Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 407
33 625
113
Volt egy nagy forradalom, amikor az Orosz Cári birodalom rendszert váltott és bekebelezte a szatellitállamait.
Nevet is váltott, aztán tízmegpár évvel később az egyik bekebelezett állam ki akart szállni, ekkor a Nagyoroszok kivittek egy időre minden kaját az országból, csinálva egy hétmilliós népírtást, éheztetéssel.

Nálatok Ukrajnában ezt most így tanítják? Ukrajna nem "szatellitállama" volt a cári birodalomnak, hanem része. 1918-ban jött létre az első független ukrán állam, a németek támogatásával. A holodomor idején nem volt semmilyen ukrán kiválási törekvés. A Szovjetunió kezdetben támogatta a nemzetiségek kultúráját, nyelvhasználatát, így az ukránét is. Később viszont a "nacionalista törekvések" ellen indult kampány, ennek során Ukrajnában is voltak "tisztogatások", ezek az értelmiséget érintették. A parasztságnak viszont ehhez semmi köze nem volt. A bolsevikek (Zelenszkij fajtársai voltak akkoriban jelentős részben képviselve köztük) kollektivizálni akarták a mezőgazdaságot, és az ipar fejlesztésére a pénzt a parasztság teljes lerablásával akarták előteremteni. Oroszországban is éhen halt pár millió paraszt, Kazahsztánban is éhen halasztottak pár millió kazahot a kolhozosítás során. Közben a búzaexport szárnyalt, éhen halt pár millió paraszt, akiket a rendszer ellenségének tartottak, viszont erőltetett ütemben iparosítottak közben, komplett iparvárosokat húztak fel, felpörgették az acélgyártást, a bányászatot stb. Tették ezt azért is, mert készültek az "elkerülhetetlen háborúra az imperialista államokkal".
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Igen, így van, de ezt kifejtették párszor. Minimum semleges Ukrajnát akartak a határaikon, nem olyat, amelyik velük szemben határozta meg az egész identitását. Ez most egy kvázi polgárháború.
Az ukrik 2014-ben az USA biztatására megpuccsolták a megválasztott elnöküket ("Fuck the EU" Nulad elérte, hogy sutba dobják az EU-s politikusok közreműködésével született megállapodást az előrehozott választásokról és a rendezett hatalomátadásról, hogy ki lőtt a tömegbe azt meg ma sem tudni), majd fizikai erőszakkal távolították el az oroszbarát képviselőket, tisztviselőket, polgármestereket, majd Odesszában pogromot is rendeztek az oroszpárti tüntetők ellen. Ez a kiindulópont. Putyin akkor megállt a Krím annektálásánál, a Donbasszban végül cserben hagyta az oroszbarát erőket, engedte, hogy az ukránok visszaszorítsák őket. Az orosz vezetésnek akkor is illúziói voltak az ukránokat illetően, pedig azok csak a gyengeség jeleként értelmezték ezt.
Identitást meghatározni mindig könnyebb valakivel szemben, mint valamilyen értékek mellett.
Nem vagyok etnográfus, nem tudom, mennyire azonos az ukrán és az orosz népesség etnikailag. Most - hangsúlyozottan most - van egy önálló identitásra való törekvés, ennek része a másiktól való elhatárolódás.
Nyilván egy olyan ellenséggel szemben, ami mindkét népcsoport létét fenyegetné, ez az öndefinició változhat, változna, és a szláv testvériség lenne a motiváló-összetartó erő.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Ukrajna nem "szatellitállama" volt a cári birodalomnak, hanem része...
Azért ez nem teljesen egyértelmű, az ukrán területeknek csak egy része tartozott a XVII. századtól a cári birodalomhoz, de előtte is megosztott térség volt, kelet- és nyugati részre cári és lengyel-litván érdekszférára osztva (bal- és jobb parti Ukrajna).
Az igaz,hogy az önálló ukrán állam az I. vh. terméke, hacsak a Kijevi Ruszt, vagy annak egyes részeit nem tekintjük előképnek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 407
33 625
113
Azért ez nem teljesen egyértelmű, az ukrán területeknek csak egy része tartozott a XVII. századtól a cári birodalomhoz, de előtte is megosztott térség volt, kelet- és nyugati részre cári és lengyel-litván érdekszférára osztva (bal- és jobb parti Ukrajna).
Az igaz,hogy az önálló ukrán állam az I. vh. terméke, hacsak a Kijevi Ruszt, vagy annak egyes részeit nem tekintjük előképnek.

