Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Szerinted őt ezt jobban kelljen érdekelnie mint téged?
Nem kell érdekelje, de engem sem kell érdekeljen a bérigénye, ha a tapasztalata, hasznosítható tudása már abból leszűrhetően nulla, hogy még egy normális bemutatkozó beszélgetésre se képes. Egyébként a zoom-interjúhoz nagyon sokat nem kellett utaznia.

Nem "cultural fit" az aki nem tud beszélgetni pár percet magáról, a szakmai és emberi érdeklődéséről. Vajon az ilyen ember csajozni is így szokott, oda megy, és megkérdi mennyi? Mert én ilyen tirpák hozzállást eddig még nem láttam sehol senkitől, pedig már elég durva autistákkal is volt balszerencsém dolgozni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azért ebben benne van, hogy akadnak a vállakozók által vágyott tárgyalóképtelen és önértéket nem ismerőn kívül eső munkavállalók.
Ja, azért akarok egy pályakezdő ~2 év tapasztalatos juniornak a piaci bérnél 20%-al többet adni, macbook prot, meg home officehoz irodafelszerelést, cég által fizetett mol limo-t a heti találkozós napokra járásra...

Vagy simán seggfejekkel nem tárgyalok, ezért búcsúztam el tőle én.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 402
67 558
113
Nem kell érdekelje, de engem sem kell érdekeljen a bérigénye, ha a tapasztalata, hasznosítható tudása már abból leszűrhetően nulla, hogy még egy normális bemutatkozó beszélgetésre se képes. Egyébként a zoom-interjúhoz nagyon sokat nem kellett utaznia.

Nem "cultural fit" az aki nem tud beszélgetni pár percet magáról, a szakmai és emberi érdeklődéséről. Vajon az ilyen ember csajozni is így szokott, oda megy, és megkérdi mennyi? Mert én ilyen tirpák hozzállást eddig még nem láttam sehol senkitől, pedig már elég durva autistákkal is volt balszerencsém dolgozni.
Ez most a rácsodálkozásod az anyagias kultúra elterjedésére ezek szerint. Az X6-tal járó melósok terjesztették el ezt. :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ez most a rácsodálkozásod az anyagias kultúra elterjedésére ezek szerint. Az X6-tal járó melósok terjesztették el ezt. :D
Az anyagiasság nem ártana ha némi kulturális mázzal találkozna. Persze, hogy keresni akar, de vannak a szociális érintkezésnek normái, formái. Egy munkahelyen naponta fogunk szociálisan érintkezni, nem gyártósorra keresek gép-etető munkást, hanem egy szellemi csapatmunkára kell ember, így a kommunikációs készség bemutatása alapvető. A jó kommunikációnál pedig a tartalom és a forma összhangban van. Olyan ez, mint az angollal telefonálva megkérdik hogy van, azt kell mondani kiválóan, köszönöm, és te, mire ő is kijelenti, hogy csodásan van, és utána lehet a tárgyra térni.

Mint ilyen a fenti engem sokkoló interjú nagyon jól működött, és sokat spórolt nekem a jelentkező a "bemutatkozásával".
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
Na ez a korcs meg nullázta a topikokat?
A szíve rohadjon ki az ilyennek...
Koreai (?) retek.
Ráírtam de nem válaszolt eddig.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Ahhoz , hogy valakinek meglehessen állapítani az értékét ahhoz le kellene tenni valamit az asztalra ! Egy gyakornoknak nem fizetés jár hanem ösztöndíj ! Értéket teremteni nem egyszerű ha visszatekintünk a múltba akkor bíza a tanulók/gyakornokok ingyen dolgoztak amíg a mester úgy nem döntött , hogy most már pénzt ér a munkája ! A mai világ nagyon anyagias lett , sokan nulla vagy ahhoz közeli tudással és ugyan ilyen hozzáállással akarnak sok pénzt keresni ! Na ez soha se fog működni ! Először legyen meg a tudás , utána szerezze meg a gyakorlatot és utána az elméleti és gyakorlati tudása alapján be lehet árazni az illetőt !

Sajnos ma ha valaki diplomás már magas pozícióról , könnyű munkáról sok pénzért álmodozik . Pedig a diplomával nem feltétlen a magasabb bért szerezte hanem mondjuk a könnyebb munka feltételeket !

