Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tudom most a hideg ráz téged de azért leírom !

Jelzem csak 1 gyerekem van nem 2-3-4-x ! Tehát a problémám "csak" 1x-es . A gyerek most 2.-os egy 6 osztályos gimiben (8-os a normál suliban ) 2 nyelvet és kiemelt biológiát tanul (állatorvos akar lenni óvodás korától , támogatjuk ) . A gimi a házunktól csak 5 km légvonalban mégis tömegközlekedéssel (mióta a moslék koalíció tönkre tette az amúgy kitűnő Miskolcit ultra gáz) több mint 1 óra ! 7-8 órái vannak , mivel nem két tannyelvű suliból ment így Angolból külön órára jár (5500Ft/ó) , kémiából és fizikából is igényli a + 1-1 órát (még 8000 Ft a kettő) . Szeret tanulni és kitűnő is -tudja , hogy kell a húzós állatorvosihoz - de szeret sportolni is -hála istennek a sulijában megtalálta - röplabdázik heti 2x2 órát délután ! Na most bárkinek kinyalom a seggét ha ezt tömeg közlekedéssel megtudja oldani . Így is minden reggel viszi az anyja mert 7:30-ra be kell érnie így 7:00-kor indulnak és 6:00-kor kel - na ezt busszal 5:00 keléssel tudná aposztrofálni ! Délután az anyja vagy én hozom el és így kb 17:00-17:45-között ér haza hulla fáradtan és áll neki tanulni ! Nem kötelezzük semmire amit csinál azt tudatosan teszi már sok év óta ! Ha már most nem segítenénk legalább azzal , hogy hozzuk visszük lerövidítve az így is húzós iskolai programját és hagynánk buszocskázni akkor meddig bírná szegénykém ?

Ezekkel valszeg nem vagyunk egyedül és mi van ha 1-nél több gyerek van ? Tehát tisztelt Molnár Úr még mindig azt mondom , hogy kibicnek semmi sem drága ! Már esment olyanról osztottad azt eszet amiről fogalmad sincs , nem is lehet mert nem vagy gyakorló szülő . A bezzeg Hollandiáról csak annyit az egyik barátom már több mint 20 éve kint él , oda születtek a gyerekei is . A nagyobbik lány 1 évvel fiatalabb az enyémnél de a tanulmányai azok kb 3-4 évvel vannak elmaradva a mi lányunkétól .Abban a fene nagy szabadságban mindenre van idejük csak a tudásban vannak lemaradva . Hogy ez jó vagy nem jó azt majd az idő eldönti !
Hogy a francba tud egy 5 km-es út 1 órás lenni?
Enyém is busszal jár, több mint 5 km-re de szerintem kb. mindennel együtt itthontól az iskoláig 20 perc. És tud egyedül járni, első osztály első hetén vittük, egyszer lett vele menve a busszal aztán hajrá. Bele nem hal. Bandázik a haverokkal. Sértésnek veszi ha visszük. Pedig egy helyre járunk. És van, aki falun belül kocsival viszi. Ő is jár több mindenre, két nyelv magánban, heti két edzés (jó, ezekre visszük, mert oda tényleg gáz a tömegközlekedés -másik falu, meg én is járok.
És az kifogásnak, hogy ide jár, meg oda jár... ha legalább járnának. Környezetemben iskolán kívüli dologra alig jár valaki. Szóval persze, van az az eset; de azért nem feltétlen érint annyit a valóságban, mint akik a gyerek szolgái.
 
