Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
278821843_4772012566244117_6115970623268424137_n.png
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 027
113
Thürmer, mer gondolkodni, és meg mer osztani néhányat.

 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 888
56 720
113
Kéttannyelvű? Esetleg a német követség gimnáziuma?
És ha már, ez az egyik legjobb irodalom szóbeli felkészítő, amivel valaha találkoztam:

A többi részt innen már megtaláljátok. Ne ijedjetek meg Bayertől, tényleg jó, az egyik gyereke osztályának csinálta.
Budapesten van a Deutsche Schule a 12. kerületben és az Osztrák Gimnazium. Mindkettőn lehet érettségizni, amit elismernek a németek és az osztrákok is. Ha esetleg érdekes....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 668
113
Ez kétségkívül kényelmes álláspont lenne a folyamatosan terjeszkedő nato számára, csak az a bökkenő, hogy hamis állítás.
Ha Oroszország terjeszti ki a befolyási övezetét, az önvédelem, ha a NATO, az agresszió? Az utóbbi szervezetbe lehet kérni a felvételt, nem a megjelenő csapatok hatására kell "önként" belépni.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and alali77

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 345
9 076
113
Ha Oroszország terjeszti ki a befolyási övezetét, az önvédelem, ha a NATO, az agresszió? Az utóbbi szervezetbe lehet kérni a felvételt, nem a megjelenő csapatok hatására kell "önként" belépni.
Ez az orosz kiterjesztés mikor is történt meg az elmúlt 50 évben ha kérhetném. Mellé rakhatod a nato terjeszkedést is szintén az elmúlt 50 évben.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 668
113
Ez az orosz kiterjesztés mikor is történt meg az elmúlt 50 évben ha kérhetném. Mellé rakhatod a nato terjeszkedést is szintén az elmúlt 50 évben.
Hát, hogy próbálták az utódállamokban érvényesíteni az akaratukat, az szerintem annak számít.
"A Kollektív Biztonsági Szerződést[3] (DKB) 1992. május 15-én Taskent városában írta alá Örményország, Kazahsztán, Kirgizisztán, Oroszország, Tádzsikisztán és Üzbegisztán. 1993. szeptember 24-én Azerbajdzsán, 1993. december 9-én Grúzia, 1993. december 31-én Fehéroroszország csatlakozott. A szövetség garantálta tagállamainak országuk biztonságát, szuverenitását és területi egységét. Az orosz rakétaerő garanciájában látták kollektív biztonságukat. Különböző államközi szerveket hoztak létre...
A FÁK tíz állama 1995. február 10-én megalkotta a kollektív Egyesített Légvédelmi Rendszert. 1997-ben Grúzia és Türkmenisztán felfüggesztette részvételét a kollektív légvédelmi programban. 1997. december 17-én lépett életbe egy rendelet, mely kihirdette az Oroszországi Föderáció Nemzeti Biztonsági Koncepcióját, melynek lényege, hogy az oroszok a FÁK tagállamaiban állomásozhatnak."
Nekem ez pont olyannak tűnik, mint a NATO-bővítések. Szóval a folytonos engedmény, meg hátrálás elmélet nem állja meg a helyét.
A közép-kelet-európai részt és a baltikumot bukták, de ez előre látható volt, nem hátrálásnak nevezném, nem maradt gazdasági erő a megtartásukra.
Ukrajna kilépése az érdekkörből valóban új helyzet volt, de a Krím annektálásával gyors választ adtak.
A keleti két ukrán régió önállósodásának támogatása is ebbe illeszkedik.
Aztán jött a különleges katonai művelet, aminek én nem látom a pontos célját, hogy mit is nevezne elérni kívánt eredménynek Oroszország, már túl a "nácitlanítás", és demilitarizálás szépen hangzó, de sokféle módon értelmezhető kijelentésén.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 016
113
Nekem is pont az jutott az eszembe, hogy Ő Ulippó kedvesebb verziója, kell ez nekem?

Kell, mert ha tiltom nem lesz aki cáfolja, ellentmondjon az ilyen ordas szar kamuknak, szóval marad! Sajnos Ő jobban csinálja mint Ulippo, vagy lada, mert behízelgőbb, és próbálja fenntartani a kiegyensúlyozott ártatlan hírhozó szerepet.
Még jóval az ukri balhé előtt megmondtam ezt, talán pont itt a beszélgetőben írtam le a véleményem róla. Ment is tiltóra azután egyből mikor átláttam az ordas kamu álcáját.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 027
113
Sziasztok! Gyakorlatilag, majdnem csak ezért regiztem (~6 éve olvasgatok itt.), hátha ti, válaszoltok is majd rá, mert eddig, ahol kitettük, csak trollkodásra futotta.