Először bizonyítani kell utána lehet követelni , mindenkinek meg kell tanulnia eladnia magát ! Vannak itt a fórumon is "nagy tudású " olvtársak aztán csak ki derül , hogy nem tudják magukat jól eladni és gyakorlatilag aprópénzért , üveg gyöngyökért dolgoznak !

Ha valakinek fáj valami de nem változtat akkor az még nem fáj eléggé !
Ez erősen munkafüggő, pl. a "kreatív iparban" például teljesen elterjedt lett, hogy ingyen dolgoztatnak pályakezdőket, gyakornokokat, miközben valódi, produktív munkát várnak el tőlük. Nyilván nem kell egy teljes értékű fizetésről álmodni, mert a gyakornok hasznára van a pénzen kívül a szakmai tapasztalat, kapcsolatrendszer stb is, de ha a cégemnek valós hasznot hajt a munkája, akkor szerintem úgy korrekt, hogy valamennyire meg is legyen fizetve.

Koknkrét példa, hogy tegnap fiatal, pályakezdő zenészekkel dolgoztunk egy stúdiófelvételen, rendesen dolgoztak, jó lett az anyag -- miért is ne kapnák meg érte a járandóságukat? Nem kérhetnek annyit, mint egy nagy nevű, komoly profi, de korrekt áron kaptam korrekt munkát, nekik a gázsi mellé járt a tapasztalat és a referencia. Mindenki örül, win-win.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azért ebben benne van, hogy akadnak a vállakozók által vágyott tárgyalóképtelen és önértéket nem ismerőn kívül eső munkavállalók. Ha adott figurának nem az első interjúja volt, folyamatosan munkakeresőképesen fenn kellett tartania magát, interjúkra utazni(ennek költségeivel), az adott stáuszhoz elvárt megjelenéssel(ennek költségeivel) és még intelligenciával is bír, szerintem aligha megbélyegezhető ha pontosan ugyanazt az egymásból szerezhető anyagi haszonlesést szegezi neked, mint te neki. Esélyesnek tartom, hogy a figurának nem volt kedve már x-edik alkalommal végighallgatni a csodálatos mindent amiben akár túl is hajszolhatja magát mert hát sajnos valamiért ilyen lett a világunk, hogy a végén mondjanak neki egy nevetséges összeget, ami maaaaaajd emelkedik, addig pazarolja csak annyi pénzért az élete idejét, amiért az ezt kínáló le sem hajolna...

Nem állítom, hogy ilyen vagy, de azt gondolom, hogy a figura egyszerűen ezen racionalitás mentén működött.
Pogi ezt szerintem rosszul látod ! Ha a kezdő elakar jutni a rajtvonalig bizony izzadni kell , meg kell tanulja , hogy értéke legyen ahhoz le kell tennie az asztalra ! Miképpen árazza be a munkát ha azt se tudja mi az elvárás ? Amikor én kikerültem a nagybetűs életbe bizony 1993-at írtak ha valaki megélte az tudja -gyár bezárosok , munkanélküliek tömege és nem volt értéke a munkának - , hogy akkor megélni sem kis truváj volt hát még beilleszkedni a munkaerő piacra . De muszáj volt összeszorított fogakkal de muszáj volt . Na most a mai világ erősen más ! Van miből válogatni és már nem tudják mondani , hogy tetszik vagy nem de 20-an állnak a kapuban a helyedre ! De ez nem jelenti azt , hogy ne legyenek elvárások , igen ez a vállalkozóknál is így van . Tudod aki fizeti a cigányt az mondja meg mit húzzon a bazseván !
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ez erősen munkafüggő, pl. a "kreatív iparban" például teljesen elterjedt lett, hogy ingyen dolgoztatnak pályakezdőket, gyakornokokat, miközben valódi, produktív munkát várnak el tőlük. Nyilván nem kell egy teljes értékű fizetésről álmodni, mert a gyakornok hasznára van a pénzen kívül a szakmai tapasztalat, kapcsolatrendszer stb is, de ha a cégemnek valós hasznot hajt a munkája, akkor szerintem úgy korrekt, hogy valamennyire meg is legyen fizetve.

