Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Amióta a "terrorizmus miatt" minden telefonszám személyhez kötött azóta van egy tökéletes egyedi azonosító amit az emberek 0-24-ben magukkal hordanak, GPS, kamera és mikrofon van benne.
Hát, anyáméban aztán nem volt egészen mostanáig egyik sem, max. kamera.
A gyerekek az iskolában néztek is rá, hogy mi az a kezében.
Nem akarták elhinni a kisgyerekek, hogy az is telefon. :)
Gondoljátok el, Rákosit/Hitlert/Sztálint ha ilyen mennyiségű adat lett volna a birtokában.
Pont azért létezhetnek ezek az eszközök, mert nem ilyen formátumú vezetők vannak.
Ha ez lenne a tempó, akkor nem is használná őket senki.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 1711

Guest
Amióta a "terrorizmus miatt" minden telefonszám személyhez kötött azóta van egy tökéletes egyedi azonosító amit az emberek 0-24-ben magukkal hordanak, GPS, kamera és mikrofon van benne.
Ha egy gonosz diktátor lennék álmodni sem tudnék jobbról.

Múlt héten beszédtéma volt az asszonnyal a 3. gyerek. Igen-nem-fogamzásgátlót irat fel-nem íratsz fel mert akkor kihajítalak stb.
Utána felvettem az éjjeliszekrényről a telefont, elindítottam a facebook-ot és... Durex reklám, amit még sosem kaptam.

De anno ugyanez volt, mikor édesapámmal autókról beszéltünk, miközben a telefon a zsebemben volt elvileg lezárva. Igaz akkor weltauto reklámot dobot fel...

Szerk.:
Lassan ignore-ra rakom Wilson-t, tököm ki van azzal, hogy komplett cikkeket másolgat be...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hát, anyáméban aztán nem volt egészen mostanáig egyik sem, max. kamera.
A gyerekek az iskolában néztek is rá, hogy mi az a kezében.
Nem akarták elhinni a kisgyerekek, hogy az is telefon. :)
:D
Hát igen. Főként idősek használnak még featurephone-t, de egyre kevesebben. Most pl a 3G kivezetésével az állam még pénzt is ad, hogy 4G képesre cseréljenek. Persze abból is van még feature phone csak már egyre több idősnél látok okos telefont. Megdöbbentem amikor 88 éves mami a dédunokáját mutogatta okos telón. Csak úgy pörgette :p
Pont azért létezhetnek ezek az eszközök, mert nem ilyen formátumú vezetők vannak.
Ha ez lenne a tempó, akkor nem is használná őket senki.
Lassan főzik a békát. Kínában ez már működő dolog, Sinkiangban meg egyenes rémálom.
De ha belegondolunk covid alatt is hányan töltötték le világszerte a karantén alkalmazásokat amikkel otthonról időnként be kellett jelentkezni kamerán meg a GPS folyamatosan figyelt. Kényelmesebb volt mint a napi rendőri lejelentkezés.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Utána felvettem az éjjeliszekrényről a telefont, elindítottam a facebook-ot és... Durex reklám, amit még sosem kaptam.

A mi cégünk a cybersecre nagyon nagy hangsúlyt fektet és konkrétan ki van adva, hogy videokonfnál nem lehet a telefonod melletted, mert "smart assistantok" folyamatosan hallgatóznak.
Céges dolgokra meg 4 vagy 5 gyártó telefonjai elfogadottak csak, abból sem minden típus.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 848
56 487
113
Ismerős, meg Ausztriából inkább hazajár. Semmivel sem jobbak ott az orvosok, szerinte inkább sőt. Németországból is hazajárt inkább. Ő meg épp azt mondta, hogy sokkal erősebb gyógyszereket írnak fel, mint itthon.
Ő véleménye az, hogy a külsőségekben sokkal látványosabb, modernebb, akár szebb (bár sok kórház már elég normálisan néz ki), de az orvoslás minősége nem olyan jó, mint itthon. Úgyhogy ez se fekete-fehér dolog.
Ez èrdekes. Valóban nem fekete fehèr. Sok ember azt várja el az orvostól, hogy végighalgassa minden baját. Màsok meg azt, hogy gyógyitsa meg. Nagy szerepet játszik a nyelvtudàs is.
Kûlônben 2x voltam műtèten a hietzingi kórhàzban, tökeletes volt minden szempontból. A vizit olyan, mint a monarchia: Osztrák tanszékvezető, orosz meg osztrák főorvos, osztrák meg lengyel segédorvos, Szlovákés horvát főnővér, romàn nővér, bosnyák takaritó,
Barátom egyik combnyakprotézisét Nèmetországban operàlták, sokáig fàjdalmai voltak. Másikat itthon, semmi fàjdalom utána.
Sokkal jobb a magyar egészsgügy, mint sokan gondoljátok. Csak gyakran a kûlsősègek szerényebbek.De sok helyen már az sem.
Fogorvos minden kètségen kivûl jobb, olcsóbb itthon. De nincs mindig lehetòség hazaugrani, ha fáj a fogad.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
782
1 996
93
Pedig jön! Már kialakítás alatt az EU digital wallet. Pénzed, személyid, jogsid, összes papírod, mindened 1 db accounthoz lesz kötve.
Gyönyörű világ jön. Totális kontrol. Mint Kínában.:mad:
Múltkor szembesültem vele, elkallódott talán a gépjárműadó csekk, nem jutott eszembe időben, onnan tudtam meg hogy határidő volt, hogy a NAV levette a privát bankszámláról a pénzt... Nah most kérdés hogy hol adtam én meg a városnak, vagy a NAV-nak a számlaszámot? Ugye mindenért 3 hétig letérdelve könyörögni kell, ha nekem kell ügyet intézni vagy infó kell. Jah az értesítő (postai!, mert az email gondolom drágább és lassabb) a tranzakcióról megjött egy hét után hogy levették. És mindezt úgy hogy nem volt tartozás visszamenőleg, csak átléptem a határidőt (ezt is csak azért mert QR kódot sem képesek rakni a nyomorult csekkre). Ez ám a fasza hozzáállás a covid közepén, nem ám értesítő előbb, vagy egyéb megoldások felajánlása, bumm le a pénzt, azt hogy ha egy családnak az a pénz kajára vagy gyógyszerre kellett volna, és az utolsó pár ezer forintjuk, kit érdekel...
 
