Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Ha már beszélgető, akkor kötetlenül:
Látom Jánosi már nem az ELTE-n van. Holnap meg nálunk társasházi közgyűlés, az egyik lakó azzal kampányol adjuk el a lepusztult, jelenleg lakhatatlan házmesterlakást. A társasház per pill egyéb állagjavító intézkedésekre költi a bevételeit, az elszálló kivitelezési költségeket nehezen követjük, így ez háttérbe szorult.
Nézzük az utóbbi időszak ingatlan árait. 2014-2022 négyzetméterárak megháromszorozódtak errefelé, úgy hogy előtte kb ugyanennyi ideig stagnáltak. Budapesten az átlagbérek ugyanezen időszak alatt. Felsőoktatásban dolgozó pl egyetemi tanár garantált bruttója ma (2022) 554 400 Ft, ugyanez 2012-ben 437 300 Ft volt.

Nyilvánvalóan a lakók bevételei is nagy skálán szórnak, de szerintem kevésnek sikerült realizálnia akár azt, hogy az átlagbér változással lépést tartson, főleg pl az okató-kutató szegmensben. Fogalmam sincs, hogy Jánosi pl miért váltott anyaintézményt, de sokan mások pl azért, mert így sikerül valamilyen fizetésemelést elérniük ebben a szektorban. (az egyetemi tanár ugyebár a csúcs, a többség jóval alatta van).

Szóval szerintem erőltessék csak a házmesterlakás eladását most, amikor nincs olyan sürgős felújítási munka amihez kellene a pénz, prímán el fogjuk szórni érdektelen dolgokra, illetve el fog inflálódni amit lekötünk. De hát már az ilyen társasház is burzsujnak számít, mert sok helyen már ilyen lehetőség sincs, hogy eladjanak valamit. Magam részéről csak akkor járulnék hozzá az eladáshoz ha volna értelme, pl megcsinálnák belőle a teljes ház hőszigetelésének a fejlesztését, vagy ha elpukkanna a lift és ki kellene cserélni akkor azt.
Ugyanakkor azt is megértem, hogy ha valakinek mai szemmel nézve van egy lakásravaló pénze egyben akkor az próbálja kierőszakolni, hogy adják el, mert tudja, hogy ennél bizonságosabb befektetés pillanatnyilag nincs (hitelből már más sztori). Szóval szerintem valaki meg akarja venni mert tele van kp-val és tüzelgeti a tulajdonostársakat...

Ami meg a klímaváltozást illeti én magam részéről mai napig nem értem, hogy miért nem honosítják meg pl az Irán környékén tradicionális hűtő kéményeket/kürtőket itthon, miért akar mindenki új építés esetén is árammal hűteni, pedig csak picit gondolkodni kellene a tervezésnél.... gondolom az emberek hülyék és eszükbe sem jut, hogy ilyet is lehet, talán egy részük még a passzívházakról sem hallott...

Ami meg a lágymányosi campust illeti látom megvan az első konjunkturális áldozat a BME Goldmark menzája képében... a susmus az, hogy olyan szinten elszálltak a kivitelezési árak, hogy per pill esze ágában sincs a BMEnek folytatni a beruházást. A régi épületet már elbontották, murvával tüchtigen fel van szórva... épült egy parkoló... Magyarország jobban teljesít...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ha már beszélgető, akkor kötetlenül:
Látom Jánosi már nem az ELTE-n van. Holnap meg nálunk társasházi közgyűlés, az egyik lakó azzal kampányol adjuk el a lepusztult, jelenleg lakhatatlan házmesterlakást. A társasház per pill egyéb állagjavító intézkedésekre költi a bevételeit, az elszálló kivitelezési költségeket nehezen követjük, így ez háttérbe szorult.
Nézzük az utóbbi időszak ingatlan árait. 2014-2022 négyzetméterárak megháromszorozódtak errefelé, úgy hogy előtte kb ugyanennyi ideig stagnáltak. Budapesten az átlagbérek ugyanezen időszak alatt. Felsőoktatásban dolgozó pl egyetemi tanár garantált bruttója ma (2022) 554 400 Ft, ugyanez 2012-ben 437 300 Ft volt.

Nyilvánvalóan a lakók bevételei is nagy skálán szórnak, de szerintem kevésnek sikerült realizálnia akár azt, hogy az átlagbér változással lépést tartson, főleg pl az okató-kutató szegmensben. Fogalmam sincs, hogy Jánosi pl miért váltott anyaintézményt, de sokan mások pl azért, mert így sikerül valamilyen fizetésemelést elérniük ebben a szektorban. (az egyetemi tanár ugyebár a csúcs, a többség jóval alatta van).

Szóval szerintem erőltessék csak a házmesterlakás eladását most, amikor nincs olyan sürgős felújítási munka amihez kellene a pénz, prímán el fogjuk szórni érdektelen dolgokra, illetve el fog inflálódni amit lekötünk. De hát már az ilyen társasház is burzsujnak számít, mert sok helyen már ilyen lehetőség sincs, hogy eladjanak valamit. Magam részéről csak akkor járulnék hozzá az eladáshoz ha volna értelme, pl megcsinálnák belőle a teljes ház hőszigetelésének a fejlesztését, vagy ha elpukkanna a lift és ki kellene cserélni akkor azt.
Ugyanakkor azt is megértem, hogy ha valakinek mai szemmel nézve van egy lakásravaló pénze egyben akkor az próbálja kierőszakolni, hogy adják el, mert tudja, hogy ennél bizonságosabb befektetés pillanatnyilag nincs (hitelből már más sztori). Szóval szerintem valaki meg akarja venni mert tele van kp-val és tüzelgeti a tulajdonostársakat...

