Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 880
113
Frontországként nem lenne megengedve nekünk semmilyen barátkozás az ellenséggel... megvédenének minket minden "ellenséges befolyástól" a szövetségeseink, ha akarjuk, ha nem.
Nézd nem kell nekünk a Putyinnal évente talizni ahhoz, hogy a bót működjön. Csak működjön.
Ez is cui bono kérdés.
De oké, te úgy látod én meg nem úgy.
No problem.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
A Colani-féle tojás formájú fülkés kamionokból sem lett semmi, bár annak idején rendszeresen írt róla a sajtó.

Colani-Colani_Truck_mp909_pic_60744.jpg


Colani_05.jpg
Én nekem baromira tetszenek Colani formatervei, de ezen még kellett volna reszelni. Pl.: nincs rajta hálófülke. Persze, meg lehetett volna oldani, csak a nagy gyártók nem láttak benne fantáziát. Gondolom én. Egyszerűbb gyártani a hasáb formájú fülkét, mint ezt a gyönyörűséget.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én nekem baromira tetszenek Colani formatervei, de ezen még kellett volna reszelni. Pl.: nincs rajta hálófülke. Persze, meg lehetett volna oldani, csak a nagy gyártók nem láttak benne fantáziát. Gondolom én. Egyszerűbb gyártani a hasáb formájú fülkét, mint ezt a gyönyörűséget.
Biztos olcsó lett volna a gyártás. És milyen olcsó lett volna akár egy kőfelverődés, vagy bármilyen elem cseréje.
Ha jól tudom, a mai kamionok ma már -önmagukhoz képest- egész jó alaktényezővel rendelkeznek.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 888
56 720
113
Nem Ukrajna támadott, ez akkor is tény, ha most eljátssza a az ártatlan kisfiút, akit megver a szomszéd, pedig előtte kővel dobálta az ablakot. Valamiért a nyugati embereknek beragadt még az előző konfliktusból, hogy mivel Oroszország (nem is olyan) titokban támogatja a szakadár államokat, tehát ő a "rosszfiú". Ez nyilván kapóra jön az Oroszországot gyengíteni kívánó politikai csoportoknak, és ezt a narratívát erősítik.
De aki keres, az talál. Akár itt is szépen vissza lehet keresni az Azov-gárda brutalitásáról szóló híreket.
Szóval azt állítani, hogy Európában csak egyféle állásponthoz van hozzáférés, az szerintem hamis illúzió. Azt lehet mondani, hogy aki szereti, hogy megmondják neki, mit gondoljon, azt meg lehet vezetni a mainstream médiával, de ez nálunk is így van.
Aki meg gondolkozik, olvas, kérdez, az hozzáfér más véleményhez is. Az RT-t szemlézi a Szent Korona Rádió is pl.
Nyugati msm van szó. Nem az internet bugyrairól meg a Szt Korona râdióról.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Nyugati msm van szó. Nem az internet bugyrairól meg a Szt Korona râdióról.
Ok, de pont azt mondom, hogy meg kell tanulni nem csak az msm-ből tájékozódni. Meg kell rá tanítani a gyerekeinket, mert iskolában ilyet nem tanítanak. El kell mondani az ismerősöknek, barátoknak hogyan lehet több szempontból látni a dolgokat . Tudom, munkás, de ha nem tesszük meg, akkor marad az, hogy kesergünk azon, mennyi embert megvezetett a mainstream média.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 870
113
T