Van egy érdekessége megint a történelemnek! Újra megtörtént, hogy Romanov esküvő volt Oroszországban! _"After a century of waiting, Russians witness a royal wedding once more" https://www.wunc.org/2021-10-02/aft...ng-russians-witness-a-royal-wedding-once-more
""We always knew the Romanovs would return," added his wife, Olga. "We've waited and now it's finally happened.""
Ez azt jelentheti, hogy uralkodás terén, visszakerülhetett a cári időszak ideje alatti dinasztiához, a Grimaldihoz, Oroszország! Putyin, a Grimaldi Szent-Károly rendjének lovagja, és e társaság egyik tagja is, melyet a Grimaldik és a Savoyok vezetnek. Ez a dinasztia is szkíta, azon belül, gót vérvonal. Putyin is szkítának vallja magát, és a gyerekeit is megtaníttatta a rovásírásra. Trump is szkíta vérvonal, és szoros kapcsolat van a Grimaldi és a Geatani család között, ahova Trump tartozik, ki szintén szkíta vérvonal! Ők finanszírozták Trump kampányát.
Hogy mi lehet ebből, mi is van, egyáltalán, azt az ukrajnai események fogják, szerintem, megválaszolni. Putyinnak egyik terület sem kell, csak védzónát akar, ami úgy jöhet össze, ha különálló államokra szakítják szét Ukrajnát. Pölö, ahogy kivált már belőle a két szakadár terület, a donyecki és luhanszki köztársaság, melyek kötődése, természetesen, Oroszországhoz van. Hogy a szakítás után, ha lesz, különállók lesznek-e, avagy autonómia-szerű, azt majd a jövő fogja megválaszolni, de Ukrajna, nem maradhat egyben!

Hol lehet ezt kitárgyalni? Mert itt, szemetelés lenne. Mellesleg, ha így véled, miért is nem kérdeztél arra vissza, hogy miért gondolom ezt, a helyett, hogy elküldesz keresgélni?
Mondjuk itt... :rolleyes:
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért én emlékszem valami olyasmire, hogy az akkori világ legerősebb katonai hatalmával szövetkezve ti bekocogtatok Oroszországba, és nem lett nagyon vidám vége!
Napóleonnak hívták az akkori csodálatos szövetségeseteket.
Volt azóta más is, aki alatt "bekocogtak" Oroszországba. Annak se lett jó vége. Csak valamiért ezt szégyenlik.
"Lengyel becslések a legalacsonyabb szinten gyakran 250 000-re teszik a lengyelek számát. Ryszard Kaczmarek okirati bizonyítékokon alapuló óvatos becslése 295 000; Kaczmarek azonban ezt nagyon alacsonynak tartja, és hajlandó elfogadni az 500 000-ig terjedő számokat. [...] A lengyel földalatti mozgalom1944 eleji becslései hasonlóak, 400 000-450 000 lengyel volt Reichsgau Danzig-Nyugat-Poroszországból és Sziléziából. "

Azért azt hiszem, hogy a nagyjából akár fél milliós létszám nem kicsi; nem elhanyagolható.
Valószínűleg ha máshogy alakul a történelem, akkor meg hallgathatnánk, hogy a lengyelek foglalták el Moszkvát... na jó ott voltak...
mert most mit is olvashatunk, elfoglalták Berlint ... na jó, igazábol voltak ott lengyelek, ők alapították meg az USA-t... na jó, igazából csak részt vettek... de lehet, hogy Kolombusz is eredetileg lengyel volt.
Ilyenek. Így kell elfogadni őket. (Mondom ezt úgy, hogy vélhetően, dokumentumok szerint bennem is van némi polák is.)
 

opelcsavar

Active Member
2022. április 25.
50
97
33
Ez, nagyon alacsony a témának. Gyakorlatilag, ahogy Monguz írta, túlnő a Fórumon. Holott, növelné a színvonalat az adott téma, de nem tudja, a résztvevők miatt (Nem AKARNAK tanulni.). Akik, meg hozzátudnak v. tudnának szólni, az, max. 2-3 beírás lenne csak. Azaz, elveszne a süllyesztőben. Szociológiai állásfoglalás a generációról: Negatív kihatású, vertikális mobilizáció katasztrofális áldozata.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 027
113
Ez, nagyon alacsony a témának. Gyakorlatilag, ahogy Monguz írta, túlnő a Fórumon. Holott, növelné a színvonalat az adott téma, de nem tudja, a résztvevők miatt (Nem AKARNAK tanulni.). Akik, meg hozzátudnak v. tudnának szólni, az, max. 2-3 beírás lenne csak. Azaz, elveszne a süllyesztőben. Szociológiai állásfoglalás a generációról: Negatív kihatású, vertikális mobilizáció katasztrofális áldozata.

