Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 645
11 353
113
WUT?
blinking-eyes-man.gif
Pedig úgy tűnt mintha értenél a témához de akkor semmi
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 370
30 211
113
Nekem is sok ismerősöm hazajár inkább! Mert nem beszélik a nyelvet úgy, hogy megértsék amit beteg-orvos szinten kell! Mert nem értik, hogy miért nem lehet hetekig, hónapokig táppénzezni! Mert nem értik, hogy miért nem a magszokott gyógykezelést kapják! Mert kint drága az orvos!!!!!! Ha indokolatlanul hívsz ügyeletek fizetsz! Ha indokolatlanul hívsz mentőt fizetsz! Ha nem a migránsok közt akarsz ülni a váróban fizetsz! Stb stb …..
Vannak magyar orvosok, a nyelv nem lehet akadály.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nekem is sok ismerősöm hazajár inkább! Mert nem beszélik a nyelvet úgy, hogy megértsék amit beteg-orvos szinten kell! Mert nem értik, hogy miért nem lehet hetekig, hónapokig táppénzezni! Mert nem értik, hogy miért nem a magszokott gyógykezelést kapják! Mert kint drága az orvos!!!!!! Ha indokolatlanul hívsz ügyeletek fizetsz! Ha indokolatlanul hívsz mentőt fizetsz! Ha nem a migránsok közt akarsz ülni a váróban fizetsz! Stb stb …..
Ismerősnél ilyen nyelvi problémáról szó sincs. Gyerek kora óta kint él Németországban, majd pár éve Ausztriában, férje echte német (magyarul se tud) és olyan a munkaköre is, ahol csak németül kell kommunikálni, de ott elég sokat és igencsak választékosan. Szóval se nyelvi, se "kulturális" oka nincs, hogy ha lehet, akkor inkább hazajön a bajával.
Ha szakorvos kell, akkor nagyon gyógyszereznek (Németországban), de az ilyen családorvosi szinten meg nem gyógyszereznek. Ilyen kettősség van. Több ismerős (perfekt német tudású) tapasztalata alapján.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 655
11 377
113
Tök jó lenne, hogy elfér a zsebben, de annyi infót próbálnak a képernyőre zsúfolni ma már, amihez túl kicsi az a képernyő, azt érzem.
És lássuk be, a funkciók 80%-a teljesen felesleges... Nekem is iPhone-om van 10 éve, de van egy csomó program, amiről azt sem tudom, hogy mire szolgál... :D
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 157
16 781
113
Tök jó lenne, hogy elfér a zsebben, de annyi infót próbálnak a képernyőre zsúfolni ma már, amihez túl kicsi az a képernyő, azt érzem.

5.4”-es ami szerintem bőven elég, a mostani SE-m 4,7”-es de a külső méretben nagyobb, mert még a régi klasszikus design (kávák, touchID).

A 13 mini egy totál jó telefon lehetne, kb akkora mint a régi 5/5S/SE1, ami a legideálisabb, egykezes méret, csak jóval nagyobb kijelzővel. Viszont az ára nagyon elszállt az egyszerű SE2-höz képest, majdnem egy 100-assal drágább és a kompakt mérethez nagy kijelzőn túl nem igazán tud a gyakorlatban többet. Ha kb ugyannyiert lenne, szaladnék megvenni.

A sima SE mellé ugyanennyi pénzből viszont belefér egy alap iPad, ami így sokkal jobb kombó.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 786
6 011
113
5.4”-es ami szerintem bőven elég, a mostani SE-m 4,7”-es de a külső méretben nagyobb, mert még a régi klasszikus design (kávák, touchID).

A 13 mini egy totál jó telefon lehetne, kb akkora mint a régi 5/5S/SE1, ami a legideálisabb, egykezes méret, csak jóval nagyobb kijelzővel. Viszont az ára nagyon elszállt az egyszerű SE2-höz képest, majdnem egy 100-assal drágább és a kompakt mérethez nagy kijelzőn túl nem igazán tud a gyakorlatban többet. Ha kb ugyannyiert lenne, szaladnék megvenni.

A sima SE mellé ugyanennyi pénzből viszont belefér egy alap iPad, ami így sokkal jobb kombó.
Nekem is SE-m van, mert ez volt a legolcsóbb almás telefon (ezt az ökoszisztémát szoktam meg, megszokásból).