G

Galthran

Guest
@papi vagy mástól kérdezném aki dunakeszi-újpest környékén lakik.
a minap jártam arra havernál és mikor felszálltam a buszra a hátsó rész kis túlzással oylan volt mintha szomáliában utaznék. egy rakat feka meg arab szállt le a 2 város között (nemtudom melyikhez tartozik pontosan), ők itt tanulnak vagy melóznak vagy mifene? mit tudunk róluk
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
@papi vagy mástól kérdezném aki dunakeszi-újpest környékén lakik.
a minap jártam arra havernál és mikor felszálltam a buszra a hátsó rész kis túlzással oylan volt mintha szomáliában utaznék. egy rakat feka meg arab szállt le a 2 város között (nemtudom melyikhez tartozik pontosan), ők itt tanulnak vagy melóznak vagy mifene? mit tudunk róluk
Sanszosan melóznak. Az elmúlt 10 évben a környéken nagy divat lett a munkaközvetítőn keresztüli melóztatás. Kezdődött a leszakadt területekről emberhordással, aztán jöttek az ukránok és a balkániak majd Ázsia.
Gondolom itt szálltak le a buszról, ha igen, akkor azért, mert a közelben van egy olcsó motel/munkásszállás.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Hogy a francba tud egy 5 km-es út 1 órás lenni?
Enyém is busszal jár, több mint 5 km-re de szerintem kb. mindennel együtt itthontól az iskoláig 20 perc. És tud egyedül járni, első osztály első hetén vittük, egyszer lett vele menve a busszal aztán hajrá. Bele nem hal. Bandázik a haverokkal. Sértésnek veszi ha visszük. Pedig egy helyre járunk. És van, aki falun belül kocsival viszi. Ő is jár több mindenre, két nyelv magánban, heti két edzés (jó, ezekre visszük, mert oda tényleg gáz a tömegközlekedés -másik falu, meg én is járok.
És az kifogásnak, hogy ide jár, meg oda jár... ha legalább járnának. Környezetemben iskolán kívüli dologra alig jár valaki. Szóval persze, van az az eset; de azért nem feltétlen érint annyit a valóságban, mint akik a gyerek szolgái.
Ha már egy tanár se tud értelmezve olvasni mit várjunk másoktól ? Légvonalba 5km busszal 1 óra mert körbe kell menni és töredéke járat indul mint 2 éve -mert a Fletó banda ezt is elqrta Miskolcon ! Uszkve 12 órát van távol így , hogy hozzuk visszük ha buszocskázna ez felszaladna 14-15-re és még tanulnia kéne ! Magyarázzam tovább vagy így már érthető ?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Miskolcon is életveszélyes a bringa? Főleg, amikor még csúcsforgalom sincs?
Mert hulla kényelmes tempóban 6 km bringa az 25 perc lakatolással.

Anno gimisként 10 p séta +25-30 perc busz +10 perc séta volt a gimi ideális esetben.
De, ha akkor tudtam volna azt, amit ma, már akkor is bringával jártam volna a tavaszi és kora őszi időszakban. Gyorsabb lett volna és akkor mai szemmel 0 forgalom volt. Simán végigmentem volna a Duna parton csepelre és aztán hátulról már ott is a Jedlik.

(És nekem is volt 8 órás napom. Mivel első évtől matek szakos voltam heti 34 órán volt az első két évben. Számold ki ez napi átlagban hány tanóra...
Minden nap 7 órám volt, egyet kivéve.)
A lányok nem fiúk legalábbis erre felé még nem ! Szeretnek szépen öltözni és tiszták maradni úgy , hogy nem izzadnak bele a ruhájukba ! Ez nálad lehet nem gond a lányomnál gond . A jó múltkorába megmértem a táskáját 7 óra 18,4kg ha akarná se hagynám ezt cipelnie a 8km-es gyalogúton !

Ezen túl pedig a lányokra jobban vigyázunk !

