Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
En ezt az egészet nem értem. Az én időmben már altalanos iskolaban is rendszeresen kellett bemutatokat tartanunk plnkedvenc konyvunkbol stb (mindez a rendszeres szobeli feleleseken felül.) Gimnaziumban mar elsoben ilyesmi eloadasokra voltunk szorítva, később jottek egy-egy komolyabb temaril szolo szakdogak, amiket utana szoban elo kellett tudni adni, sot meg is vedeni stb. Mire a felsőoktatásba átléptünk, jól-rosszul de mindenki rutinos előadó volt.
Ma már nincs így. Nagyon kevés a szóbeli felelés, vagy bemutatózás. (Mondjuk nekünk is csak felelés volt.)
Nekem most az az egyik ilyen vesszőparipám, hogy ha nem is rendszeresen, de lehetőleg egy félévben egy felelés, és egy szóbeli bemutató (lehetőleg prezentációval) legyen; de sajnos nagyon nehezen fér bele az időbe is.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
amúgy öcsémnek is kurvasok könyvet kell vinni, és érzésre nehezebb a cucca mit anno nekem. sztem az sem lenne rossz ha lenne oylan szekrénysor ami az amcsi iskolákban van. ami nem kell másnapra azt ott hagyhatná a francba(itt legalábbis nincs ilyen)
Én örülök, hogy ha hazahozza, hisz nem csak egyik napról a másikra tanulunk.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nekem is volt tesi órám 7 órás napon...
Elfért minden egy hátizsákban, ami tesis napon púpos volt oszt annyi.

Érdekes egy világ ez valahogy...
+walkman, majd CD lejátszó, egy rakat CD-vel -mert kellett a 3-5 órás utazáshoz és várakozáshoz. +kéthetente(?) A/1-es rajztábla -középsuliban. Nem voltam menzás, legtöbbször én is hordtam a reggelit, tízórait, ebédet, uzsonnát, átlagosan 12 órás napok összejöttek. Néha 14, néha 10 is volt. Nem haltam bele, de ma már nem szívesen csinálnám végig.
 
M

molnibalage

Guest
Én meg hoztam az érem másik oldalát ! Annyi köze van , hogy amíg a Hollandok kizsákmányoló , gyarmatosítók voltak akiknek volt pénze és ideje kiépíteni egy "jóléti " társadalmat
WUT?
A II. világháború alatt az országot részben ott is lerombolták a harcok és utána semmiféle gyarmatuk nem volt már.
Ellenben 70-es években Hollandia pont olyan autósközpontú fos volt, mint ma egyesek tolnák még tovább itt Bp-n.

Ez akkor változott meg, amikor semmiféle gyarmat nem volt.


A többi képet és irányváltást keresd meg magad.

, addig idehaza csak az elmúlt 100 évben 5x nullázták le az országot és kellett saját erőből újjáépíteni !
És ez kinek a hibája? Az 5-ös szám hogyan jött ki amúgy?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Már az én időmbe
WUT?
A II. világháború alatt az országot részben ott is lerombolták a harcok és utána semmiféle gyarmatuk nem volt már.
Ellenben 70-es években Hollandia pont olyan autósközpontú fos volt, mint ma egyesek tolnák még tovább itt Bp-n.

2. világháború után a Japán csapatokat ott tartották a Holland Kelet-Indiákon, mivel azonnal függetlenségi háború tört ki amint a helyiek fülébe jutott, hogy visszatérnek az európaiak hozzájuk. A japán megszállást emberibbnek tartották, mint a hollandot. Végül csak 4 évnyi öldöklés után engedték el őket.
A pénz tengeren túli bankokban volt, és kamatozott kőkeményen, sőt kamatozik a mai napig.

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
WUT?
A II. világháború alatt az országot részben ott is lerombolták a harcok és utána semmiféle gyarmatuk nem volt már.
Ellenben 70-es években Hollandia pont olyan autósközpontú fos volt, mint ma egyesek tolnák még tovább itt Bp-n.

Ez akkor változott meg, amikor semmiféle gyarmat nem volt.
Az lehet , hogy már nem volt gyarmatuk fizikálisan de a Holland Kelet Indiai és a Holland Nyugat Indiai társaságok illetve az első tőzsde plusz a zsidók számára vonzó gazdasági és vallási háttér egy olyan nagy vagyonú alapot biztosított ami a mai napig kihat ! A II. vh rombolása kevésbé érintette más államokat . Az meg , hogy a nagy olajválság elterelt őket a bicikli felé hát az is egy következmény !

És ez kinek a hibája? Az 5-ös szám hogyan jött ki amúgy?
1. I.VH , Trianon
2. II.VH
3. '48-as államosítás vele az ország pénzügyi és gazdasági elitjének elvesztése
4. 45 évig tartó Szovjet megszállás és rendszer .
5. Kárpótlásnak nevezett világra szóló csalás és lopás !

Így érthető vagyok , őket egyik VH se érintette olyan súlyosan mint minket !
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 954
56 984
113
En ezt az egészet nem értem. Az én időmben már altalanos iskolaban is rendszeresen kellett bemutatokat tartanunk plnkedvenc konyvunkbol stb (mindez a rendszeres szobeli feleleseken felül.) Gimnaziumban mar elsoben ilyesmi eloadasokra voltunk szorítva, később jottek egy-egy komolyabb temaril szolo szakdogak, amiket utana szoban elo kellett tudni adni, sot meg is vedeni stb. Mire a felsőoktatásba átléptünk, jól-rosszul de mindenki rutinos előadó volt.
Én sem értem az egészet! :(
Az én időmben is minden másképen volt. Semmi flanc, számitógép, mobil telefon stb.Csak Gutenberg...
Igaz, 1968-ban èrettségiztem. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 353
55 922
113
A kelták úgy mondják:"fuck the tax man",és brown envelope-nak mondják a cash-t.
Mielőtt valaki beleájulna a nyugat popójába,itt sem ad számlát senki,sem a szerelő,sem a fogorvos,sem a patikus,autómosó,hacsak nem kérsz,de akkor többet ott nem kapsz időpontot,csak ha előre szólsz,hogy kell számla.
;)
A kisebb cégek,ill a régi alkalmazottak,akikben megbíznak,ugyanúgy kapnak számlára fizut,meg kp-t is,mint otthon,itt is a melósnak kell a főnök popójára figyelni,nehogy túl sok adót kelljen csólingernek fizetnie.
A heti 600 nettó környékén van adókulcs változás,ott szokott megvilágosodni az egyszeri bányatulaj/egyéb kis vállalkozó,ill most itt is kitört a gazdasági fellendülés,egyből összerezzen a munkáltató,ha a fizu,adó,túlóra varázsszavak hagyják el a melós szűzi ajkait.
:D