Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Ez nagyon jó észrevétel. Szten ezen a fórumon nincs ez a dolog durván túltolva, ezért csak ide irogatok. Persze én is néha túltolom, de ez előfordul.

Kellene pár ténykérdésben fix pont. Ha az megvan, lehet értelmesen beszélgetni. Mondok 2 ilyet.

1. 2015 és 2020 között egy érezhető életszínvonalnövekedés volt Mo.n.

2. A félanalfabéta Mészáros mint leggazdagabb magyar, vérciki.
Ezt a félanalfabétát magyarázd már meg. Egy vegyészmérnök ezek szerint félanalfabéta?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 704
113
k, akiknek oda van tolva a lehetőség és nem tud vele mit kezdeni, mert még arra is kreatívtalan, hogy egy kreatív tanácsadót, vagy vállalatfejlesztőt, vagy ilyesmit alkalmazzon és így ott rohad le a teljesen jó szándékból és fejlesztési céllal milliókból/összességben milliárdo

Neki oda lettek tolva alá szerintem a hozzáértő vállalatvezetők, tanácsadók is, csak a nevén van a vagyon.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 722
113
Felsőőrből kaptam:


"Az osztrák fegyveres erők nyíltan figyelmeztetnek az egész Európára kiterjedő áramszünetre!
Egyre több jel utal arra, hogy küszöbön áll egy teljes európai összeomlás, ahogyan azt Herbert Saurugg áramszünet-szakértő egy interjúban kifejtette.
  • A Belügyminisztérium után most a Honvédelmi Minisztérium is
  • A hadsereg egy kisfilmben figyelmeztet az áramszünetre
  • Garantálni kell az állami intézmények közötti kommunikációt és együttműködést
  • A rendőrség támogatja a kritikus infrastruktúra védelmét
  • Személyes ellátás szükséges legalább 14 napig
Ebben a kisfilmben a szellemnek három nap után vége . De azt, hogy Ön is készen áll egy, egy hetes áramkimaradásra, meg kell magyaráznia Herbert Sauruggnak egy interjúban. Szintén az Osztrák Fegyveres Erők oldalán található egy kiváló jelentés, „Blackout - Semmi sem működik már” , Herbert Saurugg. E igenvorsorge legalább 14 napos időszakra nagyon fontos.
Reális veszély
A széles körben elterjedt áram-, infrastruktúra- és ellátáskimaradás reális, de alábecsült veszély a fegyveres erők szerint. Ez a kisfilm három napos forgatókönyvet ábrázol. A fegyveres erők szolgálatai és a család ellátása ezen három nap alatt, ezáltal megemlítve a 14 napon keresztül nem romlandó élelmiszerekkel való önellátást . A fegyveres erők időben elkezdtek készülni egy ilyen forgatókönyvre. Többek között a kommunikáció fenntartásáról van szó. Ez egy központi pont. A kommunikációs vonalak áram nélkül is működnének. A szövetségi kancelláriával, a belügyminisztériummal és más kormányzati szervekkel való együttműködés révén garantált Ausztria vezetése.
Mennyi ideig tartanak az egységek és hányan vannak?
A víz és az üzemanyag -ellátás azonnal megszakad áram nélkül. A fegyveres erők áramfejlesztőkkel vannak felszerelve. Aggodalomra ad okot az a tény, hogy a vészüzemi áramfejlesztők több mint 80 százaléka meghibásodott tizenkét órán belül egy hadgyakorlat során 2020 -ban . Csak remélni lehet, hogy ez az időszak néhány nappal megnőtt. Mivel a kisfilm háromnapos forgatókönyvet ír le, valószínűleg ez az az időszak, amelyre a fegyveres erők egységeire lehet számítani. A filmben sajnos nem szerepel, hogy hány ilyen egység áll rendelkezésre, és hány létesítményt lehet ellátni.
Támogatás a kritikus infrastruktúra védelmében
Egy másik veszélyes forgatókönyvet is említenek. Fontos mélyhűtött tárolók, ahol a hűtés már nem működik, és veszélyes anyagok távozhatnak. A fegyveres erőknek támogatniuk kell a tűzoltóságot. De nem csak ez: Az egész élelmiszer -kereskedelem, benzinkutak és üzletek kudarca mellett az áramszünet természetesen a bankok biztonságát is érinti. A fegyveres erőknek gyors létszámmal kell támogatniuk a rendőrséget a kritikus infrastruktúra védelmében. Egy gondolat, amely sok teret hagy a találgatásoknak. Még az elsötétítés első napjaiban is számítani kell olyan helyzetekre , amelyek különleges felügyeletet és a különféle létesítmények különleges védelmét igénylik .Egy rövidfilm, amely lenyűgözően leírja a három nap áramszünetet. Tehát három nap múlva a szellemnek vége.
Legalább egy hét európai áramszünet!
De mi van, ha az áramszünet tovább tart? Herbert Saurugg egy interjúban elmagyarázza, hogy egész Európára kiterjedő áramszünet esetén jó hétbe telik, mire újra beindul az áramellátás. E hét után azonban nem kezdődhet el az emberek élelmezése. Mert áram nélkül az egész távközlés meghibásodik. A Saurugg szerint még legalább egy hétbe telik , amíg az ellátás újra elkezdődik . Tehát legalább két hétig magának kell ellátnia. Az önellátás a legfontosabb. Egyedül leszel. Az óvintézkedésekre és az áramszünetre való felkészülésre vonatkozó fontos információk itt találhatókaz AUF1 -ből és Herbert Saurugg weboldaláról az „Előkészületek az áramszünetre” alatt .
Íme az osztrák fegyveres erők rövidfilmje a cikkben: https://www.wochenblick.at/bundesheer-warnt-vor-blackout/"
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Amúgy aki irigykedik Lölőre az ne felejtse :

