Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 606
113
Nekem már tököm tele van az egésszel.

Jobbikos jelölt semmit se csinál, a pártirodán van egy plakát oszt csók.

Mindenki más jelöltje meg naponta szórólapoztat, szombaton egész nap bömböltette a "zenét" az iskola udvarán ahol 'szavazni' lehet, ma meg az autók vezető oldali ablakára celluxoztak tollakat a nevével...

Kicsit se átlátszó az előre leosztott szerep, csak hát full narancsos városban nehéz.

Bármit csinálnának neked úgysem tetszene :) Ha nem zavart, hogy Románia beért minket gazdaságilag rosszabb helyzetből, ha nem zavart, hogy az oktatás, az egészségügy, a közművek, az utak leépültek, ha nem zavart, hogy több ezer milliárd forint "eltűnt", hogy Magyarország eladósodott, hogy a honvédelmi költségvetés csak 2016 környékén érte be a 2010 előtti szintet, hogy tisztességes vállalkozónak nincs helye az országban, hogy teljesen elszegényedett az ország, hogy ... bárki bármit csinálhat, ha nem a probléma forrását nézed.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ez azért érdekes, mert négyévente megerősíted a szavazatoddal ezt az oktatáspolitikát, amiből aztán menekülsz...
Ezt ki mondta, hogy én mit és milyen gyakran erősítek meg?
3 évre terveztem, eddig háromszorosan túlteljesítettem. Másnak is lehetőséget kell adni, nem vagyok önző.
Nekem nem a rendszer, de alapvetően még nem is feltétlen az oktatáspolitika miatt "menekülök". Eddig sem feltétlen csak a pénz motivált. (Alapvetően nem ebből élünk meg. )
Amiből "menekülök", az a gyerekek (és itt nem feltétlen magára a gyerekre gondolok, hanem mindaz, ami mögötte van, a szülők, a társadalom stb).
De lehet, hogy a hiba amúgy bennem van, mert én nem szeretem az időt haszon nélkül tölteni, hússzor elmondani valamit, meg, hogy majd lesz valahogy. Ma meg ez a divat, nem a munka, meg a szorgalom és a kitartás.
 
M

molnibalage

Guest
A műsor fele jó. Amikor Maróth beszél. Csak az az önfényező pávián műsorvezető nen kellene bele.
Az egész műsor alatt nem sikerült a Honvédséget Honvédségnek hívni, hanem hadsereg volt.
Ha csak ez lett volna a legnagyobb baj az egésszel.
J. meg egy önfényező, szereplési vágytól égő majom, ezt eddig is tudtam.
Ez kb. a narancsos haveroknak szóló összeröhögés volt. Semmi több.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Más egy erdei zsigerelés,és más egy vágóállat feldolgozás.Igazából utóbbira nem vadászkés kell.
Ezt nem is vitattam sehol ! Itthon a tényleges bontáshoz már én is elektromos orrfűrészt használok csontot vágni , gyors és precíz ja és szinte szilánk mentes ! A többire meg ott a húsipari Solingen meg Dick !
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 318
113
Az egész műsor alatt nem sikerült a Honvédséget Honvédségnek hívni, hanem hadsereg volt.
Ha csak ez lett volna a legnagyobb baj az egésszel.
J. meg egy önfényező, szereplési vágytól égő majom, ezt eddig is tudtam.
Ez kb. a narancsos haveroknak szóló összeröhögés volt. Semmi több.
Szólj, ha egyszer tetszik majd valami. Mert azt meg kell ünnepelnünk...:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Én ellenzéki szavazó vagyok (vagyis lennék, ha lenne kire), de ez a Maróth pozitív csalódás a kinevezettek között. Sajnálom hogy muszáj néha ilyen műsorokban lemennie kutyába hogy kiszolgálja a hörgést.
Én sajnos találkoztam már ezzel a műsorral korábban is háttérzajként, és ez egy elég konszolidáltra sikerült - valószínűleg Maróth révén is.
 
