Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 699
113
Körülbelül, úgy félmillió év múlva a tudósok arról fognak vitatkozni, létezett-e előttük már egy, két, három fejlett földi civilizáció. Vajon találnak valamit utánunk?
Évmilliós viszonylatban a dinoszaurusz fossziliákon át láthatjuk, hogy sok minden megmaradhat.
A Föld viszont milliárd években számol, és így a kérdést már sokkal nehezebb megválaszolni..

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Mi ez a faszság? Nem túl rég fejtettem ki, hogy az oktató többsége saját céggel tolja a mérnök szakértést versenypiacon. Legalábbis ahol én voltam.
Tapasztalatnak nevezik. Valamint az egyetemi oktatókhoz lehet, hogy (már?) odamennek a munkák, nem ők házalnak munkákért, ezért nem tudják esetleg a diákot megtanítani az interjúzásra.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Mióta egy szaktanár feladata az interjúztatásra felkészítés...?
Akkor kinek a dolga, az óvónénié? Vagy a szaktanár lehet, hogy azért nem tud mégse felkészíteni egy interjúra se, mert maga se interjúzott soha?

Mindig a kifogások, me a picsogás. Ez megy. Ez a magyar (felső)oktatás. Innen lehet tanulni a tehetetlenséget.

Nekünk amúgy szaktanárok tartottak felkészítést (tudományos) cikk írásból és elemzésből, előadásból nyilvánosság előtt. Kellett is előadásokat tartanunk egymás előtt, és szétszedtek az oktatók, ha hadartunk, ha rossz testtartásunk volt, ha rossz volt a diasor, stb... Pedig nem is versenyszférába lett volna ez, hanem akadémiára. Ha pl. a Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen nincs aki az iparban érvényelüésre felkészítse a diákokat, az nagyon szomorú. (És sok más egyetemen nincs)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Nyílvánosan is megkövetlek. Ma tanácsoltam el egy gyakornokot az első nap. Miután megmutattam neki, mit csinálunk, elküldtem volna, hogy segítsen hatóanyagokat kimérni. Mire közölte, hogy nem azért ment egyetemre, hogy melós munkát végezzen.
Nem hittem el, hogy van ilyen, amit leírsz, de van. Szóval elnézést.
Köszönöm az nyilvános, és őszinte nyilatkozatot a világ szomorú helyzetéről.

Örülök, hogy egy úriembert ismertem meg személyedben, de szomorú vagyok, hogy nem csak az én buborékomban vannak ezek a szomorú jelenségek. Remélhetőleg nem trend azért (bár tartok tőle, hogy az).
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113

@milagro ehhez van valami kommentárod esetleg? Örülnék, ha megosztanád velünk, ha van. Köszönöm!

Sorbarendeződés!
Méghozzá a Szent Iván éjjelén. Hát érdekes, ritka egy konstelláció...!
..
Szent Iván éjszakája:
Hogy lesz-e olyan (geopolitikai) analógia, amit észre is veszünk, azt nem tudom... A 947-es év nagyon rég volt, alig maradt fenn híradás abból az időből... Mondjuk akkor is egy "keleti nép" nyugati irányú hadjárata zajlott éppen. Ezek mi voltunk Itáliában. Most meg az oroszok nyugati terjeszkedése folyik. Ennél több egyelőre nem jut eszembe.
..
Két nap múlva pedig a Hold és a Vénusz a Bika csillagkép előterében fog együtt állni a Plejádok mellett. A BIKA jegyében a Vénusz otthon van, a Hold pedig erőben. Mundánasztrológiában BIKA tulajdonságkör Írország, Itália, India, Moldova (közös bennük az átlag feletti "életszeretet/élettisztelet"). Elfajzottan, diszharmonikusan a hedonizmus, anyagba merülés. Na ez az EU például.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor kinek a dolga, az óvónénié? Vagy a szaktanár lehet, hogy azért nem tud mégse felkészíteni egy interjúra se, mert maga se interjúzott soha?