Koknkrét példa, hogy tegnap fiatal, pályakezdő zenészekkel dolgoztunk egy stúdiófelvételen, rendesen dolgoztak, jó lett az anyag -- miért is ne kapnák meg érte a járandóságukat? Nem kérhetnek annyit, mint egy nagy nevű, komoly profi, de korrekt áron kaptam korrekt munkát, nekik a gázsi mellé járt a tapasztalat és a referencia. Mindenki örül, win-win.
Szerintem másról beszélünk ! De maradva a példádnál ingyen ne dolgozzon senki ezt nem is várja ma senki se , de ha egy pályakezdő oda áll a sorba akkor kapjon egy minimális ellenszolgáltatást -erre jó szerintem a próba idő- ha meg bizonyította , hogy mi a tudása és mit ér akkor a próba idő végén újra leülnek és már az egymás és a munka/munkavégzés ismeretében megtárgyalják a továbbiakat ! Ha a srácoknak ez volt az első stúdió munkája és bizonyítottak onnantól már tanulják meg magukat beárazni is !
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll
M

molnibalage

Guest
Nem, mert az oktatók se doglzotak egy kurva napot se életükben... ezért nem tudják az interjúra se felkészíteni a diákokat.
Itt most hatalmasat csalódtam benned ezen iszonyatosan buta általánosítás miatt.

A két tanszék, ahol a szakirányomat toltam ott keresni kellett volna azt az oktatót, akinek vagy nem volt saját cége vagy az egyetemi munkája nem egy konkrét projektfejlesztés vagy projekt volt. Volt ott minden, helikopter fejlesztéstől kezdve erőműves és biomechanikai projektig.

Lehet, hogy egyes nem műszaki és műszaki egyetemek is ilyenek, de az Áramlástan és Hidrodinamikai rendszerek tanszéken kvázi válogatni lehetett a feladatok között, ami az iparral történő együtt dolgozásról szólt.

Akikkel együtt diplomáztam (4-en) mind konkrét ipari feladatot prezentált diplomamunkaként.

(Paks 2-nél is csinál feladatot az Egyetem)
 
M

molnibalage

Guest
Ez egy kanadai történet:
:confused:
Ismerem a csatornát és durva.

Meg az egész, hogy tényleg sikerült olyan "életteret" alkotni, ahol egy gyerek gyakorlatilag sehova nem tud menni.
Megértem a csatorna tulaját, hogy elköltözött Kanadából.

De bakker az is, hogy 10 meg 16 (!) éves korig felügyelet.
MIVAAAAN? Ezek nettó kretének.
Nem is tudom hány éves kortól egyedül mentünk le a játszótérre és csá. Senki nem aggódott.

Mi kb. 2. osztályosan egyedül mentünk suliba gyalog.
OK, akkor kisebb autóforgalom volt, mint ma, de akkor is.
A 8 osztályos gimibe járók is simán utaztak busszal egyedül.

Ma meg itthon egyes szülők nem engedik ezt. Amikor megkérdeztem, hogy az ÉN gyerekkorom óta mi változott, ami miatt ez nem megy, akkor a "majd ha szülő leszel megtudod" "érven" kívül nem kaptam semmit. Hogy ma miért nem tud egy 10+ éves gyerek egyedül BKV-zni az rejtély....
Hollandiában meg bringáznak, mert az infra is adott hozzá.

De tényleg azt láttam otthon is, hogy autósorok kígyóznak az iskola előtt és teszik ki a gyereket.
Talán elveszett a gyerek lába vagy mi?

Néha egészen pislogok, hogy milyen faszságokról gondolják ma azt tömegek, hogy normális és szükséges.
Meg nem látják be, hogy ez az autós suburbiás ötlet, akkora bukta, mint ide Jeruzsálem háromszor.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem kell érdekelje, de engem sem kell érdekeljen a bérigénye, ha a tapasztalata, hasznosítható tudása már abból leszűrhetően nulla, hogy még egy normális bemutatkozó beszélgetésre se képes. Egyébként a zoom-interjúhoz nagyon sokat nem kellett utaznia.

Nem "cultural fit" az aki nem tud beszélgetni pár percet magáról, a szakmai és emberi érdeklődéséről. Vajon az ilyen ember csajozni is így szokott, oda megy, és megkérdi mennyi? Mert én ilyen tirpák hozzállást eddig még nem láttam sehol senkitől, pedig már elég durva autistákkal is volt balszerencsém dolgozni.
Neked is igazad van; de honnan kellene tudnia egy 20-21 éves srácnak, hogy hogy is néz ki egy állásinterjú, hogy is kell viselkedni, vagy a munkahelyen, hogyan kell viselkedni? Már az ált. suliban látszik, hogy a gyerekek nagy részének erre se igénye, se neveltetése nincs. Én szoktam nekik fejtágítást végezni, hogy ezzel a viselkedésmóddal sehol nem jutnak át még egy interjún sem, aztán jut ami jut.