igazs-g-1.jpg
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Miért gondolod, hogy màshol a gazdagok nem félanalfabétàk? Főleg az ujgazdagok?
azert ne tegyuk egy kosarba azt aki :
1.tenyleg okos, tanult es valalkozokent lett gazdag es jol megszenved minden uzletert.
2.egy olyant aki a politika vagy a ismeretsege (a nagyfonok csaladja vagy gyerekori johaverja, esetleg magos parttag) tette gazdaga, es aki a gazdasagat az allami penznek koszoni (tenderezes, 10x dragabb kivetelezes mint a normalis meg a tobbi fa@sszag).

az 1. elott mindeg le fogom venni a kalapom, megdicserem.
a masikat meg nem irigylem, hanem nem tartom tiszteseges embernek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
azert ne tegyuk egy kosarba azt aki :
1.tenyleg okos, tanult es valalkozokent lett gazdag es jol megszenved minden uzletert.
2.egy olyant aki a politika vagy a ismeretsege (a nagyfonok csaladja vagy gyerekori johaverja, esetleg magos parttag) tette gazdaga, es aki a gazdasagat az allami penznek koszoni (tenderezes, 10x dragabb kivetelezes mint a normalis meg a tobbi fa@sszag).

az 1. elott mindeg le fogom venni a kalapom, megdicserem.
a masikat meg nem irigylem, hanem nem tartom tiszteseges embernek.
A valósàgban az 1.ès a 2. összemosódik.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem tudom, hogy trollkodsz vagy tényleg komolya gondolod ezt...
Na akkor még egyszer:

Ez egy troll méghozzá hegyi troll , buta , büdös és primitív ezért elront minden mulatságot !

troll.webp


Ez meg egy vagány ogre , okos , ügyes , jópofa és sokrétű (polihisztor) de ezt ne értsd félre ha úgy hozza a helyzet tud nagyon dullva lenni ő is !

ogre.jpg


Na kapisgálod már a különbséget fizika tanár Úr ? LOL

A kérdésedre válaszul én mindig komolyan gondolom , bohócnak már öreg vagyok ! LOL
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
azert ne tegyuk egy kosarba azt aki :
1.tenyleg okos, tanult es valalkozokent lett gazdag es jol megszenved minden uzletert.
2.egy olyant aki a politika vagy a ismeretsege (a nagyfonok csaladja vagy gyerekori johaverja, esetleg magos parttag) tette gazdaga, es aki a gazdasagat az allami penznek koszoni (tenderezes, 10x dragabb kivetelezes mint a normalis meg a tobbi fa@sszag).

az 1. elott mindeg le fogom venni a kalapom, megdicserem.
a masikat meg nem irigylem, hanem nem tartom tiszteseges embernek.
A valóság ennyire nem fekete és fehér....
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
vagy lopsz vagy nem, vagy csalsz vagy nem, vagy tiszteseges vagy vagy nem, ennyire egyszeru.

