Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
@Venom.
7 személy, japán, erős motor, közel van.

Érdemes a használtautón szétnézni, én nem vetném el feltétlen a franciákat, pl C4. Van benne anyag, alig bírta az Ignis vontatni. :D
Ismerősnek van Renault Grand Escape. Nem szoktak rá panaszkodni, jön-megy, teszi a dolgát.
Azt írja ismerős: Retek kenyelmes de elektronikusan hulladék az extrák terén. De egy jó autó, jó motorral (2 dci; de a 2.2-es felejtős).
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hehh, kár, hogy nincs 6 üléses oldalkocsi mellé. :D
Kárnak nem kár...
... de megoldható:
51560a4aeab8eaa116000005
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
A puccs, a megválasztott vezető hátbadöfése valami olyasmi, ami a baloldal esszenciájához tartozik, még akkor is, ha a fizikai likvidálás kikerült a progresszív erők eszköztárából."
Amiről Te beszélsz, az a bolsevik, szélsőbal jellemző vonása. Ezt egybemosni a baloldallal, az olyan általánosítás, mintha a jobboldalt a szélsőjobbal azonosítanánk. Ahogy egy konzervatív párt nem azonos a szélsőjobbal, egy szociáldemokrata sem egy bolsevikkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 944
87 378
113
Na szóval használtan vennék a keret 2 millió Ft! 7 személyes családi! Ebből a kategóriából nincs olyan sok' a Zafirát meg a VW Sharan-t nézegettük! A Dachia-t hagyjuk az utcában 3 van csak belőle nem fogok beállni a sorba! A másik meg inkább veszek használtan egy autót de abba legyen anyag, mint újonnan egy Dachiat'
Zafira kétmillából jó műszaki állapotban? Sharan? Jaj.

Nos, ha esetleg, mint itt sokan ázsiaiban gondolkozol, szvsz itthon kétmillából csak olyat kapsz ami vagy nem oké 7 személyre, vagy műszakilag olyan szar, hogy csak a gond van vele. :(

Írtad, hogy Dácia nem játszik, pedig 2016 körüli 7 személyes MCVvel nem qursz nagyon félre, ha tényleg a hét személy a lényeg. Ilyennel kempingeztünk hollandokkal. Kutya meg a két gyerekem + cuccok dögivel. Aludtam is benne hátul. Masszív román szar, de ha kétmilla a keret, a japán szarokat - hacsak nem vagytok törpék - felejtsd el!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Zafira kétmillából jó műszaki állapotban? Sharan? Jaj.

Nos, ha esetleg, mint itt sokan ázsiaiban gondolkozol, szvsz itthon kétmillából csak olyat kapsz ami vagy nem oké 7 személyre, vagy műszakilag olyan szar, hogy csak a gond van vele. :(

Írtad, hogy Dácia nem játszik, pedig 2016 körüli 7 személyes MCVvel nem qursz nagyon félre, ha tényleg a hét személy a lényeg. Ilyennel kempingeztünk hollandokkal. Kutya meg a két gyerekem + cuccok dögivel. Aludtam is benne hátul. Masszív román szar, de ha kétmilla a keret, a japán szarokat - hacsak nem vagytok törpék - felejtsd el!

Szintén, ilyen keretből MANAPSÁG autót nem kapsz, csak futottak még kategóriát.
Akkor meg tényleg egy ~5-7 éves Dacia a legoptimálisabb választás.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 944
87 378
113
Szintén, ilyen keretből MANAPSÁG autót nem kapsz, csak futottak még kategóriát.
Akkor meg tényleg egy ~5-7 éves Dacia a legoptimálisabb választás.
Szerintem is. Egyébként én mindig úgy csináltam, ha használt autót vettünk (nem sok volt, de volt), hogy karácsony előtt belőttem a keretet, ennyink van, ha volt autónk, annak az árét még hozzádobtuk, és adtam neki még fél évet. A határ mindig a közös nyaralás -3 hét volt. Máris nem csak a keret volt meg, hanem jóval több, és még ha nagyon gáz volt valami, vagy kiderült van valami baja, akkor is van idő nyaralás előtt szervizelni egyet.