Ami meg a klímaváltozást illeti én magam részéről mai napig nem értem, hogy miért nem honosítják meg pl az Irán környékén tradicionális hűtő kéményeket/kürtőket itthon, miért akar mindenki új építés esetén is árammal hűteni, pedig csak picit gondolkodni kellene a tervezésnél.... gondolom az emberek hülyék és eszükbe sem jut, hogy ilyet is lehet, talán egy részük még a passzívházakról sem hallott...

Ami meg a lágymányosi campust illeti látom megvan az első konjunkturális áldozat a BME Goldmark menzája képében... a susmus az, hogy olyan szinten elszálltak a kivitelezési árak, hogy per pill esze ágában sincs a BMEnek folytatni a beruházást. A régi épületet már elbontották, murvával tüchtigen fel van szórva... épült egy parkoló... Magyarország jobban teljesít...
Nem létező elszállás van mindenben! Egy tavaly reális megbízási díjakkal tervezett projekttáblázatomban ma minden "embersor" alsó hangon 60, de inkább 80%-kal kerül többe, a logisztika pedig lényegében tervezhetetlen árakon van. "Majd aznap megmondom, mennyi a szállítási költség". És egy egy ismeretterjesztő zenei projekt, nem is műszaki! Egy rohadt félévet nem tudok megtervezni, mert vagy horrot túltervezem, és akkor a megrendelő vicsorog, vagy simán bukóba megyek a kockázattal.

Kis színes: hiánycikk a basszusgitárhúr, mert nikkel-ötvözet.
 
K

kamm

Guest
Nincs ebben semmi meglepő, a magyar társadalom és az ezt az állapotot tükröző nyelvünk fejletlen volt az osztrákhoz képest, ergo a katonai szakszavaink nagy része 1945-ig német eredetű, gyakran tükörfordítás, hiszen a vezényleti nyelv is nagyrészt német volt, ezt követően pedig erős az orosz hatás, nyilvánvaló okokból.
Sot, ahogyan egy USMC tiszt ismerosom foglalta ossze: "our entire army is still based on the German system, it's just not something we admit too often in public" :cool: - mondta ezt annak kapcsan, hogy az NCO-heavy nyugati felallast hasonlitottuk ossze a fejnehez ruszki rendszerrel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
493
2 547
93
Szerintem felesleges ezt számonkérni bárkin is ebben a haditechnikai fórumban,mondom ezt úgy,hogy én is annak a híve vagyok,hogy amit csak lehet (értsd van magyar megfelelője) írjuk magyarul.
akkor minek tanítjuk meg magyarul a gyerekeket? Lépjünk tovább, tiltsuk is be ezt a primitív nyelvet, hogy büszkén kidüllesztett mellel csatlakozhassunk nyugati jóakaróinkhoz.
Nem, nem felesleges számon kérni, hogy beszéljünk magyarul. Az a hihetetlen, hogy ezt számon kell kérni.
 
W

Wilson

Guest
akkor minek tanítjuk meg magyarul a gyerekeket? Lépjünk tovább, tiltsuk is be ezt a primitív nyelvet, hogy büszkén kidüllesztett mellel csatlakozhassunk nyugati jóakaróinkhoz.
Nem, nem felesleges számon kérni, hogy beszéljünk magyarul. Az a hihetetlen, hogy ezt számon kell kérni.
Szerintem ezen a fórumon pl a Facebookhoz képest korántsem ennyire tragikus a helyzet, itt azért nem jellemző, hogy indokolatlan mértékben használnának a fórumozók idegen szavakat a magyar helyett.
 
  • Tetszik
Reactions: Kockás ing

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Erőteljesen OFF.
Hány éves vagy? Ha túl fiatal, akkor érdeklődj azoktól, akik már 1990 előtt felnőttek voltak. Párttitkárok, igazgatók, osztályvezetők, tanácselnökök (tisztelet a kivételeknek, mert valóban voltak tisztességesek is) ha nem is az első éjszaka jogát, de a csinosabb beosztottaikat bizony felhasználták szexuális célokra.
A pártüdülőkben, vadászházakban is voltak forró mulatságok.
ON


Amióta világ van ez így megy és jó eséllyel fog is, ideológiától függetlenül.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Nyilván nem akartam neki fizetni, csak ostorozni akartam... Kívánok hasonló gyakornokokat. Akik meg se kérdezik mi a téma, meg ilyesmi... csak egyből pénzpénzpénz az mennyi mennyipénz? Az ilyen alak ment infóra mert azt hallotta abban nagy pénz
Nyílvánosan is megkövetlek. Ma tanácsoltam el egy gyakornokot az első nap. Miután megmutattam neki, mit csinálunk, elküldtem volna, hogy segítsen hatóanyagokat kimérni. Mire közölte, hogy nem azért ment egyetemre, hogy melós munkát végezzen.
Nem hittem el, hogy van ilyen, amit leírsz, de van. Szóval elnézést.
 
M

molnibalage

Guest
Na, a csuda egyetemek jobb gyakornokokat izzadnnak ki ha töb lenne az egyetemi oktató fizetés? Nem, mert az oktatók se doglzotak egy kurva napot se életükben... ezért nem tudják az interjúra se felkészíteni a diákokat.
Mi ez a faszság? Nem túl rég fejtettem ki, hogy az oktató többsége saját céggel tolja a mérnök szakértést versenypiacon. Legalábbis ahol én voltam.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77