Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Ma már nincs így. Nagyon kevés a szóbeli felelés, vagy bemutatózás. (Mondjuk nekünk is csak felelés volt.)
Nekem most az az egyik ilyen vesszőparipám, hogy ha nem is rendszeresen, de lehetőleg egy félévben egy felelés, és egy szóbeli bemutató (lehetőleg prezentációval) legyen; de sajnos nagyon nehezen fér bele az időbe is.
Ez milyen evfolyam? vagy felsooktatas?
Az egyik leghasznosabb dolog azok a szakdogak, azok eloadasa (es akar megvedese) volt szerintem a gimi soran, remelem, azert szokas ma is (mondjuk az egyik leghiresebb elitgimi volt, hirhedten tag mozgasterrel minden sikon (eredetileg katolikus rendi), szoval fene tudja, mashol hogy fert volna ill. fer most bele.)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az őrület gazdaságpolitokája. Már csak arra leszek kíváncsi, hány ilyen őrült ország csatlakozik hozzájuk. A kriptopénzek egy "orosz rulett", mert nem igényel sem gazdaságot sem fedezetet az értéke. Talán még 10 év szerintem amikor megbuknak és mindenhol betiltják őket. A haszonlesőknél lesz sírás-rívás a bukásuk miatt. Bár ma is sokan játszanak egyéb valódi pénzekkel hazárdjátékokat és fedezet nélküli pénznyomtatást, használják őket csalásokhoz, gazdasági bűncselekményekhez, országok lekopasztásához, elnyomásához, még mindig jobbnak tartom őket a kriptopénzeknél.

Euronews 2021. 10. 29.
Ebben az új kísérleti projektben vulkánokat használnak fel az El Salvador-i Bitcoin-bányászat meghajtására
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez milyen evfolyam? vagy felsooktatas?
Az egyik leghasznosabb dolog azok a szakdogak, azok eloadasa (es akar megvedese) volt szerintem a gimi soran, remelem, azert szokas ma is (mondjuk az egyik leghiresebb elitgimi volt, hirhedten tag mozgasterrel minden sikon (eredetileg katolikus rendi), szoval fene tudja, mashol hogy fert volna ill. fer most bele.)
Általános 6.-7.
Sajnos nekem vannak olyan mániáim, hogy ne lefele, a gyengébbek fele húzzuk le a tanulmányokat, hanem a gyengébbeket húzzuk fel. Aki meg leszakad, az akkor is leszakad, ha lefele visszük a követelményeket. És ezt a kollégák sem értik, hogy ezzel nem jó irányba haladunk. (És ezért nem értem, mikor néha előjön a téma -akár a Fórumon is- és az aktuális oktatáspolitikára, vagy a rendszerre, vagy tudatos felső igényekre hivatkoznak.)

Én most is mindig elmondom, hogy pl. nem a wikipédiáról másolunk, nem lustán, amit elsőre feldob, lehetőleg nem egy forrásból dolgozunk -de ezek nálam még csak ilyen hegyi-beszédek és ajánlások. És max. arra tudok időt szakítani, hogy a szóbeli előadást próbálom szóban javítani. Angolszász vitakultúráról meg csak messze derengő álomban lehet, pedig az is milyen hasznos lenne a megfelelő szinten és mélységben.
Gimiben nem vagyok érdekelt, max szakdoga írásban. Valóban jó tudna lenni a szakdolgozati módszer ha van hozzá témavezető. Harmadik szakdolgozatom írom, de még eddig nem volt lényegében semmilyen témavezetőhöz szerencsém. (Most épp az SPSS-t kellene használni és statisztikázni, meg összehasonlítani, mikor sose nem is tanultam, nem is tanították se a statisztikát, se a programot -csak kvázi elvárás.) Így meg ha nem is így indul neki az ember, de a végére a "tuggyukle" dologgá válik.
És természetesen sokkal több plusz idő kellene, hogy ilyen módszereket érdemben tudjuk -megfelelő szinten- oktatni; legalább szakkör szerűen, de arra meg nem adtak keretet.
 
M

molnibalage

Guest
Ez micsoda?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez micsoda?
Zefram Cochren első kísérletei? Elvégre rohamléptekkel rohanunk a kapcsolatfelvétel felé ;)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hát nem.
A lényeges különbség a kötésben van, Szerves-szervetlen. Nem mindegy a talajnak! Amúgy meg a kijuttatott N kb. 20%-a hasznosul, a többi meg szivárog el/le a talajba, vizekbe!