Én egyébként Ford, Dodge és koreai párti vagyok (Sssangyong pl.). Ár-érték arány a lényeg és hogy a majd 190 centis még nem 13 éves fiam faxán beférjen hátulra is. :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 290
55 546
113
Szerintem is. Egyébként én mindig úgy csináltam, ha használt autót vettünk (nem sok volt, de volt), hogy karácsony előtt belőttem a keretet, ennyink van, ha volt autónk, annak az árét még hozzádobtuk, és adtam neki még fél évet. A határ mindig a közös nyaralás -3 hét volt. Máris nem csak a keret volt meg, hanem jóval több, és még ha nagyon gáz volt valami, vagy kiderült van valami baja, akkor is van idő nyaralás előtt szervizelni egyet.

Én egyébként Ford, Dodge és koreai párti vagyok (Sssangyong pl.). Ár-érték arány a lényeg és hogy a majd 190 centis még nem 13 éves fiam faxán beférjen hátulra is. :)



Dodget,amcsi autókat engedd el,vállalhatatlan fogyasztás,botrányos alkatrész ellátás,és árak,kotvány minőség,még az Európai testvér modellhez képest is.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 944
87 378
113
Dodget,amcsi autókat engedd el,vállalhatatlan fogyasztás,botrányos alkatrész ellátás,és árak,kotvány minőség,még az Európai testvér modellhez képest is.
Caravanja volt a nejemnek. Hibátlan a mai napig, bár már nem mi használjuk, de ismerősé lett, ő is imádja. És az egész család befért. Kényelmesen. Családiban az egyik legjobb választás volt valamikor. Székeket be tudtam süllyeszteni hátul, elképesztő raktere volt, tolóajtók, áh, imádtuk. Hátul kisebb gyerek fért el, de fel tudtál volna áldozni helyet a lábnak, ha erre akkor jövünk rá, amikor nem már eladjuk éppen, és demonstráljuk, hogy hátul kicsi a hely, de nem kicsi, csak balf.szok voltunk. :) Ez van. Emlékszem, mindenhol pohártartók, a lámpa volt maga a kapcsoló belül, kényelmes ülések. Áhh. Rég volt. :)
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Nem mivel ez nem propaganda,hanem ez egyfajta irónia az orosz hivatalos kommunikációval kapcsolatban, amely még annyira sem képes ,hogy közölje az orosz áldozatok pontos számát, és ezzel nem tiszteli azokat az orosz tengerészeket akik Oroszországért áldozták az életüket.

Ami pedig a hozzászólásod hangvételét illeti, majd ha én is ilyen hangnemben szólítalak, meg, akkor majd te is megengedheted velem szemben ezt a hangvételt, remélem ezt egyszer és mindenkorra tisztáztuk.
Azért, mert erősen átbaszás, hogy az ember hírekért jön, elkezd olvasni valamit, amiről aztán kiderül, hogy valami poénnak álcázott, ukri prop, ami témaként éppen a lopkodást terjeszti (ez persze teljesen valós probléma).
Hírek. Ez meg nem az. És ne haragudj, de amit te a háború kezdete óta itt csinálsz, erősen megdöbbentő. A képviselt oldal engem nem érdekel, ugyanúgy rühellem a ruszki propit mint az ukránt, de aminek hír értéke van megnézem mindkét oldalról, és ez teljesen jó dolog - de ez meg nem az. Ez poénnak jó, mehet is a humorba - de mindketten tudjuk nem poén a célja. Oké, hogy az Ukrajna topic Tcaték kérlelése ellenére teli van szarva ezekkel, de azért a szaktopikot, mint a Szláva, ne ezzel tessék teleokádni.
A stílus erre jár.
 
W

Wilson

Guest
Azért, mert erősen átbaszás, hogy az ember hírekért jön, elkezd olvasni valamit, amiről aztán kiderül, hogy valami poénnak álcázott, ukri prop, ami témaként éppen a lopkodást terjeszti (ez persze teljesen valós probléma).
Hírek. Ez meg nem az. És ne haragudj, de amit te a háború kezdete óta itt csinálsz, erősen megdöbbentő. A képviselt oldal engem nem érdekel, ugyanúgy rühellem a ruszki propit mint az ukránt, de aminek hír értéke van megnézem mindkét oldalról, és ez teljesen jó dolog - de ez meg nem az. Ez poénnak jó, mehet is a humorba - de mindketten tudjuk nem poén a célja. Oké, hogy az Ukrajna topic Tcaték kérlelése ellenére teli van szarva ezekkel, de azért a szaktopikot, mint a Szláva, ne ezzel tessék teleokádni.
A stílus erre jár.
Én azt vallom a stílus maga az ember, ha neked ez a stílus belefér az a te dolgod, nekem nem fér bele.

Én mindenkinek megadom a tiszteletet ,neked is cserébe jogosan várhatom el irányonban ugyanezt. Számtalanszor elmondtam, hogy mit miért csinálok az ukrán topikban, nem fogom ezt újra elmondani , sok hírt hozok ukrán oldalról és bizony sok hírt hozok az orosz oldalról ami bizony vastagon orosz propaganda, ha ez szerinted ukrán propi akkor tartsd annak ,engem ez abszolút nem érdekel, mindenki azt gondol amit csak akar, és ha megnézed, Szlavia topikban is hozok infókat.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Bleroka

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 182
113
Mai Totalcar cikk: Óriási bukás lett a jövő kamionja

Egy mondat a cikkből: "Csak később derült ki, hogy bár a vontatójármű jó alaktényezővel büszkélkedhet, de a vontatmánnyal együtt már egy B30-as tégla aeorodinamikája is jobb a Supercargóénál."

És a kép hozzá:
Nem tudom ki, hogy van ezzel de én így ránézésre mondtam, hogy mintha ez egy kiba szar aerodinamikájú cucc lenne. Erre kellett a szakembereknek ennyi idő, hogy "rájöjjenek?

Terveztem egy repülőt ahol a pilótafülke szuper karcsú, szinte magától repül, csak hát az a fránya nagy tízemeletes toronyház a tetején, az ne lenne. A totalcar színvonala tényleg elérte a mélypontot.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 753
28 597
113
Az orosz hadsereg Alabajeveket evakuált egy Harkov melletti faluból. Folyamatosan az Ukrán Fegyveres Erők tüze volt, ezért a kutyákat Belgorod területére szállították. Most a kutyusok biztonságban vannak.






https://vk.com/video-15755094_456338296?list=8f697ee44263796e96
Egyik haveromnak van közép-ázsiai juhásza és tényleg akkora állat, mint egy borjú, egyszer még a bejárati ajtót is betörte náluk. Amúgy ha bejössz neki, akkor nagyon egy kedves fajta és totálra úgy viselkedik az emberrel mint a pár kilós tacskóm. Csak hát van egy kis méretkülönbség köztük :D Amikor nála aludtam egyszer momentán arra ébredtem, hogy be akart mászni a vendégágyba mellém azzal a 70 kilójával én meg csak néztem, hogy na szoszi :D (amúgy vihar volt aztán azért jött be a házba)
Viszont más esetben kb tényleg instant kivégez és setáltatás közben a 100+ kilós haver is alig tudja megfogni ha megindul
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 753
28 597
113
Index baszdmeg :hadonaszos:
Az egyik legelterjedtebb a 9M27F rakéta, robbanékonysága magas, valamint széteső robbanófejjel rendelkezik
Megszoktam már, hogy a hazai online sajtó 90%-a az ég világon semmit sem ért a haditechnikához (bár ez egyáltalán nem gátolja meg őket abban, hogy kurva okosakat mondjanak róla), de ennyire fogyatékos Google Translate szövegtől szabályos idegfaszt kapok. Tényleg annyira nehéz lenne kicsit is utána nézni vagy esetleg megkérdezni azt, aki ért hozzá?


Ui.: Legalább a szovjet Uragan képét rakták be volna mellé. Azt meg nem is mondom, hogy a nagy hangulatkeltésben azért érdemes lenne megnézni pontosan ki és hogyan használja az Uragant. Lehet nem születne nekik kedves végeredmény...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ne haragudj mar, de lengyelkent (mara kb. az utolso kereszteny nemzet Europaban) had tudjam jobban mi az a kereszteny es mi az a pravoszlav. A gorogkatolikus ugyan ugy 100% pravoszlav mint a tobbi ortodox, mindossze papiron elismerik a papat, de sajat liturgiajuk, sajat egyhazszervezetuk, sajat egyhazmegyeik vannak, 100%-ban keleti kultura, nem europa. Attol meg hogy sokuk ukran es meg az oroszoknak is ciki es probaljak rank tolni oket a propagandajukban, attol meg nem katolikusok!
Ne haragudj már, de a görögkatolikus és a pravoszláv egyházak is keresztény egyházak.
Azon lehet vitatkozni, hogy a görögkatolikus mennyire katolikus, de azt talán ne vitasd már el, hogy keresztények.

Az pedig nem nagyon segíti leépíteni a "beképzelt lengyelek" image-et, hogy szerinted Lengyelország "mára kb az utolsó keresztény nemzet Európában". Mondhatni arrogáns.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby