél, szóval... :rolleyes:
Mondom, hogy fogalmatlan vagy ehhez, ne próbálkozz, lövésed nincs a politikaelmeletnek meg az alapjairol sem, ha szerinted nekem valamifele balliberális preferenciam van. :D
Mondjuk értem én, a habonyi foxi-maxi gyorstalpalós politikai propaganda világában ilyen egyszerű a világ...

Valóban, nekem semmi közöm a "munkájához", amiről szerintem rajtad kivul nem tudja senki sem, hogy micsoda...
Ja, tudom, senki nem nézi, de mégis úgy érzed eleget tudsz róla.
Pont annyit, amennyi eleg volt.
Egy tehetsegtelen, élősködő nagyhangú proli. Tökéletes példa arra, hogy a proliság nem szarmazas kérdése...

Ez a veszély biztos nem fenyeget.
Egészen biztosan, mert még egy megkeresésre sem valaszolnek egy ilyen otvarosan primitiv cirkusznak.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A PS és jeszykikének mire futja sokszor...?
Észre sem veszed?
Az a műsor deklaráltan nem akar akadémiai stílusú lenni, de azért nem arról van szó, hogy random kipécéznek ártatlan ellenzékieket és azokat lejáratják, hanem csak válaszolnak a napi történésekre és elmondják a véleményüket. Nyugodtan vitába lehet szállni velük. Pl. Jeszi is el szokta fogadni az ellenzékiek meghívását bármelyik műsorba.
Nem nezlek senkinek, egyszerűen fogalmatlan vagy a temahoz, erősen úgy tűnik.
Ó, te egodiasztolé! Már megint kezded?... :rolleyes:
 
T

Törölt tag 008

Guest
Miért is? Az egy művelt kultúrember.
Pont mint károlyi. Egy kategória, mindkettő a magyar történelem szemétdombjára való.
De ukrán szemmel jeszarszki király gyerek, remélem ők fizetik a nyugdíját.

Az a műsor deklaráltan nem akar akadémiai stílusú lenni
Tiktokon ők lennének a krrályok, de TVnek nevezni azt.....Jó igaz, RTL Klub is van. :p
 
K

kamm

Guest
Pont mint károlyi. Egy kategória, mindkettő a magyar történelem szemétdombjára való.
De ukrán szemmel jeszarszki király gyerek, remélem ők fizetik a nyugdíját.
Ennek végképp nem értem, mi köze ahhoz, hogy a fia egy közönséges taplo...

Az a műsor deklaráltan nem akar akadémiai stílusú lenni, de azért nem arról van szó, hogy random kipécéznek ártatlan ellenzékieket és azokat lejáratják, hanem csak válaszolnak a napi történésekre és elmondják a véleményüket. Nyugodtan vitába lehet szállni velük. Pl. Jeszi is el szokta fogadni az ellenzékiek meghívását bármelyik műsorba.
Ettől még egy tehetségtelen magyhangu, faragatlan proli marad.

Ó, te egodiasztolé! Már megint kezded?... :rolleyes:
What.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
HUN Lynx fórumból áthozva,
Én is elnézést kérek, de ez nem a "hogy írjuk helyesen" topik. Ezidáig a helyesírási hibák és a félreírások senkit nem zavartak.
Amikor nem ismered a szó jelentését, az már több, mint helyesírási gond. Nem fájdalom újat tanulni, akármennyire is derogál a népek nagy részének.
Ez a fajta - szélesen elfogadott - slendriánság (igénytelenség) hitvallássá vált az internet világában. Egy gond van, hogy nem állt meg itt.
Az igénytelen e-mail-ek, emlékeztetők még hagyján lennének, de átkerült a normál munka világába is. Hiába, nem nagyon megy, hogy egyik helyen zéró igényesség, ahol kellene, ott meg hirtelen feltekerjük maxra.
A régi világban nem véletlenül követeltek meg igényességet az élet egyéb területein is.
A mai fiataloknak már fájdalom, hogy merőleges vonalakat húzzanak AutoCAD-ben! Tudom miről beszélek!
Egy kézből kiadott "terv" igénytelen, a kinézetére nem figyelnek oda, keverednek a betűtípusok, méretek, stílusok. És akkor még nem beszéltünk a belbecsről.

A legviccesebb, hogy mindenki kiakad, ha más trehány az ő kárára (szar autószerelő, buta ügyintéző, béna burkoló stb.) aztán a népek jó része elmegy dolgozni, és ugyanolyan trehányan végzi a dolgát, mint amit az imént még szóvá tett.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
HUN Lynx fórumból áthozva,

Amikor nem ismered a szó jelentését, az már több, mint helyesírási gond. Nem fájdalom újat tanulni, akármennyire is derogál a népek nagy részének.
Ez a fajta - szélesen elfogadott - slendriánság (igénytelenség) hitvallássá vált az internet világában. Egy gond van, hogy nem állt meg itt.
Az igénytelen e-mail-ek, emlékeztetők még hagyján lennének, de átkerült a normál munka világába is. Hiába, nem nagyon megy, hogy egyik helyen zéró igényesség, ahol kellene, ott meg hirtelen feltekerjük maxra.
A régi világban nem véletlenül követeltek meg igényességet az élet egyéb területein is.
A mai fiataloknak már fájdalom, hogy merőleges vonalakat húzzanak AutoCAD-ben! Tudom miről beszélek!
Egy kézből kiadott "terv" igénytelen, a kinézetére nem figyelnek oda, keverednek a betűtípusok, méretek, stílusok. És akkor még nem beszéltünk a belbecsről.

A legviccesebb, hogy mindenki kiakad, ha más trehány az ő kárára (szar autószerelő, buta ügyintéző, béna burkoló stb.) aztán a népek jó része elmegy dolgozni, és ugyanolyan trehányan végzi a dolgát, mint amit az imént még szóvá tett.
Amennyiben zavar, ne olvasd el.