Mindig a kifogások, me a picsogás. Ez megy. Ez a magyar (felső)oktatás. Innen lehet tanulni a tehetetlenséget.

Nekünk amúgy szaktanárok tartottak felkészítést (tudományos) cikk írásból és elemzésből, előadásból nyilvánosság előtt. Kellett is előadásokat tartanunk egymás előtt, és szétszedtek az oktatók, ha hadartunk, ha rossz testtartásunk volt, ha rossz volt a diasor, stb... Pedig nem is versenyszférába lett volna ez, hanem akadémiára. Ha pl. a Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen nincs aki az iparban érvényelüésre felkészítse a diákokat, az nagyon szomorú. (És sok más egyetemen nincs)
Ez kb. akkora faszság, mintha szemére rónád a tesitanárnak, hogy nem tanít meg fogalmazást írni.
Árul már el, hogy a kb. 40 féle szaktanár közül miért pont EGYNEK lenne feladata erre felkészíteni?
És melyik legyen a 40-ből? Miért pont az?
Abban a világban ahol korlátlanul hozzáférhető Net és tudás van?

Ez nem kifogás picsogás te nagyon te.
Ha a kinematika-dinamika órán a tanárom erről kezd el parolázni, pisognék is.
Amúgy az Áramlástan szakirányon 4 olyan kötelező tantárgy volt, ahol előadást kellett tartani a végén.
Csan annak Önálló feladat 1-2-3 volt a neve és az áramlástani mérések volt, aholo még egy ilyen volt.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Ez is egy jó érv az iskola rendszer ellen, és, hogy miért nem kellenek a tanárok :D
Mondjuk én nem osztom, de....
Mert vannak iszonyatosan komplikált dolgok, amit egyedül nem tud sok ember megtanulni, de segítséggel igen.
Meg az oktatásnak vannak ugyebár olyan berendezései, amit az átlagember nem ér el, de egyetemen van, mert szétoszlik költség.

De azt, hogy hogyan menk interjúra és ne balfasz igényeid legyenek, azt nem az egyetemen kell tanítani.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Ez kb. akkora faszság, mintha szemére rónád a tesitanárnak, hogy nem tanít meg fogalmazást írni.
Árul már el, hogy a kb. 40 féle szaktanár közül miért pont EGYNEK lenne feladata erre felkészíteni?
És melyik legyen a 40-ből? Miért pont az?
Abban a világban ahol korlátlanul hozzáférhető Net és tudás van?

Ez nem kifogás picsogás te nagyon te.
Ha a kinematika-dinamika órán a tanárom erről kezd el parolázni, pisognék is.
Amúgy az Áramlástan szakirányon 4 olyan kötelező tantárgy volt, ahol előadást kellett tartani a végén.
Csan annak Önálló feladat 1-2-3 volt a neve és az áramlástani mérések volt, aholo még egy ilyen volt.
És Előadástan Szaktanár tartotta azokat az órákat, ugye?

Tudod ha a kinematika-dinamika órát olyan tartaná, aki tud is előadni, az is sokat tudna amúgy segíteni...

Nem anya dolga, nem apa dolga, nem az iskola dolga, hanem a youtube dolga. Majd te fogod az ifjúságot az álláskeresés rejtelmeire felkészíteni pl?
 
M

molnibalage

Guest
És Előadástan Szaktanár tartotta azokat az órákat, ugye?
Ezt a mondatot nem is értem.
Tudod ha a kinematika-dinamika órát olyan tartaná, aki tud is előadni, az is sokat tudna amúgy segíteni...
Olyan tartotta. Stépán Gábort ember nem nevezte még rossz tanárnak.
Nem anya dolga, nem apa dolga, nem az iskola dolga, hanem a youtube dolga. Majd te fogod az ifjúságot az álláskeresés rejtelmeire felkészíteni pl?
Vicces toporzékolásod annak fényében, hogy az átlagszülő fejben hol tart ma és mennyire nincs tanár.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 821
113
Erőteljesen OFF.
Hány éves vagy? Ha túl fiatal, akkor érdeklődj azoktól, akik már 1990 előtt felnőttek voltak. Párttitkárok, igazgatók, osztályvezetők, tanácselnökök (tisztelet a kivételeknek, mert valóban voltak tisztességesek is) ha nem is az első éjszaka jogát, de a csinosabb beosztottaikat bizony felhasználták szexuális célokra.
A pártüdülőkben, vadászházakban is voltak forró mulatságok.
ON