Van egy mentorált srác, kb. ez a korosztály. Jött a a visszajelzés, hogy milyen tirpákul viselkedett a rektorral, mikor valamit el kellett intézni. Na "fiam" fogod magad, szépen odamész és bocsánatot kérsz és normálisan így és így, ilyen és olyan hangnemben és stílusban elmondod neki amit el kell. Megcsinálta, megtanulta/tanulja, meg meg is akarja, de magától nem jön. Sajnos egyre többeket úgy kell felnőttként megtanítani, aztán vagy sikerül, vagy nem. Csak ez marhára nem egy cégvezető feladata.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
honnan kellene tudnia egy 20-21 éves srácnak, hogy hogy is néz ki egy állásinterjú, hogy is kell viselkedni, vagy a munkahelyen, hogyan kell viselkedni?
  • Szülőktől
  • iskolai normákból (ja, már nincsenek)
  • iskolai, egyetemi felvételiből (ja, már ilyen se nagyon van. Én felvételiztem, szóbeliztem is, minden iskolában ahol tanultam, az alsó tagozat kivételével)
  • filmekből
  • könyvekből
  • youtube oktató anyagból, amit előtte megnéz, felkészül
  • wot/fortnite klán interjúból?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
  • Szülőktől
  • iskolai normákból (ja, már nincsenek)
  • iskolai, egyetemi felvételiből (ja, már ilyen se nagyon van. Én felvételiztem, szóbeliztem is, minden iskolában ahol tanultam, az alsó tagozat kivételével)
  • filmekből
  • könyvekből
  • youtube oktató anyagból, amit előtte megnéz, felkészül
  • wot/fortnite klán interjúból?
Ugye tudod, hogy -sajnos- ennek nagy része nem játszik.

Milyen klán interjú? :O
7a6dd97d38fb4c957b2027d52053537b6a3e5bc1.png
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ismerem a csatornát és durva.

Meg az egész, hogy tényleg sikerült olyan "életteret" alkotni, ahol egy gyerek gyakorlatilag sehova nem tud menni.
Megértem a csatorna tulaját, hogy elköltözött Kanadából.

De bakker az is, hogy 10 meg 16 (!) éves korig felügyelet.
MIVAAAAN? Ezek nettó kretének.
Nem is tudom hány éves kortól egyedül mentünk le a játszótérre és csá. Senki nem aggódott.

Mi kb. 2. osztályosan egyedül mentünk suliba gyalog.
OK, akkor kisebb autóforgalom volt, mint ma, de akkor is.
A 8 osztályos gimibe járók is simán utaztak busszal egyedül.

Ma meg itthon egyes szülők nem engedik ezt. Amikor megkérdeztem, hogy az ÉN gyerekkorom óta mi változott, ami miatt ez nem megy, akkor a "majd ha szülő leszel megtudod" "érven" kívül nem kaptam semmit. Hogy ma miért nem tud egy 10+ éves gyerek egyedül BKV-zni az rejtély....
Hollandiában meg bringáznak, mert az infra is adott hozzá.

De tényleg azt láttam otthon is, hogy autósorok kígyóznak az iskola előtt és teszik ki a gyereket.
Talán elveszett a gyerek lába vagy mi?

Néha egészen pislogok, hogy milyen faszságokról gondolják ma azt tömegek, hogy normális és szükséges.
Meg nem látják be, hogy ez az autós suburbiás ötlet, akkora bukta, mint ide Jeruzsálem háromszor.
Tudom most a hideg ráz téged de azért leírom !

