Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 460
67 786
113
Nem nem többek között neked hisztérikus az idegállapotod az ukrán topikban ha valaki nem putyinista...!Igaz pogány...?
Igen? :D :D :D :D

Ez elég érdekesen hangzik nekem, már mintha egy pszichoterapeutaként kellene hirtelen felvennem a fonalat. Az elmúlt napok x ezer oldalához mindössze három-négyszer szóltam hozzá, ebből egy-kettő a genfi egyezményhez való hozzászólás volt a fegyveres civilekről elmélkedve, vagy két mondatban, meg a maradék kommentár nélküli cikk. Nem is tudom, nem is tudom, igyekszek megtalálni a fonalát annak, hogy mire alapoztad, hogy kettőnk közül én lennék hisztérikusan felfokozott idegállapotban.
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301 and enzo

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mi kis sorozatos egyedi elektronikai termékekkel foglalkozunk az egyedi szoftver/bérmunka mellett. Elég magas haszonrátánk van látszólag a hardveren, de a K+F-et be kell hozni, áll a nehezen beszerezhető alkatrészben a tőke, egyedi motorok kellenek, amik lényegében kézműves kisipari termékek, osztrák cég csinálja, osztrák munkaerő árakkal, meg ugye a réz ára is ... nem lefele megy, és ott vna a termékkövetés, hogy a vevő olyan, hogy megszokta, hogy segítsünk beüzemelni, és elfelejt szólni, hogy a kisfesz részbe véletlen bekötötte a 230-at, úgyhogy lehet a hibakereséssel elkúrni napokat néha "garanciális javítás" címszóval, és mivel bár béna néha, de azért korrekt partner, ezt is bele kell árazni...
Áthozom ide, mert nem szorosan a harchoz tartozik.
Persze, ez most csak egy bejáratott termékre vonatkozott amit írtam. És csak nyers költségek.
Nincs benne az, hogy ebből a 10 ft-ból kell kifizetni a munkaerőt, a K+F-et, a minbiztet és a meo-t, a gépamortizációt stb, tehát a valós nyereség még alacsonyabb is, de az már bonyolít a dolgon. Tovább bonyolítja, hogy a jelen helyzetben nem tudsz normálisan előre tervezni. Most volt egy áttervezett norma, mert a beszállító közölte, hogy nincs ne is várjuk x nyersanyagot, majd ma, hogy ja de mégis, MOST jött egy szállítmány. Ugye az áttervezés is költség, meg az is, hogy akkor MOST még ha nem is drágábban adja berendeltünk annyit, amennyit csak lehetett. Ami áll a raktárban, és baromira nem evidens, hogy el fog fogyni lejáratig. Megint veszteség.
Stb.
És ebből ótvar nagy gáz lesz, csak az átlagember nem akar róla tudomást venni, mert mi vagyunk a fejlett államok.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 704
113
Nem vagyok lapos föld hívő, de egyre inkább azt gondolom, hogy egy ici-pici készülődés nem árthat meg!
Ki mit tenne még meg, mint esetleges óvintézkedés a család érdekében, HA ne adja az ég, elkezd itt ott pukkani ez meg az ?!

Köszi minden építő választ!
Érdemes "készülődni", felkészülni, hogy ha valamilyen zavar keletkezik az ellátó rendszerekben.
Prepper oldalak most pörögnek ezerrel, előadásokra, bemutatókra telt házak jönnek össze, nem ok nélkül.
Amit tehetsz, fontossági sorrendben:
1. Vízellátás. tárolás, esővízgyüjtés, szűrés használati vízre, ivóvízre. Alomszék beállítása.
2. Élemiszer. A prepper oldalakon rengeteg számítás, táblázatok, adatok vannak, tartós élelmiszerből legyen min. 3 hónap tartalék, mindig a legrégebbit fogyasztani, ha egy elfogy, kettőt venni helyette. Kertet bevetni mindennel amivel lehet, pont itt az ideje! "Akkor is vetni kell, ha nem tudjuk, hogy ki fog aratni!"/Magyar közmondás/
3. Energia. Csökkenteni a függőséget, napelem világításra, kommunikációra, fűtés biztosítására, aggregátor rövid időszak áthidalására, fagyasztók üzemeltetésére. Fagyasztó üres részébe 3/4-ig vízzel töltött pet palackok hőpuffernek. Gáz helyett alternatív fűtési főzési megoldások, rakéta tűzhely-tömegkályha.
4. Kommunikáció. Kh kisrádió, tartalék elemekkel, napelemes táplálással, PRM rádiók, keresni a kapcsolatokat, alakulnak helyi hálózatok alternatív komminkációra.
5. Egészség. Karban tartani. gyógyszer, kötszer tartalékok, elsősegély képzés!
6. Védelem. Önvédelmi képzés, bázis védelem. Lásd a prepper oldalakat.

+1 Családot felkészíteni, közösségbe szerveződni, önkormányzatot bevonni, van már jó példa!

Hirtelen ennyi.
Ha tudok segíteni, keress privátban.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 704
113
Tipikus....
Amikor a baj okozója minél jobban akarja megoldani a bajt....

" Az ember- és állati ürüléket tartalmazó vizeket TILOS:
  • bármilyen tisztítási folyamatnak alávetni;
  • talajra kiönteni;
-talajba szivárogtatni;
-élővizekbe engedni; - még "tisztítás" után sem!