Amióta világ van ez így megy és jó eséllyel fog is, ideológiától függetlenül.

Amíg nem volt mítú, legalábbis. Persze azóta is, csak most 10 évvel később is előállhat az áldozat, aki talán nem is volt annyira áldozat, csak a karrierjét egyengette.

Apropó feminizmus, múltkor véletlenül olyan cikkbe botlottam az angol wikipédián, ami az "állatvilágbeli nemi erőszakot" taglalta hosszasan, érezhető feminista felhanggal (kb. az állatvilágban is mindig a nőstényeknek szar, mert akaratuk ellenére párosodik velük a hím). Persze a "férjet" elfogyasztó nőstényeket nem említette. :)
 
M

molnibalage

Guest
Szomorú, de ezzel már nem tudok mit kezdeni.
Nincs ilyen tanár, soha nem is volt.

Én egész életemben 3 interjún voltam. Mindhármon felvettek.
Senki nem készített fel semmire.

De hallod, nyelvet sem oktatnak egyetemen, mégis nyelvvizsga kell hozzá.
Azzal meg ne gyere, hogy a gimiben tanuljon meg az ember. Nekem a 4 éves angol oktatásom óraszámának kb. 1/3-a alatt nem volt megtartva az óra, mert nem volt tanár. És pont az elején, amikor alapozni kellett volna.

Ne haragudj, de ha valaki DIPLOMA mellett MAGÁTÓL nem képes ezt megtanulni, akkor mi a faszra kapott diplomát...?
Vagy, ha kell a skill, akkor fizessen neki. Úgyis ez a NER tempó minden máshol az EÜ-től kezdve az ügyintézésig.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Nincs ilyen tanár, soha nem is volt.
Akkor ki tanította nektek? Egy nem előadástan szaktanár? Akkor mégis tudnak a szaktanárok olyat is tanítani, ami nem szigorúan a szakterületük? Esetleg lehet, hogy a tesitanár is leérettségizett, és tudja ki volt az az Ady Endre?

Én egész életemben 3 interjún voltam. Mindhármon felvettek.
Senki nem készített fel semmire.
Elégedetlenkedtél is nekünk a szar fizetésed miatt folyamatosan... Ha felkészítettek volna, lehet, hogy kevésbé lett volna sanyarú a sorsod.

De hallod, nyelvet sem oktatnak egyetemen, mégis nyelvvizsga kell hozzá.
A diploma letételéhez, de ahhoz pl. nem kell állásinterjú ;) Megy a terelés!

Ne haragudj, de ha valaki DIPLOMA mellett MAGÁTÓL nem képes ezt megtanulni, akkor mi a faszra kapott diplomát...?
Vagy, ha kell a skill, akkor fizessen neki. Úgyis ez a NER tempó minden máshol az EÜ-től kezdve az ügyintézésig.
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER

Köszönjük, leülhet.