Jelzem csak 1 gyerekem van nem 2-3-4-x ! Tehát a problémám "csak" 1x-es . A gyerek most 2.-os egy 6 osztályos gimiben (8-os a normál suliban ) 2 nyelvet és kiemelt biológiát tanul (állatorvos akar lenni óvodás korától , támogatjuk ) . A gimi a házunktól csak 5 km légvonalban mégis tömegközlekedéssel (mióta a moslék koalíció tönkre tette az amúgy kitűnő Miskolcit ultra gáz) több mint 1 óra ! 7-8 órái vannak , mivel nem két tannyelvű suliból ment így Angolból külön órára jár (5500Ft/ó) , kémiából és fizikából is igényli a + 1-1 órát (még 8000 Ft a kettő) . Szeret tanulni és kitűnő is -tudja , hogy kell a húzós állatorvosihoz - de szeret sportolni is -hála istennek a sulijában megtalálta - röplabdázik heti 2x2 órát délután ! Na most bárkinek kinyalom a seggét ha ezt tömeg közlekedéssel megtudja oldani . Így is minden reggel viszi az anyja mert 7:30-ra be kell érnie így 7:00-kor indulnak és 6:00-kor kel - na ezt busszal 5:00 keléssel tudná aposztrofálni ! Délután az anyja vagy én hozom el és így kb 17:00-17:45-között ér haza hulla fáradtan és áll neki tanulni ! Nem kötelezzük semmire amit csinál azt tudatosan teszi már sok év óta ! Ha már most nem segítenénk legalább azzal , hogy hozzuk visszük lerövidítve az így is húzós iskolai programját és hagynánk buszocskázni akkor meddig bírná szegénykém ?

Ezekkel valszeg nem vagyunk egyedül és mi van ha 1-nél több gyerek van ? Tehát tisztelt Molnár Úr még mindig azt mondom , hogy kibicnek semmi sem drága ! Már esment olyanról osztottad azt eszet amiről fogalmad sincs , nem is lehet mert nem vagy gyakorló szülő . A bezzeg Hollandiáról csak annyit az egyik barátom már több mint 20 éve kint él , oda születtek a gyerekei is . A nagyobbik lány 1 évvel fiatalabb az enyémnél de a tanulmányai azok kb 3-4 évvel vannak elmaradva a mi lányunkétól .Abban a fene nagy szabadságban mindenre van idejük csak a tudásban vannak lemaradva . Hogy ez jó vagy nem jó azt majd az idő eldönti !
 
M

molnibalage

Guest
Tudom most a hideg ráz téged de azért leírom !

Jelzem csak 1 gyerekem van nem 2-3-4-x ! Tehát a problémám "csak" 1x-es . A gyerek most 2.-os egy 6 osztályos gimiben (8-os a normál suliban ) 2 nyelvet és kiemelt biológiát tanul (állatorvos akar lenni óvodás korától , támogatjuk ) . A gimi a házunktól csak 5 km légvonalban mégis tömegközlekedéssel (mióta a moslék koalíció tönkre tette az amúgy kitűnő Miskolcit ultra gáz) több mint 1 óra ! 7-8 órái vannak , mivel nem két tannyelvű suliból ment így Angolból külön órára jár (5500Ft/ó) , kémiából és fizikából is igényli a + 1-1 órát (még 8000 Ft a kettő) . Szeret tanulni és kitűnő is -tudja , hogy kell a húzós állatorvosihoz - de szeret sportolni is -hála istennek a sulijában megtalálta - röplabdázik heti 2x2 órát délután ! Na most bárkinek kinyalom a seggét ha ezt tömeg közlekedéssel megtudja oldani . Így is minden reggel viszi az anyja mert 7:30-ra be kell érnie így 7:00-kor indulnak és 6:00-kor kel - na ezt busszal 5:00 keléssel tudná aposztrofálni ! Délután az anyja vagy én hozom el és így kb 17:00-17:45-között ér haza hulla fáradtan és áll neki tanulni ! Nem kötelezzük semmire amit csinál azt tudatosan teszi már sok év óta ! Ha már most nem segítenénk legalább azzal , hogy hozzuk visszük lerövidítve az így is húzós iskolai programját és hagynánk buszocskázni akkor meddig bírná szegénykém ?
Miskolcon is életveszélyes a bringa? Főleg, amikor még csúcsforgalom sincs?
Mert hulla kényelmes tempóban 6 km bringa az 25 perc lakatolással.

Anno gimisként 10 p séta +25-30 perc busz +10 perc séta volt a gimi ideális esetben.
De, ha akkor tudtam volna azt, amit ma, már akkor is bringával jártam volna a tavaszi és kora őszi időszakban. Gyorsabb lett volna és akkor mai szemmel 0 forgalom volt. Simán végigmentem volna a Duna parton csepelre és aztán hátulról már ott is a Jedlik.