M

molnibalage

Guest
Szólj, ha egyszer tetszik majd valami. Mert azt meg kell ünnepelnünk...:)
Ez szerinted miből született?
És a 2. rész?

Linkeljem az értékes YT csatikat?
Mert ennél a foshuzatos raklapszarnál nem nagy művészet jobbat linkelni.
 
M

molnibalage

Guest
Sajnos Kővárit is legyőzte a korona, nyugodjék békében :(
Első Ostrava faterral, Kövivel és ikertesómmal.
2012
Örök emlék.

LKxGFai.png
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
senki nem engednek be, aki nem az ő nótájukat fújja...
Ez nem feltétlen van így. Varga Ádám, aki a youtube-on is van, meg a Pesti tv-n is van műsora, többször mondta, hogy meg szokták hívni a "másik oldal" képviselőit csak vagy nem reagálnak, vagy nemet mondanak, vagy megígérik és nem mennek; mégis 1-1, általában kevésbé, vagy nem ismert ellentétes véleményen levő elmegy -az más kérdés, hogy mit kap utána, ha elmegy egy más véleményű műsorba.
De a Politikai Hobbistában sem csak jobboldali politikusok vannak; vannak civilek is, akinek nem a pártpreferenciája az elsődleges téma; de volt több ismert ellenzéki ember is.
Sőt, van akár a Hír tv-n, akár a Pesti tv-n kimondott vitaműsor is.
De interjút is szoktak készíteni számos ellenzéki megmondó emberrel, képviselővel. Az meg nem -csak- a riporter hibája, hogy nem ragadják meg az alkalmat, hogy értelmesen elmondják véleményüket.
Egyébként ha nem engednek be senkit, aki nem ért velük egyet, akkor, hogy a pitlákban tudtam pl. Márky-Zay-t nézni, vagy Mesterházyt, Volnert, Novák Elődöt -a teljesség igénye nélkül.

Úgyhogy, ez a "senki[t] sem engednek be, aki nem az ő nótájukat fújja" egy marha erős csúsztatás -hogy még finoman fogalmazzak.

Én modjuk a pesti tv egyszer olyan jó dokufilm szerüséget láttam a kémekről hogy leesett az állam (sajnos lemaradtam az elejéről és nem tudtam rákeresni a film címére de nekem nagyon bejött a 2 vh közötti és 2. vh s Magyar titkosszolgálatról szólt (egy valós figura szemén keresztül...) Ha többet adnának le olyan filmeket tuti lenne nézetség.
Mező Gábornak van a "A Hálózat" című sorozata mind a tv-n, mind írásban; de gyakori Borvendég Zsuzsanna is.
Itt nézz szét:
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ne a haderőfejlesztést trollkodjátok már szét, szegény Terminátornak a maradék élő szövete is lehullik a fémvázáról.
Használjátok az "idézéseket".
Nem tudom, hogy kábelcsatorna egy az a szutyok, de hogy egy valag pénzből milyen nevetséges elérési mutatóik vannak, azért az vicces...

nem lokális kábel csatorna.
Mindig TV alapadók között is ott van... (ott nézetséget mérni nehezebb) de színte minden háztartásba ott van emiatt
réteg tv. mint az izaura vagy a dik tv vagy a travel (ezek is ingyenesek) ugyan úgy mint a pesti tv