És ennek mi köze van ahhoz, hogy hogyan építsük fel a várost és az életteret?
Semmi
Te hoztad példának bezzeg Hollandiát ahol öröm , boldogság élni mert mindenhol lehet bringázni ! Én meg hoztam az érem másik oldalát ! Annyi köze van , hogy amíg a Hollandok kizsákmányoló , gyarmatosítók voltak akiknek volt pénze és ideje kiépíteni egy "jóléti " társadalmat , addig idehaza csak az elmúlt 100 évben 5x nullázták le az országot és kellett saját erőből újjáépíteni !
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha már egy tanár se tud értelmezve olvasni mit várjunk másoktól ? Légvonalba 5km busszal 1 óra mert körbe kell menni és töredéke járat indul mint 2 éve -mert a Fletó banda ezt is elqrta Miskolcon ! Uszkve 12 órát van távol így , hogy hozzuk visszük ha buszocskázna ez felszaladna 14-15-re és még tanulnia kéne ! Magyarázzam tovább vagy így már érthető ?
Hja, de hát ez van. Kis pénz kis foci... az ilyenekmiatt mint én tart ott az oktatás... tuggyukjól.
De most őszintén, ki a franc számol légvonalban 5km-t, mint utazási távolság?
Magas labda lenne, hogy értőolvasászozzak vissza -de nem teszem, mert ahogy mondani szokták: van az a szint... :p hogy megértsd, pont azt írtam, hogy igen, lehetnek olyan esetek, mikor ilyen-olyan okból kénytelen a csemetét vinni a szülő, de azért nem minden esetben csak azért viszik, mert annyi plusz program lenne, vagy ha van is, sokszor teljesen jól megoldható szállítgatás nélkül. "Magyarázzam tovább vagy így már érthető ?"
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Hogy van mégis az IDF Centurion sztori ? Amellé írtam az utódjelölt Chieftain-ről is !
Mi nem világos? Ha olyan ember olvassa a Leo 1 témát, aki nem látta azt amit írtál a Cenrurion témában (pl. én) vagy nem emlékszik arra, hogy azt is te írtad, akkor a Leopard 1 témában leírt kijelentésed azt sugallja, hogy szerinted az IDF a mai napig rendszerben tartja a Centurion valamilyen szintre fejlesztett változatát, mint harckocsit.

Az Izraeliek a vánszorgó-félnehéz harckocsi Centurion-t is sikeresen felerősítették, mind a mai napig megvannak, és a Chieftain-el is lehetett volna hasonlót kezdeni.

Én az erős vasat tökéletesíteném, nem pedig a fürge, harckocsinak csúfolt páncélvadászokkal lennék.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 806
14 937
113
Mi nem világos? Ha olyan ember olvassa a Leo 1 témát, aki nem látta azt amit írtál a Cenrurion témában (pl. én) vagy nem emlékszik arra, hogy azt is te írtad, akkor a Leopard 1 témában leírt kijelentésed azt sugallja, hogy szerinted az IDF a mai napig rendszerben tartja a Centurion valamilyen szintre fejlesztett változatát, mint harckocsit.

Jó, a háromnegyedénél fejeztem be a mondatot, hibáztam.
 
  • Tetszik
Reactions: papi
M

molnibalage

Guest
Mit cipel magával...? Uránium fűtőelemet is visz magával?
Nekem a 8 órás napon volt nálam 8 db füzet és csá meg kb. matek/fizika példatár.
18 kg-ot fizikailag nem tudnék a mostani nagy táskámba pakolni könyvből, mert nem fér el. Peddig azzal nagybevásárolni is szoktam...


A hétvégén hoztam el olyan nagyobb könyv csomagot otthonról, amiben olyan 'apró és vékony' könyvek is voltak, mint Yefim Gordon MiG-21 könyve.
Nem volt 9 kg sem a csomag.

Mivel méred te azt és hogyan jön össze?
Ez bakker katonai menetfelszerelés tája.

Az 5 km légvonalhoz...
Ameddig nem kell folyót keresztezned és nem végletesen elbaszott a használható út, addig soha semmilyen útvonal nem jelent +20%-ot a légvonal távolsághoz képest az, hogy az utcák nem arra mennek.
Tehát akkor az 5 km az kb 6 km tekerés lenne.
Bár 18 kg cuccal én sem tennék.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Mit cipel magával...? Uránium fűtőelemet is visz magával?
Nekem a 8 órás napon volt nálam 8 db füzet és csá meg kb. matek/fizika példatár.
18 kg-ot fizikailag nem tudnék a mostani nagy táskámba pakolni könyvből, mert nem fér el. Peddig azzal nagybevásárolni is szoktam...