(És nekem is volt 8 órás napom. Mivel első évtől matek szakos voltam heti 34 órán volt az első két évben. Számold ki ez napi átlagban hány tanóra...
Minden nap 7 órám volt, egyet kivéve.)

nagyobbik lány 1 évvel fiatalabb az enyémnél de a tanulmányai azok kb 3-4 évvel vannak elmaradva a mi lányunkétól .Abban a fene nagy szabadságban mindenre van idejük csak a tudásban vannak lemaradva . Hogy ez jó vagy nem jó azt majd az idő eldönti !
És ennek mi köze van ahhoz, hogy hogyan építsük fel a várost és az életteret?
Semmi.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 734
28 424
113
wot/fortnite klán interjúból?
Ha nem "siema PL" vagy "Hallo Mitglieder sucht einen Klan"? meghívók jönnek már a match elején, az annyit is ér :D

Mondjuk nekem az is meglepő volt, hogy a 3 éves alapképzés alatt kb jó, ha 3-4 tárgyból volt zusammen szóbeli vizsgám (azoknak is a fele szabvál), mindent írásban intéztek. És szerintem amúgy ez probléma, mert oké egy dolog írásban kommunikálni, de szóban is el kell tudni magad adjad (persze normálisan), sőt fontosabb. Aztán meg persze mindenki parázott az államvizsgánál, hogy uuuu szóban kell felelni és Úristen mi lesz itt mindmeghalunk uuuu. Én meg halál nyugodtan nagypofával bementem 4 óra alvással és kedvenc Torrente idézetemmel avagy "ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni". Aztán naná, hogy nekem lett kb a legjobb 120 ember közül, pedig a halálcsoportot kaptam :D

Ui: Mondjuk az is igaz, hogy nem igen voltak erős versenyzők a rajtnál. Előttem lévő kolléga konkrétan nem tudta benyögni de Gaulle nevét, mint '60-as évekbeli francia államfő és csak hebegett valamit az unióról (amin látszott, hogy agyatlanul csak a darabjait bemagolta összefüggéstelenül), és mégis átengedték. Aztán meg pont ő, aki nagyban menőzik a külügyben, hogy uuu ő aztán mekkora hatalmas szakember:hadonaszos:
 
M

molnibalage

Guest
Ha nem "siema PL" vagy "Hallo Mitglieder sucht einen Klan"? meghívók jönnek már a match elején, az annyit is ér :D

Mondjuk nekem az is meglepő volt, hogy a 3 éves alapképzés alatt kb jó, ha 3-4 tárgyból volt zusammen szóbeli vizsgám (azoknak is a fele szabvál), mindent írásban intéztek. És szerintem amúgy ez probléma, mert oké egy dolog írásban kommunikálni, de szóban is el kell tudni magad adjad (persze normálisan), sőt fontosabb. Aztán meg persze mindenki parázott az államvizsgánál, hogy uuuu szóban kell felelni és Úristen mi lesz itt mindmeghalunk uuuu. Én meg halál nyugodtan nagypofával bementem 4 óra alvással és kedvenc Torrente idézetemmel avagy "ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni". Aztán naná, hogy nekem lett kb a legjobb 120 ember közül, pedig a halálcsoportot kaptam :D

Ui: Mondjuk az is igaz, hogy nem igen voltak erős versenyzők a rajtnál. Előttem lévő kolléga konkrétan nem tudta benyögni de Gaulle nevét, mint '60-as évekbeli francia államfő és csak hebegett valamit az unióról (amin látszott, hogy agyatlanul csak a darabjait bemagolta összefüggéstelenül), és mégis átengedték. Aztán meg pont ő, aki nagyban menőzik a külügyben, hogy uuu ő aztán mekkora hatalmas szakember:hadonaszos:
Volt olyan, aki diplomavédéséig nem adott elő.
Soha.
Nekem addigra meg a rutinom volt belőle amiatt, ahol végeztem.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mondjuk nekem az is meglepő volt, hogy a 3 éves alapképzés alatt kb jó, ha 3-4 tárgyból volt zusammen szóbeli vizsgám (azoknak is a fele szabvál), mindent írásban intéztek. És szerintem amúgy ez probléma, mert oké egy dolog írásban kommunikálni, de szóban is el kell tudni magad adjad (persze normálisan), sőt fontosabb.
Na én ezért vezettem be nálam, hogy ha nem is napi szinten, de van szóbeli felelet és van prezentáció (7.-ben). Ment a nyavalygás, hogy minek, meg miért nem lehet írásban. És pont az aktuális témát mondtam, hogy mit kezdenek egy felvételinél? Mit kezdenek, ha legalább szakmunkások lesznek és kommunikálni kell a munka megrendelőjével?