én úgy vettem észre hogy az emberek 90% a hasonló hozzád (bár nem ilyen mértékben) a többségnek legalábbis az én ismeretségi kötömből van 5 bevát tv csatornája/fő a többin csak átkapcsol. (mondjuk ahol van gyerk ugye ott eltérnek a csatorna igények mert mást néznek.) házastársaknál meg 2 véglet a jellemző vagy eggytt néznek 2-3 csatornát és külön külön van 1-2 amit néznek (vagy 2 tv n 2 külön csatornát néznek nagyritkán néznek eggyütt valamit... de nálluk ahogy nállad is általába mind2 fél 1-1 csatornát néz csak szinte max hírek miatt kapcsol el vagy sport.)
Érdekes ez a nézettség. Nem dúrtam korábbi adatot, ez is csak pár napja szembe jött. És igen, nincs rajta a Pesti tv, de a nézettségi trendeket elég jól mutatja.
Ennek fényében kell értékelni, hogy a televízió nézés területén kb. milyen nézettségi arányokat lehet belőni neki. És akkor még ott van mellette a saját online felület és a youtube.
És, hogy mennyiből csinálják? Én azt nem tudom, de érdekes megnézni -pont a Politikai Hobbista hétfői adásában volt róla szó-, hogy Karácsony Gergely az utóbbi időkben, heti szinten kb. 20 milliót költ (összességében 110-et költött) és ez csak Karácsony és csak facebook. Jó magyar kérdés: mibűűű? :)
(Egyébként még az online felület és a műsorok gyártásának elején volt kint felejtve egy nézettség számláló, akkor a pol. hobbistának tizenezer feletti nézettsége volt -ha jól emlékszem- saját felületén, az adások után 1-2 nappal.)
2018_4_AD_HU_SHR_CRT.jpg


Nielsen_TV_market_snapshot_2019Q2_hun-page-005-e1563963407704.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Ne a haderőfejlesztést trollkodjátok már szét, szegény Terminátornak a maradék élő szövete is lehullik a fémvázáról.
Használjátok az "idézéseket".





Érdekes ez a nézettség. Nem dúrtam korábbi adatot, ez is csak pár napja szembe jött. És igen, nincs rajta a Pesti tv, de a nézettségi trendeket elég jól mutatja.
Ennek fényében kell értékelni, hogy a televízió nézés területén kb. milyen nézettségi arányokat lehet belőni neki. És akkor még ott van mellette a saját online felület és a youtube.
És, hogy mennyiből csinálják? Én azt nem tudom, de érdekes megnézni -pont a Politikai Hobbista hétfői adásában volt róla szó-, hogy Karácsony Gergely az utóbbi időkben, heti szinten kb. 20 milliót költ (összességében 110-et költött) és ez csak Karácsony és csak facebook. Jó magyar kérdés: mibűűű? :)
(Egyébként még az online felület és a műsorok gyártásának elején volt kint felejtve egy nézettség számláló, akkor a pol. hobbistának tizenezer feletti nézettsége volt -ha jól emlékszem- saját felületén, az adások után 1-2 nappal.)
2018_4_AD_HU_SHR_CRT.jpg


Nielsen_TV_market_snapshot_2019Q2_hun-page-005-e1563963407704.jpg
igen de ezek csak a kábeltvs adaok a földfelszini sugárzóst nem igazán tudják mérni. és sokaknak csak az van (nem mindenkinek anyagi okokból.)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 318
113

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Hidd el nekem ezzel a Jeszenszki gyerekkel meg a slepjével még 6-os buszt sem tudják elérni nemhogy a fiatalokat, még a Fidesz oldalon is lennének nála ennél sokkal jobb jelöltek...ez az egész műsor nagyon gáz, hozzáteszem most is csak Maróth miatt néztem bele, de így is kínszenvedés volt számomra..
Érdekes valamiért mégis sokan támadjátok. Azonnal beindult a lejárató szöveg... Persze akinek a GulyásMarcsi jobban bejön, az nézze azt.

Jut eszembe, te nem száraz szeptemberezel már? Azt mondtad, nem politizálsz egy hónapig, vagy csak a vállalhatatlan előválasztást akartad megúszni? Mit gondolsz a túlterheléses támadásról. Nagyon szakértőnek tűntél a múltkor a témában, ezért most is érdekelne a véleményed. :rolleyes:
 
Status
Not open for further replies.