Az meg mekkora biznicc, hogy a boltba veszed a Nitrogént, közben itt van levegőben!!?? :cool:
Az amit a pillangósok megkötnek, az pont olyan formában, pont ott van ahol a növények fel tudják venni! Csak azon nincs profittyy....
Ne haragudj, de ezt kifejtenéd nekem? Nem egészen értem mire gondolsz, és kíváncsi vagyok, hogy ezt hogy érted.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Van valaki köztetek, aki járatos különböző katonai ruhadarabok gyűjtésében?

Érdekelne, hogy szerintetek egy eredeti ausztrál katonai slouch hat (illusztrációként lásd az alábbi képen) mennyit érhet?

r340_213_2219_1435_w1200_h678_fmax.jpg
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Szakadó esőben felbecsülhetetlen. Amúgy melyik korszak?
Pontosan nem tudom. Az illető, akitől a családom birtokába jutott, még jóval a rendszerváltás előtt került ki Ausztráliába, majd ott állampolgárságot szerezve belépett a hadseregbe. Érzésem szerint min. 30 éves lehet, de szinte egy az egyben úgy néz ki, mint ami a fenti képen is van.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Pontosan nem tudom. Az illető, akitől a családom birtokába jutott, még jóval a rendszerváltás előtt került ki Ausztráliába, majd ott állampolgárságot szerezve belépett a hadseregbe. Érzésem szerint min. 30 éves lehet, de szinte egy az egyben úgy néz ki, mint ami a fenti képen is van.
Nem ismerem amúgy az ausztál kalapok értékét, numizmatikában, ill egyéb hasonló területeken viszont ez rengeteget számít. Dédapám rohambilije jóval többet ért a gyűjtőknek, mint nagyapámé ért volna, ha megmarad. Pedig kvázi ugyanolyan, csak egy vh különbség. Így rákeresve volt 20 dollárért és 100 ezer dollárért is ilyen. Szóval ne haragudj a kvázi trollkodásért, csak szerintem a hozzáértőknek is fontos, hogy melyik korszak, melyik ezred stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 625
11 309
113
Nem ismerem amúgy az ausztál kalapok értékét, numizmatikában, ill egyéb hasonló területeken viszont ez rengeteget számít. Dédapám rohambilije jóval többet ért a gyűjtőknek, mint nagyapámé ért volna, ha megmarad. Pedig kvázi ugyanolyan, csak egy vh különbség. Így rákeresve volt 20 dollárért és 100 ezer dollárért is ilyen. Szóval ne haragudj a kvázi trollkodásért, csak szerintem a hozzáértőknek is fontos, hogy melyik korszak, melyik ezred stb.
Jaa persze, ez tök jogos kérdés volt, csak sajnos én nem vagyok járatos a témában. :D
Ha valaki igazán ért hozzá, az valószínűleg két pillanat alatt megmondja, hogy melyik időszakból származik. Amúgy nem szeretnék megszabadulni tőle, csak érdekelt volna mit is ér.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 944
56 923
113
A kelták úgy mondják:"fuck the tax man",és brown envelope-nak mondják a cash-t.
Mielőtt valaki beleájulna a nyugat popójába,itt sem ad számlát senki,sem a szerelő,sem a fogorvos,sem a patikus,autómosó,hacsak nem kérsz,de akkor többet ott nem kapsz időpontot,csak ha előre szólsz,hogy kell számla.
;)
A kisebb cégek,ill a régi alkalmazottak,akikben megbíznak,ugyanúgy kapnak számlára fizut,meg kp-t is,mint otthon,itt is a melósnak kell a főnök popójára figyelni,nehogy túl sok adót kelljen csólingernek fizetnie.
A heti 600 nettó környékén van adókulcs változás,ott szokott megvilágosodni az egyszeri bányatulaj/egyéb kis vállalkozó,ill most itt is kitört a gazdasági fellendülés,egyből összerezzen a munkáltató,ha a fizu,adó,túlóra varázsszavak hagyják el a melós szűzi ajkait.
:D
Mint Ausztriában.... :)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 678
19 073
113
Sajnos én pont nem így látom, a világnézetünk egy telep szar, és a vargairén meg a berkikrisztián mondja meg az igazságokat az életről-halálról. Szerintem! :)
De csak ebben az országban sztárolunk bűnözőket, megbukott politikusokat, pszichopata meg szociopata írástudatlanokat!! Ennek itt nagy divatja van! Tükrözi a népesség aktuális lelkiállapotát! :)