reparon%20ken%C5%91cs.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Akkor ki tanította nektek? Egy nem előadástan szaktanár?
Senki. A tanulás az volt, hogy az 4 db említett tárgy záró feladata egy prezentáció tartása volt.
A prezentáció után minden jelenlevő tanár tanácsokkal látta el a hallgatókat, hogy túl gyors, túl vázlatos, stb.
Ennyi. Erre nem kell szaktanár.
Akkor mégis tudnak a szaktanárok olyat is tanítani, ami nem szigorúan a szakterületük? Esetleg lehet, hogy a tesitanár is leérettségizett, és tudja ki volt az az Ady Endre?
És ez hogyan jön ide? Az egyetemre járó hallgató talán nem érettségizett le vagy mi?
Elégedetlenkedtél is nekünk a szar fizetésed miatt folyamatosan... Ha felkészítettek volna, lehet, hogy kevésbé lett volna sanyarú a sorsod.
Annak semmi köze ahhoz, hogy interjút tanítottak vagy sem.
Egyszerűen basztak fizetni és a cégből sanszosan a sok nagy ember lapátolta ki a pénzt.
Elmentem máshova és a megszerzett tudásomért fizettek rendesen ennyi.
Rendesen felkészítettek, nem tűnik fel a cikkeimet? A Légvédelmisnél a statisztikai részt szerinted hol tanultam? Mire alapoztam?
A repteljesímény és a dinamika értelmezése szerinted honnan van?
Kiváló elméleti alapokat kaptam.

A diploma letételéhez, de ahhoz pl. nem kell állásinterjú ;) Megy a terelés!
Ez megint sehogy sem jön ide.
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER
NER NER NER NER

Köszönjük, leülhet.


reparon%20ken%C5%91cs.jpg
Köszönjük leülhetsz.
Sima tanár nincs a kibaszott NER miatt is.
... te meg azon rugózól, hogy miért nincs tanár, aki egy DIPLOMÁS embert megtanítana arra, hogy hogyan menjen állásinterjúra?
Az igen...

Remélem arra nem akarsz tanárt, hogy egy felnőtt embernek megtanítsa a köszönést és hogy törölje ki a seggét.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Mondjuk arra jó lenne egy tanár, hogy adott felnőtt embert tisztességes párbeszédre megtanítsa. Vitapartnere tiszteletére, legjobb esetben. De legalább, hogy ezt a zsellér kondás-szintű szóhasználatot elhagyja a tiszteletreméltómérnökúr.
Ha lenne egy minimum.

Kezem beleért a bilibe.
 
M

molnibalage

Guest
Mondjuk arra jó lenne egy tanár, hogy adott felnőtt embert tisztességes párbeszédre megtanítsa. Vitapartnere tiszteletére, legjobb esetben. De legalább, hogy ezt a zsellér kondás-szintű szóhasználatot elhagyja a tiszteletreméltómérnökúr.
Ha lenne egy minimum.

Kezem beleért a bilibe.
Bocsánat, de a kreténséggel szembeni toleranciám, főleg annak folyamatos hajtogatása után 0.
Tudod, amilyen az adjisten...
És persze a szokásos manta, stílusom persze csak nekem lehet. Másnak nincs itt és nem is volt soha...

Pl. aki nem is tanul tovább, az is megy interjúra. Őket ki tanítja erre? Senki.
Oh, wait, de akkor egy diplomás emberre, akinél az önképzés is elvárás, akkor oda tanár kell?
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Bocsánat, de a kreténséggel szembeni toleranciám, főleg annak folyamatos hajtogatása után 0.
Tudod, amilyen az adjisten...
És persze a szokásos manta, stílusom persze csak nekem lehet. Másnak nincs itt és nem is volt soha...

Pl. aki nem is tanul tovább, az is megy interjúra. Őket ki tanítja erre? Senki.
Oh, wait, de akkor egy diplomás emberre, akinél az önképzés is elvárás, akkor oda tanár kell?
Ez nem “stílus” kérdése.
Ez kultúra / annak hiánya.
Vagy mondhatnám hogy igényesség, egyfajta tartás.

Főleg, ha névvel is vállalod, ne hozd szégyenbe a szüleidet (tudom, papádat Isten nyugosztalja, de nézd meg az ő hozzászólásait, meg tedd mellé a tieidet).

De ahogy érzed. Ez rólad állít ki bizonyítványt, nem másról.