Dr. Országh József A viz és gazdája c. könyv VI fejezet A vízgazda tudományának 2. főtétele. 237- oldal.
 
M

molnibalage

Guest
Tipikus....
Amikor a baj okozója minél jobban akarja megoldani a bajt....

" Az ember- és állati ürüléket tartalmazó vizeket TILOS:
  • bármilyen tisztítási folyamatnak alávetni;
  • talajra kiönteni;
-talajba szivárogtatni;
-élővizekbe engedni; - még "tisztítás" után sem!

Dr. Országh József A viz és gazdája c. könyv VI fejezet A vízgazda tudományának 2. főtétele. 237- oldal.
Ez a kommentet nem értem főleg az idézetet.
Ellentmondás van csak benne,
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 532
10 747
113
Tipikus....
Amikor a baj okozója minél jobban akarja megoldani a bajt....

" Az ember- és állati ürüléket tartalmazó vizeket TILOS:
  • bármilyen tisztítási folyamatnak alávetni;
  • talajra kiönteni;
-talajba szivárogtatni;
-élővizekbe engedni; - még "tisztítás" után sem!

Dr. Országh József A viz és gazdája c. könyv VI fejezet A vízgazda tudományának 2. főtétele. 237- oldal.
Valahova mennie kell.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 532
10 747
113
Ez a tipikus csővégi megoldás pénzt nem kímélő reszelése.
A megoldás a cső elején van. Csak abba nincs annyi pénz....
Jahogyja, érteni vélem. Tehát ha már létrejött a szennyvíz onnantól majdnem mindegy, mert csak a probléma van vele, a megoldás az lenne, ha azonnal biológiailag aktív lebontó közegbe (élő talajba) kerülne.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 704
113
Jahogyja, érteni vélem. Tehát ha már létrejött a szennyvíz onnantól majdnem mindegy, mert csak a probléma van vele, a megoldás az lenne, ha azonnal biológiailag aktív lebontó közegbe (élő talajba) kerülne.
Pontosan. Idézett műben a Prof. úr levezeti tudományosan, hogy az ürüléket azonnal celluóztartalmú "alom" -ra kell juttatni, és ott megindulnak a komposztálódási folyamatok, ami a növények számára alkalmas formába alakítja a nitrogént foszfort, stb.
Így nem vész el az értékes szerves anyag, pl. a foszfor se, hanem visszakerül a legrövidebb úton, veszteség nélkül a természetes körforgásába!
Továbbá nem szennyeződik el rengeteg víz, ami amúgy napokon belül elhagyja az országot!

Részletek:

www.eautarcie.org/hu

youtubon rengeteg videó Dr. Országh József
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Ez az állandó woke mozgalom pejoratív hangon felemlegetése azért faszság, mert az 1960-as évek végi Hippi mozgalom is hasonló volt, mégsem lett a világból az utána következő évtizedekben buzik, virágosfiúk és szipusok gyülekezete. Sokan mindent erre kenne. Én is látok benne igazságot, hogy ne a kissebbségek szabják meg a többségnek az életét, ugyanakkor a kisebbségek (akik közül többen nekem és mások számára is nem is nagyon érthető nézeteket vallanak, vagy éppen teljesen értelmetlen orientációban hisznek, ameddig ezt nem erőszakosan terjesztik nincs baj). Ismétlem ahogy nem lett belőle semmi 50 éve most sem ezért áll így a világ.. (tessék lehet megkövezni)
Nem megkövezni szeretnélek, csak annyit tennék hozzá, hogy a hippi mozgalon és a többi tüncizés a 60as években gondolni sem mert olyan széles nyílvánosságra mint a mai"social media". A gyerekek "fertőzèse" már sokkal fiatalabb korban megkezdődik! Még a hetvenes évek vége, nyolcvanas eleje, amikor én gyerek voltam nem volt ilyen szabad hozzáférés a médiához. Sajnos a kilencvenes években már kezdődött, de akkor még a woke nem volt divat. Internet világa sajnos beteges melegágya ennek. Igyekszem a gyerekeimet úgy nevelni, hogy ha valamit tudni akar a világról akkor a z én segítségemet kérje, ne rögtön a gúgli legyen az egyetlen megoldás.
Bocsánat az ömlengésért, de ez nem ellened szól @kelepisti csak most kitört belőlem az elmúlt napok feszültségei miatt.
 
M

molnibalage

Guest
Ez alapján, amit ezekben olvastál?
A kommentjeidet manapság csak simán átgörgetem...
Puzsér csaja. Ez azért elég sokmindent elmond.
Semmi összefüggés nincs a kettő között.

De hát olyan cuki módon minősítgetik látatlanban egymást az emberek.
Ennyi erővel a fél HTKA kommentelő tábort lekretrénezhetném n+1 témában akkor tényszerű ÉS illogikus faszságokat hánynak ide.
De én ezt már elengedtem....
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 145
15 776
113
Ez alapján, amit ezekben olvastál?
A kommentjeidet manapság csak simán átgörgetem...

Szorgalmas vagy. Nem ugyanaz.

Semmi összefüggés nincs a kettő között.

Azért ezt gondold át...