Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
vagy pl. lenne elég tanár, aki semmi pénzért nem menne vissza tanítani azért, amit "fizetés" címszóval adnak.
És tudod, nem a pénz a legnagyobb probléma a tanaroskodásban... de ne menjünk bele. Azért ezeket írtam, mert mikor rámtör fél évente, hogy váltok, akkor ez a kettő jön fel az álláshirdetésekben a környéken -a harmadikra meg mindenki panaszkodik, hogy nincs.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Az én számból különösen fog hangzani, de egy baráti jó tanács: sose dolgozz kínainak vagy koreainak!
Más kultúra, más elvárás. Kint az, hogy a főnök kicsit felpofozza az aszisztenst mert nem jött össze a projekt amint persze ő b@szott el simán benne van. De itthon is kihúzta a kínai a terhes nő alól a széket mert szalag mellett nem ülünk.
Kerüljétek őket! Nekünk az a szolga kultúra felfoghatatlan, nekik meg ez a nyugati szabad világ az.

en mar tudom, jo szep meseket hallottam roluk..
mar nyilvanosan is elindult a tema nalunk:

ja, es imadjak a cicakat is enni..

ps, vhol van a kinai dolgozokrol is akik ott vannak egy cikk, hogy nekik meg szarabb mint a szerbeknek, de nem zavarja oket, ugylatszik megszoktak...
 
K

kamm

Guest
Most meg fogtok lepődni, de 2005-2008 környékén még tök normális volt Bécsben, h wc a folyosón. Mármint társasházban. És nem csak alternatív lehetőség, hanem az albérletben, amiért akkor elkértek 300EURt / hó, rezsi nélkül, sőt, néhol közös költség nélkül, nem volt wc. Velkám tu bezzegnyugat.
Az utolso ilyenek Budapesten a 90-es evekben lettek modernizalva egy hullamban, azutan, amikor eladtak a berloknek a volt "tanacsi" lakasokat.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
K

kamm

Guest
K

kamm

Guest
Ne haragudj de ez valami vicc akart lenni?
Tényleg egy világszinten hiányszakma alapján mondod, hogy ma Magyarországon általános munkaerőhiány van?


Én ezt elhiszem, csak a bőven minimálbér felett olyan őő. És ezzel nem téged bántalak.
Persze Szegeden 180 nettóra mondták, h jó fizu. Csak ugye na, szóval, na.
Mondjuk az IT egy rendkivul szeles skala, de pontosan azert iranyado is, mert mar mindenhol jelen van: valahol olvastam, hogy 20-30 ezer embert tudna felszivni az IT Magyarorszagon holnap, azonnali kezdessel - ebben biztosan van rengeteg top mgmt is, amihez valoban kell 10-15 ev gyakorlat, jo helyen, egyertelmu.
Ugyanakkor viszont van benne sokkal tobb, sot, rengeteg fejleszto is, meg annal is tobb nem is igazan feltetlenul diplomas allas is (pl egy kis cegnel a teendoket gyakorlatilag egy egyeves certificate vegzettsegure siman ra lehet bizni, amikor majd nagyobb upgrade kell, akkor egy kulso konzultans ceg besegit a tervezesben es atallasban par hetig es annyi, total felesleges erre diplomasokat felvenni, mert azok tutira lelepnek az ilyen unalommalombol elobb-utobb.)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Bocs, de amikor fővárosban olyat írnak ki, hogy:
  • napi 8 órás meló
  • emberekkel is kell foglalkozni
  • angol nyelv tudás külföldi levelezéshez is
  • "versenyképes bér" bruttó 240k HUF. Nem nettó. bruttó.
Egy szájbavert szoba bérleti díja nem is a belváros táján nem is rég még 50-70k HUF+ rezsi volt.
Éljen soká a "munkásparadicsom".
A betanított munkát végző erőművi szerelőim keresnek bőven 300k felett netto . Kelet Mo. ! Rossz helyen vagytok !
 
K

kamm

Guest
Ijon Tichy üzeni, hogy Münchausen báróval, és Háry Jánossal italozva hallották, és úgy gondolják ez azért egy picit durva ferdítés
En nem tudom, de pont a mult heten irta valaki, hogy 400-500 ezer korul keres szakacsot es nem talal. Masik ismeros kb fel eve irta, hogy 300 ezerert nem talaltak benzinkutast...

Ebben nekem az volt az erdekes, hogy 20-25 eve ideat (NYC) egy egyszeru szakacs (sima kajalda, nem fancy restaurant) keresett ugyanennyit, ugy 1600-2000 korul havonta - ha ugy vesszuk, 20 ev alatt utolertuk Amerikat, csak sajna kozben az is haladt elore... nem tudom mennyi lehet ma a spanyol bufekben a ber ezeknek a szakiknak, de gondolom 3-4 ezer kozott azert biztos van mar (kb minden elelmiszer a duplajara-triplajara ment fel minimum az elmult 20-25 ev alatt, lakberek duplazodtak stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Mindig idegesít ilyet olvasni. Túlóraznod és hétvégézned kell érte, hogy a kétharmadát keresd annak amennyitől értelmes alaphangon a pénz.
Azér a 220at túlóra nélkül keresi. És kiemelném hogy segéd. Adok neki többet de aztán ne legyen duzzogás az óradíjunkon.....
 
K

kamm

Guest
Mindig idegesít ilyet olvasni. Túlóraznod és hétvégézned kell érte, hogy a kétharmadát keresd annak amennyitől értelmes alaphangon a pénz.
Hat, azert legyen annak mar erteke, ha valaki tanul hosszu evekig es nem betanitott munkas...

Hát nem is tudom. A nyáron hogy felrázzam magam a tespedésből, elmentem segedmelózni mert az jó nehéz és megmozgat. 400 pénz vót. :rolleyes:

Hat, en felulok a biciklire es tekerek a parkban vagy lemegyek uszni, az sokkal jobban megmozgat, raadasul eleg kicsi a munkahelyi baleset veszelye (esetleg ha valami nagy avenue menten tekernek, de a gyerekek jovoje miatt azt hanyagolom.)
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 402
67 561
113
Hat, azert legyen annak mar erteke, ha valaki tanul hosszu evekig es nem betanitott munkas...
Megnézem majd a társadalmadat, amikor nem adózik a sok aljanép amíg megy a (be)tanulgatása a többinek és nem csinál semmit és nem állít elő budipapírt, nem viszi el a kukát, nincs kapszulás kávefőző mert nem szerelik össze. Nem ás árkot....
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 060
16 232
113
Hat, azert legyen annak mar erteke, ha valaki tanul hosszu evekig es nem betanitott munkas...

Azért nem mindegy, hogy mit tanul.

Én pl. amikor a szociológia-antropológia szakos az eltartott kisujjal ivott Flat White speckollal siránkozik, hogy nincs munka, nem fizetik meg pedig ő ‘értelmiségi’, mindig remekül szórakozok.

Vagy amikor okostojás fejjel magyarázta az egyik érettségi után, hogy a média-kommunikáció a jövő mert arra mekkora igény lesz.

Pedig mindenki mondta neki előre, hogy kösz de ez nem kell.