Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 062
113
Üdv!
~ heti egyszeri, max 1 napos túrázáshoz, erdőjáráshoz vennék magamnak bakancsot.

Ne feledkezz meg mellé 1-2 pár jó minőségű túrazokniról sem.

Ár/érték arányban például szerintem jó a cseh Lasting márka. Nekem az évek nagyon beváltak a portékáik. Legyen szó inkább szintetikus, vagy magas gyapjútartalmúról, bokazokniról, vagy bakancsba is való magas(abb) szárúakról. Igen, volt 1-2 típus ami várakozáson alul bírta, de összességében elég tartósaknak is bizonyultak eddig. Én heti 3 napon is 11 km körül gyaloglok városban is, meg amúgy is gyalog mászkálok mindenfelé. Emiatt a mindennapokban is ilyeneket hordok, szóval azért fogyóárú :) A fentieket ez alapján mondom.

Én tőlük szoktam beszerezni, de nyilván van más forgalmazó is:
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
itthon? terepfutó cipő, nem kell több
Hát eddig éppen columbia terepcipőket használtam, nincs semmi bajom velük, de bizonyos helyzetekben, pl. vízmosásokból ki-be mászkálva már nem éreztem biztonságosnak, kényelmesnek a lábamon + elkerülhetetlenül telement földdel, ezzel-azzal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hát eddig éppen columbia terepcipőket használtam, nincs semmi bajom velük, de bizonyos helyzetekben, pl. vízmosásokból ki-be mászkálva már nem éreztem biztonságosnak, kényelmesnek a lábamon + elkerülhetetlenül telement földdel, ezzel-azzal.
Javallom még az Olang termékeket sok volt már egyik se okozott csalódást és az ára is elviselhető . A La Sportiva már egy spéci túrázós márka kizárt , hogy ne találj megfelelőt . Mondjuk az ára is erősebb . De a Karrimor és a Merrell bakik is jók . Ha nem derogál azért a Decathlon saját márkás (Solognac) bakijai között is van nagyon jó és messze a legjobb ár/érték arányba !
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Tegin

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 067
16 274
113
De a Karrimor és a Merrell bakik is jók.

A Merrellel én már többször megszívtam, a gumi részük valamiért nagyon tré és szó szerint darabokra esik. Egy hótaposó Merellel jártam már úgy hogy az első alkalommal a gumi szó szerint leszakadt a lábamról.

Ami nekem nagyon bejött túracípőben a Salomon, a bakancsait nem próbáltam de a túracipőik eszméletelen jók és tartósak.

Meindl-re nagyon jókat mondanak, hogy kb. egy életre szól ha az ember vigyáz rá, már ha az ember meg tudja/akarja fizetni..

Illetve másik örök kedvenc a BW harci bakancs, ami kb. elpusztíthatalan és nagyon kényelmes, ellenben elég nehéz is.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 557
32 043
113
Az Olang gyereknek jó, a felnőtt cipői vadászatra jók. Salomon biztos jó, La Sportiva tuti, Scarpa is, Raichle drága, de nagyon jó. A Merell egy túlhákpolt márka.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 062
113
Javallom még az Olang termékeket sok volt már egyik se okozott csalódást és az ára is elviselhető

Olangból nekem eddig 1 túracipővel és 1 bakanccsal van tapasztalatom, de az alapján én is tudom megfontolásra javasolni. A bakancs a Logan Tex, a túracipő a Tucson Tex. A bakancs egyből, betörés nélkül nagyon kényelmes volt, bár úgy adódott, hogy nem nagyon hordtam eddig pedig megvan jó ideje. A Tucson Tex-et kicsit szoknia kellett a lábamnak, de ősz-tavasz folyamán sokat volt / van hordva, elég elpusztíthatlan. A bakit 2018-ban vettem 28k-ért. Annyiért best buy volt. Most 45k, szóval felment azért az ára eléggé.

A meleg idő beálltával az utóbbi 2 évben meg Merrell Moab Ventillator volt az elsődleges túracipő. Ezzel egy bajom van: volt már több is, de egyik se volt olyan brutál kényelmes, szinte a lábfejemre öntött mint amit legelőször vettem úgy 2007 környékén. Az valami eszméletlen jó volt. Azóta se volt olyan, terepen és betonon is annyira kényelmes cipóm. A mostani Moab 2 változata meg mégannyira sem, de ez van :)

Bakancsban ami anno 10+ éve nagyon jó volt még az a Timberland White Ledge. Közel nem hardcore terepcucc, de jól bírta az erdőjárást is. Az Olang Logan Tex bakacs szabása és kényelme nagyon hasonló hozzá. Ezzel a Timberlanddal amúgy úgy jártam, mint a Moabbal: az über kényelmes és igen sok mindent kibírt 1. pár leharcolása után vettem egy másikat, ami aztán nem hozta a megszokott szintet... :D

A Merrellel én már többször megszívtam, a gumi részük valamiért nagyon tré és szó szerint darabokra esik. Egy hótaposó Merellel jártam már úgy hogy az első alkalommal a gumi szó szerint leszakadt a lábamról.