Törölt tag 1711

Guest
Csak én vagyok ilyen szerencsés, vagy más se tudja 2 hete kivakarni a telexet a facebook hirfolyamából?
Tiltottam, hirdetés nem érdekel, szundi 30 napra... Következő belépésnél már tolja a pofámba a f.o.s.-t.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 290
55 546
113
Mintha valaki dolgozna tanárként középiskolában az olvtársak közül?
Olyan kérdésem van,hogy ha azelőtt hazaköltözünk,mielőtt a gyerek itt leérettségizne,aakkor otthon,mármint ha felveszik utolsó évesnek,akkor ugyanúgy,az otthoni 4 év gimnáziumi anyagból kell vizsgáznia?
Merthogy itt,értelemszerűen semmit sem tanult a Magyar történelemről,vagy irodalomról,nyelvtanról,nem elvárható,hogy 1 év alatt megtanulja az előző 3 év tananyagát,az aktuális 4. évi tananyag mellett,és le tudjon érettségizni mind a 4 év tananyagából,szóval van ilyen esetekre valami könnyített verzió,vagy csak a 4. évi tananyagból vizsgázni lehetőség?
Nagyon tipliznék már,de ha nem érettségizik le,és itt már 5 évet járt középiskolába,kibacok vele egész életére.
Ötlet?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 888
56 720
113
Regebben voltam hasonló helyzetben, amikor elhagytuk Londont, ahol a gyerekek az ottani német suliba jàrtak. Akkor a lányomnak be kellett volna hoznia itthon a "magyaros" tantàrgyakat, viszont unatkozott a fizika, matek, kémia, angol stb óràkon, mert azokban a tantárgyakban sokkal messzebb volt. Kénytelen voltam pár hónap után 2 évre internátusba adni az érettségiig Ausztriában, mert ott szerencsère simán elismerték a német tanrendet.
Szerintem ott kellene leérettségizzen a gyerek. Ha csak nem vàltozott a helyzet. Ezt azzal az iskolàval beszélném meg, ahova be akarod iratni. Nincs arra egy kétnyelvü iskola?
Sok szerencsét. :)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Mintha valaki dolgozna tanárként középiskolában az olvtársak közül?
Olyan kérdésem van,hogy ha azelőtt hazaköltözünk,mielőtt a gyerek itt leérettségizne,aakkor otthon,mármint ha felveszik utolsó évesnek,akkor ugyanúgy,az otthoni 4 év gimnáziumi anyagból kell vizsgáznia?
Merthogy itt,értelemszerűen semmit sem tanult a Magyar történelemről,vagy irodalomról,nyelvtanról,nem elvárható,hogy 1 év alatt megtanulja az előző 3 év tananyagát,az aktuális 4. évi tananyag mellett,és le tudjon érettségizni mind a 4 év tananyagából,szóval van ilyen esetekre valami könnyített verzió,vagy csak a 4. évi tananyagból vizsgázni lehetőség?
Nagyon tipliznék már,de ha nem érettségizik le,és itt már 5 évet járt középiskolába,kibacok vele egész életére.
Ötlet?
elvileg igen.
de kint gondolom tanult valamilyen idegen nyelvet (3.) nyelvet.
ez eseben a plusz egy idegen nyelvel kitud váltani egy tantárgyat. így lenne neki teszem azt matek egy idegen nyelv (kötelező amit kint beszél) majd mégegy idegen nyelv (amit kint tanult) (monjuk magyar nyelv és irodalom helyett) így maradna a történelem és egy választott (info vagy hittan :) )de a törit is kiválthatja csak akkor 2 tantárgyból kellen éretségiznie helyette.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mintha valaki dolgozna tanárként középiskolában az olvtársak közül?
Olyan kérdésem van,hogy ha azelőtt hazaköltözünk,mielőtt a gyerek itt leérettségizne,aakkor otthon,mármint ha felveszik utolsó évesnek,akkor ugyanúgy,az otthoni 4 év gimnáziumi anyagból kell vizsgáznia?
Merthogy itt,értelemszerűen semmit sem tanult a Magyar történelemről,vagy irodalomról,nyelvtanról,nem elvárható,hogy 1 év alatt megtanulja az előző 3 év tananyagát,az aktuális 4. évi tananyag mellett,és le tudjon érettségizni mind a 4 év tananyagából,szóval van ilyen esetekre valami könnyített verzió,vagy csak a 4. évi tananyagból vizsgázni lehetőség?
Nagyon tipliznék már,de ha nem érettségizik le,és itt már 5 évet járt középiskolába,kibacok vele egész életére.
Ötlet?
Nem középiskolában tanítottam, csak érettségire segítettem felkészülni.
A négy év anyagából kell érettségiznie. Bár szerintem ha akarat és képesség megvan, akkor egy év alatt, pláne magántanárral, nyáron is tanulva be lehet hozni.
Itt tudtok nézegetni korábbi érettségiket.
Pl. a töri érettségi egy része a tárgyi tudás, más nagy része alapvető logika és kulturális alapok, meg szövegértés.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
elvileg igen.
de kint gondolom tanult valamilyen idegen nyelvet (3.) nyelvet.
ez eseben a plusz egy idegen nyelvel kitud váltani egy tantárgyat. így lenne neki teszem azt matek egy idegen nyelv (kötelező amit kint beszél) majd mégegy idegen nyelv (amit kint tanult) (monjuk magyar nyelv és irodalom helyett) így maradna a történelem és egy választott (info vagy hittan :) )de a törit is kiválthatja csak akkor 2 tantárgyból kellen éretségiznie helyette.
Én ilyen kiváltásdiról még nem hallottam. :O
Szerintem legegyszerűbb a kinézett iskola igazgatójával beszélni, telefonon, vagy ha itthon vagytok személyesen még jobb. Az a legtisztább.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 863
35 236
113
Én ilyen kiváltásdiról még nem hallottam. :O
Szerintem legegyszerűbb a kinézett iskola igazgatójával beszélni, telefonon, vagy ha itthon vagytok személyesen még jobb. Az a legtisztább.
az eggyik osztálytársam ugyan ilyen helyzetbe van olaszba éltek. (német nyelvű részen) perfekt angolból ráadásúl...
ő 3 nyelvből fog éretségizni (egy kötelező) egy a választott tantárgy és eggyel a magyart váltja ki. (a törit meg 2 vel váltja ki hiitan info) így a kötelezőekből a Matek marad (meg ugye az idegennyelv)

minden kötelező tantárgy kiváltható 2 válsztottal. kivétel a magyar nyelv és irodalom mert az 1 idegennyelvel pluszba a kötelező idegen nyelv melett.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros