Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 737
19 235
113
Akarok venni egy 7 személyes családi autót mert lassan kinőjük az autónkat! Esetleg valakinek ha van tapasztalata a motorok terén mit érdemes venni! Gondolok itt dízel vs benzin! Az elképzelésem Opel Zafíra B vagy mondjuk VW Sharan! Ezekből is milyen motort érdemes nézni? 1.9 TDI társai! A válaszokat előre is köszi!:rolleyes:
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Akarok venni egy 7 személyes családi autót mert lassan kinőjük az autónkat! Esetleg valakinek ha van tapasztalata a motorok terén mit érdemes venni! Gondolok itt dízel vs benzin! Az elképzelésem Opel Zafíra B vagy mondjuk VW Sharan! Ezekből is milyen motort érdemes nézni? 1.9 TDI társai! A válaszokat előre is köszi!:rolleyes:
Alattunk lakó ilyet vett:

 
  • Vicces
Reactions: BJani

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 737
19 235
113
Alattunk lakó ilyet vett:

Igen ezt nem írtam oda, hogy a Dachia nem játszik mert inkább veszek egy használt autót mint egy papír hajtogatóst! De köszi! Amúgy erre van valami állami támogatás is! De már csak elvből nem! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 462
18 030
113
A kép jól érzékelteti a méreteket. Az Esso Hibernia szupertanker az építése végén a brit Wallsend on Tynesidei hajógyárban, 1970-es kép.

FQX06M4X0AILXZQ
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 771
5 957
113
Igen de az anyagminőség amiből van na nekem ezzel van bajom!
:eek: De mi a baj a Dodge anyagminőséggel?

Ha azt írod, hogy ne hülyülj, 12 milkacsoki egy 8 éves pajtáért, ami annyit eszik mint a disznó, évi minimálbért leadózod utána, ráadául kevés fut belőle, drága lesz a szervíz, akkor azt mondom oké. De anyagminőség?

Amúgy behatárolhatnád, hogy mennyit költenél rá, mire, hol és meddig akarod használni meg hogy belefér-e használt, vagy támogatással akarsz újat.

Azt kalkuláld bele, hogy az újakra - ha nincs készleten - mostanában sokat kell várni.
A Merkúr visszavár.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 424
56 328
113
Akarok venni egy 7 személyes családi autót mert lassan kinőjük az autónkat! Esetleg valakinek ha van tapasztalata a motorok terén mit érdemes venni! Gondolok itt dízel vs benzin! Az elképzelésem Opel Zafíra B vagy mondjuk VW Sharan! Ezekből is milyen motort érdemes nézni? 1.9 TDI társai! A válaszokat előre is köszi!:rolleyes:



Szívó benzinest vegyél, lehetőleg Japánt,1.8,de inkább 2 literest.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 737
19 235
113
Jaja, ezt nem tudjuk.

Emlegetett Zafira-t (amiből már nincs új, csak az elektromos, asszem), meg állami támogatást is (ami meg csak újhoz jár).
Na szóval használtan vennék a keret 2 millió Ft! 7 személyes családi! Ebből a kategóriából nincs olyan sok' a Zafirát meg a VW Sharan-t nézegettük! A Dachia-t hagyjuk az utcában 3 van csak belőle nem fogok beállni a sorba! A másik meg inkább veszek használtan egy autót de abba legyen anyag, mint újonnan egy Dachiat'
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 771
5 957
113
Na szóval használtan vennék a keret 2 millió Ft! 7 személyes családi! Ebből a kategóriából nincs olyan sok' a Zafirát meg a VW Sharan-t nézegettük! A Dachia-t hagyjuk az utcában 3 van csak belőle nem fogok beállni a sorba! A másik meg inkább veszek használtan egy autót de abba legyen anyag, mint újonnan egy Dachiat'

Dacia-t én sem ajánlottam volna.
De akkor az a sorvezető, amit @papajoe mondott. Ha átlagos használatra kell, olyan, ami nem romlik el, vagy könnyen javítható, sokszor kis utakat is mész vele, még ha olykor hosszabbat is, akkor benzines kell neked, szívó. Ekkora kasznihoz az egyhat kevés, nézz nagyobbat, de tartsd észben, hogy nagyobb moci szomjasabb.
Ha nem araszolsz gyakran dugóban, akkor kézi váltós. Minél egyszerűbb konstrukció, annál jobb. A TSFI előtti német csodák sem voltak rosszak, de közmegegyezés, hogy 2005-2015 időszakban inkább a japók voltak jobbak. Vigyázat, a Nissan nem számít annak (kivéve a GTR).

Szerk: @Kurfürst írta fentebb és igaza van, a Prius ugyan hibrid (ergo komplex), de nagyon gazdaságos, csak jót hallottam róla, megbízható. Annyi csak hogy kerüld az extaxikat.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Esetleg valakinek ha van tapasztalata a motorok terén mit érdemes venni!
Én tuti egy léghűtéses V2-est vennék. De ízlések és pofonok.
VW Sharan! Ezekből is milyen motort érdemes nézni? 1.9 TDI társai!
VW 1.9 pd tdi motorokra elég sok rosszat szoktak mondani, sokan félnek tőle. Én egy A4-es Audiban mentem ilyennel egy próbakört. Nekem ott nem nyűgözött le dinamikában, akkor egy nagyobb kasztninál nem tudom, hogy mennyire jó. De tényleg csak egy kereskedőnél próbakör volt. Itt van róla egy rövid videó. Végül is sok típusba szerelték és sokan használják.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85