Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ott ilyent nem láttam ! :p Hasonlók vannak, de ilyen nincs. Mielőtt ide írtam természetesen megnéztem mi az ami elérhető a neten, tehát azért kérdeztem. De ezt kérdezősködést hogy kinél van ilyen azt kihagynám, vannak másik opcióim is. :) Egyébként terveztem már pólót katonai csoportba, de most kihagynám ezt az élvezetet ha lehet :p Amúgy meg képes vagyok rá hogy megtervezzem ha minden kötél szakad.

Ha meg tudod a konkrét forrását akkor azt mondjad. Lehet privátban is ha nem akarod kiírni ide.
írj egy emailt hogy mit szeretnél. Ha már a HTKA logót használnád minimum hogy a htka t támogasd. (ha van egyedi kérésed biztos hogy lenyyomtatják a kirakottak se raktárról jönnek.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Nocsak,nocsak Hunyadi mellett Hadikról is csinálunk egy nagyszabású filmet..:)


"A készülő filmek palettája már most is színes. A Hunyadi családról filmsorozat készül, a hírek szerint legalább tizenegymilliárd forintos költségvetéssel. Valóban a TV2-n mutatják majd be a magyar Vajáknak becézett történelmi sorozatot?

A Hunyadi-sorozat alapanyaga egyedülálló, nincs szükség becézésre. Igen, az egyik legszélesebb elérésű országos televízió, a TV2 adja majd a hazai forgalmazási felületet, a nemzetközi terjesztést a Beta Film nevű német székhelyű világforgalmazó intézi. Lényegi szerepük volt többek közt a Babilon Berlin, a Gomorra vagy a Magyarországon forgatott Borgiák című sorozatok nemzetközi sikerében.

Világforgalmazásban is gondolkodnak?

Így van, ebbe csak így érdemes belevágni. Jók az esélyeink, mert a Hunyadiak története egész Európát érinti, a történet olyan erős, hogy a fantasyműfaj határait súrolja, tehát mindenütt kíváncsiak lehetnek rá. Nem véletlenül érdeklődött az ötletünk iránt a Beta Film. Valóban hatalmas vállalkozás, ezért is vonunk be világszínvonalú szakembereket a gyártásba.

A nemzetközi sikerekhez élvonalbeli rendezők, forgatókönyvírók kellenek.

Bízunk Robert Lantos producer és a showrunner, a szintén kanadai-magyar George Mihalka szakértelmében, akik már nagy és sikeres produkciókban bizonyítottak.

Robert Lantos, a Hunyadi producere és Káel Csaba A nevek dala premierjén

Robert Lantos, a Hunyadi producere és Káel Csaba A nevek dala premierjén
Fotó: Hollósgyűrű SPC

Milyen ütőkártya van még a kezükben?

Sok jó lapunk van. Arról talán még nem esett szó nyilvánosan, hogy a népeken, országokon átívelő történet szereplőit a saját nemzetükből választjuk. Lesznek török, olasz, német, osztrák, lengyel színészek. Ez tényleg nagy vállalkozás, amit ugyanaz a magyar szakembergárda vesz körül, mint például a Vaják vagy az évek óta nálunk gyártott Last Kingdom – Az utolsó királyság című Netflix-sorozatot.

A kanadai magyar producerrel, Robert Lantossal a készülő Hunyadi-sorozatról beszélgettünk.

Arra számítanak, hogy esetleg nyereséget is termelhet a Hunyadi a nemzetközi forgalmazás révén?

Ez nehéz kérdés. Természetesen arra törekszünk, hogy minél több forgalmazási bevételt hozzon. Több külföldi sztár is szerepet kap a sorozatban, ez lényegesen segít a külföldi nézők megszólításában. Ne felejtsük el, hogy eddig még nem készült nagy volumenű magyar történelmi témájú sorozat. Ez lesz az első. Nemes cél és igazi kihívás, hogy szintet lépjen a magyar filmipar.

Meddig folynak az előkészítő munkák, mikor indul a forgatás?

A jövő évben kezdődik a forgatás. Ha a tízrésznyi hosszat nézzük, akkor öt mozifilmnyi anyagról van szó, elképesztő előkészítést – díszletek, jelmezek, statisztéria, kaszkadőrök, próbák – igényel.

Készülőfélben van egy másik történelmi témájú film Hadik Andrásról, a legendás magyar huszárról, aki Mária Terézia hadvezéreként megsarcolta Berlin városát. Újra lesz egy történelmi film, ahol mi győzünk?