Valóban, de Ukrajna nevű entitás nem létezett.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
Szlovénia, Szlovákia? Azok is identitászavaros szlávok. :) A szlovén és szlovák fejedelmek, királyok listáját valahogy hiába keresem a történelemkönyvben...
Van idejük. Az első ezer évből mi sem tudunk sokmindent felmutatni, csak kutatjuk a múltat. Ha az emberiség nem csinálja ki önmagát rövid időn belül, akkor nekik is lesz történelműk. Amerikai királyokat sem tudunk felsorolni, mégis jelenleg vezető hatalom.
"A történelemkönyveket a győztesek írják"
De tekints ki egy kicsit ebből a szűk Kárpát-medencéből, és rögtön sok kisebb-nagyobb államot/népet/nemzetet fogsz találni, akik a XX. században ébredtek nemzeti öntudatra, most mindegy, hogy maguktól, vagy külső behatásra.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and enzo

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 668
113
amúgy meg mióta divat itt a lengyeleket ennyire negatívan kritizálni? Meg mi az, amit az idézett cikk két szerzője rosszul tud? A lengyelek még ez ének az elején is a legjobb barátaink voltak
Amióta szerintük sem az ukránok a felelősek a speciális katonai művelet kényszerű elrendeléséért.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Jó a kérdés amúgy. Ez ilyen társadalmi munkában végzett OSINT hírszerzői - bocsánat -, hír-hozói :) tevékenység itt, úgy tűnik. :D
Némely emberkénél meg már inkább nem is OSINT, hanem PSYOPS :oops:
Komolyan? Nahát! Ilyenekről még nem is hallottam. Nem gondoltam volna.
Hogy mik vannak. Teljesen meg vagyok döbbenve. Csak én nem tudtam róla, vagy más se?
Én eddig azt olvastam itt, hogy igazából senki nem olvassa a fórumot, csak pár hobbista foteltábornok. Miért tenne akkor ilyeneket valaki, amit leírtál?
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 821
113
Komolyan? Nahát! Ilyenekről még nem is hallottam. Nem gondoltam volna.
Hogy mik vannak. Teljesen meg vagyok döbbenve. Csak én nem tudtam róla, vagy más se?
Én eddig azt olvastam itt, hogy igazából senki nem olvassa a fórumot, csak pár hobbista foteltábornok. Miért tenne akkor ilyeneket valaki, amit leírtál?

Hm, nem tudom, fogalmam sincs.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 407
33 625
113
Komolyan? Nahát! Ilyenekről még nem is hallottam. Nem gondoltam volna.
Hogy mik vannak. Teljesen meg vagyok döbbenve. Csak én nem tudtam róla, vagy más se?
Én eddig azt olvastam itt, hogy igazából senki nem olvassa a fórumot, csak pár hobbista foteltábornok. Miért tenne akkor ilyeneket valaki, amit leírtál?

Egyrészt - állítólag - olvasnak minket "fontos emberek", meg feltehetően külföldi szolgálatok is. Másrészt,
van olyan (szintén "szakmai", de elég erősen atlantista irányultságú, mostanában egyik tevékenységük, hogy mintegy "doxxolják" a magyar médiában megszólaló szerintük "oroszpártiakat") FB csoport, ahol pár arc dicsekedett vele, hogy a HTKA-ra járnak "trollkodni". Bár lehet, hogy a HTKA-s facebook oldalra gondoltak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyrészt - állítólag - olvasnak minket "fontos emberek", meg feltehetően külföldi szolgálatok is. Másrészt,
van olyan (szintén "szakmai", de elég erősen atlantista irányultságú, mostanában egyik tevékenységük, hogy mintegy "doxxolják" a magyar médiában megszólaló szerintük "oroszpártiakat") FB csoport, ahol pár arc dicsekedett vele, hogy a HTKA-ra járnak "trollkodni". Bár lehet, hogy a HTKA-s facebook oldalra gondoltak.
Hát nézd, Neganról és misinatorról biztosan tudjuk, hogy kormányközeli, vezető pozícióban vannak. A többi meg ki tudja.
Nem baj, hogy trollkodnak, csak sajnos olyan silányul teszik, hogy az még szórakoztatónak se szórakoztató, jó, ulippo ebben azért dícséretet érdemel a kitartásáért és néha még humora is van -a maga stílusában.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 407
33 625
113
Hát nézd, Neganról és misinatorról biztosan tudjuk, hogy kormányközeli, vezető pozícióban vannak. A többi meg ki tudja.
Nem baj, hogy trollkodnak, csak sajnos olyan silányul teszik, hogy az még szórakoztatónak se szórakoztató, jó, ulippo ebben azért dícséretet érdemel a kitartásáért és néha még humora is van -a maga stílusában.

Negan nem kamionsofőr? ;)