Csak, egy kis szösszenet.
Nyelvészet, tudat-lanok számára:
a.) állam szó jelentése: Egy ország, amelyet egy önrendelkező politikai szervezet (kormány) irányít.
Kis kiegészítés a fentebbihez.: Sajátjaként tekint rá, és, mint CÉG üzemelteti, működteti! Ezért nevezik állami vagyonnak, meg államosításnak, és nem közvagyonnak, meg közvagyonosításnak!
b.) önrendelkező szó jelentése: Saját ügyeinek, önálló kezelésének joga; törvény vagy szokás alapján biztosított lehetőség, képesség, hatalom, hogy egy személy vagy csoport a rá tartozó ügyeket, saját elhatározása szerint intézheti, a saját sorsáról, önmaga dönthet.
c.) kormány szó jelentése: irányító, s egyben irányított szervezet, melyet, egy saját érdekei szerinti (önrendelkező) szervezet "tekerget", hol jobbra, hol balra, hogy így, választási lehetőséget szimuláljon az ostoba tudatlan humán-szopósbirkaökör vegyületek számára.
Szerintem itt mindenki művelt illetve jórészt udvarias, te mint új regisztráló minden ellenvéleményt oldalbahugyozol. Ez így picit erős kezdés....
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 027
113
@Kim Philby: Magadon röhögsz. (Szép dolog a röhögés. De tudod, jobb sírni a pszichológusnál, mint vihogni a pszichiátrián.) Okosabbnak tartod magad a lexikonban írtaknál. Nem csoda, hogy megértett mára a faj, az újbóli ritkítására! De, meglehet, hogy ez lesz az utolsó tánca.
Gyere te forgószél,
Népszerűségre törsz?
Jó úton jársz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

opelcsavar

Active Member
2022. április 25.
50
97
33
Szerintem itt mindenki művelt illetve jórészt udvarias, te mint új regisztráló minden ellenvéleményt oldalbahugyozol. Ez így picit erős kezdés....
Jaja, a folytonos személyeskedéseitekkel, pont erre mutattál rá Eszed nuku arra, hogy cáfolni tudj, és azért, mert meg sem érted a tartalmat, s ez váltotta ki belőled a reagálásodat. Mellesleg, ha már ennyire toltad az eszet, mit értettél azon, hogy minden ellenvéleményt, ami személyeskedés, amit te is sikeresen műveltél, oldalba hugyozok? csak nem azt értetted ez alatt, hogy visszavágok, az engem ért támadásra?
Ha magadat is annak hiszed ("itt mindenki művelt"), nem ezt a tartalmat toltad volna be! Persze, ez is műveltség, csak alacsonyra mért szinten az. Ha egyebet nem tudsz, kérlek, mellőzz!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"Nem pont ti kaptatok EU büntetést a gendermentes övezetekért, amiket néhány város hozott létre?" - leirom, hogy az USA nem kenyszeriti rad a gendert, erre te probalod a szavaimat cafolni azzal, hogy leirsz egy konkret peldat, miszerint az EU meg igen. Ertem.

Ertem, hogy orosz troll vagy, ahogy a nevedben is van. Nincs ezzel semmi baj, mindenhol vannak orosz, nemet, ukran, akarmi trollok. Ez a dolguk.

