Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 453
113
Megnézem majd a társadalmadat, amikor nem adózik a sok aljanép amíg megy a (be)tanulgatása a többinek és nem csinál semmit és nem állít elő budipapírt, nem viszi el a kukát, nincs kapszulás kávefőző mert nem szerelik össze. Nem ás árkot....
Majd a szociológusok és bölcsészek megoldják... :)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Én náluk voltam elég sokáig.
2015-ben megtiltották, hogy az EU-s leánycégeknek az orosz tulaj tőkét jutasson, csak abból gazdálkodhatnak amijük van, azóta a magyar is döglődött, évente 1 fiók bezárása az amúgy se sokból stb.
Én még ott vagyok. Érdemes lenne váltani?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 008

Guest
Van olyan szakma is számítógépszerelőnek hívják :) Máig nem tudom mit tanulnak rajta évekig :)
Beszarok, szakképesített helpdeskes! Én azt hittem erre sima középiskolásokat használnak :p

A számítógép-szerelő, -karbantartó szakképesítés munkaterületének rövid, jellemző leírása:

Műszaki segítséget nyújt a felhasználók részére közvetlenül vagy telefonon, e-mailben vagy más elektronikus eszköz segítségével, többek között szoftverrel, hardverrel, számítógépes periféria berendezésekkel, hálózatokkal és internettel kapcsolatos problémákat diagnosztizál és old meg, illetve iránymutatást és támogatást nyújt a különféle rendszerek üzembe helyezését, telepítését és karbantartását illetően.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

számítógép hardverének, perifériáinak és adatátviteli hálózat eszközeinek telepítésére, karbantartására, tesztelésére, hibák elhárítására,
számítógépek, adatátviteli berendezések és számítógépes perifériák karbantartására, hibakeresésére, tesztelésére és javítására,
számítógépes hardveregységek összeszerelésére és beállítására,
számítógépes kábelek szerelésére és javítására,
otthoni és kisvállalati hálózatok telepítésére, tesztelésére, hibák elhárítására
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Beszarok, szakképesített helpdeskes! Én azt hittem erre sima középiskolásokat használnak :p

A számítógép-szerelő, -karbantartó szakképesítés munkaterületének rövid, jellemző leírása:

Műszaki segítséget nyújt a felhasználók részére közvetlenül vagy telefonon, e-mailben vagy más elektronikus eszköz segítségével, többek között szoftverrel, hardverrel, számítógépes periféria berendezésekkel, hálózatokkal és internettel kapcsolatos problémákat diagnosztizál és old meg, illetve iránymutatást és támogatást nyújt a különféle rendszerek üzembe helyezését, telepítését és karbantartását illetően.

A szakképesítéssel rendelkező képes:

számítógép hardverének, perifériáinak és adatátviteli hálózat eszközeinek telepítésére, karbantartására, tesztelésére, hibák elhárítására,
számítógépek, adatátviteli berendezések és számítógépes perifériák karbantartására, hibakeresésére, tesztelésére és javítására,
számítógépes hardveregységek összeszerelésére és beállítására,
számítógépes kábelek szerelésére és javítására,
otthoni és kisvállalati hálózatok telepítésére, tesztelésére, hibák elhárítására

Ott van minden sorban a tesztelés, hibaelhárítás!
Na azért az nem csak csavarozgatás!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
Gyakornoknak jelentkezett egy egyetemista, testvéremen át bukkant fel, hogy gyakornok pozit keres a diplomához... bemutatkozás után azt kérdezte mennyit tudok fizetni neki
A rohadék, és gondolom azon is felháborodott, hogy te ostoroztattad volna. Csak jelezném, a gyakornoknak nem csak illik, hanem törvényileg kötelező fizetni. De hát igen, ha még mindig abban élünk, hogy úgyis jön más, és mi ennyit vagyunk hajlandók fizetni, akkor valóban munkaerőhiány van.
Mondjuk az IT egy rendkivul szeles skala, de pontosan azert iranyado is, mert mar mindenhol jelen van: valahol olvastam, hogy 20-30 ezer embert tudna felszivni az IT Magyarorszagon holnap, azonnali kezdessel - ebben biztosan van rengeteg top mgmt is, amihez valoban kell 10-15 ev gyakorlat, jo helyen, egyertelmu.
Tegnap hallgattam egy előadást, a picipuha előrejelzése szerint 200 ezer + álláshely lesz csak Mo-n a kövi 10 évben betöltettlenül.
En nem tudom, de pont a mult heten irta valaki, hogy 400-500 ezer korul keres szakacsot es nem talal. Masik ismeros kb fel eve irta, hogy 300 ezerert nem talaltak benzinkutast...
Ezzel az a bajom, hogy székesfővárosunk 12. Kerületében kerestünk szeptember végén 1100 ftos nettó órabérért munkást ideiglenesre wgy sürgős melóhoz, és nem hogy minden gépünkre lett ember, hanem még a már leszerelt töltőgépet is vissza tudtuk szerelni, annyian jelentkeztek. Szóval nehezen hiszem, ilyenkor mindig van valami a háttérben, amit nem teregetnek ki, pl.: 4 órára jelentve a többi zsebbe, vagy hasonló.
 