Vibram talpasak voltak? Azért kérdem, mert egy időben én is nézegettem, hogy mondjuk a Decathlon és társaiban is kapható többféle, nem Vibram talpazású Merrell. Akár még nem is olcsón, de rákeresve gyalázat értékelésekbe lehetett futni. Nekem eddig 4 Merrellem volt: 3 Moab Ventillator, 1 Interceptor(?). Strapabírósággal egyiknél sem volt gond.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 374
113
A Merrellel én már többször megszívtam, a gumi részük valamiért nagyon tré és szó szerint darabokra esik. Egy hótaposó Merellel jártam már úgy hogy az első alkalommal a gumi szó szerint leszakadt a lábamról.
A Merrell túracipő talpa 10 év után leválik. Nem véletlenül és nem is a terheléstől függően. Hárman vettünk a baráti társaságból egy éven belül, és mindenkinek le is jött a talpa tizedik évben. kb. az új cipő árának a feléért tesznek rá új talpat. Mondjuk én inkább a kukába dobtam.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 062
113
A Merell egy túlhákpolt márka.

Amúgy igen, van egy erős hype körülötte. Aztán vannak elég retek minőségű cuccaik is túlárazottan az értékelések alapján. Mondjuk a Moab, mint az egyik húzótermékük egy időben szerintem azért okkal kapott hype-olást. Azt' a Moab 2-vel már eltosztak több mindent ami az eredetin még jó volt. Valószínűleg nem is veszek újabbat belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A Merrell túracipő talpa 10 év után leválik. Nem véletlenül és nem is a terheléstől függően. Hárman vettünk a baráti társaságból egy éven belül, és mindenkinek le is jött a talpa tizedik évben. kb. az új cipő árának a feléért tesznek rá új talpat. Mondjuk én inkább a kukába dobtam.
10 év után ? LOL ! A szekrényben vagy vitrinben bírt ki 10 évet ? Mert nem aktív használatban az biztos ! 10 év után én is kukáznám !
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 374
113
10 év után ? LOL ! A szekrényben vagy vitrinben bírt ki 10 évet ? Mert nem aktív használatban az biztos ! 10 év után én is kukáznám !
Csak túrázáshoz használtam, nem mindennapi használatra. Nyáron arra sem. A bőr részének, illetve a talp kemény részének nem volt semmi baja. A kettő közötti puha réteg egyszerűen szétmállott mindenkinél. Tipikus élettartam tervezés.

A nem sokkal később vett nyári túracipőm (más márka) , amit viszont rengeteget használtam hétköznap is, még mindig jó állapotban van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért ez a színvonal csökkenés nem az idő mindent megszépít effektusnak köszönhető?Régen is voltak a fórumon érdekes dolgok elég csak benézni pl a 2017-es év második felébe a visszajelzések topikba van ott minden a durva személyeskedéstől a tudom hol laksz és megveretés beígérésig minden.....
Azért nagyon langymeleg lett a fórum. Alig van már anyázda. Egy-két okoskodás, meg jobbantudás, de hol vannak már a régi nagy hirigek. Hol vannak mondjuk Balázs és Zsolti hónapos banokra menő nagy csörtéi. Öregedés van, család, meg lenyugvás. Azok a régi jó dolgok...

@Terminator Te meg ne legyél már ennyire önbizalomhiányos bádogember. Máshol sem sokkal okosabbak, mint a sokévi átlag*, csak több az információjuk és/vagy egész nap csak ezzel foglalkoznak.

*Jó speciel én a hardcore technikai részhez hülye vagyok, elismerem, de azért még bárminemű szakértőnek pont úgy megfelelek, mint a többi 999.999.999 magyar. Úgyhogy kikérem magamnak.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 067
16 274
113
Vibram talpasak voltak? Azért kérdem, mert egy időben én is nézegettem, hogy mondjuk a Decathlon és társaiban is kapható többféle, nem Vibram talpazású Merrell. Akár még nem is olcsón, de rákeresve gyalázat értékelésekbe lehetett futni. Nekem eddig 4 Merrellem volt: 3 Moab Ventillator, 1 Interceptor(?). Strapabírósággal egyiknél sem volt gond.

Tudja már a fene, nem a talpával volt gond. Ez egy hótaposó volt ilyen gumi/kaucsuk résszel a bakancs alsó részén, a talp feletta széleken és a lábfej felett, ott kvázi ez volt az anyag, alatta meg bélés.

Ez a gumis rész fáradt meg, de nagyon durván.

A nap elején még csak azt láttam, hogy megrepedt egy helyen. Mondom bakker, kifogtam egy rossz darabot. De nem, a nap folyamán (bokrászás közben szántásban, füves területen) folyamatosan esett darabjaira az egész, a délre gyakorlatilag nem maradt semmi a gumiból, hanem a hófehvattás bélés kilátszott mindenhol. Mind a két bakancson.

De ugyanezeket a jeleket látom a mostani (nem tanul az ember) Merrell túracipőmön is, csak nem ilyen durván: a gumis orrrész körül repedezik az anyag. Pedig nincs fél éves. Szóval nem egyedi eset, valami nagyon ótvar ersatz anyag ez, nem gumi.
 
  • Tetszik
Reactions: Tcat and Kim Philby