az hogy szurke, az egy politikai duma, amivel mossak magukat hogy amazok is loptak, hat akor nem baj ha mi is egy kicsit...sajnalom hogy azt a emberek tobbsege beveszi.
Szerintem itt nem a lopásról van szó, ne mond hogy te soha nem segítettél ismerősön és ő soha sem segített rajtad. Ez nem baj csak a te elméleted szerint a fekete rész :) Félreértés ne essék én sem vagyok milliárdos és Mészárost sem akarom mentegetni de aztért gondolkodjunk :oops:
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Szerintem itt nem a lopásról van szó, ne mond hogy te soha nem segítettél ismerősön és ő soha sem segített rajtad. Ez nem baj csak a te elméleted szerint a fekete rész :) Félreértés ne essék én sem vagyok milliárdos és Mészárost sem akarom mentegetni de aztért gondolkodjunk :oops:
tegnap is voltam segiteni az egyik havernak kipakolni a szobabol.

de azert ne tegyunk mar ugy hogy az ugyan az a szint hogy segitesz a havernak hogy elkapja az allami tendert ami par milliocska $ egy munkaert amit meglehetne csinalni legalabb a fele penzen is....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
tegnap is voltam segiteni az egyik havernak kipakolni a szobabol.

de azert ne tegyunk mar ugy hogy az ugyan az a szint hogy segitesz a havernak hogy elkapja az allami tendert ami par milliocska $ egy munkaert amit meglehetne csinalni legalabb a fele penzen is....
De a többi pályázó sem ad kedvezőbb ajánlatot.... Nem ott van a trükk a mészárossal hogy drágábban pályázik és mégis nyer hanem hogy a legjobb pályázatot tudja leadni (mintha tudná hogy a többi mit fog ajánlani.) ezért nem tudják megfogni (különben már rég eljárás folyna ellene ilyen ellenzékkel)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
tegnap is voltam segiteni az egyik havernak kipakolni a szobabol.

de azert ne tegyunk mar ugy hogy az ugyan az a szint hogy segitesz a havernak hogy elkapja az allami tendert ami par milliocska $ egy munkaert amit meglehetne csinalni legalabb a fele penzen is....
Nem nyilván nem de minap is adtam ki munkát egy ismerős alvállalkozónak anélkül hogy szétnéztem volna tudom hogy jól dolgozik és nem basz át de lehet van olcsóbb.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Nem nyilván nem de minap is adtam ki munkát egy ismerős alvállalkozónak anélkül hogy szétnéztem volna tudom hogy jól dolgozik és nem basz át de lehet van olcsóbb.
Egyébként mészáros pályázatai egyáltalán nem drágábbak mint másoké sőt mindig a legolcsobb... (nagyon kevés olyan eset van amikor nem az ővé a legjobb áru ajánlat... de olyan esetekben az olcsobban pályázó valami miatt nem nyerhetne)
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
A "törzsi pénz" begyűjtése bizalmi feladat, sztem ebben oldalfüggetlenül ugyanazt csinálja mindenki mindenhol. Itthon az első kétharmadig volt egy megállapodás a hatalni körök között, hogy a kormányzó párt 70-30 (80-20) arányban jár jobban, de az ellenzék sem hal éhen. Az első fidesz kétharmad adta meg a lehetőséget arra, hogy boruljon ez az arány, és elkezdődött a kiéheztetés. Mindazonáltal láthatóan van egy csomó paktum a háttérben, amik mentén ellenzékinek tűnő körök is jól járnak a mai napig.

Sztem az itt feleselők nézőpontja téves abban, hogy a legfelsőbb szinteken is akkora szembenállás van a felek között, mint a népnek szánt propagandában. Én inkább azt látom, hogy a politikai osztály mögötti gazdasági hálózat összetart. Persze csinálják a műsort és megy a hergelés, lejáratás, de igazán komoly pofonok nem csattannak. Ha majd fognak, akkor is a csak a cserélhető bábuk arcán.
Semjén Zsófi botrány :)
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Egyébként mészáros pályázatai egyáltalán nem drágábbak mint másoké sőt mindig a legolcsobb... (nagyon kevés olyan eset van amikor nem az ővé a legjobb áru ajánlat... de olyan esetekben az olcsobban pályázó valami miatt nem nyerhetne)
Nekem inkább az a bajom hogy, én is örülnék ha előre évekre szólna egy haver hogy mire lesz kereslet és úgy fejleszthetném a cégemet.