M

molnibalage

Guest

A durva az, hogy itthon is ezt láttam.
Elősző munkahelyen volt olyan, aki a 14 (!) éves gyerekét cipelte mindenhova kocsival Bp-n belül.
Pislogtam, de nagyokat, amikor van BKV és nem amerikai suburbia van még itt hála istennek.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Hát ha olyan diplomatémát adsz neki, ami neked is hasznos (és miért is ne olyat adnál), akkor miért gáz, hogy fizetést akar érte? Ingyen miért dolgozna bárki?
Ahhoz , hogy valakinek meglehessen állapítani az értékét ahhoz le kellene tenni valamit az asztalra ! Egy gyakornoknak nem fizetés jár hanem ösztöndíj ! Értéket teremteni nem egyszerű ha visszatekintünk a múltba akkor bíza a tanulók/gyakornokok ingyen dolgoztak amíg a mester úgy nem döntött , hogy most már pénzt ér a munkája ! A mai világ nagyon anyagias lett , sokan nulla vagy ahhoz közeli tudással és ugyan ilyen hozzáállással akarnak sok pénzt keresni ! Na ez soha se fog működni ! Először legyen meg a tudás , utána szerezze meg a gyakorlatot és utána az elméleti és gyakorlati tudása alapján be lehet árazni az illetőt !

Sajnos ma ha valaki diplomás már magas pozícióról , könnyű munkáról sok pénzért álmodozik . Pedig a diplomával nem feltétlen a magasabb bért szerezte hanem mondjuk a könnyebb munka feltételeket !

Először bizonyítani kell utána lehet követelni , mindenkinek meg kell tanulnia eladnia magát ! Vannak itt a fórumon is "nagy tudású " olvtársak aztán csak ki derül , hogy nem tudják magukat jól eladni és gyakorlatilag aprópénzért , üveg gyöngyökért dolgoznak !

Ha valakinek fáj valami de nem változtat akkor az még nem fáj eléggé !
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Ahhoz , hogy valakinek meglehessen állapítani az értékét ahhoz le kellene tenni valamit az asztalra ! Egy gyakornoknak nem fizetés jár hanem ösztöndíj !

Elég tisztán emlékszem, hogy nálunk is rajta volt a gyakornoki papíron, hogy mivel meghaladja az X órát a gyakornokság ezért munkaviszonynak minősül blablabla.
Az már más tészta, hogy egy nappali tagozatos 0 gyakorlati tapasztalattal rendelkező mérnökgyakornok mennyit ér (ráadásul vasúti témákban eléggé elavult és felszínes tudásanyagot adnak át, maga az oktató is a 3 hónapot töltött a gysev-nél kvázi vendégként oszt csók).
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
A rohadék, és gondolom azon is felháborodott, hogy te ostoroztattad volna. Csak jelezném, a gyakornoknak nem csak illik, hanem törvényileg kötelező fizetni. De hát igen, ha még mindig abban élünk, hogy úgyis jön más, és mi ennyit vagyunk hajlandók fizetni, akkor valóban munkaerőhiány van.
Mondjuk az XY vagyok után nem azt várnám következő mondatban...

Nyilván nem akartam neki fizetni, csak ostorozni akartam... Kívánok hasonló gyakornokokat. Akik meg se kérdezik mi a téma, meg ilyesmi... csak egyből pénzpénzpénz az mennyi mennyipénz? Az ilyen alak ment infóra mert azt hallotta abban nagy pénz van.

Inkább felveszek egy pár év tapasztalatos junior arcot kb 600k/hóért... Az már tudja mi az a munka, hogy kell csinálni, és nem nekem kell mindenre megtanitani. Talán már állásinterjún is járt.

Na, a csuda egyetemek jobb gyakornokokat izzadnnak ki ha töb lenne az egyetemi oktató fizetés? Nem, mert az oktatók se doglzotak egy kurva napot se életükben... ezért nem tudják az interjúra se felkészíteni a diákokat.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
1. Nem gáz
2. nekem kurva sokba kerül kiképezni
3. a neve után nem azzal kéne nyitni, hogy mennyit fizetek...
Azért ebben benne van, hogy akadnak a vállakozók által vágyott tárgyalóképtelen és önértéket nem ismerőn kívül eső munkavállalók. Ha adott figurának nem az első interjúja volt, folyamatosan munkakeresőképesen fenn kellett tartania magát, interjúkra utazni(ennek költségeivel), az adott stáuszhoz elvárt megjelenéssel(ennek költségeivel) és még intelligenciával is bír, szerintem aligha megbélyegezhető ha pontosan ugyanazt az egymásból szerezhető anyagi haszonlesést szegezi neked, mint te neki. Esélyesnek tartom, hogy a figurának nem volt kedve már x-edik alkalommal végighallgatni a csodálatos mindent amiben akár túl is hajszolhatja magát mert hát sajnos valamiért ilyen lett a világunk, hogy a végén mondjanak neki egy nevetséges összeget, ami maaaaaajd emelkedik, addig pazarolja csak annyi pénzért az élete idejét, amiért az ezt kínáló le sem hajolna...

Nem állítom, hogy ilyen vagy, de azt gondolom, hogy a figura egyszerűen ezen racionalitás mentén működött.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Ha adott figurának nem az első interjúja volt, folyamatosan munkakeresőképesen fenn kellett tartania magát, interjúkra utazni(ennek költségeivel), az adott stáuszhoz elvárt megjelenéssel(ennek költségeivel)
Szerinted nekem nem kellett "ingyen" interjúkra járnom? Szerinted nekem nem kellett hetekig előkészítenem pályázati anyagokat, amikből semmi lett? Ilyen ez a popszakma.

A figura egy 20-21 egy éves kölyök seggén a tojáshéjjal, de olvasta az interneten, hogy szoftver fejlesztőként milliós fizetéseket lehet kaszálni (igaz is, de nettó 10-15 éve tapsztalattal, tehát nem egy poziban láblógatással). Ismerve az egyetemi felhozatalt, pár órára beteg ismerős helyett helyettesíteni beugorva oktatóként... először mondjuk lehetett volna beszélgetni arról, hogy mi érdekli, meg milyen témáim vannak (PLC programozástól a felhős infrastruktúrán át az web-fejlesztésig, üzleti folyamatok automatizálásán sokminden van...)