M

molnibalage

Guest
Múltkor szembesültem vele, elkallódott talán a gépjárműadó csekk, nem jutott eszembe időben, onnan tudtam meg hogy határidő volt, hogy a NAV levette a privát bankszámláról a pénzt... Nah most kérdés hogy hol adtam én meg a városnak, vagy a NAV-nak a számlaszámot? Ugye mindenért 3 hétig letérdelve könyörögni kell, ha nekem kell ügyet intézni vagy infó kell. Jah az értesítő (postai!, mert az email gondolom drágább és lassabb) a tranzakcióról megjött egy hét után hogy levették. És mindezt úgy hogy nem volt tartozás visszamenőleg, csak átléptem a határidőt (ezt is csak azért mert QR kódot sem képesek rakni a nyomorult csekkre). Ez ám a fasza hozzáállás a covid közepén, nem ám értesítő előbb, vagy egyéb megoldások felajánlása, bumm le a pénzt, azt hogy ha egy családnak az a pénz kajára vagy gyógyszerre kellett volna, és az utolsó pár ezer forintjuk, kit érdekel...
Hát igen, a magyar állam.
Szigorúan kisbetűvel.
A kocsi rendszámot is leveszi, akkor is, ha ők baszták el.
Max. sajnálkoznak, de én szopok, én fizetek, én baszhatok el két szabadnapot erre n+1 órát.
 
  • Tetszik
Reactions: Mike

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
782
1 996
93
Hát igen, a magyar állam.
Szigorúan kisbetűvel.
A kocsi rendszámot is leveszi, akkor is, ha ők baszták el.
Max. sajnálkoznak, de én szopok, én fizetek, én baszhatok el két szabadnapot erre n+1 órát.
Rendszámról jut eszembe, 5-6 éve kocsi csere után, a régi autót megtartottuk (mert vonóhorog, kombi.. meg amúgy sem adtak volna annyit érte amennyit valójában ért) ideiglenes időszakos kivonásokkal. Amikor már meguntuk a szaladgálást és nem is használtuk, mondom ha simán nem fizetem be az aktuális KGFB-t, automatikusan megszűnik és le kell adni a rendszámot. Ez így is volt, a biztosítás megszűnt, az önkormányzat hivatalosan kivonta és leadtam a rendszámot. Nah csak annyit felejtettek el közölni hogy visszafelé ők már nem jelzik a biztosítónak hogy kivonták (logikus), ezért kb 1-2! év után jött egy csekk a biztosítótól hogy a 100ezret sem érő autóra (ami már akkor nem volt forgalomban jó ideje) be kéne fizetni 820.000! Ft baleseti adót mert a biztosítás ugyan megszűnt csak hát a baleseti adó a tököm tudja milyen állami szervhez tartozik, és oda nem lett jelezve a biztosítón keresztül. 1 napig szopattak mire kiderült hogy hát végülis ha elvisszük a bontóba, adnak papírt róla, úgy már nem hajtják be.... Egyébként vagy befizeted vagy végrehajtó. Így csak egy B10 besorolásba került...
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: fishbed and Pogány
T

Törölt tag 008

Guest
A pakisztáni linuxos telókról tudsz valamit?
WUT?
blinking-eyes-man.gif
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
Ismerős, meg Ausztriából inkább hazajár. Semmivel sem jobbak ott az orvosok, szerinte inkább sőt. Németországból is hazajárt inkább. Ő meg épp azt mondta, hogy sokkal erősebb gyógyszereket írnak fel, mint itthon.
Ő véleménye az, hogy a külsőségekben sokkal látványosabb, modernebb, akár szebb (bár sok kórház már elég normálisan néz ki), de az orvoslás minősége nem olyan jó, mint itthon. Úgyhogy ez se fekete-fehér dolog.
Nekem is sok ismerősöm hazajár inkább! Mert nem beszélik a nyelvet úgy, hogy megértsék amit beteg-orvos szinten kell! Mert nem értik, hogy miért nem lehet hetekig, hónapokig táppénzezni! Mert nem értik, hogy miért nem a magszokott gyógykezelést kapják! Mert kint drága az orvos!!!!!! Ha indokolatlanul hívsz ügyeletek fizetsz! Ha indokolatlanul hívsz mentőt fizetsz! Ha nem a migránsok közt akarsz ülni a váróban fizetsz! Stb stb …..