A hétvégén hoztam el olyan nagyobb könyv csomagot otthonról, amiben olyan 'apró és vékony' könyvek is voltak, mint Yefim Gordon MiG-21 könyve.
Nem volt 9 kg sem a csomag.

Mivel méred te azt és hogyan jön össze?
Ez bakker katonai menetfelszerelés tája.

Az 5 km légvonalhoz...
Ameddig nem kell folyót keresztezned és nem végletesen elbaszott a használható út, addig soha semmilyen útvonal nem jelent +20%-ot a légvonal távolsághoz képest az, hogy az utcák nem arra mennek.
Tehát akkor az 5 km az kb 6 km tekerés lenne.
Bár 18 kg cuccal én sem tennék.
A Hargitán a turisták megkérdezik a székely pásztor , hogy merre van a legközelebbi falu és milyen messze ?
- Hát arra e vagy 6km toronyiránt légvonalba de én itt az erdő széliben tudok egy rövidebb utat !

Ámen ! Halleluja ! Legyen mindenkinek a hite szerint !
 
M

molnibalage

Guest
A Hargitán a turisták megkérdezik a székely pásztor , hogy merre van a legközelebbi falu és milyen messze ?
- Hát arra e vagy 6km toronyiránt légvonalba de én itt az erdő széliben tudok egy rövidebb utat !

Ámen ! Halleluja ! Legyen mindenkinek a hite szerint !
Ennek semmi köze a hithez. Lemértem a 10 leggyakoribb célpontomat, hogy merre lehet menni és mennyi a légvonal. A legkisebb eltérés 5% volt, a legnagyobb volt 24%. de ott hídon is át kell menni, ami korlátozó tényező és viszonylag rövid táv, ami ezt súlyosbítja.

A táska tömegéhez....
Ez 36 cm magas könyvkupac A4 lapokból álló könyvekből.
A 2/3-a sem fért be a legnagyobb méretű Samsonite hátizsákba, amit venni tudtam anno.
És ezek iszonyatosan tömör könyvek és kemény és nehéz borítója van nem egynek.

70 literes katonai / túra hátizsákkal jár a gyerek....???
Abban elférne.
Az, amit a mindennapi hátizsák / laptop hátizsák terén a legnagyobb méret, esély nincs rá.

De hogy mit visz, az továbbra sem vágom...
2kPAHNJ.png


95ZpL0g.png
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ennek semmi köze a hithez. Lemértem a 10 leggyakoribb célpontomat, hogy merre lehet menni és mennyi a légvonal. A legkisebb eltérés 5% volt, a legnagyobb volt 24%. de ott hídon is át kell menni, ami korlátozó tényező és viszonylag rövid táv, ami ezt súlyosbítja.
Én meg az autó úthoz mérem !

De hogy mit visz, az továbbra sem vágom...
A tanszereken kívül , 2x1,5l ásványvíz , 2x étkezéshez étel(nem bírja a menzát-ugye no saltli-a büféhez meg zsugori ) + plusz a sport felszerelés(csak ez majd 3kg) és tisztálkodó felszerelés -csak szeret lezuhanyozni edzés után !

Tehát a menet felszerelés közelebb áll a valósághoz !
 
M

molnibalage

Guest
A tanszereken kívül , 2x1,5l ásványvíz
Mikor lett mérgező a hazai csapvíz...?


, 2x étkezéshez étel(nem bírja a menzát-ugye no saltli-a büféhez meg zsugori )
Menza kaján éltem. Itt vagyok, élek.
Sokan mások is.
+ plusz a sport felszerelés(csak ez majd 3kg) és tisztálkodó felszerelés -csak szeret lezuhanyozni edzés után !
Nekem is volt tesi órám 7 órás napon...
Elfért minden egy hátizsákban, ami tesis napon púpos volt oszt annyi.