A tobbieknek viszont: De az dobbenetes, hogy a Magyar allam ilyen szintu gyulolet-propagandat engedelyez ezen a honlapon Lengyelorszag ellen. Korabban ugy gondoltam, hogy nem igaz, tulzo, hogy a magyar kormany az oroszok babja lenne, azt gondoltam, hogy Magyarorszag csak a sajat (jol vagy rosszul felmert) erdeket nezi. De az alatt a rovid ido alatt amiota regisztraltam itt, siekerult meggyoznotok, hogy a magyar kormanynak komolyan celja a lengyel allam elleni gyuloletkeltes, hiszen ez a honlap semmilyen mas esetben nem mukodhetne. Azt nem tudom hogy miert, talan egyfajta nyomasgyakorlas az online haborus terben, vagy remel erte valamit az EU-tol vagy az oroszoktol, ha a jelenlegi generacioban felszamolja a lengyelbaratsag gondolatat, nem tudom. Talan sose fogom megerteni, csak sajnalom, hogy majdnem 1000 ev alatt pont az en generaciom eli meg azt, hogy ugy tunik egymas ellen fogunk harcolni a kovetkezo europai haboruban, ami ugy tunik kozel van mar. Csak tudnam mit igert a kormanyotoknak ezert az EU vagy az oroszok. Valoszinuleg sosem fogom megtudni.

Ertem, hogy az ezen a honlapon (ami tudtommal az egyetlen hadi temaju hiroldal Magyarorszagon, tehat kiemelt fontossagu a kiberterben) megjeleno Lengyelorszag elleni uszitas nem az atlagos magyar emberek velemenye, hanem csak a kormanyotok lepese, de valtoztatni rajta en biztos nem tudok, szoval nem is szanom ezentul erre a szabadidomet. Viszlat.
Szerintem nem kellene túlgondolni a dolgot.
Vannak dolgok, amikben akár a két ország, akár a két ország lakói nem értenek mindenben egyet. De miért is kellene? Vagy úgy gondolod, hogy ez úgy működik, hogy Magyarországnak, vagy a magyaroknak, illetve azon belül az itt fórumozóknak mindenben szolgalelkűen kellene bólogatni a Lengyel Állam, vagy emberek döntéseihez, véleményeihez és csak így ilyen feltételek mellett -azaz csak az egyik fél érdekeit figyelembe véve- működhet a dolog? Mert ezt felénk nem barátságnak, hanem szövetségnek hívják, vagy akár alávetettségnek. De ha ez így van és valóban azt várod el, hogy mindenki kritika nélkül vesse alá magát a lengyelek véleményének, akaratának és érdekének, akkor nem értem, hogy milyen barátságról, meg jó viszonyról regélsz?

Oké, tré volt a hangnem, amivel az ukrán topicban a lengyeleket illeték. Én kérek elnézést azért.

Én értem az álláspontod az Ukrán-Orosz viszonyban. Elfogadom, hogy Te, ti így gondoljátok a revansot, meg az elégtételt, meg a basszunk ki a másikkal dolgot. Van benne ráció. Oké, csináljátok, de nem kellene elvárni, hogy mi ehhez, a magyar érdekeken felül asszisztáljunk. Nem is tudunk mivel. Nekünk ott vannak a kárpátaljai magyarok; nekünk nem érdekünk a nagyszámú ukrán menekült -mert mi nehezebben tudjuk asszimilálni őket, mint ti stb. stb.

De emellett fogadd el, hogy mi, magyarok (ha beszélhetek ilyen királyi többesben) a Lengyelek ukránpártiságát elég furcsának és sokszor mégis érthetetlennek találjuk és ebben nem lengyel útálat, hanem a történelmi tapasztalatainkból kiindulva egy nagymértékű féltés és aggodalom is társul hozzá.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Én értem az álláspontod az Ukrán-Orosz viszonyban. Elfogadom, hogy Te, ti így gondoljátok a revansot, meg az elégtételt, meg a basszunk ki a másikkal dolgot. Van benne ráció. Oké, csináljátok,
Én meg nem értem miért viselkednek így a lengyelek.

Az oroszok itt lesznek a szomszédban 200 év múlva is, de az amerikaiakban már nem vagyok ennyire biztos... Nem érné meg valamilyen szinten normalizálni a kapcsolatot, ha más nem, akkor legalább a gazdasági érdek miatt? Ennek a viselkedésnek lett a következménye az ÉÁ2-gázvezeték ahelyett, hogy a Jamal2 épült volna, aminek a segítségével jól lehúzhatnák tranzitdíjjal a "szeretett" szomszédos országokat. Mennyivel okosabb lenne így előnyt szerezni, mint egy háború támogatásával. :rolleyes:
Persze ehhez kellett volna egy igazi politikus, aki be tudja fogni a száját, és képes kibírni 3-szor 45 perc tárgyalást a történelmi sérelmeik hangoztatása nélkül. Asszem Lech is békülni repült sz oroszokhoz, de sajnos nem ért oda...