Ez is nagy vállalkozás, ezen a héten indult a forgatás. A 80 huszár óta nem készült ilyen nagyságrendű történelmi huszárfilm Magyarországon. Ahhoz képest, hogy az amerikaiak Pearl Harbour szétbombázásáról is tudtak olyan filmet forgatni, amelyben ők a győztesek, nekünk könnyű a dolgunk Hadikkal."


 
T

Törölt tag 008

Guest
Tudok olyanokat facebook katonai csoportokban, akik készítenek ilyen kisszériás pólókat, a terveket is lehet velük egyeztetni. De nekem nincs kedvem most tervezni egyet, viszont ez az összeállítás a logóval tetszik.
Nem kell ennyire túlbonyolítani. Az egy póló 1 db logóval meg 20 névvel.
A logót csak lemented, a neveket meg vagy a neked tetsző fontkészlettel beírod egy MSpaint textboxba vagy csak egy notepadba és leírod milyen fontkészlettel és mérettel. Majd ők úgyis átszerkesztik vektorosra.
Aztán sétálsz valamelyik plázába és ahol ki van írva, hogy pólónyomás ott megrendeled, átküldöd a 2 filet meg egy kis leírást mit szeretnél. Ők megszerkesztik.
Amikor rendeltem egy egyedit keresztkölyöknek megdöbbentem ma már milyen egyszerűen mennek ezek.

Persze, ha hímzett csúcs minőséget szeretnél az több idő / pénz.

Sőt olyan is van ahol online intézhető az egész, még plázában sem kell sétálnod.
Amíg ezt a kommentet megírtam, ennyi idő alatt össze is lehetett volna dobni.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem kell ennyire túlbonyolítani. Az egy póló 1 db logóval meg 20 névvel.
A logót csak lemented, a neveket meg vagy a neked tetsző fontkészlettel beírod egy MSpaint textboxba vagy csak egy notepadba és leírod milyen fontkészlettel és mérettel. Majd ők úgyis átszerkesztik vektorosra.
Aztán sétálsz valamelyik plázába és ahol ki van írva, hogy pólónyomás ott megrendeled, átküldöd a 2 filet meg egy kis leírást mit szeretnél. Ők megszerkesztik.
Amikor rendeltem egy egyedit keresztkölyöknek megdöbbentem ma már milyen egyszerűen mennek ezek.

Persze, ha hímzett csúcs minőséget szeretnél az több idő / pénz.

Sőt olyan is van ahol online intézhető az egész, még plázában sem kell sétálnod.
Amíg ezt a kommentet megírtam, ennyi idő alatt össze is lehetett volna dobni.
Ez igaz ! Köszi a tippeket. Mint írtam feljebb egy facebookos katonai csoportban már intéztem korábban póló tervezést, szóval nem új ez nekem. "Matyóhímzés" nem lesz ! :oops::p Ez a fekete póló a Maróthon elnyerte a kényes ízlésemet... :) Szóval nekem nem mindegy hogyan van összeszerkesztve, a betűtípusok, szöveg és ábraméretek, sorok elrendezése stb. Először megkérdezem a HTKA shopban hátha itt készítették. Duplára akarom nyomatni, tehát a hátulján is az lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem akarom már annyira ragozni, főleg nem a fejlesztéses topicban. De felmerült bennem egy kérdés. Valakit mondjuk azért menesztenek, vagy fel sem vesznek mert állítólagosan szélsőséges nézeteket vall (és most tegyük félre azt, hogy ez mennyiben valós indok és mennyiben valódi alkalmatlanság).
De közben meg politikus, akár parlamenti képviselő, és így elméletben akár honvédelmi bizottsági tag, sőt honvédelmi miniszter is lehet olyan, aki szélsőséges nézeteket vall, kart lenget, listáz, zsidó vicceken vihorászik, vagy épp alkotmány és állam ellenes ideológiát képvisel???
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Nem akarom már annyira ragozni, főleg nem a fejlesztéses topicban. De felmerült bennem egy kérdés. Valakit mondjuk azért menesztenek, vagy fel sem vesznek mert állítólagosan szélsőséges nézeteket vall (és most tegyük félre azt, hogy ez mennyiben valós indok és mennyiben valódi alkalmatlanság).
De közben meg politikus, akár parlamenti képviselő, és így elméletben akár honvédelmi bizottsági tag, sőt honvédelmi miniszter is lehet olyan, aki szélsőséges nézeteket vall, kart lenget, listáz, zsidó vicceken vihorászik, vagy épp alkotmány és állam ellenes ideológiát képvisel???
A parlamentbe nem kérnek erkölcsi bizonyítványt. :)