Őszintén szólva nem érzek semmilyen különbséget a 6-hoz képest, kivéve, hogy ezen már nincs jack. Meg a csomagban nem volt töltő csak egy tápkábel. USB C véggel, hogy a régi töltővel nehogy kompatibilis legyen. Szóval ennyi a haladás.

Most innen egy bakugrással…
Lehet, hogy csak én vagyok így vele (vagy hirtelen megöregedtem csak), de gyanús, hogy a legutóbbi technológiai ciklus zenitjén már túl vagyunk; nem látom egyáltalán a forradalmi újdonságokat még a fókuszban lévő mobilkomm terén sem: 3456G, piha. Ha nem streamelsz, bőven elég a 3G. A 10 évvel ezelőtti kocsik konkrétan jobbak voltak, meg úgy egyáltalán majdnem minden téren szépségtapaszokban mérhető a fejlődés, sokszor még silányabb minőségben. Az intellektuális termékek, zenék, filmek, videojátékok, tv- vagy rádióműsorok terén szintén nincs már új a nap alatt (ami új van, az a trash).
Szóval szerintem ez már a twilight zone.
 
W

Wilson

Guest

Negyven tevét zártak ki egy szépségversenyről, mert botoxoltattak​

000 8XP9V6


Gondolta volna, hogy akár 66 millió dollárt is lehet nyerni egy csinos tevével? A Szaúd-Arábiában, az Abdul-Aziz szaúdi királyról elnevezett, negyvennapos tevefesztiválon évek óta ez a szokás, ennek fényében nem is meglepő, hogy a patások gazdijai gyakran megpróbálnak csalni.
Az idei versenyen több mint negyven tevét voltak kénytelenek diszkvalifikálni a szervezők, miután kiderült, hogy az állatokat botoxszal és egyéb más, kevéssé humánus beavatkozással igyekeztek megnyerőbbé tenni a zsűri előtt.

Milyen egy igazán snájdig teve?​


A BBC információi szerint a kritikusok szemében a hosszú, lógó ajkak, a nagy orr és a formás púp tartozik a legfontosabb tulajdonságok közé. Mint kiderült, ezen tulajdonságokat lehet manipulálni, több trükköt is kifejlesztettek már a csalók az évek alatt.
Egyfelől botoxot fecskendeznek a patások ajkába, orrába, állkapcsába és a fejük egyéb, szépíteni kívánt részeibe. Ezenkívül kollagénnel töltik fel az ajkaikat és növelik az orrméretüket, az izmaik felturbózásához pedig különböző hormonokkal is megtömhetik őket. Némelyik csaló még attól sem riad vissza, hogy a véráramlást korlátozva gumiszalagokkal növelje állatainak bizonyos testrészeit.
Az említett tevefesztiválon egyébként nagyon szigorúan ellenőrzik a versenyző példányokat. A napokban például először egy terembe vezették az állatokat, ahol szakemberek vizsgálták meg a külső megjelenésüket és mozgásukat. Ezután a fejüket, nyakukat és a törzsüket is röntgen- és 3D-s ultrahangos készülékekkel világították át, majd mintákat vettek tőlük genetikai elemzéshez és egyéb vizsgálatokhoz.
Az említett eljárásokkal könnyedén kiszúrták a plasztik-tevéket, és mint ahogyan a BBC írja, komoly büntetésre számíthatnak azok a tevetulajdonosok, akikre rábizonyítják a csalást.
Bármely állatot kozmetikai eljárásnak alávetni, a fülmetszéstől kezdve a karomtalanításon és szarvtalanításon át a töltőinjekciókig, rettenetesen kegyetlen, és az ilyen taktikát alkalmazó emberekről ez rendkívül ocsmány képet is fest
– mondta Jason Baker, a Peta Asia állatvédő szervezet alelnöke.

(Borítókép: Tevék a 2020-as King Abdulaziz fesztiválon. Fotó: FAYEZ NURELDINE / AFP)


 
T

Törölt tag 1711

Guest
Asszem ma sikerült belefutnom az EU-s "klíma" politika tökéletes példájába, sajnos csak utólag jutott eszembe, hogy le kellett volna fotózni.

Csillámló gyertya, mindkét oldalán büszkén hirdeti, hogy nem tartalmaz állati zsíradékot, 100% növényi rost a kanóc és EU gyártmány.

Egy kibaszott hangulatgyertya amit elégetek, mert épp olyan kedvem van környezetkímélő a drága EU szerint.