Érdekes egy világ ez valahogy...
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran
G

Galthran

Guest
Sanszosan melóznak. Az elmúlt 10 évben a környéken nagy divat lett a munkaközvetítőn keresztüli melóztatás. Kezdődött a leszakadt területekről emberhordással, aztán jöttek az ukránok és a balkániak majd Ázsia.
Gondolom itt szálltak le a buszról, ha igen, akkor azért, mert a közelben van egy olcsó motel/munkásszállás.
szuper...
2x1,5l ásványvíz
ezt nemtudom mire vélni, sztem hót felesleges iylet cipeltetni vele, elég egy fél literes(vagy legyen literes) palack vagy kulacs amit újra tud tölteni
lfért minden egy hátizsákban, ami tesis napon púpos volt oszt annyi.
amúgy öcsémnek is kurvasok könyvet kell vinni, és érzésre nehezebb a cucca mit anno nekem. sztem az sem lenne rossz ha lenne oylan szekrénysor ami az amcsi iskolákban van. ami nem kell másnapra azt ott hagyhatná a francba(itt legalábbis nincs ilyen)
 
M

molnibalage

Guest
amúgy öcsémnek is kurvasok könyvet kell vinni, és érzésre nehezebb a cucca mit anno nekem. sztem az sem lenne rossz ha lenne oylan szekrénysor ami az amcsi iskolákban van. ami nem kell másnapra azt ott hagyhatná a francba(itt legalábbis nincs ilyen)
Nekünk 4 embernek volt 1 szekrénye, elég sok cucc elfért bele.
Már a középsuli alatt megtanultam a jegyzetelést több tanáromnak köszönhetően.
A tankönyveim felét kb. soha nem használtam semmire.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo
K

kamm

Guest
Ha már egy tanár se tud értelmezve olvasni mit várjunk másoktól ? Légvonalba 5km busszal 1 óra mert körbe kell menni és töredéke járat indul mint 2 éve -mert a Fletó banda ezt is elqrta Miskolcon ! Uszkve 12 órát van távol így , hogy hozzuk visszük ha buszocskázna ez felszaladna 14-15-re és még tanulnia kéne ! Magyarázzam tovább vagy így már érthető ?
En ezt az egészet nem értem. Az én időmben már altalanos iskolaban is rendszeresen kellett bemutatokat tartanunk plnkedvenc konyvunkbol stb (mindez a rendszeres szobeli feleleseken felül.) Gimnaziumban mar elsoben ilyesmi eloadasokra voltunk szorítva, később jottek egy-egy komolyabb temaril szolo szakdogak, amiket utana szoban elo kellett tudni adni, sot meg is vedeni stb. Mire a felsőoktatásba átléptünk, jól-rosszul de mindenki rutinos előadó volt.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
ezt nemtudom mire vélni, sztem hót felesleges iylet cipeltetni vele, elég egy fél literes(vagy legyen literes) palack vagy kulacs amit újra tud tölteni
Heti 2x viszi csak amikor edzése van amúgy 1-t hord ! Muszáj mert így meg issza a mennyiséget amúgy meg "elfelejtettem " !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
En ezt az egészet nem értem. Az én időmben már altalanos iskolaban is rendszeresen kellett bemutatokat tartanunk plnkedvenc konyvunkbol stb (mindez a rendszeres szobeli feleleseken felül.) Gimnaziumban mar elsoben ilyesmi eloadasokra voltunk szorítva, később jottek egy-egy komolyabb temaril szolo szakdogak, amiket utana szoban elo kellett tudni adni, sot meg is vedeni stb. Mire a felsőoktatásba átléptünk, jól-rosszul de mindenki rutinos előadó volt.
Én meg a kommentedet nem értem ! Amiket leírtál csinálják a mostani gyerekek is csak a lányomék pl 3 nyelven (Magyar, Német , Angol )
 
  • Tetszik
Reactions: kamm